Препоруке за куповину возила

Ne znam da li cesto vozis vise njih, ali ako je odgovor pozitivan onda 208 odmah zaboravi jer kad sa svojih 2 metra izvuces sediste koliko ti treba iza tebe nece moci da sedi niko. Ni kod ostalih koje si nabrojao nije mnogo bolje. Picasso sam vozio (moj brat ga ima), neke stvari zahtevaju naviku, ali mesta ti nece faliti. A i odrzavanje je daleko jeftinije nego sto ljudi misle za Citroen.
Kod dizela oprez - ono oko 2010 su vecinom vec pretrcali 300k.
Zafira - standardno dobra, nemacki tvrdja, solidni motori. Vise kosta i vise trosi od Picassa.
 
Poslednja izmena:
Maksimalno četvoro, najčešće troje ljudi.

Istina, za Picasa, čak i na oglasima svi imaju oko 200.000 a to je uglavnom smanjeno...

Jesi li imao neka iskustva sa Astrom H ? Ja sam se jednom vozio i umalo sam postao invalid sedeći na zadnjem sedištu :) Doduše, bio je hatchback.
Mala je, skucena za tebe. Ni u karavanu ti kao vozac ili putnik nemas vise mesta, samo je gepek veci. Nisam imao, ali oni koji jesu uglavnom kazu da su zadovoljni. Dizel gledaj 1,7, a benzin 1,8.
Ono za kilometre sam ti pisao za sve dizele ne samo Picasso.
 
Evo mene opet posle duže pauze.

Razmišljam da kupim polovnjaka tu oko 2010 godišta, a izdvojio bih 4000-5000 EUR za njega.

Uslov je da bude prostran, pogotovo za vozača (imam oko 2m i dugačke noge), i da nije skup za održavanje.

Najviše mi se dopadaju:

Astra H karavan
Peugeot 307 karavan
Peugeot 207 karavan
Skoda Octavia karavan

Po mogućnosti bih uzeo dizel.

Šta kažu eksperti?
"Eksperti" kazu da ti se nista tu ne podudara.
307 se pravio do 2007, Astra H do 2009 a Oktaviu mozes da sanjas za te pare a da bude oko 2010 godine.
Svakako je Oktavia i najozbiljniji model od navedenih.
I sto se tice kilometara samo nagadjate. Ponekad i ubodete ali uglavnom pretpostavljate.
Evo ja imam Picaso 2004 sa garantovanih 180k km i sta cemo sad?
Ali takodje sam gledao pre neki dan Tiguan 2010 sa 314k tako da je to stvar vise do automobila i vozaca a i toga da li je bio firmin auto ili ga je vozilo fizicko lice.
Kad sam vec tu.:whistling:
BMW 520d 2006
IMG_9069.jpg
 
"Eksperti" kazu da ti se nista tu ne podudara.
307 se pravio do 2007, Astra H do 2009 a Oktaviu mozes da sanjas za te pare a da bude oko 2010 godine.
Svakako je Oktavia i najozbiljniji model od navedenih.
I sto se tice kilometara samo nagadjate. Ponekad i ubodete ali uglavnom pretpostavljate.
Evo ja imam Picaso 2004 sa garantovanih 180k km i sta cemo sad?
Ali takodje sam gledao pre neki dan Tiguan 2010 sa 314k tako da je to stvar vise do automobila i vozaca a i toga da li je bio firmin auto ili ga je vozilo fizicko lice.
Kad sam vec tu.:whistling:
BMW 520d 2006
Pogledajte prilog 514859

duki uleteo si u opasan kes
 
"Eksperti" kazu da ti se nista tu ne podudara.
307 se pravio do 2007, Astra H do 2009 a Oktaviu mozes da sanjas za te pare a da bude oko 2010 godine.
Svakako je Oktavia i najozbiljniji model od navedenih.
I sto se tice kilometara samo nagadjate. Ponekad i ubodete ali uglavnom pretpostavljate.
Evo ja imam Picaso 2004 sa garantovanih 180k km i sta cemo sad?
Ali takodje sam gledao pre neki dan Tiguan 2010 sa 314k tako da je to stvar vise do automobila i vozaca a i toga da li je bio firmin auto ili ga je vozilo fizicko lice.
Kad sam vec tu.:whistling:
BMW 520d 2006
Pogledajte prilog 514859

Kilometraza jeste stvar vozaca i auta, ali i motora. Nije tajna da su benzinci u proseku presli manje. Medjutim, ako se radi o onima koji imaju ugradjen TNG ili CNG, onda to najcesce ne vazi. Niko nije lud da to ubacuje u kola samo zbog ekologije.

