Vestice - nekad i sad

Moja drugarica je, doduse sada vec ex, vec godinu dana u wicca fazonu, isla na groblje bastu, ravnodnevnice, forume, kovene... I eno je i dalje puci usta pred ogledalom na fejsu... Promenila se zaista, postala je jos veca kucka no sto je bila ranije! :mrgreen:
 
Ovde gresite ljudi. Vestice koje su spaljivane na lomaci, to su zene koje su znale neko znanje. Ali Vatikanu je smetalo to, jer je tada u to vreme nametnuo svoju ''politiku'' da se svo znanje iz svih kolonijalnih zemalja ukloni i ubaci religija kao jedino znanje. A te vewstice koje su spaljivane,mogu ti reci da su znale istinu o svemu, zato su i spaljivane. Danas ako neki covek zna neku istinu koja nekome ne odgovara, oni ga ili diskredituju ili ubiju. Eto , objasnio sam vam u vezi vestica. . Nisu oni nikakvo zlo bili. .zavaravate se ljudi moji ..
 
Moja drugarica je, doduse sada vec ex, vec godinu dana u wicca fazonu, isla na groblje bastu, ravnodnevnice, forume, kovene... I eno je i dalje puci usta pred ogledalom na fejsu... Promenila se zaista, postala je jos veca kucka no sto je bila ranije! :mrgreen:

LoL. . kakva ispovest covece :klap: Sta ako poseti ovaj forum vestica. . ?:rumenko: Ima svima da nam uvracha nesto :D
 
Ovde gresite ljudi. Vestice koje su spaljivane na lomaci, to su zene koje su znale neko znanje. Ali Vatikanu je smetalo to, jer je tada u to vreme nametnuo svoju ''politiku'' da se svo znanje iz svih kolonijalnih zemalja ukloni i ubaci religija kao jedino znanje. A te vewstice koje su spaljivane,mogu ti reci da su znale istinu o svemu, zato su i spaljivane. Danas ako neki covek zna neku istinu koja nekome ne odgovara, oni ga ili diskredituju ili ubiju. Eto , objasnio sam vam u vezi vestica. . Nisu oni nikakvo zlo bili. .zavaravate se ljudi moji ..

:eek::eek:..al bi sijala lomaca da si, kojim slucajem, zensko i da zivimo u srednjem veku! ..a ja da sam inkvizitor :mrgreen: !
 
Poslednja izmena:
meni je zao svih vestica sto su gorele,samo zbog jebene glupe crkve
kao sto je bilo i sa ostalim ljudima/naucnicima koji su izneli nesto sto se crkvi ne svidi,ubijane su
kao i "jereticki" spisi i ostalo,koji su bili paljeni

Aj minut cutanja za sve vestice :cry:
 
Proguglajte, imate dosta sajtova i o drevnom paganizmu i o neopaganizmu, pa i Wicci koja prati sve to. Inkvizicije (kad smo već kod toga) i dalje ima, jedino što se ne pale lomače, uništenje drugih se vrši putem javnog pritiska, kleveti, pretnji i sl :mrgreen:.
 
Proguglajte, imate dosta sajtova i o drevnom paganizmu i o neopaganizmu, pa i Wicci koja prati sve to. Inkvizicije (kad smo već kod toga) i dalje ima, jedino što se ne pale lomače, uništenje drugih se vrši putem javnog pritiska, kleveti, pretnji i sl :mrgreen:.

Tacno. Onaj ko zeli da iznese istinu, stave mu omcu oko vrata. Ovo je moderno doba prema tome ocigledno je zasto vise nema lomace. A paganska religija je najistinitija religija na svetu u istoriji covecantstva. Steta sto su je brisali kolonijalisti, i uveli ove toboze ispravne religije. Koje su ustvari utopija za narodne mase i jedini izvor zla.
 
Mislim da se papa Jovan Pavle II pre nekih desetak godina izvinio za zlodela koja je pocinila katolicka crkva protiv jeretika, ali nikada se nisu javno izvinili zbog inkvizicije - precizno. Tema je vrlo zanimljiva i volela bih da se prekine sa spamom. A evo jos nekih detalja o inkviziciji kad smo vec tu.

