Levica u Srbiji

Pa ne bi se bas slozio da nema , recimo Libija u vreme Gadafija je imala gotovo sve odlike komunizma , tipa besplatno lecenje i obrazovanje za sve , besplatni stanovi , ne placas komunalije , ako ne radis maltene primas platu kao da radis , stroga kontrola drzave nad protokom kapitala................itd , bas pravi komunizam u pravom smislu te reci.

Takodje slicno je bilo i u Iraku pre nego sto su poceli da ih rasturaju , samo u malo manjoj meri.

Nego ti trebas da ukapiras da biti levicar , komunista , zalagati se za leve ideje ........nema veze sa crvenom petokrakom , Titom, Staljinom, Maom i ni sa kakvim simbolima , kultovima licnosti i slicno , vec to znaci boriti se i zalagati se za neke ideale i za neki bolji, pravedniji i humaniji svet............znaci zalagati se za pravedniju i ravnomerniju raspodelu bogatstva , za jednakost i bratstvo medju svim ljudima , za ocuvanje prirode i prirodne sredine i zalagati se za jedno drustvo gde ce covek biti u centru paznje a ne profit.
 
Pa ne bi se bas slozio da nema , recimo Libija u vreme Gadafija je imala gotovo sve odlike komunizma , tipa besplatno lecenje i obrazovanje za sve , besplatni stanovi , ne placas komunalije , ako ne radis maltene primas platu kao da radis , stroga kontrola drzave nad protokom kapitala................itd , bas pravi komunizam u pravom smislu te reci.

Takodje slicno je bilo i u Iraku pre nego sto su poceli da ih rasturaju , samo u malo manjoj meri.

Nego ti trebas da ukapiras da biti levicar , komunista , zalagati se za leve ideje ........nema veze sa crvenom petokrakom , Titom, Staljinom, Maom i ni sa kakvim simbolima , kultovima licnosti i slicno , vec to znaci boriti se i zalagati se za neke ideale i za neki bolji, pravedniji i humaniji svet............znaci zalagati se za pravedniju i ravnomerniju raspodelu bogatstva , za jednakost i bratstvo medju svim ljudima , za ocuvanje prirode i prirodne sredine i zalagati se za jedno drustvo gde ce covek biti u centru paznje a ne profit.

To što si opisao je srpski(slovenski) tradicionalni domaćinski kapitalizam.

Zato su se međ slovenima i primile jezuitskoiluminatske marksističkosotonističke sekte
 
Ovo stvarno ne kontam... je li u feudalizmu i robovlasništvu bilo bolje?!
Није било боље, али реч је односу према подређеном. Феудалац је на свом феуду имао кметове под његовом заштитом. Кметови су радили да би задовољили потребе свог господара. Зато је тада однос богатих и сиромашних био нешто сразмернији. Капитализам је за само 200 година довео до тога да има 1% најбогатијих и 99% осталих, док је на почетку 19. века тај однос био 20% према 80%. Систем је тако постављен да што више радиш за послодавца то си сиромашнији јер он убира сав профит и он се богати. У феудализму, феудалац је узимао проценат од кмета, а у капитализму радник добија надницу за свој рад, а сав приход иде власнику капитала. Теби послодавац може повећати плату, али он тиме не умањује своју добит јер његова добит непрестано расте.
 
Није било боље, али реч је односу према подређеном. Феудалац је на свом феуду имао кметове под његовом заштитом. Кметови су радили да би задовољили потребе свог господара. Зато је тада однос богатих и сиромашних био нешто сразмернији. Капитализам је за само 200 година довео до тога да има 1% најбогатијих и 99% осталих, док је на почетку 19. века тај однос био 20% према 80%. Систем је тако постављен да што више радиш за послодавца то си сиромашнији јер он убира сав профит и он се богати. У феудализму, феудалац је узимао проценат од кмета, а у капитализму радник добија надницу за свој рад, а сав приход иде власнику капитала. Теби послодавац може повећати плату, али он тиме не умањује своју добит јер његова добит непрестано расте.
Nije ti dobra logika... šta tebe briga prihod poslodavca (u ovom slučaju)?!
 
Jedina ispravna politika jeste politika socijalne pravde i postovanja slobodno izrazene volje naroda. Dakle - jedina ispravna politika je socijal-demokratska politika kakva se vec decenijama vodi recimo u Svedskoj, Svajcarskoj itd.

