Gde bi drugde živeli?

Nekad davno sam mastao da dodjem u kraj sveta gde sad zivim, dosao sam u posed nekog engleskog ilustrovanog turistickog vodica sad vec mrtve agencije Thomas Cook gde su prikazali prirodu i gradove na ovoj obali. Posto u ta davna vremena dok je jos nikada prezeljeni najveci sin naroda i narodnosti SFRJ hodio ovim svetom (doduse samo na jednoj nozi) nije bilo interMeta informacije o nekom dalekom kraju si mogao skupljati ili iz biblioteka ili sa TV-a. Pa jedared odgledah i putopisnu emisiju nekada velikog YU putnika po belom svetu Zeljka Malnara, emisiju o americkom NorthWestu. I to me "kupilo" za taj kraj zemljine kugle te sam mastao da u nekoj buducnosti dodjem i zivim tu.

I gle, nekih skoro 30 godina kasnije ja sam se stvarno obreo i poceo da zivim u zemlji iz mladalacke mastarije, pa recite da se nekad ne ostvaruje nesto od onoga sto mastate...
 
Poslednja izmena:
Boli me uvo gde ću da živim. Svugde nosim sebe sa sobom, tako da će mi svugde biti teško i dramatično
Tebe ionako nitko normalan ne želi u susjedstvu.

😡

Izvoli odseliti na Vračar.
Povlačim ovo što sam napisao.
Budaletina si belosvetska, ali nisi ni ti najgora da te se osudi na Vračar.
Žao mi je, ispričavam se, pretjerao sam.
 
png-transparent-flag-of-brazil-national-flag-flag-of-argentina-brazil-player-flag-rectangle-tr...png
U :heart:
 
Sem finansija ( od cega ces ziveti u nekom malom zabitom mestu u Portugalu/Grckoj/Italiji, ja svakodnevno srecem ljude iz tih drzava koji su potazili mesto za zivot na drugom kontinentu) ekstremno je bitno da se u toj sredini prilagodis sugradjanima, pa ako vecina nijih ne govori engleski (ako ti pak govoris taj jezik) ili srpski onda ti moras nauciti dovoljno dobro portugalski/italijanski/grcki da bi funkcionisao u takvoj dzravi, zapravo ne mozes bez znanja lokalnog jezika ziveti i uklopiti se u tu sredinu. Meni su zato takve drzave otpale iz razmatranja za neki zivot u njima.

A postoje tu mnoge praticne stvari, recimo ako niste drzavljanin EU ili nemate radnu vizu nemate ni zdravstveno osiguranje u takvim zemljama.
Sto se Portugalije tice, u Algarveu imas gomilu engleskih i nemackih kolonija gde znanje portugalskog nije neophodno. Portugalija je mozda jeftina za one koje dolaze iz Londona ili Berlina, ali definitivno nije za penzioneri iz Srbije, pa i iz Kanade. Pogotovo ako u to uracunas troskove zdravstva.
 
Da možete da promenite zemlju u kojoj živite koja bi to zemlja bila? Gde bi se preselili? Gde bi drugde započeli novi život?

Meni se ide negde na neko drugo mesto jer mi se ova zemlja smučila, odnosno ne zemlja već loši ljudi od kojih ne mogu da pobegnem celog života.
Ма лоших људи којекуда, мада овде уистину и јесте лоше. Турци, па комунизам па немаштина направише од људи такав склоп дс цео живот живе у одбрамбеном виду, што значи обично, бити лош дс не би био уједен
 
Zapadnjaci su daleko ispred nas kad je u pitanju zavist,ogovaranje,podmetanje noge...postovacete te samo dok si ispod njih,ako vide da im se priblizavas,postace najvece zveri koje mozes da zamislis.Mi se isticemo po bahatosti,nisam nigde sreo toliko nabedjenosti,odsustvo osnovne kulture nego kod nas i to kod tzv skolovanih ljudi -poluintelektualaca.Mi se poslovno u inostranstvu lako prilagodjavamo,ali duhovno osecamo kao u tamnici.Licno,ne bih preporucio selidbu.
 
Da možete da promenite zemlju u kojoj živite koja bi to zemlja bila? Gde bi se preselili? Gde bi drugde započeli novi život?

Meni se ide negde na neko drugo mesto jer mi se ova zemlja smučila, odnosno ne zemlja već loši ljudi od kojih ne mogu da pobegnem celog života.
Могу кад год хоћу, али нећу из ината. Србију не остављам никада!


:heart::heart::heart:
 

Back
Top