ZLO MRZI NA DOBRO...

Danas više ne...Više je đavola u ''Crkvi'' nego u satanističkoj sekti.

Zamlate su i jedni i drugi.

Imaju umisljene drugare, kao neka deca. A kada deca to rade onda ih vodimo decijim psihijatrima.... Malo licemerno zar ne? Ali se odraslim ljudima oprasta. Sve te stvari su socijalno prihvacene masovne mentalne bolesti bez F dijagnoze.
 
Satanisti su uglavnom ateisti, nihlisti ili gnostici koji ismevaju crkvu i njene rituale...Kakvi god bili svakako da se mnogo više zabavljaju od ''ispravnih'' :mrgreen::hahaha:

Pazi, ovo sto sam podebljao, je samo po sebi, po defaultu kontradikcija pojmova. Da li to shvatas? Dakle, satanista ne moze biti ateista, a vazi i obrnuto - ateista ne moze biti satanista.

Po definiciji ateizam je neverovanje, a satanizam je verovanje u boga, smo ne u onog u koga veruje vecina teista, deista - U Hrista, Alaha, Hare Krisnu, Zevsa, vec u njihovim kontrarnim parnjacima koji se nazivaju "zlima".
Pa se dalje racvaju satanisti - na one koji priznaju da je njihov bog zao, te tako dozivljavaju i sebe (ti su vise blizi ozbiljnijim F dijagnozama i obicno im je takva religija za tezak maligni narcizam - za neku mesavinu 2 poremecaja licnosti - antisocijalnog poremecaja licnosti + narcisoidnog poremecaja licnosti). Jer ako vec verujes da postoje DOBAR i LOS policajac, covek, bog, zasto bi se PRIKLONIO ONOM ZLOM, kada znas da od njega mozes dobiti samo ZLO?
Naravno osoba ne moze da objasni, ali nauka moze. Prikljanjaju se njemu jer imaju PROBLEMA SA AUTORITETIMA. Zato sto su i sami, sto bi se arhaicno reklo "zli". Zapravo boluju kao sto rekoh od antisocijalnog poremecaja licnosti, koji ukljucuje psihopatiju kao odr. crtu licnosti takve osobe, izuzetno smanjenu empatiju, pojacana rizicna ponasanja, ludiranja, antikonformizam, krsenje socijalnih normi.
Znaci sve ono sto vidimo da takvi rade u praksi - Lome groblja, kolju zivotinje, agresivni su, korisnici su alkohola, cigareta i droga, imaju mnogostruke nezasticene sexualne odnose sa perverzijama, izuzetna promiskuitetnost, totalno nestabilni.

S druge strane, ova druga grupa satanista veruje takodje u Djavola, Satanu, Antihrista, ali iz sasvim drugog ugla. Za njih njihov "zao" bog tj djavo uopste nije ZAO kao sto se prica, vec navode da je sve suprotno - Da su mejnstrim, popularni, populisticki bogovi zapravo nesto lose, zli i djavoli a da je njihov Satana, djavo, zapravo BOG, PRAVI BOG.
Onda idu pozivanja na sve grozote, koje zaista i jesu grozote iz Biblije i ostalih svetih knjiga (bog tu ubija trudne zene pre braka, ubija decu, ubija homoseksualce, ceo stari zavet Biblije kao one danasnje turske serije - samo neka halabuka i krv, krv, otmice, klanja, upucavanja, kaznjavanja, sve bolestina do bolestine). Posle tih pozivanja negativnih stvari kao "dokaz" da su zvanicni bogovi LOSI I ZAPRAVO ZLI, DJAVOLI, onda ide pozivanje na razne mitoloske likove, koji su POMAGALI COVECANSTVU, i navodjenje da je to zapravo bio - Djavo, Sotona, Lucer tj - Svetlonosa - donosio svetlo ljudskoj civilizaciji, napredovanje, znanja, tehnologiju.
I onda idu price - ko je prevario coveka da pojede vocku znanja sa znanja drveta, pa covek naucio da upali vatru? Da li je to zla stvar sto covek ume da napravi vatru i tocak, pa evo sve do danas gde pravimo satelite i jos malo pa naseljavamo druge planete i letimo u kosmos, ili je to DOBRA STVAR? Ako postoje bogovi (dobri i losi) Ko je tu los a ko dobar u odnosu na pitanje DA LI HOMOSAPIENSIMA, KOJI SU DEFINITIVNO NASTALI OBJASNJENJEM TEORIJE EVOLUCIJE A NE CIRIBU CIRIBA STAPICEM, DATI I POKAZATI ZNANJE ILI NE?

