Препоруке за куповину возила

U principu svi ti automobili su imali probleme sa elektronikom. I Stilo sa beg-ovima, 307 ima poznatu manu sa palicom migavca, Alfa takodje sa raznoraznim upozorenjimam,

Alfu (pravi momacki auto) jos uvek tu potajno posmatram ako naidje neki dobar primerak u skorije vreme. Mada mislim da je ona nesto skuplja za odrzavanje od ovih ostalih nabrojanih automobila, ne bitno ali sam gotovo siguran da jeste. I trosi vise od konkurencije bez pardona.

Jos jedna od prednosti Renoa mozda jeste i to da imaju dobru opremu u odnosu na ostale. Kad se pogledaju Megan i Lagunu koliko cesto imaju veci spisak opreme od drugih konkurenata, drugi deluju kao klotare naspram njih. Meni to nije nesto presudno ali moze biti + u kasnijoj prodaji tog automobila.

Pretpostavljao sam za Ibizu da je takva, nekako mi dodje bas plasticna. Polo u drugom pakovanju.
 
Po mom misljenju Ibiza je odlican auto i kvalitetan auto a da je tvrda ne bih rekao jer sam imao Ibizu Cupru koja je imala tockove sa 205/45x17 gumama i bila je sasvim i iznenadjujuce udobna. Ona je jedino tesna unutra ali ta je i klasa.
Megane je fin za voznju i onako nekako je sav mekan francuski ali je tvrdji od prethodne generacije ali ima svojih bubica jer znaju da mu se odlepe tapacirunzi i da mu crkavaju menjaci ako nemaju dovoljno ulja a sto retko ko kontrolise.Takodje mu crkavaju podizaci stakala i ima cest problem sa klimom.
Alfa je dobra ali iskljucivo sa JTD motorom koji je zaista dobar motor i mene kod nej nervira taj ajnslag kao i te neke stavke kao sto su klima i podizaci stakala a o trapu da ne govorim jer generalno imaju taj problem i ukoliko se ne pazi na rupe ima ga redovno. Eto bas moj drugar je kupio 156 koja nije imala ama bas nikakvih luftova a nedavno je morao da kupi deo jer mu je pocela lupkati.
307 ima neshvatljivo lose vozacko sediste i tesko je naci primerak kom nije deformisano na levoj strani.Takodje rucice zmigavaca su im slaba tacka kao i rucica menjaca koja se bas raspadne kroz eksploataciju.Farovi im zute i crne kako spolja tako i iznutra.
Golf nije toliko tvrd koliko se misli jer kod nas to sire pricu oni koji ga nisu vozili i pricaju o Golfu II. On nea izrazenih problema kao francuzi i ima daleko kvalitetniju elektroniku mada hoce i kod njega da se odlepe tapacirunzi ako dodje iz toplijih zemalja i hoce i da mu se pojavi korozija na prednjim blatobranima ako dolazi iz zapadnih zemalja gde se zestoko sole putevi. Ima prednost jeftinog odrzavanja i benzinski motori su mu odlicni.
Licno ga vozim i necu da ga prodam jer uvidim koliko je on bolji od ostalih a nikakvih ulaganja nisam imao iako ga vozim skoro godinu dana i to na 18" tockovima a trap je i dalje isti kao sto je bio sto govori o kvalitetu istog.
Ima u toj konkurenciji i Astra G koja je sasvim solidna kupovina i ona takodje ima odlicne benzinske motore a kvalitetna je sa elektronikom.Doduse i ona ima svojih odlika tipa pucaju joj sirene na volanu pa se menja ceo air bag zbog toga,hoce da joj se odlepi nebo,nesto je tvrdja na trapu ali je generalno zahvalan auto.
Takodje tu je i francuski Citroen sa modelom Xsara koja je odlicna kupovina i takodje ima odlicne motore a pogotovo onaj 1,4 8V. Ona nije bas nesto lepa ali je odlican auto sa dobrom limarijom i enterijerom i lepo se vozi.
 