Inkvizicija (lat. inquisitio – traženje, istraga) je naziv za niz originalno crkvenih pravosudnih institicija od 12. stoljeća do Napoleonovih ratova (!) na prostoru zapadne europe.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Inkvizicija

Najgore je sto se jos uvek ne moze znati broj ubijenih ljudi (posebno zena jer su one vecinom ubijane) za vreme inkvizicije.
Za početak, nakon osnivanja papinske inkvizicije 1234. godine krenuo je sumanuti lov
na vještice. Zapravo na svakoga koga bi suludi Crkveni fanatici proglasili heretikom.
Danas se ne zna točan broj ubijenih žena.
A ako se papinskoj, pribroji i Španjolska inkvizicija (trajala je 400 godina)…broj varira od 100 000 po Crkvi, 500 000 po nekim povjesničarima…a prema nekima i par milijuna (za proglasiti ženu vješticom, ponekad je bio dovoljan i madež ili osuda ljubomornog susjeda).
http://svjetlonosa.bloger.hr/post/element/416064.aspx

Procitajte citav blog, posebno sam upamtila ovo :

Mnoge žene su mučene na što kakve brutalne, bizarne, morbidne načine, za koje je
teško povjerovati da ih se mogao dosjetiti duhom nadahnuti, božjom providnošću poslan, samom ljubavi blagoslovljen, milosti pun, sveti čovjek.

Niko jos pouzdano ne zna koji je razlog pocetka hajke na narod, spekulise se da je u pitanju novac vitezova templara, ali mislim da je tu ipak postojao neki visi cilj, da su jednostavno hteli da ucutkaju vitezove koji su nesto znali i mogli da ispricaju svima. Katolicka crkva u dogovoru sa tadasnjim vladarima je imala interes da i dalje bude "na vlasti" a da se te tajne ne saznaju tako da je vrlo moguce da su zbog toga i zapoceli krvavi pir.
Poznato je da su templari proputovali citav svet u to vreme, da su posetili Ameriku mnogo pre Kolumba a postoje i neke indicije da su stigli cak do juznog pola. Medjutim svi dragoceni zapisi i dnevnici koje su oni vodili su ili u dubinama vatikanske arhive ili unisteni... Zalosno je to sto ni delic svoje istorije ne znamo.
 
Odmah da se izvinim ako ova tema vec negde postoji, trazila sam je po misterijama, ali je ne nadjoh. Dakle, ako vec postoji, molim vas da me uputite.

Ako pak ne postoji, evo sta me je nagnalo da postavim ovakvu temu. Komsinicina cerka radi seminarski rad o slicnoj temi, naravno najvise se u istoriji pominju vestice spaljivane na lomacama, salem ' s lot je recimo zanimljiv film o toj temi, ako se ne varam, mislim da se atko zove
zatim, u nasim predanjima pojavljuju se vile sumske i planinske, uglavnom raspolozene da cine dobro, medjutim, ima ih i nevaljalih :)
zatim, tu je baba jaga, pa karakondzule, pa more...
dakle, sve sto se tice nase mitologije nije problem da se pronadje i prouci. mene zanima kako je to u praksi. da li vestice u savremenom svetu jos postoje
Cula sam za izvesne vikane, koji su zapravo samo povratnici prirodi i paganstvu, na neki nacin.
Nadam se da ce vam biti zanimljivo da o ovome malo prodiskutujemo i razmenimo misljenja i iskustva
 
Pa malo mi je glupavo tesko ce ti se neka javiti i reci ej ja sam vestica! :D Ali dobro mislim da ce biti zanimljiva diskusija hehe
Mozda je neko imao susret sa vesticom :think: Ja mislim da sam videla vesticu,ili neko vesticarenje u ljudskom obliku :evil:
Jednu noc sa drugaricom izvedem psa u setnju (mislim da je bilo posle 24h) . Bulevar pust,nema nigde nikoga,vrela i sparna letnja noc....sednemo na klupu,pas lezi kod nasih nogu,odjednom,moj pas ustane sav uznemiren,okrene se na suprotnu stranu od koje je lezao i pocinje da rezi...Nas dve u cudu,sta mu bi,on je dobar i vaspitan pas koji ne sme da laje jer zivi u stanu..Pogledamo u pravcu gde gleda pas,u daljini vidimo zenu koja ide prema nama,kako se ona priblizavala pas je bio sve uznemireniji,kada je prolazila pored nas,gledala je u psa sa nekim izopacenim osmehom i pogledom....Taj fluid zla i neceg meni neobjasnjivog sto se dogadjalo izmedju nje i psa....i sada se najezim kada se toga setim :evil: Vesticara neka GARANT! :evil:
 
Mislim da ima i toga da su u srednjem veku spaljivali vestice (zene) koje su se razumele u alhemiju, a sta je sa Sejlemom bilo i ne znam.

Video sam da postoje vestice u Africi, mada spalise ih na lomaci rulja besnih ljudi.
 

Back
Top