Vestice - nekad i sad

Kolege, malo ste zasli u digresiju...
avaj...
Da li se danasnje poklanjanje ovom ili onom kultu moze smatrati vesticarenjem? Modernim vesticarenjem?

Ne bih rekao.
Danas ima toliko kultova, malih velikih öakintwernih, ličnih. "Svako (danas, kad više nije zabranjeno) nosi u sebi nekog svog malog Boga, kom se potajno moli", rekao je Majstor jednom.
Ispalo bi onda, da je svako od nas nekakva veštica
?
Ili možda to i nije toliko van pameti?

Ma, danas samo još štreberi klasifikuju, smatraju nećim, ubrajaju u ove ili one.
 
Poslednja izmena:
Ne bih rekao.
Danas ima toliko kultova, malih velikih öakintwernih, ličnih. "Svako (danas, kad više nije zabranjeno) nosi u sebi nekog svog malog Boga, kom se potajno moli", rekao je Majstor jednom.
Ispalo bi onda, da je svako od nas nekakva veštica

?
Ili možda to i nije toliko van pameti?

Ma, danas samo još štreberi klasifikuju, smatraju nećim, ubrajaju u ove ili one.

Ne, nuzno, osim ako se zaista poklanjas koznakom bicu, idolu..., ako si pripadnik nekog kulta i vrsis rituale, tada si moderna vestica, vestac, kako ti volja
Sve to je zapravo poklanjanje vragu, posredno ili ne
uostalom i u doba mraka vestice su bile one koje su se klanjale vragu i saradjivale :)
koliko god to sad komicbno zvucalo ;)
 
Ne, nuzno, osim ako se zaista poklanjas koznakom bicu, idolu..., ako si pripadnik nekog kulta i vrsis rituale, tada si moderna vestica, vestac, kako ti volja
A kako da pouzdano utvrdim da li se neka žena "zaista poklanja koznakom bicu, idolu" ili se samo folira pred komšinicama, kad ni njoj samoj to nije baš najjasnije. ni zašto, ni koliko iskreno, ni da li baš uvek iskreno, a nema baš ni neku predstavu šta je to biće ustvari?
Prijatelju moj iz Svete Inkvizicije, možda bismo trebali sve da ih spalimo, a Gospod Naš će već razabrati svoje stado?
Kao nekad, u stara dobra vremena kada se znao Red Božiji?


Šta ja znam, kad je ukebam da pleše gola na obali Dunava pod Mesečinom?
Vidim li pouzdano da misli i oseća sva predana tom nekom stvoru, šta je on ustvari i kako izgleda u njenoj glavi, predstavi?
Ili jednostavno uživam u retkoj prilici erotske verzije dramatizacije pesme Majstora. "Lepa Protina Kći"?
Kako ja sad pouzdano da utvrdim da ona pripada nekom kultu koji nije popodnevni klub obožavalaca poezije Majstora?
A, možda im nestalo vode u kupatilu, a vodoinstalater subotar?
A šta ako je to biće, na kraju, jedno sveobuhvatno oličenje svih znanih i neznanih zakona prirode koja nas okružuje i ona u nameri da se poistoveti sa njom upražnjava naprednu tehniku koja spolja izgleda, hm, kako izgleda?
Ko sam ja ustvari, da sudim toj nameri, kad sam i sam pun predrasuda i ništavnih klasifikacija?

"Kapi Vode kao biseri... "

Sve to je zapravo poklanjanje vragu, posredno ili ne
uostalom i u doba mraka vestice su bile one koje su se klanjale vragu i saradjivale :)
koliko god to sad komicbno zvucalo ;)

Meni ovo zvuči tragično, da ne kažem jadno, ali da ne diskutujemo o ukusima.
Biće samo da je malo lakomisleno, na kraju, ako bi normalan muškarac uhvatio priliku da iz prikrajka posmatra scenu koju sam prethodno pomenuo, lako bi moglo da se desi da se njegovo rasuđivanje blago poremeti.

"Jako malo fali leti
da se čovek poremeti.."
 
Poslednja izmena:
"Samo" je preoptimistički.
Završetak prezimena i to u Britaniji, a ne kod nas, ako je ikad igrao neku ulogu, beše to veoma davno, kada su ta imena nosili ljudi koji uopšte ne moraju da budu preci današnjih "witch"-ovih, osim toga to se skriva a ne pokazuje. Stoga je služilo da nekoga ojadi poput klevete verovatno.
Najzad, genetski potencijal je danas skroz razređen, a nikada nije bio dovoljan, sam za sebe, bez vežbe i učenja, tako da se sposobnosti pre zaslužuju nego razotrkrivaju.