Rekoh da necu vise uzimati ove starije automobile ali kad naidje ovakav primerak onda jednostavno ne odolim da ga uzmem jer treba podmiriti siroke narodne mase i verujem da ih ima mnogo koji ne mogu da izdvoje veliku cifru a kod ovog auta pocinje sa brojem 1.:)
wmjjlv.jpg
 
Hvala na informacijama Bort i Dule, svakako ce biti od koristi. Zbog posla ne mogu da krenem u razgledanje automobila jos uvek ali cu za nekih nedelju dana imati mnogo vise slobodnog vremena pa cu se posvetiti tome. Pogledacu sve modele koji se uklapaju u opis onoga sto bi mi trebalo pa cemo videti koji su u najboljem stanju i suziti izbor :) Imam u komsiluku jednu Ibizu i jednu Astru na prodaju njih sam bio pogledao onako brzinski ali sam odustao jer nisu u bas nekom stanju pre svega ostecenja enterijera koja mi uzasno bodu oci.
 
U principu svi ti automobili su imali probleme sa elektronikom. I Stilo sa beg-ovima, 307 ima poznatu manu sa palicom migavca, Alfa takodje sa raznoraznim upozorenjimam,

Alfu (pravi momacki auto) jos uvek tu potajno posmatram ako naidje neki dobar primerak u skorije vreme. Mada mislim da je ona nesto skuplja za odrzavanje od ovih ostalih nabrojanih automobila, ne bitno ali sam gotovo siguran da jeste. I trosi vise od konkurencije bez pardona.

Jos jedna od prednosti Renoa mozda jeste i to da imaju dobru opremu u odnosu na ostale. Kad se pogledaju Megan i Lagunu koliko cesto imaju veci spisak opreme od drugih konkurenata, drugi deluju kao klotare naspram njih. Meni to nije nesto presudno ali moze biti + u kasnijoj prodaji tog automobila.

Pretpostavljao sam za Ibizu da je takva, nekako mi dodje bas plasticna. Polo u drugom pakovanju.

grešiš
 
Sta mislite o Audiju TT prve, a i druge generacije? Je l ga vozio neko?

Zanimljiv mi je zbog atraktivnog izgleda, male kubikaze, cene, velike konjaze i ne tako velike potrosnje...

Cena prve generacije se krece od 4000 evra, realno oko 5000 u dobrom stanju
Cena druge generacije ide od 8000 evra, realno 10000 u dobrom stanju..

Obicno nemaju veliku kilometrazu jer su to sportski automobili.
Je l njima prednja vuca kao vecini audija sem R8?

Nekako se razmisljam vec za sledeci automobil :D da li to da bude neki BMW E90 ili E60 ili Audi TT ?
 

Motor(JTD) nije, ali ostale stvari ipak mislim da jesu.

Elem, Megane koje sam gledao ovih dana mi nisu ostavili sjajan utisak - rukohvati, naslon za ruku, menjaci, uglavnom nisu bili u finom stanju. Ogrebano, izlizano... Naisao sam na jednog interesantnog sa panoramom ali taj famozni 1.5dci sa Delphijem.
307-ice su uglavnom bile u estetski boljem stanju. Da li je kvalitet materijala ili jednostavno bolja stanja kola, pitanje je sad. Rekao bih pre da je do materijala.
 
Poslednja izmena:
brate batali te gluposti..izlizan rukohvat, pocepan sic i gluposti..to se sve lako da srediti..cak su gori automobili bolje nasminkani..
povedi nekog ko se razume da ga dobro pogleda..svojevremeno kad sam uzimao auto, nasao sam auto kome je vidno bilo promenjeno krilo (bilo je skoro pa iste nijanse ali pod odredjenim uglom je moglo da se vidi da je menjano) a i na toj strani je bio solidno izgreban..ortak koji je isao samnom koji se razume u to se sagao dole, pregledao i rekao da je dole sve cisto i da je to verovatno bilo guzvanje na parkingu i ja sam taj auto vozio 6 godina da ga nijednom nisam vozio kod majstora..
internet stucnjaci bi ti na keca rekli..nemoj da uzmes takav auto.
 
Moj ima skoro 200k km, naslon za ruku je odlican, menjac takodje, volan je malo losiji, ali je dobar, nije nesto preterano izlizan. Rukohvati an vratima su izlizani na svim, onaj glupi gumirani premaz. Rukohvat se lako skida, farbacu ih u mat crnu ili u teksturu. Komande podizaca su savrsene, sedista pokazuju tragove, ali ne nesto preterano. Cisto da imas u vidu kako izgleda Megane sa 200k km. Ako ti treba za grad, ja bih gledao 1.4, ima 98ks, moze solidno da ide i na otvorenom, ne trosi puno, ugradis mu plin pa se vozis jos jeftinije.

