Препоруке за куповину возила

Pa jesi se sam hvalio ovde kako si uzeo hondu kojoj je razvaljen trap pa si morao da remontuješ kugle i spone? Zar stvarno misliš ako prođe par dana da su svi zaboravili šta si pisao ovde po forumu? Kakav je to auto kome je kompletan trap otišao? To je razvaljen auto! Bilo koji odgovorni vozač kada ode kugla i počne da lupa, ode i zameni pa centrira trap. Ovaj koji je vozio hondu je samo terao hondu dok se ne raspadne tj dok ne dođe kod duleta na remont.

- - - - - - - - - -

I ta honda je izgledala lepo na sleperu a cim si je upalio ono grob koji klampara. U stvari tebi je bitno samo da auto izgleda lepo. Nauljis enterijer, ispoliras boju, operes kiselinom motor i felne pa pričaš priče na oglasu "vozila baka"
 
Ako su tebi kugle i silen blokovi kompletan trap onda samo opet dokazujes koliko malo znas o kolima.
To je sve potrosni materijal i na svim kolima ode kad tad.
Na kraj krajeva ti spominjes neke cifre od 500k km a ova Honda je presla garantovanih 187k km a to je daleko od onog sto pises.
Takodje lupetas jer si kvaran do srzi za motor jer taj motor je radio perfektno i da nije tako radio ne bi ga covek i kupio a cuo sam se sa njim pre neki dan jer smo cekali jedan papir iz Italije i rekao je da je zadovoljan i da ce me preporuciti.
Toliko o tvom lupetanju.:aha:
 
:whistling:
Danas doteran i bukvalno opran a bez ikakvog poliranja i sminkanja.
o7vqye.jpg
 
Dosta tih primeraka B klase je dolazilo sa neispravnim motorima na kamionima i ja ih iz tog razloga ne uzimam jer necu da me zakaci neka glupost.
Inace odlicno izgleda i pravo je porodicno vozilo al i njemu se vadi motor zbog opravki i servisa.
180 je srednja varijanta jer onaj 200 je iste kubikaze ali sa 140ks a 150 je takodje iste kubikaze ali je najslabiji.
 
Voleo bih da poslusam po koj vas savet. Megan II ili 307ica ? Benzici uglavnom. Treba mi tako hatchback zbog toga sto ce ga voziti i zenska osoba, 90% ce biti vozen u gradu. Udobnost bih naveo kao jednu od stvari koje bih preferirao (koliko je to moguce). Pored njih sam gledao i Stila (1,6 ili JTD ipak je taj dizel stvarno super), Ibizu(nisam imao prilike ni da vozim ni da se vozim u njoj) III i Alfu 147 (mada je izbor mali u mom delu Srbije i primerci su potencijalne rupe bez dna). Cena negde izmedju 2500-3000e. Golf 4 mi se nikako ne dopada i nesto je manje udoban... Neka preporuka, neki savet... ?
 
Kao vlasnik Megana i Alfe. Za ovo sto ti trazis, ja bih 147 odbacio, nije praktican auto, nije nesto narocito udoban, teza je za garsku voznju, tezi volan, veci krug zaokreta, itd.

Megane, ima svoje bubice, posebno sa elektrikom/elektronikom, ali nije nesto sto je skupo za resevanje. 1.6 motor ima varijabilnu remenicu, koja zna da napravi veci kvar, otpadnu nekakvi metalnii listici sa nje, koji je zakrecu i zapuse kanale za podmazivanje u bregastoj, pa nova remenica crkne vrlo brzo, odnosno ,da bi se resio problem mora da se promeni bregasta. Sama remenica je oko 120-30 evra. 1.4 motor nema plivajucu remenicu, ostali troskovi tu negde, i jedan i drugi mislim da ne trose nesto narocito, 1.4 verovatno manje nego 1.6 i generalno su sami motori dosta izdrzljivi. 1.6. lepo vuce u nizim obrtajima, za 1.4 ne znam.

Trap je cudno trimovan, opruge su meke, amortizeri tvrdi, pa je pri sporijem prelasku preko neravnina auto tvrd, a pri brzem, kao da poskakuje, sto meni licno ide na zivce i spremam se da kupim i namontiram Eibach pro kit opruge. Volan generalno nema neki feedback, uopste, cudan osecaj sa tim elektro servom. Ja sam navikao na Alfu, ona mi dodje kao karting u odnosu na Megana, mada nje da Megane ne moze da se potera po krivinama, ali je mek, ljulja, pliva, uopste mi se taj osecaj ne svidja.

Jedna od stvari koja je vrhunska kod Megana je limarija. Auto nema ni trunku zastite na podu, samo boju, vozen po Nemackoj, u planinskom kraju, i nema ni truncicu korozije.

Sa strujom nisam imao neki problem koji je skup za resavanje, ali je bilo dosta sitnica.

307 mislim da ima dosta bubica, mada je lepsi od Megana

Ibiza je prilicno krut, tvrd auto, Golf je ladja za Ibizu, bar ja imam takav utisak.

Sto se tice cene odrzavanja, mislim da je sve to tu negde, osim sto je JTD bas jeftin za odrzavanje. Po mom misljenju, mislim da Stilo ne zaostaje nesto narocito za Meganom, odnosno, tu su negde, svaki sa svojim bubicama.
 

Back
Top