A svaka druga politika vodi u znoj, krv, patnju, smrt... :D
 
Nije ti dobra logika... šta tebe briga prihod poslodavca (u ovom slučaju)?!
Служећи увећању туђег профита ти слабиш своју политичку моћ. Примера ради, ти радиш за Тодорића и имаш плату 100.000, а он остварује профит од 200.000 на рачун твог рада. Ти онда мрднеш мало више дупетом, он ти повећа плату на 130.000, а он почне да остварује профит од 300.000. И онда Тодорић на 1000 таквих запослених оствари профит 300.000.000 и финансира предизборну кампању политичке партије која ће по доласку на власт прогласити независност Војводине. А ти са својих 130.000 можеш да даш само новчани прилог некој политичкој опцији.

И све би ово било супер да ја не радим за страну фирму... хехехе...

Али нема везе, ја ионако нисам економски патриота већ економски шовиниста. :mrgreen:
 
to je levicarska demagogija i nije ni potrebno da se uzdize na taj nivo kao u Grckoj,dovoljna je i sada

Levicarska Demagogija je vise od 2 milijardi evra koje se daju iz budzeta na penzije?

Levicarska Demagogija su milijarda evra koja se daje na prosvetarske plate?

Levicarska demagogija su skoro milijarda evra koja se daje na subvencije seljacima i ostalim gubitasima?

Levicarska demagogija je sto radnik EPS-a i Telekoma moze da te siluje u tvom sopstvenom dvoristu kada god mu se cefne, i opet ne moze da izgubi svoj drzavno-parazitski posao? A ako ga slucajem nekad otpuste, dace mu otpremninu od 10K evra?

To nije nikakva levicarska demagogija, to je ona prava, smrdljiva, i odvratna levicarska ideologija.

Sta tebi ne bi bila levicarsak demagogija, 10 milijardi evra za plate prosvetarima?
 
To nije levica. Možeš uzeti psa i reći da je štene ali teško da će slanina da valja. Levica se pre svega zalaže za vlasničku strukturu unutar društva koja je potpuno suprotna od ovoga što serbska nazovi levica podržava.
Današnja politika u Srbiji je krajnje desno orijentisana kako god se stranka zvala.

Dzaba privatnicima vlasnicka struktura, kada drzava toliko otima pare, da skoro 50% BDP-a ovog drustva generise javni sektor, tj. vlast.

Posto je procenat vlasnistva javne vlasti mnogo manji od tog procenta, dolazimo do zakljucka da ostatak drzava brutalno otima i krade iz privatnog sektora.

Daj mi vlast, a evo tebi slobodno 100000000 milijardi evra. Slobodno. Ima da ti otmem pola u roku od 5 godina, uopste ne menjajuci vlasnicku strukturu.

- - - - - - - - - -

Од левице је довољно да се понаша социјално одговорно. Дакле, левица не мора да се залаже ни за државну својину, ни за планску економију, нити мора да уводи високе порезе. Једини критеријум којим се неко показује као левичар јесте збрињавање најугроженијих слојева друштва.

Илити она сцена из Монтевидеа кад Милутинац каже: Не сметају мени богати, мени смета што има толико сиромашних.

Da preformulisem, jedini kriterijum kojim se neko pokazuje kao levicar je kada se zalaze za otimanje tudjih para, da bi od tih para veci deo otisao na njegovu platu, a manji deo na zbriznjavanje najugrozenijih slojeva drustva.

Naime, levicarski programi su pre svega programi zaposljavanja, i to pre svega zaposljavanja srednje klase.
 
Служећи увећању туђег профита ти слабиш своју политичку моћ. Примера ради, ти радиш за Тодорића и имаш плату 100.000, а он остварује профит од 200.000 на рачун твог рада. Ти онда мрднеш мало више дупетом, он ти повећа плату на 130.000, а он почне да остварује профит од 300.000. И онда Тодорић на 1000 таквих запослених оствари профит 300.000.000 и финансира предизборну кампању политичке партије која ће по доласку на власт прогласити независност Војводине. А ти са својих 130.000 можеш да даш само новчани прилог некој политичкој опцији.