Mala ispravka - 307 se proizvodio do 2008 :D. Ja sam tu računao i 308-icu ako upada u cenu do 5000.

Što se tiče benzinaca - da li bi trebalo da su manje arčeni u odnosu na dizele? Kilometraže su im manje u oglasima, logično bi bilo da su manje prešli? A jeftiniji su...
 
Mala ispravka - 307 se proizvodio do 2008 :D. Ja sam tu računao i 308-icu ako upada u cenu do 5000.

Što se tiče benzinaca - da li bi trebalo da su manje arčeni u odnosu na dizele? Kilometraže su im manje u oglasima, logično bi bilo da su manje prešli? A jeftiniji su...

Ne znam.za cijene u Srbiji. Ovde se 308 može naći za 5 000 evra.
 
Ne znam.za cijene u Srbiji. Ovde se 308 može naći za 5 000 evra.

Pa ima i kod nas za te pare, viđao sam u oglasima.

Hajde experte još da pitam ima li načina da se proveri prava kilometraža a da je 100% pouzdan? Meni je drugar nakačio laptop pa je pomoću dijagnostike video pravu kilometražu na Puntu (kojeg sam ranije vozio), i ispostavilo se da nisu smanjivali.

I još jedno pitanje - Scenic 2009-2010, ima li za 5000 i koliko je pouzdan?
 
12 godina mu ima, ne bi trebao biti dramaticno skup. Uostalom, to je relativno, zavisi sta i kome. Dule, posto je taj?

Bice oko 7500 a mozda i nesto manje.
Poenta kod ovog BMW E60 je sto sledeci model 2010 F10 treba da platim ali bukvalno vise od duplo a mladji je svega 4 godine.
Od provere kilometraze tesko da ima vajde jer ako se skine na svim mestima i nije umrezen auto mozes samo da se nadas da si ga kupio s pravim kilometrima.
Jutros slusam kolegu dok ga davi neki kupac i ovaj mu kaze "Gospodine ako je can niza od proseka zna se zasto je to tako a budu i po 1000€ skuplji sto se takodje zna zasto je to tako."
A on radi na jednom veliko autoplacu u NS i rekao je srz prodaje automobila.
Problem je samo sto se svi hvataju najjeftinijih na oglasima i samo racunaju kako su dobro prosli.
Zar je to cilj?
Zar nije cilj da se kupi dobar auto?
 
Bice oko 7500 a mozda i nesto manje.
Poenta kod ovog BMW E60 je sto sledeci model 2010 F10 treba da platim ali bukvalno vise od duplo a mladji je svega 4 godine.
Od provere kilometraze tesko da ima vajde jer ako se skine na svim mestima i nije umrezen auto mozes samo da se nadas da si ga kupio s pravim kilometrima.
Jutros slusam kolegu dok ga davi neki kupac i ovaj mu kaze "Gospodine ako je can niza od proseka zna se zasto je to tako a budu i po 1000€ skuplji sto se takodje zna zasto je to tako."
A on radi na jednom veliko autoplacu u NS i rekao je srz prodaje automobila.
Problem je samo sto se svi hvataju najjeftinijih na oglasima i samo racunaju kako su dobro prosli.
Zar je to cilj?
Zar nije cilj da se kupi dobar auto?