Jel ne beše to naziv za mudru ženu/muškarca?
 
Sve to je zapravo poklanjanje vragu, posredno ili ne
uostalom i u doba mraka vestice su bile one koje su se klanjale vragu i saradjivale
koliko god to sad komicbno zvucalo


Ovo nije komično, ovo je sramota nazvati tragikomičnim.


Ajde, majke ti. Jel ti stvarno veruješ u to što si napisala? Jes pila štogod? Jesi na nekim halucinogenim gljivama?


Ako je bila šala, ja se izvinjavam. Mada nisam prepoznala šlagvort, a inače sam dobra s takim stvarima.

Ako si pripadnik nekog kulta, po meni si budala. To ima veze s veštičarenjem ko vetar s opaklijom, što bi rekli u mojim (panonskim) krajevima. Po ruralnim selima. U kojima postoje stabla orasa oko kojih se ne oru nikakve njive, i niko ne kupi plodove čak ni kad padnu na zemlju, niti se usuđuje da, nedajbože, uzlomi granu ili na ikoji način drvo ozledi. Zato što postoji kolektivno (ne)svesno sećanje na veštice koje se pod tim orasom okupljaju vekovima. I to nije straj od kletve i uroka, već straj od nemešanja u nešto s čim nisi načisto. To ti je skoro pa poštovanje. Niko još nije založio lomaču, mada je legenda starija od Habsburgovaca.
Kad smo već kod toga, ni Habsburzi je nisu potpaljivali. Ne petljaj se sa stvarima o kojima ništa ne znaš, i naročito o njima ne govori.

To je, otprilike, jedna od najvećih mudrosti kojima se uopšte možeš poučiti u životu.

Ja ne verujem u kultove, zato što mislim da se svaki najposle izrodi u kult ličnosti. Ne zato što mislim da se izrodi u kult koji se okuplja po sabatima da bi ljubio đavolje dupe. Prosto u kult ličnosti. Vođe. Nisam sklona da imam vođe, i to je cela priča. Govoriti - a, opet naglašavam, u slučaju da se nisi zezala - dakle, danas govoriti takve stvari kao što je: svi znamo da se veštice klanjaju đavolu; ili svi se kultovi klanjaju đavolu; i zato su ih u srednjem veku i spaljivali; znači samo to: da su ih u srednjem veku spaljivali. Ne znači da su ih spaljivali mudri ljudi. Zapravo znači da su ih spaljivali: fanatici, manijaci, psihopate, politički kalkulatori, kastrati i osvetoljubivi. Jedino to. Neko se nekom zamerio, i neko je hteo nečiji posed za sebe, i neko je preozbiljno shvatio bibliju, i neko nije shvatio bibliju uopšte, i neko je, prosto, bio lud, i spalio bi ma koga samo zbogradi lomače. Zato što voli kad gori, zato što je piroman.

I neko se, naravno, plašio žene kao takve; najverovatnije zato što je sam bio impotentan, i nije mogao da mu se digne. Pa je za svoj defekt krivio ženu, zlo biće koje ga navodi na greh koji bi počinio ali ne može.

Neki, kojima se mogao dići, do te mere su se stideli svoje erekcije, da su zaključili da je jedini način da tu sramotu prežive, taj da zatru svo iskušenje sveta.

Ali kako niko, čak ni papa, ne može izać na onu terasu na crkvi svetog petra, pa reć: ubi me ovaj celibat, i jeb.o budalu koja ga je izmislila; čovek mora da nađe izgovor.

Najbolji izgovori su od Višeg Smisla. Kad se potegne Viši Smisao, to je ko kad potegneš političku korektnost: svi moraju da budu kuš i niko se više ne usuđuje da preispituje motive. Jer je svaki revolt automatski suprotstavljen Višem Smislu - koji ne trpi ničiji autoritet do svoga, i nikakvo suprotstavljanje uopšte - ili je, u današnje vreme, politički nekorektan. To ti je ono da svi pušači treba da gore u paklu prosto zato što su pušači. Ne jer truju sebe i druge; već zato što trenutni moral ne voli da ljudi puše.

Moral sve određuje. Znam da je to tako, ali me je svaki put stid kad vidim na delu.

Znam da tebe nije ni najmanje.
 
Au, al ste terase!
Pa sta je vesticarenje drugo nego upravo poklanjajnje vragu?!

Ne znam samo iz kog se ugla primecuje moja opijenost, omamljenost, stagod,... Ocito da je Valkyriur malo pobrkala lonce i poklpce. I da, jesam u kultu, kultu negovanja pismenosti, a ti s tvojim stablima ORASA za to, naravno, nikada nisi ni cula, avaj. . . Ino da i ne pominjem.