@Snowtropman

Posle 2000, moze ad bude i 2016., a moze i 2001. Preciziraj.
 
brate batali te gluposti..izlizan rukohvat, pocepan sic i gluposti..to se sve lako da srediti..cak su gori automobili bolje nasminkani..
povedi nekog ko se razume da ga dobro pogleda..svojevremeno kad sam uzimao auto, nasao sam auto kome je vidno bilo promenjeno krilo (bilo je skoro pa iste nijanse ali pod odredjenim uglom je moglo da se vidi da je menjano) a i na toj strani je bio solidno izgreban..ortak koji je isao samnom koji se razume u to se sagao dole, pregledao i rekao da je dole sve cisto i da je to verovatno bilo guzvanje na parkingu i ja sam taj auto vozio 6 godina da ga nijednom nisam vozio kod majstora..
internet stucnjaci bi ti na keca rekli..nemoj da uzmes takav auto.

Da se razumemo ne gledam da auto bude perfektan a gledam kola stara 10-12god. Normalno je da imaju tragove upotrebe. Ali nisam svakako hteo na prvu da uzmem ni jedan. Isao sam da ih pogledam, upalim, provozam jer ima stvari koje mogu i bez majstora da primetim. Pa kad suzim izbor (jer su neki bili zaista u losem stanju), sa majstorom ili kod majstora i to je to. To sam naveo samo stvari koje sam primetio kod jednog i kod drugog modela (a sto se na slici ne da primetiti bas lako), daleko od toga da sam odustao od kupovine zbog toga.

@Bort

Veruj mi da im kilometraze nisam ni zagledjivao jer jednostavno nije nesto sto mi je merodovno kad su konkretno bili primerci iz uvoza. Jednostavno nije nesto na sta se mozes osloniti kao tacan ili precizan podatak (naravno ima izuzetaka!). Sigurno cu pogledati i 1.4 varjantu kod Megana kad naidje i takav. Ni dizele nisam iskljucio iz price u potpunosti samo bih eto mali plus dao benzincu zbog uglavno gradske voznje i male godisnje kilometraze.
 
Koliko sam se samo ja navozao kola koja su bila komplet ofarbana pa im nista nije falilo.
To je samo nasa bolesna zelja da se kupi savrsen auto koji nije ogreban i nema tackicu a da se plati 2000-2500.
Evo meni danas stigao jedan jako lep BMW 320d 2002 sa garantovanih 162000km. Neverovatna kilometraza za taj tip automobila i za to godiste ali pojavi se i tako nesto ponekad ali se i plati jer preko jako cene male kilometre.
A kad sam vec tu.:whistling:
2.0Dci 150ks
j7xlxx.jpg
 
Koliko sam se samo ja navozao kola koja su bila komplet ofarbana pa im nista nije falilo.
To je samo nasa bolesna zelja da se kupi savrsen auto koji nije ogreban i nema tackicu a da se plati 2000-2500.
Evo meni danas stigao jedan jako lep BMW 320d 2002 sa garantovanih 162000km. Neverovatna kilometraza za taj tip automobila i za to godiste ali pojavi se i tako nesto ponekad ali se i plati jer preko jako cene male kilometre.
A kad sam vec tu.:whistling:
2.0Dci 150ks
j7xlxx.jpg

Interesantan ti ovaj BMW 320d nisam nesto ovakav vidjao do sad . I ima neki cudan znak :lol:

- - - - - - - - - -

brate batali te gluposti..izlizan rukohvat, pocepan sic i gluposti..to se sve lako da srediti..cak su gori automobili bolje nasminkani..
povedi nekog ko se razume da ga dobro pogleda..svojevremeno kad sam uzimao auto, nasao sam auto kome je vidno bilo promenjeno krilo (bilo je skoro pa iste nijanse ali pod odredjenim uglom je moglo da se vidi da je menjano) a i na toj strani je bio solidno izgreban..ortak koji je isao samnom koji se razume u to se sagao dole, pregledao i rekao da je dole sve cisto i da je to verovatno bilo guzvanje na parkingu i ja sam taj auto vozio 6 godina da ga nijednom nisam vozio kod majstora..
internet stucnjaci bi ti na keca rekli..nemoj da uzmes takav auto.


