Javnost

...ma jok bre Visnja, to otvaraju korisnici odavde...otvore vise puta da citaju a sistem registruje otvaranje...jes', mozda ima ludaka koji gube vreme na citanje i ne znam sta ali mislim da su manjina i verovatno su neki stari clanovi koji ne pisu vec samo citaju
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

Da svesna sam toga da je ovo javni forum. :lol:

Ne smeta mi, nek citaju.
 
Negde jesam, zato i ne postavljam slike. Ovo je mesto gde se mogu videti moji najcrnji momenti kada se spustam na najnize moguce grane podhebavajuci, vređajući nekad više, nekad manje suptilno. Ovde izbacujem sve svoje frustracije. Nije kao da samo to ovde radim, ali u suštini sam jako fina osoba u rl, jako prijatna za razgovor i jako neutralna. Rano sam naucila da se ne izjašnjavam i da samo retkima dozvoljavam da me upoznaju. U rl ljudi mogu doneti mišljenje o meni samo na osnovu prvog utiska i onog osećaja koji steknu u mom prisustvu, ničim drugim ja ne odajem ko sam i šta sam. Majstor sam u tome da palamudim petnaest sati bez ijedne izgovorene, a lično za mene vezane rečenice. Ne ogovaram, ne komentarišem gej paradu, ne komentarišem političke prilike u zemlji, ne iznosim koja mi je omiljena boja. Nisu mi jasni ljudi koji kače slike i to ne samo iz bezbednosnih razloga, već stvarno ne vidim apsolutno nikakvu poentu toga.
Nekad me i prebaci, pa msm da ovde učestvujemo mi, nikovi koji se konstantno ponavljaju.
Poenta je u tome da nemaš moralno pravo da komentarišeš tudje slike ako nisi postavila i svoju .
Ja to tako gledam i to je jedan od razloga zašto ja postavljam svoje slike .
Što se tiče bezbjednosti , sa većim budalama sam se ja sretao u realu pa ih se nisam plašio
tako da ne vidim razlog za neku posebnu anonimnost .
 
U poslednje vreme vise strane sluzbe.:D

Stop!
Kad napišeš reči "slu*žba" i "tajn*a" , u jednoj sobi duboko pod zemljom, pali se lampica na jednom od 700 uvek upaljenih skrinova i agent dolazi da proveri šta si pisao !
Ako si pisao protiv AV - dobiješ batine, a ako si obrisao post ( važi za moderatore) nekog njegovog kolege agenta - dobiješ i batine i pošalju te da sadiš luk!
 
Stop!
Kad napišeš reči "slu*žba" i "tajn*a" , u jednoj sobi duboko pod zemljom, pali se lampica na jednom od 700 uvek upaljenih skrinova i agent dolazi da proveri šta si pisao !
Ako si pisao protiv AV - dobiješ batine, a ako si obrisao post ( važi za moderatore) nekog njegovog kolege agenta - dobiješ i batine i pošalju te da sadiš luk!

Ako izadjes na ulicu i pljujes po politicarima i drzavi dobijes pendrek po ledjima i budes uhapsen a na ovom forumu samo dobijes zabranu pisanja odredjeno vreme.
 
Ako izadjes na ulicu i pljujes po politicarima i drzavi dobijes pendrek po ledjima i budes uhapsen a na ovom forumu samo dobijes zabranu pisanja odredjeno vreme.

Kulturno se izražavaj i nećeš nikada dobiti zabranu pisanja . Ja se javno deklarišem da ne volim ni
Vučića ni aktuelnu vlast pa mi ni jednom nije uskraćeno pravo da pišem mada sam ovdje već nekoliko
godina .
 
Mnogo vise ovde ljudi otkriju o sebi nego u pravom zivotu.

Nego, eto ti rece da je tvoja oaza mira i relaksacije, i verovatno imas osecaj da ides tamo negde, na samo svoje mesto da se opustis, a cita te ko zna koliko ljudi, prati...mozda voli to sto pises. To mi je malo fascinantno :) Kako se vremenom izgubi taj pojam o javnosti.

