Gde zapoceti zivot

DzonVejn

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima;
Imam 19 godina, zivim u Srbiji i imam dvojno drzavljanstvo (Hrvatska-Srbija); Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu i zeleo bih da odem negde. Radim sajtove vec 2-3 godine, u proseku sam zaradjivao 40 evra mesecno a na alertpayu imam skoro 400 evra za koji mi roditelj ne zna. S obzirom da se za 2. dete nema para za fakultet, zelim da podignem te pare i odem u neku drzavu gde bih bio i ulicar samo da odem odavde. Za Nemacku sam procitao da se ne dobija azil a i ne znam nemacki jezik (engleski pricam perfektno) tako da mi to otpada. Znam da ce pola sad da misli kako sam nezreo, glup i nepromisljen ali naprotiv dosta sam razmisljao o ovom i uvek sam vazio za inteligentnog decka. Tako da bih vas zamolio da me zaobidjete sa uvredama i trolovanjem jer sam krajnje ozbiljan.
Dakle koja je Vasa preporuka, gde zapoceti zivot?
U obzir dolaze drzave evropske unije

Nadam se da nisam pogresio temu i forum
 
Nisi nezreo, slicno sam i ja uradio samo sto sam tad imao 20 godina i bukvalno bio neko vreme ulicar, spavao po napustenim vagonima, zgradama. Samo ako nisi spreman psihicki za najgore, ne upustaj se u takvu avanturu sa samo 400 eura u dzepu. Radi aktivnije to sto znas i ustedi vise novca. Nije lako biti sam u nepoznatoj zemlji. Neznam koju bih ti zemlju preporucio ali eto ako odes negde ne stidi se ni jednog posla, nekad je i rad za hranu i smestaj pun pogodak dok se ne sredis... Sve najbolje.
 
Америка нуди најбољи смештај...
tent_city_10_large.jpg
 
A da odes u Slovacku, naucis Slovacki (nije tezak slican je srpskom i hrvatskom) i tamo upises faks? Dobijas stipendiju kao i svi studenti, imas studentski dom, zavrsis faks. Nije daleko ni od SRB ni od HR, Bec ti je na 45 minuta busom, EU je a opet je nekako 'kao kod kuce'?
 
Eto, dobio si super savete. Ja mislim da je kruzer najbolja varijanta, svakako...upoznaces svet, ljude, zaradices nesto love...do 20 ces biti zmaj...na kruzeru se puno radi, ali tako ti je to do kraja zivota u toj zemlji gde pokusavas da zapalis...dakle nema ono mama tata, spava mi se...;)
e to je odrastanje i zivot...srecan put...ne mislimd a si nezreo, mislim da si pronicljiv i da treba omah to da uradis....samo moras da cuvas glavu...kad si sam u belom svetu, bukvalno svasta moze da te strefi...
 
Тамо где би ти ишао... ( на запад предпостављам ) није више тако лепо и забавно као некада.
Можеш да живиш на улици. Можеш да будеш бескрајно сналажљив, вредан и упоран.
Те особине нико не узима у обзир када погледа твоје папире. Уосталом шта би радио тамо са средњом школом? Вероватно све оно што можеш и овде да радиш за мање или више исти новац. Запад је за људе који имају неки капитал јер им нуди неку сигурност улагања, или за људе са ЕТФ-ом, медицином, хемијом... Са факултетом би могао добити држављанство у Аустралији или Канади са условом да десет година живиш негде на границама цивилизације. То што си чуо да је неко негде био, то је било некада. Сада су друга времена. Покушај у Русији или Украјини као физикалац. Уштеди тамо неке паре па види шта ћеш после... Или иди на прекоокеанске бродове као радник...
 
Pozdrav svima;
Imam 19 godina, zivim u Srbiji i imam dvojno drzavljanstvo (Hrvatska-Srbija); Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu i zeleo bih da odem negde. Radim sajtove vec 2-3 godine, u proseku sam zaradjivao 40 evra mesecno a na alertpayu imam skoro 400 evra za koji mi roditelj ne zna. S obzirom da se za 2. dete nema para za fakultet, zelim da podignem te pare i odem u neku drzavu gde bih bio i ulicar samo da odem odavde. Za Nemacku sam procitao da se ne dobija azil a i ne znam nemacki jezik (engleski pricam perfektno) tako da mi to otpada. Znam da ce pola sad da misli kako sam nezreo, glup i nepromisljen ali naprotiv dosta sam razmisljao o ovom i uvek sam vazio za inteligentnog decka. Tako da bih vas zamolio da me zaobidjete sa uvredama i trolovanjem jer sam krajnje ozbiljan.
Dakle koja je Vasa preporuka, gde zapoceti zivot?
U obzir dolaze drzave evropske unije

Nadam se da nisam pogresio temu i forum
Uzmi 400 evra, upiši megableju, nađi neki buđav posao da otplatiš studije i za 3 godine si u dubai-u.
 

Back
Top