Javnost

Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

jesam ranije...ali prestao sam da razmišljam o tome otkako se pojavio fejsbuk...jer ako se igde ogoljuje privatnost onda je to definitivno fejsbuk...ovo ovde je malo dete za fejsbuk
 
jeste fejsbuk ulepšana stvarnost, ali ako neko želi da se bavi tuđim životima onda je fejs mnogo bolje mesto gde može da se izuvuče između redova, da se sazna...
uostalom na forumu je svaki korisnik kreator slike o sebi, može da manipuliše, da izmišlja, da laže, da priča istinu...a postoje dovoljno veliki maheri da fino i supštilno nametnu lažnu sliku o sebi između redova...ali slika ne laže
 
jeste fejsbuk ulepšana stvarnost, ali ako neko želi da se bavi tuđim životima onda je fejs mnogo bolje mesto gde može da se izuvuče između redova, da se sazna...
uostalom na forumu je svaki korisnik kreator slike o sebi, može da manipuliše, da izmišlja, da laže, da priča istinu...a postoje dovoljno veliki maheri da fino i supštilno nametnu lažnu sliku o sebi između redova...ali slika ne laže

To mi tek nije jasno..dodjes na forum da bi gradio neku laznu sliku o sebi pred ljudima koji nemaju pojma ko si. Na Fejsu je razumljivije, pred rodjacima, poznanicima, izigravas ludilo.

Nije javnost toliko vezana za to...mislim tema..nego prosta cinjenica da mi forumasi vremenom totalno izgubimo svest o tome da je ovo javno. Barem ja :)
 
To mi tek nije jasno..dodjes na forum da bi gradio neku laznu sliku o sebi pred ljudima koji nemaju pojma ko si. Na Fejsu je razumljivije, pred rodjacima, poznanicima, izigravas ludilo.

Nije javnost toliko vezana za to...mislim tema..nego prosta cinjenica da mi forumasi vremenom totalno izgubimo svest o tome da je ovo javno. Barem ja :)

ja ne izigravam ja sam stvarno lud!
 
To mi tek nije jasno..dodjes na forum da bi gradio neku laznu sliku o sebi pred ljudima koji nemaju pojma ko si. Na Fejsu je razumljivije, pred rodjacima, poznanicima, izigravas ludilo.

Nije javnost toliko vezana za to...mislim tema..nego prosta cinjenica da mi forumasi vremenom totalno izgubimo svest o tome da je ovo javno. Barem ja :)

šta je razumljivije na fejsu...to što igraš ludilo ? pa i ta lažna slika koja se stvara ovde isto može da se posmatra kao izigravanje ludila sa fejsa
ja ne gubim svest, pogotovo što znam da na jednog koji piše dolazi još barem 10 koji ćutu pušu prolaznike gledu

- - - - - - - - - -

ja ne izigravam ja sam stvarno lud!

ti si samo razmaženi sin bogatog i uticajnog tate
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?



Jesam, u poptunosti
 
Danas mi je forumski rodjendan..dve godinice. Pojavila se jedna forumasia na nekoj temi, registrovana 2003.i ima 700 postova. Genijalno :)

pa zelim ti srecan rodjendan :*

kada sam se registrovala te davne 2003 godine, tada sam upoznala veci deo postave ljudi koji su tada bili prisutni na forumu . Organizovali su neki rostilj na kosutnjaku i pozvali me ... ja se premisljala i rekoh sebi , aj bre idi . Vrhunac, stizem ja na dogovoreno mesto , kad ono tri devojke koje vec znam iz osnovne skole :zcepanje: Nije bilo neprijatno , vec samo sam ih upoznala bolje ... na forumu sam saznala stvari koje ranije nisam .
Meni je posebno interesantno sto ovde ima puno ljudi moje generacije i stariji od mene , sticem utisak sa su zbunjeni desavanjima i novim trendovima i nekako kada god upadnem u fazu razmisljanja ko je normalan , ko je lud i ima li jos uvek normalnih ljudi , ja svratim . Uvek nadjem po nekog ko mi vrati veru ...... Naravno vise je onih koji mi ne odgovaraju i za koje mislim da su komplet. idioti , to je ona stara : dosli divlji i oterali pitome ... ali to nije predmet price.
Ja sam upravo zbog stalno prisutnom osecaja javnosti se i teze otvaram ... ovo dodje vecini ljudi kao neki paralelni zivot....
 