Dakle, ova druga grupa koji se deklarisu kao SATANISTI veruju zapravo NORMALNO, NIKOG NE DIRAJU NISU DESTRUKTIVNI KAO GORE OPISANI BOLESNICI POZERI, podgrupica njih cak veruje da su zapravo Satana i podanici - vrsta VANZEMALJACA pa onda idu one price Enki + napaljivanje na onaj pseudonaucni serijal sa History Channela - Ancient Aliens itd.

Da ne zaboravim - neki ateisti se SPRDAJU sa nekim priglupim, radikalnim fanaticnim vernicima dogmatama - te navode da su satanisti, ismevaju crkve, rituale i slicno....

Mislim, kako da ne ismevas kao ateista crkve i njihove "velikane" evo recimo najnovija vest - Neka nasa cura od 22 god, zeznula katolickog svestenika, nabacila mu prostitutku i snimile ga vise puta u sex. odnosu, (to je kod njih zabranjeno) i onda ga ucenjivale i uzele mu oko 150 000e. Heeej vise ni to nije skandal, kakve sve bolestine rade popovi (da ne govorimo tek o pedofiliji dokumentovanoj, svaki peti pop neki pedofil dokazani a svaki treci nedokazani ali se suska), nego SE JAVNOST UZNEMIRILA, OTKUD BRE POPU 150 000e na ovu krizu u kesu, SAMO UCENE DA ISPLATI? Kao da meni neko trazio 10e da mu dam.

I kako ne ismevati glupost crkava i njihovih ludaka koji se vozikaju u zacrnjenom audiju?

I za kraj mozemo sumirati pricu time da ateisti pa i ti ok satanisti, ili kako god ko iz zajebancije da se deklarise, mnogo vise se pridrzava onog sto pise u Bibliji a sto je koliko-toliko normalno a ne zatucano, nego OVI DEKLARATIVNI VERNICI KOJI SE KUNU U HRISTA, BIBLIJU, ALAHA, I SVE SVETO.

Vrhunsko licemerstvo je oduvek vladalo.

To potvrdjuju i naucne studije, pogledaj samo npr ovaj tekst doktora nauka psihologije:

KADA PRICAMO KOLIKO SU "ZLI" JEDNI A KOLIKO DRUGI, DA VIDIMO KO PRE IDE U ZATVOR, VERUJUCI ILI NEVERUJUCI:
https://mindreadingsblog.wordpress.com/2014/04/11/religija-bog-kriminal/

Dalje, sledeca kategorija ispitivanja, KO JE MORALNIJI, VERUJUCI ILI NEVERUJUCI:
https://mindreadingsblog.wordpress.com/2013/03/10/religioznost-i-empatija-pomozi-samo-bliznjem-svom/

Hocemo li da ispitujemo malo kogniciju jednih i drugih? Da vidimo ko ima visi IQ:
https://mindreadingsblog.wordpress.com/2014/01/28/inteligencija-religija-ateizam/

Verujuci su umisljeno sigurni da su oni moralniji, casniji, da vise pomazu, no da vidimo da li je to tako zaista, da vidimo sta kazu studije o EMPATIJI verujucih i neverujucih :
https://mindreadingsblog.wordpress.com/2013/03/10/religioznost-i-empatija-pomozi-samo-bliznjem-svom/