Da, ali ja se nisam ni kacio nesto mnogo. Par puta po par minuta i to je.:)

- - - - - - - - - -

Kad smo vec kod tih ljudi koji samo citaju i ne pisu nista jedan forumas koji je ovde 15 godina je rekao da je prve 2-3 godine samo citao sta ljudi pisu i nista nije pisao, bilo mu zanimljivo tako, a onda je poceo da forumasi.:)
 
Poenta je u tome da nemaš moralno pravo da komentarišeš tudje slike ako nisi postavila i svoju .
Ja to tako gledam i to je jedan od razloga zašto ja postavljam svoje slike .
Što se tiče bezbjednosti , sa većim budalama sam se ja sretao u realu pa ih se nisam plašio
tako da ne vidim razlog za neku posebnu anonimnost .

A koja je poenta komentarisanja tudjih slika? Sta tebi znaci ako nekome napises da je lep ili onome ko je postavio da mu neko tamo cije misljenje nije bitno to kaze...
 
...nisam ni razmisljala o tome, bes nesto cisto sumnjam da nekog isteresuje bilo sta u vezi sa mojim zivotom do te mere da mora da traga
za istinom po forumu...svasta...a uostalom ko nema nista pametnije neka traga...i to me bas briga...
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?

Ne razmislajm o tome, Tako nesto sam pomislila samo kada sam na najosetljivijoj (za mene) temi i najiskrenije i totalno ogoljene komentare dobila reputacije od ljudi koje nisam ni vidjala da pisu. I opet zaboravila :lol:
I da prepoznaju? Nemam sta da krijem. I sto je neko vec rekao, ovo mi zaista dodje kao vrsta dnevnika.
 
Mi, aktivni clanovi, dolazimo cesto, pisemo komentare, raspravljamo se, poznajemo se (na neki nacin), neke nikove volimo da citamo, neke ne.

Vremenom, dodjes tu, znas vec ko ce biti, ko ce pisati, sta ce pisati...a realno, mi kao da smo u nekom Velikom Bratu sve vreme. Broj pregleda je mnogo veci od broja komentara.

Ali, primetila sam da ja imam osecaj kao da samo mi koji pisemo i citamo, kao da smo neki zatvoreni chat kanal u koji niko drugi ne ulazi, ali onda u nekom trenutku postanem svesna da je ovo javan i vrlo posecen forum i da ko zna, ko sve to cita. Mozda mnogi nasi poznanici, kolege sa posla, prijatelji...neki nas prepoznaju, neki i ne. Vremenom se i svi mnogo vise otkrivamo, pisemo o zivotima, stavovima, nasim dragim ljudima, postavimo slike i razotkrijemo se.

Jeste li vi svesni javnosti? Razmisljate li o tome? Jeste li svesni da van ovog naseg forumskog kruga i mnogi drugi ljudi mogu sa foruma da saznaju dosta o vama?
Potrudila sam se da sacuvam svoju privatnost u meri u kojoj mislim da je potrebno. Ovo sto pisem moze da ne procita niko, a moze da citia i milion ljudi, potpuno mi je svejedno. Obracam se ucesnicima na temi i sa njima polemisem, a o ostalima, ako ih ima, ne razmisljam.

- - - - - - - - - -

Tek kada sam video par ljudi u kraju, tek tad sam postao svestan da su to neki ljudi, koji nešto žive zaista. A to ko čita, to me ne zanima puno, ionako se većina bavi životima drugih, sa forumom ili bez. :)
Ja sam videla dve forumasice na ulici i skroz je bilo cudno.
 
Potrudila sam se da sacuvam svoju privatnost u meri u kojoj mislim da je potrebno. Ovo sto pisem moze da ne procita niko, a moze da citia i milion ljudi, potpuno mi je svejedno. Obracam se ucesnicima na temi i sa njima polemisem, a o ostalima, ako ih ima, ne razmisljam.

- - - - - - - - - -

Ja sam videla dve forumasice na ulici i skroz je bilo cudno.

:super:
 

Back
Top