bravo

to kakvo je krilo dal je farban za mene je isto nebitno

Ja iskljucivo gledam kilometrazu , menjac, motor i trap

A pre svega kilometrazu jer se sve kvari na odredjeni broj kilometara

Uvek ces srecnije i zadovoljnije da vozis auto koji je i imao neku manju stetu sa malom kilometrazom nego neki picnut sa 400.000 km
 
Blize 2000 nego 2016.
Ako postoji nesto za oko 1000 evra jer ne mogu da kupim nista starije sto je jeftinije :(

Ja mislim da za te pare ne moze nista da se kupi, a da je mladje od 2000. godine i da je dobro, eventualno neki Punto 2, i to verovatno bez klime, sa nekim manjim ulaganjem.


@Bort

Veruj mi da im kilometraze nisam ni zagledjivao jer jednostavno nije nesto sto mi je merodovno kad su konkretno bili primerci iz uvoza. Jednostavno nije nesto na sta se mozes osloniti kao tacan ili precizan podatak (naravno ima izuzetaka!). Sigurno cu pogledati i 1.4 varjantu kod Megana kad naidje i takav. Ni dizele nisam iskljucio iz price u potpunosti samo bih eto mali plus dao benzincu zbog uglavno gradske voznje i male godisnje kilometraze.


Pa nije bas ni tako zanemarljiv podatak, treba da imas predstavu kako izgleda auto sa 200k km, a kako sa 400k km. Onda mozes da sudis i o postenju prodavca. Ako je km priblizno tacna to vec govori nesto o prodavcu.

@Dule

Na tom 2.0 dci obicno strada lanac izmedju 250 i 300k km, tako da i ako je sa lancem, on mora kad tad da se promeni. Motor je dosta bolji nego 1.9 dci.
 
Ja mislim da za te pare ne moze nista da se kupi, a da je mladje od 2000. godine i da je dobro, eventualno neki Punto 2, i to verovatno bez klime, sa nekim manjim ulaganjem.

Koliko sam video po oglasima mogu samo nesto havarisano da pazarim sto mi i nije cilj.
Klima mi nije prioritet a Italijana bih izbegao u sirokom luku ako mogu.

Trazicu nesto sa kraja 90-ih ako nije suvise propalo do sada.
 
E ne mozes da kupis ni dobrog italijana i za te pare ces moci da kupis samo nesto sa sredine 90`-tih a ne s kraja.
I to pod uslovom da jos nemas ulaganja u ta kola jer obicno su truljava ili ima mehanickih nedostataka.
@botr
Nece biti.
Imam poznanika koji vozi Espace sa tim motorom i prvi Espace je uzeo sa 200k km i vozio ga do 600k km bez ikakvog ulaganja oko motora da bi ga prodao i sad vozi opet Espace koji je takodje uzeo sa pravih 200k km i priblizava se cifri od 600k km i takodje nije dirao lanac niti je imao problema. Covek ide svakodnevno za Madjarsku i dovlaci hranu tako da ako je on presao evo sa dva automobila skoro 1200000 km i nije dirao lanac ni na jednom to znaci da je ta tvoja izjava samo pretpostavka.
Pogotovo sto imam jos jedan primer gde drugar ima Qashqai sa tim motorom i nema ni pomena o lancu a i ja sam imao jedan Qashqai sa tim motorom i takodje je ista prica bila.
Tihi ti ako imas problem pa ne znas sta ja pisem i sta kacim to i nije bas za javnost.:)
Ovo je BMW za koji sam rekao da je stigao i trenutno je na carinjenju a evo i slike iz carinskog skladista a onaj Scenic je vec u mom dvoristu.

qojf4h.jpg


Inace ,evo samo da ti kazem da se nudi trgovcima jedna Kia Ceed 2008 za smesne pare i niko od trgovaca nece da je kupi i ja je ponudim obicnim ljudima i evo niko ni od njih nece tako da pusti ti te price o vasim koreancima i japancima.Narod je jednostavno operisan od tih kola i mali je broj njih koji ce to kupiti.
 

Back
Top