И све би ово било супер да ја не радим за страну фирму... хехехе...

Али нема везе, ја ионако нисам економски патриота већ економски шовиниста. :mrgreen:

У овој причи ниси имао у виду да тај што ради за Тодорића не би имао својих 100 000 или 130 000 да му није тог истог Тодорића. Не само да не би имао 100 000 већ би имао голи рацку. Ако је тај неко паметан, зашто не остави Тодорића и сам изађе на тржиште па а заради 200 000? Тодорић ће се већ некако снаћи. Знаш зашто, зато што, кад тај заради за себе 100 000 а за Тодорића 200 000 то ти је у ствари њихов заједнички пословни подухват у коме су сразмерно својим уделима поделили профит. Његов рад не вреди 300 000 већ 1/3 од тога. Колико му вреди рад, толико лове и добија.

Јбг..другари. Помирите се са чињеницом да свако од нас вреди онолико колико зарађује (осим пијавица које су се закачиле на нечију сису, они не вреде онолико колико зарађују).
 
Ослобођење биоскопа "Звезда" је на пример једна од манифестација данашње левице у Србији.

- - - - - - - - - -

У овој причи ниси имао у виду да тај што ради за Тодорића не би имао својих 100 000 или 130 000 да му није тог истог Тодорића. Не само да не би имао 100 000 већ би имао голи рацку. Ако је тај неко паметан, зашто не остави Тодорића и сам изађе на тржиште па а заради 200 000? Тодорић ће се већ некако снаћи. Знаш зашто, зато што, кад тај заради за себе 100 000 а за Тодорића 200 000 то ти је у ствари њихов заједнички пословни подухват у коме су сразмерно својим уделима поделили профит. Његов рад не вреди 300 000 већ 1/3 од тога. Колико му вреди рад, толико лове и добија.

Јбг..другари. Помирите се са чињеницом да свако од нас вреди онолико колико зарађује (осим пијавица које су се закачиле на нечију сису, они не вреде онолико колико зарађују).
Све то Тодорићево и Мишковићево и Матићево и Костићево и овог и оног поново ће све бити друштвено власништво, на овај или онај начин :D
 
******, другар. Ја не мислим да човек вреди онолико колико зарађује. Али твој став показује колико ти вредиш.

Не. Мој став показује да свако може да увећа своју вредност ако је здрав и прав.

Људи то не капирају и зато заувек остају очајни. Уместо да увећавају своју вредност, већина људи на овом свету је сваке године смањује.
 
Не. Мој став показује да свако може да увећа своју вредност ако је здрав и прав.

Људи то не капирају и зато заувек остају очајни. Уместо да увећавају своју вредност, већина људи на овом свету је сваке године смањује.
Човек не сме да буде експлоатисан, нити од другог човека нити од државе, и суштински је небитно колика му је зарада, (може један шљакатор да има нпр. 1000 евра плату, а други 300 па да буде исто тако задовољан но свеједно капитализам као систем мора да се уништи) да ли је здрав или није - неки се роде болесни, и - шта ћеш са њима? наравно да друштво мора да се брине и о НЕСПОСОБНИМА (инвалидима, душевним болесницима, малоумнима и тако даље). Е то неки не капирају.
 
Poslednja izmena:
Човек не може увећати своју вредност, нити довести себе до свог максимума ако ради нешто из принуде. Ја сам се престао бавити стварима које волим, јер сам принуђен да зарађујем. А оно чиме сам се бавио је далеко сврсисходније од онога што ми тренутно доноси зараду. Сопствени новац код већине изазива осећај самопоштовања, а ја тренутно имам осећај гађења. Гадим се јер сам принуђен да се бавим потпуно периферним и несврсисходним стварима да бих до њега дошао. Јер излазим по хопа-цупа кафанама у којима се осећам као у мотору са унутрашњим сагоревањем. Рупчаге у којима се сагоревају људске емоције, где из сваке ноте коју она циганштура сахрањује својим гласом излази дим издувних гасова. И све то, зато што је то логично. Побогу, легла је плата... идемо сад да се алкохолишемо и поватамо са колегиницама. Не, тако се не долази до савршенства. То је робовање друштвеним навикама. Човек може доживети своју максималну вредност тек онда кад је ослобођен од рада као принуде.
 

Back
Top