To mi tek nije jasno..dodjes na forum da bi gradio neku laznu sliku o sebi pred ljudima koji nemaju pojma ko si. Na Fejsu je razumljivije, pred rodjacima, poznanicima, izigravas ludilo.

Nije javnost toliko vezana za to...mislim tema..nego prosta cinjenica da mi forumasi vremenom totalno izgubimo svest o tome da je ovo javno. Barem ja :)


u tom i jeste poenta , dodjes na forum da bi bio ono sta zelis , a ne ono sta jesi. Na FB mozes pokusati , ali neka slika i tvoje lice na njoj sve odaju ... pa cak i nacin kako se ponasamo na toj mrezi, postove koje kacimo, kakve slike kacimo , sta nam je na cover fotki a sta na profilnoj pa ko su nam prijatelji , njhovi komentari ... onom ko bi se pozabavio ozbiljnom analizom i razume stvari , vise nego dovoljno da sazna sve sta mu treba . Na forumu ipak ti treba da vidis osobu , da bi imao sve te info koje su na FB na izvolte
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?
Pa ono, šta znam, u početku mi je bilo ono kao nešto neprijatno, pazio šta ću da kažem i da se ne pokažem, a po pravilu sam pokazivao grđe nego što bi trebalo. Kao razmišljao sam da gledaju, kao videće me, kao prepoznaće i to. A ono retard, svejedno. Kao pazim, a onda dozvolim sebi neke nebuloze, napušavanja i reči koje realno ne bih sebi dozvolio. I kao kul, ono čuvam se, ja sam ličnost od karaktera i digniteta.


Zaista me čudi da mi do dana današnjeg niko nije prišao i rekao mi da me zna sa Krstarice, ili da mi je neko pisao da me je video, ili da mi je neko ko me od ranije poznaje rekao da me je video ovde. Misim poznajem mnogo ljudi, nisam baš sasvim asocijalan. Može biti da su ti neki koji me poznaju mahom saranjeni ili oni pretekli otidoše direkno na fejzbuk.
Zaključio sam da nije to baš tako kao da nas u svakom trenutku gleda deset miliona Srbalja. Ono, izgleda da ipak to nije toliko praćeno kao što se plašimo ili nadamo.

Kasnije sam izgubio taj neki stra. Zabole me. Misim ono, nije da me zabole, nego ono, verovatno imam taj neki osećaj kao ovi što pišu na fejzbuku sa imenom i prezimenom, slikama i svim. Brate i ako me ćerka buda čitala, ne verujem da će se nešto iznenaditi. Prijatelji i ti neki koji me poznaju sigurno neće, sad to nešto kapiram, možda racionalizujući šta sve prosipam.

Mislim da sam samo dva puta do sada prepoznao forumaše u gradu. Ono nisam im se javio jer nismo bili ono kao nešto u komunikaciji, pa da ne bude da ih prepadam kao neka budala sa interneta, a ne znaju ni o kome se radi. Inače bih, bez pardona.

I desilo mi se pre dve nedelje da je drugar sa kojim sam pio naručio turu za susedni astal i da smo se prebacili među tri neke devojke. To je bilo oko devet uveče, a meni je tek u dva ujutro u narednom lokalu sinulo da je od njih tri ona sa kojom sam se najbolje zezao jedna onako otkačena forumašica koja je dolazila na LjiS i mećavala fotke, no ja je nisam po tome u mahu prepoznao. Svejedno, baš mi je bilo ono kul, što je svejedno podjednako manita, interesantna i zgodna i sve to, ko što sam stekao utisak i ovde.
 