Da pogledamo, kada smo vec tu, i da li ima veze politika i geografska pripadnost nekom regionu, kao i stabilnost drzave, SOCIJALNI ZIVOTNI VISOKI TJ NISKI STANDARD, visoke plate, sa tim da li ce mnogi biti verujuci ili neverujuci, gde kako i zasto IMA MNOGO VERUJUCIH A GDE IH VEOMA MALO IMA ? ZASTO ELITE HOCE DA VERUJETE U BOGA, ZASTO SE TO NJIMA ISPLATI?

https://mindreadingsblog.wordpress....ednakost-zasto-elite-hoce-da-verujete-u-boga/
 
Piše se često u novinama o navodnom ''satanizmu'' već nadaleko čuvene porodice Marjanović...Ja tu ne vidim mnogo satanizma...Oni su, posebno Zoran, pravi tipični srpski hrišćani...Potpuno raspolućene i rastrgnute ličnosti između ideala i želja koje dolaze iz dubina duševnog pakla...
 
Ja poštujem istinske Hrišćane, ali malo sam ih upoznao...

budi ti pa ces ih znati :aha:

ja znam sebe i odlicno mi je :lol:

- - - - - - - - - -

Piše se često u novinama o navodnom ''satanizmu'' već nadaleko čuvene porodice Marjanović...Ja tu ne vidim mnogo satanizma...Oni su, posebno Zoran, pravi tipični srpski hrišćani...Potpuno raspolućene i rastrgnute ličnosti između ideala i želja koje dolaze iz dubina duševnog pakla...

To se pisu lazi, cim je neko cudan odmah je satnista :aha:
 
U srednjoj školi sam imala odličnog profesora Filozofije. Šteta, što je svima poklanjao petice, pa nismo morali da prisustvujemo časovima, a i on je izgubio polet (samo ponekada bi zaiskrio i strastveno pričao o "nečemu")
Ja se sećam samo jedne rečenice (vremenom je postala moja mala mantra), ne znam ni ko je rekao
" Svaki čovek bi bio dobar, kada bi znao kako".
 
Ili ''mnogi su dobri jer im se nije pružila sigurna šansa da budu ZLI'', što pokazuju ratovi, revolucije, haos širom sveta gde dolaze do izražaja najmračniji elementi društva i njihove orgije uništenja.
 
Ili ''mnogi su dobri jer im se nije pružila sigurna šansa da budu ZLI'', što pokazuju ratovi, revolucije, haos širom sveta gde dolaze do izražaja najmračniji elementi društva i njihove orgije uništenja.

Poenta je biti dobar u bilo kojil okolnostima... to je dobrota...

- - - - - - - - - -

U srednjoj školi sam imala odličnog profesora Filozofije. Šteta, što je svima poklanjao petice, pa nismo morali da prisustvujemo časovima, a i on je izgubio polet (samo ponekada bi zaiskrio i strastveno pričao o "nečemu")
Ja se sećam samo jedne rečenice (vremenom je postala moja mala mantra), ne znam ni ko je rekao
" Svaki čovek bi bio dobar, kada bi znao kako".

I to je tacno, svaki covek ima taj potencijal ljubavi dobrote u sebi i svako moze biti dobar ako to ume,
ako to zeli, ako to razvija, ljubav i dobrotu...

Biblija daje moralne smernice u tome kako biti dobar i sta je dobrota...
 
Зло осећа патолошку потребу да наноси бол "Добром". Што се мени дешавало у школи да ме из чиста мира шутирају и ломе наочаре и пљују или на послу да неке колеге неће да кажу ни "Добар дан" а друге ме уважавају и воле причу са мном. Ником ништа нисам ни стигао да лоше урадим а већ сам био предмет напада. Уверен сам да енергија може да осети енергију. Ја кад детектујем негативца, гледам да се културно удаљим из његовог окружења, док он по сваку цену гледа да ми нешто добаци, уради, напакости. Из искуства знам да такве највише боли кад их "Убијеш" својом људскосшћу и добротом.
 
