Препоруке за куповину возила

Da, te godine je vec isao i Golf 7, samo za njega ne moze da vazi recimo ono sto tamo pise: ''Hocete da budete zapazeni i da pritom imate dobar premium automobil onda gledate pravi auto.''
A i to ima svoju cenu.
Pogledao sam i ocene ljudi koji ga imaju:

Cena/Kvalitet: 79/100
Komfor: 71/100
Održavanje: 50/100
Potrošnja: 71/100
Pouzdanost: 100/100
Motor: 100/100
*7 vozača ovog modela je dalo ocenu

Za odrzavanje je prosao lose pre svega zbog skupih delova, ali za jedan polovnjak je lepo znati da su mu svi dali najvise ocene za motor i pouzdanost.
 
Pitanje je za koji model su ove ocene jer ovaj noviji model ima bas dosta vise mesta u odnosu na prethodni model.
Potrosnja bi takodje trebala da je sa daleko vecom ocenom jer ovaj motor trosi enormno malo.
Za odrzavanje se mogu sloziti ali ne moze auto od 30k da se odrzava za istu cifru kao i onaj od 12k plus ime takodje nosi cenu i delova jer ovo je Premium.
 
Pitanje je za koji model su ove ocene jer ovaj noviji model ima bas dosta vise mesta u odnosu na prethodni model.
Potrosnja bi takodje trebala da je sa daleko vecom ocenom jer ovaj motor trosi enormno malo.
Za odrzavanje se mogu sloziti ali ne moze auto od 30k da se odrzava za istu cifru kao i onaj od 12k plus ime takodje nosi cenu i delova jer ovo je Premium.
Koliko sam razumeo od te sedmorice koji su ocenjivali neki su imali benzince i zato se na ocenu o potrosnji nisam osvrtao. To ionako umnogome zavisi od individualnog stila voznje.
 
volkswagen-caddy-tdi-75hk-prol,ad769fa8.jpg



Питање:Да ли да га купим као породични ауто.
 
brate ja ne znam kuda ti ljudi voze i odakle im zivci da saltaju po gradskoj guzvi,ne znam koliko treba vise da dam dacu samo da se ne mrcvarim

- - - - - - - - - -

a znam i neke koji kao ne vole automatik a nisu ga ni vozili,ili jednom seli i kao nije to to
Ja sam vozio jednom davno Volvo 740 automatik i fino je bilo. Jak motor i automatik su odlican par. Samo je trosio puno.
Mislim da polovnjaci s automatikom uglavnom nisu skuplji od onih s rucnim menjacem, a za nova kola ima doplata zavisno od proizvodjaca. cini mi se da je tu negde otprilike 1000 - 3000 evra najcesce.

Ima doduse i dzabe varijanta. Zaposlis se u GSB, sad su svi busovi automatici.
 
Poslednja izmena:
Jeste videli nemacka luksuzna vozila uz 2 na elektricni pogon zbog losijih baterija - ubedljivo najvise gube na ceni

http://autorepublika.com/2018/10/17/automobili-koji-najvise-gube-na-vrednosti-u-sad/

Znaci da je najveca glupost kupiti nov luksuzan nemacki auto marke BMW Audi i Mercedes

Ja vidim da su tu najvise izgubili Nissan i Chevrolet, a i zaboravio si da pomenes da je to lista za SAD gde su sve cene i navike koriscenja mnogo drugacije nego u Evropi. Srbiju da i ne pominjem.

No dobro, recimo da imam brdo para i stvarno necu da kupim BMW Audi i Mercedes, sta bi mi ti preporucio? Znaci pare nisu problem, moze i preko 100.000 laganih evrica.
 
Evo mene opet posle duže pauze.

Razmišljam da kupim polovnjaka tu oko 2010 godišta, a izdvojio bih 4000-5000 EUR za njega.

Uslov je da bude prostran, pogotovo za vozača (imam oko 2m i dugačke noge), i da nije skup za održavanje.

Najviše mi se dopadaju:

Astra H karavan
Peugeot 307 karavan
Peugeot 207 karavan
Skoda Octavia karavan

Po mogućnosti bih uzeo dizel.

Šta kažu eksperti?
 
Kabine su prostranije kod minivanova, ali kako hoces. Sta mislis o Picassu? Pravio se bas do 2010.

Slažem se da jesu. Gledao sam i Picaso, šta znam, dosta ljudi ga hvali, mesta ima puno. Samo što je ružnjikav (stvar ukusa) i jedan taksista mi je kukao da ima očajan mrtav ugao zbog prednjih stubova, skoro da možeš da ne primetiš drugi auto :)

Što se tiče minivanova, gledao sam i Zafire 2. generacije. Možda su malo skuplje ali meni deluju kao dobar i velik auto. Vozio sam jednu od 150 ks, ide kao aždaja.
 

Back
Top