Baš nisam razmišljala o tome. Niko sa kim se družim, ni porodica, nemaju pojma da ja uopšte pišem po forumu. Samo ne bih volela da mi roditelji vide šta pišem, ali ne postoji ta opasnost, tako da ništa :)
Upoznala sam dosta forumaša i nikada nisam imala neprijatna iskustva...
 
jeste fejsbuk ulepšana stvarnost, ali ako neko želi da se bavi tuđim životima onda je fejs mnogo bolje mesto gde može da se izuvuče između redova, da se sazna...
uostalom na forumu je svaki korisnik kreator slike o sebi, može da manipuliše, da izmišlja, da laže, da priča istinu...a postoje dovoljno veliki maheri da fino i supštilno nametnu lažnu sliku o sebi između redova...ali slika ne laže

Mislim da je baš ovdje teško stvoriti o sebi lažnu sliku . Mogu ja nekoj novoj forumašici pričati bajke ali ona može
ući u moj profil i pročitati šta sam pisao prije tri godine na pdf psihologija , politika , ljis ili nekom drugom podforumu . Teško je biti nekoliko
godina dosljedan u lažima . Ja se i ne sjećam šta sam sve pisao prethodne tri četiri godine ali to može pročitati svako koga interesuje
pod uslovom da nije zaključan profil .
 
Mislim da je baš ovdje teško stvoriti o sebi lažnu sliku . Mogu ja nekoj novoj forumašici pričati bajke ali ona može
ući u moj profil i pročitati šta sam pisao prije tri godine na pdf psihologija , politika , ljis ili nekom drugom podforumu . Teško je biti nekoliko
godina dosljedan u lažima . Ja se i ne sjećam šta sam sve pisao prethodne tri četiri godine ali to može pročitati svako koga interesuje
pod uslovom da nije zaključan profil .

I ja ovako mislim. Pogotovo ako znas bar jednu osobu sa foruma ne mozes da lazuckas. Neko ko te poznaje cita tvoje izmisljotine- ne ide...
 
sta vam je bre lakvo laganje pa niko ovde nista konkretno o sebi ne pise,sad jedino sto nam je poznato da su svi diplomirani citaci izmedju redova to je ok,tu nema prevare
 
I ja ovako mislim. Pogotovo ako znas bar jednu osobu sa foruma ne mozes da lazuckas. Neko ko te poznaje cita tvoje izmisljotine- ne ide...

zavisi kakve su lazi u pitanju, lazu zene odavde na vagone. muskarce ne znam pa ne mogu da kazem. meni su okej 2 sisate lavice odavde i leksa i to je to.
ostale droljuskare me ne interesuju

- - - - - - - - - -

i lunsasa je kul, umal da zaboravim1!!
 
zavisi kakve su lazi u pitanju, lazu zene odavde na vagone. muskarce ne znam pa ne mogu da kazem. meni su okej 2 sisate lavice odavde i leksa i to je to.
ostale droljuskare me ne interesuju

- - - - - - - - - -

i lunsasa je kul, umal da zaboravim1!!

Ne moze to tako "lazu"....a dokaz? a dva svedoka? a slika sa belom pozadinom?

Ako nema toga, C1 za klevetu..molim lepo :)
 
pa ljudi dolaze da se zabavljaju.
neke zabavlja da lazu bez razloga, da loze ljude, neki pune sujetu, neki lazu sami sebe..eeee, varijacije na temu:))))))
 
zavisi kakve su lazi u pitanju, lazu zene odavde na vagone. muskarce ne znam pa ne mogu da kazem. meni su okej 2 sisate lavice odavde i leksa i to je to.
ostale droljuskare me ne interesuju

- - - - - - - - - -

i lunsasa je kul, umal da zaboravim1!!

Zato što sam i ja lavica malo manjih sisa :)))))
Al nadoknađujem uspešno dupetom!
 

Back
Top