"Dobro i zlo su nepomirljivi i u vecitom sukobu...
To se oslikava i u nasim zivotima...
Kao sto dobrim osobama smeta zlo i gnusaju ga se...
Isto tako i zlima smeta dobro i kada osete dobro kod drugih,
Oni ga mrze, oni mrze takve osobe...
Jer ih to dobro koje nemaju u sebi suocava sa cinjenicom da su oni zli i umesto da uniste zlo u sebi pre ce unistiti dokaze o tome da su zli tj dobro oko sebe ce rasterati ili ce ga se kloniti
ili ce ga osuditi i proglasiti za zlo i jeres....
a sto je u skladu sa onim sta Biblija kaze
Jovan 3:20 " Jer svaki koji zlo čini, mrzi na svetlost i ne ide k svetlosti, da se ne otkriju dela njegova;

Tako funkcionisu zle osobe... mrze na dobro u bilo kom obliku... klone ga se...
Zlo govore o njemu...

Ako vas neko bez nekog posebnog razloga mrzi a vi niste zli...
onda je to samo njeno zlo koje ne trpi to dobro u vama."
 
Ako želiš da vidiš, vidiš, ako ne...:whistling::lol:Kačim i sada...:manikir:

- - - - - - - - - -


Mom kolegi koji je u JS je umro sin jer otac nije dozvolio transfuziju iz ''verskih'' razloga...To po meni nije DOBAR postupak...z:hm:

Ok nego ti sigurno nisi ziveo sa njima da bi znao celu istinu niti si lekar koji je bio tamo i znao zdravstveno stanje njegovog sina
a sigurno znas da lekari nisu bogovi i da ne mogu svima da spasu zivot, niti da postoji 100% sigurno lecenje niti eliksir besmrtnosti. Takodje ono sto Bog kaze je najbolje...
tema nije verske prirode vec psiholoske
:cao:

- - - - - - - - - -

Da bi covek mrzeo, mora prvo da osudi.

Covek nema pravo da sudi, vec samo Bog :)
 
Poslednja izmena:
Зло осећа патолошку потребу да наноси бол "Добром". Што се мени дешавало у школи да ме из чиста мира шутирају и ломе наочаре и пљују или на послу да неке колеге неће да кажу ни "Добар дан" а друге ме уважавају и воле причу са мном. Ником ништа нисам ни стигао да лоше урадим а већ сам био предмет напада. Уверен сам да енергија може да осети енергију. Ја кад детектујем негативца, гледам да се културно удаљим из његовог окружења, док он по сваку цену гледа да ми нешто добаци, уради, напакости. Из искуства знам да такве највише боли кад их "Убијеш" својом људскосшћу и добротом.
Da, sve je tako kako si napisao.

Nazalost zli vrebaju dobre da im naude, jer zlo mrzi na dobro"
Razlog je duhovne prirodje jer je u svemiru borba dobra i zla stalna
Borba izmedju Boga i Satane Djavola...
Ko veruje u Boga moze o tome citati u Bibliji.
A i ko ne veruje, vide da postoji ta borba.
Meni je Biblija razotkrila uzroke te borbe izmedju dobra i zla.
Takodje Biblija daje mudre savete kako se boriti protiv zla.

U stvari i ne treba se boriti protiv zla njihovim metodama, nego zadrzati integritet i svoju licnost,
ne spustajuci se na nivo zla,
ne treba padati na njihove fazone jer zlo uvek iskusava dobro...
Zlo zeli da nas koji smo dobri izjednaci sa njim.
Dakle najbolje je oruzje dobrota, ljubav i mudrost,
a mudro je uklanjati se od zla...
i ostati neokaljan.
takodje dobrota je ta koja unistava zlo, dobrota, svetlo, ljubav....
sve sto je na strani dobra, sve vrline
su najbolje oruzje protiv zla.
I nepobedivo.
A tebe pozdravljam :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top