Pa cuj, svako bi hteo da izvuce najvise sto moze za budzet kojim raspolaze, a koji je najcesce veoma ogranicen. Cesto ljudi prave gresku sto daju sve pare za auto i onda kad im se desi veci i skuplji kvar auto im stoji. Kupovina bilo kog polovnjaka zahteva ostavljanje odredjene rezerve.
Nego, pricali smo o ovim drugim kolima, pa si napisao da je po tebi od njih Octavia najozbiljnija. E sad mi reci ovako, ako bi birao izmedju nje 2008 godiste i 308 2010. godiste sta bi pre uzeo? Mislim, onako neko priblizno stanje i kilometraza na satu.
 
Bice oko 7500 a mozda i nesto manje.
Poenta kod ovog BMW E60 je sto sledeci model 2010 F10 treba da platim ali bukvalno vise od duplo a mladji je svega 4 godine.
Od provere kilometraze tesko da ima vajde jer ako se skine na svim mestima i nije umrezen auto mozes samo da se nadas da si ga kupio s pravim kilometrima.
Jutros slusam kolegu dok ga davi neki kupac i ovaj mu kaze "Gospodine ako je can niza od proseka zna se zasto je to tako a budu i po 1000€ skuplji sto se takodje zna zasto je to tako."
A on radi na jednom veliko autoplacu u NS i rekao je srz prodaje automobila.
Problem je samo sto se svi hvataju najjeftinijih na oglasima i samo racunaju kako su dobro prosli.
Zar je to cilj?
Zar nije cilj da se kupi dobar auto?
ja sam prodao dobar auto ispod svake cene, imao je lufta da sve popravi sto je potencijalno rinulo od menjaca do motora ,a nije nista ulozio,sad gledam neki sto je covek vec otisao u inostranstvo i ne isplati mu se da ga tera sa sobom,ima raznih mozda i lazu ali realno svaki dan je ovde neizvestan i ljudima nema potrebe da stoji ako im resava neki problem,meni nije jasno kad nisu trgovci a spustaju cenu po 50-100e,to je laz,ja sam spustio za 2500e jer mi je tad zavrsavalo da mi ne stoji ,sad gledam i skuplji sto vise prolazi vreme
 
Svi redom prodaju zbog odlaska u inostranstvo i , a ovamo prihvataju zamenu :D Megane 2 ima od ispod 1500 evra, pa do oko 3000 evra, pricamo o slicnom godistu, npr. 2003-2005, ja bih za moj trazio najvise sto moze, zato sto nema dinar jedan da se ulozi, a verovanto ni u skorijoj buducnosti, odradjeni servisi, novi amortizeri, letva volana, pouosovina, soferka, remontovana navojnica volana, 2 seta odlicnih guma, itd. A onaj sto prodaje za najnizu cenu, verovatno treba sve to da odradi.
 
Pa kazu, ali neko pod tim podrazumeva da je auto elementarno ispravan, da ne treba nista da se ulozi da bi mogao da se vozi, a ja podrazumevam da je auto ispravna do poslenjeg dela. Spisak promenjenih delova je prilicno dug, uglavnom, ove godine ulozeno preko 1.000 evra, promenjeno mnogo toga, kociona klesta pozadi, opet nova, TRW, veliki, mali servis i sve to ide uz to, svecice, itd. nove zimske gume, nova letva, 4x amortizeri, solje, Eibach opruge, nova letva volana, opet TRW, nova poluosovina SKF, itd. Kocnice radjene pre 2 godine i napred i nazad, nov hladnjak klime Valeo, ma da ne nabrajam dalje …. Ozbiljno odrzavan i dosta novca ulozeno, ako sve racunam u poslednje 2-3 godine ulozeno mozda koliko i vredi auto.
 
ok onda postavljamo pitanje zasto prodajete auto kad ste toliko ulozili,kad znate sve to a kupujete neproveren ,i opet laz
Koliko sam razumeo on je napisao ''ja bih'', a ne da ga vec prodaje.

- - - - - - - - - -

xexe jeste svi isto kazu da je bez ulaganja:lol:

Vec sam vam negde napisao da prilikom kupovine bilo kog polovnjaka obavezno ostavite neku svoticu za rezervu. Uvek su moguci iznenadni kvarovi koje prodavac nije mogao da predvidi. Ne mora obavezno da znaci da je neposten.
 

Back
Top