Ne odgovaram na provokacije bilo kakve vrste, niti me zanimaju. Zanimala me je tema o vesticama, no, snabdeh se na drugoj strani pouzdanim i zadovoljavajucim informacijama. Sve sto mi je trebalo sam pozavrsavala.
Ovde je rec bila o vesticama, modernim vesticama pre svega. Ako se neko slucajno nasao prozvanim, ne brinite, inkvizicija i lomace vise nisu aktuelne ;)
 
Poslednja izmena:
Pa sta je vesticarenje drugo nego upravo poklanjajnje vragu?!

Pogrešila sam. Ti nisi pijana, ti si, prosto, budala.

Budali se neću izvinjavat zato što ne razume lokalizme, koji su kao lokalizmi napisani s razlogom; ali budala ne vidi nikakve razloge osim svojih, pa s ORASOM možeš du.pe da obrišeš. Jer ćeš mi o pismenosti pričati onomad, kad se, ono, kao, opismeniš. I uzmeš da čitaš rečnike pojmova u kojima pod: "M" stoje metafore, pod "P" personifikacije, pod "L" lokalizmi, i pod "I" ironija. Ili da čitaš bilo šta uopšte. Forumi se ne podrazumevaju.
Kad skineš te konjske amove koji ti usmeravaju pogled, i glavu. Načitan čovek ume da čita. Zaularena budala samo misli da ume.

Obzirom na tvoj komentar, nisi se obavestila o veštičarenju. Išla si da čitaš konjske amove koje i sama nosiš. To što misliš da si obaveštena; znači jedino da si na nekom kičerajskom, i, shodno sebi, budalastom mestu; našla istomišljenike koji su potvrdili ono što si ionako već verovala.


Lomače bi trebale bit aktuelne, često mislim, ali ne zbogradi spaljivanja đavoljih sledbenika. Ima toliko budala na ovome svetu, da ja ne bih štedela ni napalma.


p.s. napalm nije lokalizam. Imaš ga na Wikipedii, tamo gde bi ti bilo mudrije da se edukuješ. Friendly savet. Zato što je čak i wiki bolja od morona koji su te, citiram, "snabdeli pouzdanim informacijama".


Bez obzira što ja odgovaram na provokacije budala; ovaj je post bio spam i off, i molila bih moderatore da ga obrišu. Hvala.
 
Pogrešila sam. Ti nisi pijana, ti si, prosto, budala.

Budali se neću izvinjavat zato što ne razume lokalizme, koji su kao lokalizmi napisani s razlogom; ali budala ne vidi nikakve razloge osim svojih, pa s ORASOM možeš du.pe da obrišeš. Jer ćeš mi o pismenosti pričati onomad, kad se, ono, kao, opismeniš. I uzmeš da čitaš rečnike pojmova u kojima pod: "M" stoje metafore, pod "P" personifikacije, pod "L" lokalizmi, i pod "I" ironija. Ili da čitaš bilo šta uopšte. Forumi se ne podrazumevaju.
Kad skineš te konjske amove koji ti usmeravaju pogled, i glavu. Načitan čovek ume da čita. Zaularena budala samo misli da ume.

Obzirom na tvoj komentar, nisi se obavestila o veštičarenju. Išla si da čitaš konjske amove koje i sama nosiš. To što misliš da si obaveštena; znači jedino da si na nekom kičerajskom, i, shodno sebi, budalastom mestu; našla istomišljenike koji su potvrdili ono što si ionako već verovala.


Lomače bi trebale bit aktuelne, često mislim, ali ne zbogradi spaljivanja đavoljih sledbenika. Ima toliko budala na ovome svetu, da ja ne bih štedela ni napalma.


p.s. napalm nije lokalizam. Imaš ga na Wikipedii, tamo gde bi ti bilo mudrije da se edukuješ. Friendly savet. Zato što je čak i wiki bolja od morona koji su te, citiram, "snabdeli pouzdanim informacijama".


Bez obzira što ja odgovaram na provokacije budala; ovaj je post bio spam i off, i molila bih moderatore da ga obrišu. Hvala.

Prosto ne mogu sebi da dozvolim taj luksuz da citam tvoje gluparije. Ne znas kim pricas, prema tome ne bulazni. A tema, ako ti se ne dopada, kus!

Citaj i ranije postove, pa ces videti koliko si u krivu. Posto vidim da si dovoljno zaludna i da citas kojesta, ne bi bilo lose da vidis i nesto i informises se o tome pre nego pocnes da lajes. Lepo si u opisu mene,koju ne znas, sebe opisala.
Pozdrav, svezalice :)
A o knjizevnosti i knjizevnim terminima cemo na drugom mestu, ovde tome nije mesto. Nasla si ovde da se bacakas terminologijom kojoj, gle cuda, nisi vicna.
Avaj!
Tesko nama sa svim ovim pametnim glavama. . .
I jos jedared - avaj!
 
