Državljanstvo u Liberlendu tražilo 18.000 ljudi!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 261081

Poznat
Poruka
7.081
Vit Jedlička koji je osnovao "državu" Liberlend na granici Hrvatske i Srbije kaže da su mu za četiri dana zahteve za državljanstvo poslali iz čak 184 države. Najviše ih se prijavilo iz Srbije i Hrvatske, ali i iz Nemačke i SAD.
Državljanstvo u Liberlendu tražilo 18.000 ljudi!

Državljanstvo za Liberlend već je tražilio 18.728 ljudi iz čak 184 različite države, tvrdi Čeh Vit Jedlička, koji je pre četiri dana osnovao ovu "državu" na teritoriji između Srbije i Hrvatske.

liberlend.png



Nikla "nova država" između Srbije i Hrvatske!
"Ljudi, ovo nije šala, mrtav sam ozbiljan! Liberlend je nova država na karti Evrope", kazao je Jedlička za "Informer".

Kako navodi, najviše ljudi koji žele da žive u ovoj državi prijavilo se iz Srbije i Hrvatske, a ima i dosta Čeha, Mađara i građana Turske.

Prema njegovim rečima, zahteve za državljanstvo šalju i ljudi iz Amerike, Velike Britanije, Nemačke i Švajcarske, ali i Kajmanskih ostrva i Tajvana.

POZIVI ZA PRIZNAVANJE


Pored ovoga, ambiciozni Jedlička naglašava da je pronašao sponzore koji će izgraditi zgrade i putnu infrastrukturu, kao i da će početi sa prodajom zemljišta u državi koja se prostire na samo sedam kvadratnih kilometara.

Uprkos tome što se oko prostora na kome je osnovan Liberlend spore Srbija i Hrvatska, ovaj Čeh objašnjava da je na Googlu i Wikipediji video da je reč o zemlji koja ne pripada nikome.

“Tražio sam mesto na kome mogu da osnujem državu. Za ovo parče zemlje sam se opredelio jer sam i na Vikipediji i Guglu video da je reč o zemlji koja ne pripada nikome. Samim tim sam tu proglasio Liberlend. Uprkos pričama da se Hrvatska i Srbija spore oko ove zemlje, ja iskreno mislim da ih ona ne zanima i da će nas prihvatiti kao dobre susede”, rekao je Jedlička.

"Predsednik" Liberlenda, kako Čeh sebe naziva, uverava da se ne šali i otkrio da je već poslao pisma predsednicima svih zemalja da priznaju ovu državu, kao i da će aplicirati za članstvo u UN.

Uz to, Jedlička bi voleo da se susretne sa čelnim ljudima Srbije i Hrvatske, Tomislavom Nikolićem i Kolindom Grabar Kitarović, i to zbog razvijanja dobrih komšijskih odnosa među državama.

POREZ JEDAN EVRO

Koliko je Jedlička ozbiljan svedoči i podatak da već planira gradnju kuća i puteva, kao i prodaju "državne zemlje".

“Za sada u Liberlendu imamo jednu kuću koja predstavlja predstavništvo. Ali, na pragu sam dogovora sa nekoliko sponzora da su spremni da izgrade nove zgrade i puteve. Kada sagledamo sve ponude, počećemo sa gradnjom. Nakon toga sledi naseljavanje ljudi”, rekao je Jedlička za “Informer”.

Ambiciozni Čeh tvrdi da se državljanstvo traži najviše zbog poreza koji će se u Liberlendu plaćati na dobrovoljnoj bazi.

“Ono po čemu je Liberlend primamljiv ljudima je porez. Za razliku od ostalih država koje ljudima za socijalno, penziono i porez uzimaju više nego što im je plata, u mojoj zemlji će svako davati koliko može”, kaže “predsednik” Liberlenda.

Evo nama Lihtenštajna u Srbiji!
 
Отели су нам Крајину, Одвојили нас Дрином од Српске, Црну Гору, отели нам Косово, хоће да нам узму југ уже Србије, затим Санџак, Војводину, источну СРбију, а сад и ово острво на Дунаву!

Све је то масло злочиначког НАТО пакта и ЕУ. То се одмах види, кад поледамо да овај Вит долази из земље НАТОЕУ пакта.
 
ИНТЕРВЈУ Желимо да тестира функцију Републике са минималним мешања државе и нултог оптерећења пореза, рекао је Вит Једличка, члан Либерално и сада председник Демократске Републике Либерланд, који је до сада седам особа. Налази се између Србије и Хрватске и био је још под римском праву "ничије земље". Али сада пријављују за држављанство у Либерланду стотина људи из целог света. Како се економија оснивача нове републике, и како да обезбеде основне потребе становништва? Не само говорио о Вит Једличка у интервјуу ПарламентниЛисти.цз.


Био је озбиљан! Вит Једличка, оснивач нове државе Либерланд говорио. Уводи струју, интернет, све. А људи врева да га видим
Фото: хк.свободни.цз
Натпис: Вит Једличка
Како сте дошли на идеју да покрене своју државу икада?

Битно је да смо покушали прошлог лета и даље залагати за позитивне политичке промене које људи живе боље животе. Али грађани бирају владе које подижу порезе, погоршала бирократију и прописе, и тако смо одлучили да идемо у супротном смеру. Сазнајте шта минимални износ пореза и регулације може да живи. Трагали смо територију није заузета. Један од мотива је и Јеремија Хеатон, који је у посјед земљишта између Египта и Судана и успео да га изгради. Мотивисани да несто урадимо сами. Заиста територија између Хрватске и Србије је једна од последњих у свету који се не апсорбује и не тврди да је суседним земљама.