Poslednja izmena:
Prosto ne mogu sebi da dozvolim taj luksuz da citam tvoje gluparije. Ne znas kim pricas, prema tome ne bulazni. A tema, ako ti se ne dopada, kus!

Citaj i ranije postove, pa ces videti koliko si u krivu. Posto vidim da si dovoljno zaludna i da citas kojesta, ne bi bilo lose da vidis i nesto i informises se o tome pre nego pocnes da lajes. Lepo si u opisu mene,koju ne znas, sebe opisala.
Pozdrav, svezalice :)
A o knjizevnosti i knjizevnim terminima cemo na drugom mestu, ovde tome nije mesto. Nasla si ovde da se bacakas terminologijom kojoj, gle cuda, nisi vicna.
Avaj!
Tesko nama sa svim ovim pametnim glavama. . .
I jos jedared - avaj!

Ček malo, ne vidi svako da provociraš.

Pisani medij, za razliku od živog govora ne prenosi uzdahe i naglaske.
Možeš da se duriš koliko ti volja i da se svađaš, ali provociranje te pre ili kasnije nanese na tvrdo.
Ovog puta malo pretvrdo, Neodoljiva.
 
Ne znas kim pricas, prema tome ne bulazni.

A majke ti, s kim pričam?

Ser.onje koje koriste forume za wc školjke, i leče svoje frustracije amaterskim rukotvorinama, isti su ko da du.pe brišu rukom. Znaš?

Zabole me neka stvar ko si, koga i zašto provociraš, i da li za to psihijatrija ima zvanično pobrojane razloge. To ti nije nikakav izgovor. Gospodin iznad reče, pisani medij ne prenosi uzdahe i naglaske, i, verovatno, ni značajne poglede. Ja sam pitala da li se zajeba.vaš svojim postom. Ako nisi znala da kažeš da se zezaš, onda ne umeš da čitaš. Ako nisi htela, onda si nesretnica, i, da ponovim, budala.

To što sam zaludna i čitam koješta, to ne pripisuj meni u deo. Ti si ta koja koješta piše.

Šta, sad ja treba da se blamiram sa
ko ti s ORASOM?

Ne do ti bog(ovi) da čitaš moje gluparije, ko što ih nisi čitala, zar ne. Luksuz i bejaše.

Idi, ženo, i leči se. Ima ljudi koji postižu sjajne rezultate s nikad iživljenom falusnom fazom.

Kad to rešiš, lati se bukvara, i nemoj opet da dođeš do "E", i da bude: E, do kur.ca i azbuka.
 
Khm, ovaj. veštičarenja ima danas itekako, da rezimiramo, samo su te delatnosti uglavnom osllobođene srednjovekovnih predrasuda, barem javno i zvanično.
S druge strane, te stvari nikad nisu bie isključivo ženska specijalnost. Naziv i pripisivanje samo društveno nebogougodnim damama, takođe je predrasuda koja je sračunato proširirena među pobožnim pukom u srednjem veku. Ta manipulacija doprinela je neophodnoj pokornosti naroda ostavivši prilično čist prostor malobrojnima za akciju. Danas je taj prostor malo zakrčen i zaparložen sviM i svačim, ali velikima to ne smeta, čak im i godi, toliko da sam sve više ubeđen da je i to namerno udešeno.
Dobar deo pomenutog umeća, uglavnom početničkog ranga, danas je ugrađen u razne "nauke" i "tehnike", kao što su marketing, propaganda, public relations i slično i koriste svojim praktikantima uglavnom za gomilanje para. Oni nažalost ne znaju da time ustvari pune krčag koji će se razbiti i neče preostati ništa u njemu. To i ne bi bio problem, jer tako su se odvajkada učile mlade snage. Što je neka glava svojom pameću, o sebe samu olupala više lonaca, to je bolja i pametnija, ali ni slučajno samo zato. To je ustvari problem. Skoro niko danas ne uviđa, da se ne može naučiti samo lupanjem svačega o glavu. Ustvari jako malo ih uopšte kapira, da time ne rade ništa drugo, nego samo savladavaju bolne lekcije na putevima koje su sami odabrali.
A, ima ih ko sitnih svetaca.

Hajde malo da se vratimo na temu, moliću
 
Poslednja izmena:
Hajde malo da se vratimo na temu, moliću
Witchcraft?
te93DzN.jpg
 

Back
Top