Сазнали смо како то учинити тако нешто, написали смо Декларацију о независности, подигао заставу, а данас смо у ситуацији у којој смо писали о тридесет или четрдесет медије из целог света. Имамо на стотине пријава за држављанство из Чешке, али и из иностранства, имамо људе који желе да тамо узме чамац, довести у мобилним домовима, комуникације предузећа овде жели да изгради кулу за изградњу брзу интернет везу. Имамо људе који желе да граде соларну електрану. Након објављивања информација датих ствари брзо.

Припрема свој устав?

Планирамо да изда устав, али то је ништа што би нас спречило да функционише. На пример, Чехословачка имала након оснивања, Институт за две године. Око месец дана желимо да изда устав.

Да ли постоји ограничење о томе како грађани државе са тако малом величином може имати, или могу да се упишу на десетине хиљада људи?

Ја мирно милиона мислим.

Како ће привреда Либерланд Бесплатно Република?

Бесплатно република је место где желимо да покушамо оно минимални износ државне интервенције је потребно, компанија могла да функционише. Сада је развијен на добровољној основи, грађани би стога ефикасно дају новац само на ствари које мисле да имају смисла. Која је револуционарни концепт и према садашњим одговора је изводљиво. Схватамо ствари које нису нигде другде. Либерланд је слободна земља и не подлеже прописима као што је Европска унија, има простора за експериментисање.

Непотребно је рећи, вероватно ће доћи под интензивним дипломатским притиском, баш као Француска гурнуо за Монако уводити било какве порезе. Трудимо се да се одупру тај притисак. Не треба нам новац готово, заинтересована за изградњу инфраструктуре је огроман новац на располагању за ове пројекте муве преко интернета и света лот. То би могао да буде земља ради на добровољној основи.

Желимо да успоставимо своју валуту?

Планирамо да започну сопствени криптомени (као дигитални валута Битцоин, ед., Ур.), То је корак за нас је популаризовао шири сектор. Углавном у Либерланду ће моћи да користе било коју валуту.

Онда ћете морати да се оснује банку, или како ви управљате готовину?

У року од двадесет четири сата од оснивања државе, примили смо два озбиљно увукао захтев за оснивање банке, тако да то није проблем. Чим Интернет везе, постоји вероватноћа да измири мањи центар.

Ко ће водити земљу и како ће изгледати избори?

Ми би организовала прве слободне изборе у отприлике пола године. Парламент ће бити строго ограничена Уставом, да политичари не могу да се задуже земљу и не може да уведе или повећа порезе. Устав ће бити инспирисан Швајцарској.

Дакле, људи ће сами одлучити на референдуму?

Да. Такође смо увести електронски систем гласања тестирано на слободи.

Коликачленне руководство ће имати републику?

Око десет до двадесет. Изабрали смо ове бројке нису постављени унапред, нека то отворено јер није јасно шта ће бити заинтересовани. Све ће навести.



(Застава нове државе Либерланд подигнут на лицу места)

Како замишљате осигурали ватрогасца?

Имаћемо волонтерске ватрогасце, то ће бити опремљена са људима који ће бити вежбају за помоћ у пожару. У Енглеској, ватрогасци радили раније на приватној основи. Човек покривени, а када је дошао ватру, па је спасао приватну компанију кућу. То такође може да буде комбинација оба система, односно делимичну подршку државе, а делом од стране волонтера и софистициране заштите од пожара.

Како обезбедити да здравствену заштиту?

Верујемо да људско здравље је његова одговорност. Неко потпуно кваре здравље дроге, алкохола и дозволио да плати остатак. Ово је неправедно. С друге стране, ако држава не преузме пола плату од грађана о социјалном осигурању, тако да неће бити више новца у предузећу и да помогну људима у невољи.

Може ли ико дошао Либерланду? Ти контролу граница?

Планира никакве рестрикције или граничне контроле.

Колико држављани Републике иет?

Седам и преко четири стотине пријава за држављанство.

Шта услови можете тражити усвајање новог грађанина?

Ми не прихватамо комунисте, нацисти, али ни екстремисте било спектра. Прихватамо људе који поштују и слажу са нашим слоганом: Ливе анд лет ливе.

Ви постед он застави, са ким?

Ја и Јаромир Мисковски, члан Комитету за припрему.

Које кораке сте очекују у блиској будућности?

Углавном слање дипломатске документе и медијске активности. У последњем сату нас написао тридесет страних сервера. Волимо се као и информације о стварању државе усвојен читалаца у дискусијама и пуно апликација.

Да ли има било какав утицај на вашој тренутној активности за партије слободних грађана? Остају и ми тражимо своје приоритете у Чешкој?

Да, ја остајем са слободан и све је исто. Не прекидам чешко држављанство и настоји да опорезује пакао из Чешке Републике постао порески рај. Да не пратим олигархе у земљи, који су субвенције и прописи унапредити своје пословање. Ја ћу и даље настоји да обезбеди да Чешка била слободнија земља.

Како одговорити оснивање Либерланду ваших политичких колега или противника?

Изразио подршку многих чланова странке, али и људе широм политичког спектра Чешка Република. Честитамо да прихвати чланова из ОДС и Пирата.
http://www.parlamentnilisty.cz/aren...nternet-vsechno-A-lide-se-k-nemu-hrnou-370917
 
video na vestima danas isto,koliko je to stvarno ozbiljno?

Kako nije ozbiljno!?
Vidiš da na toj teritoriju ima čak i jedna napuštena kuća u kojoj je proglasio svoj dvor i predsedstvo.
Sad tražu dobrovoljne priloge da izgradi još koju i ceste.
Možda dovede čak i struju i vodu a Dunav je tu i može razvijati rečnu mornaricu i postati sila.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top