Gde je nestala srednja klasa?

Почистили је тајкуни, ратни профитери и страни инвеститори.

мнења сам да су "домаћи" самозвани експерти одиграли велику улогу у урнисању србског средњег слоја друштва

а они су углавном примали директиве од страних "бизнисмена"
јес, овајдило се и пар домаћих, ал не много
 
Čini ti se !
Srednja klasa,koja je u svakom društvu reper za ekonomsko stanje,
ne postoji u Srbiji već 20 godina.
Kada se povrati i zauzme svoje mesto,počeće uspon ove zemlje.


Tako nekako ....evo i ja sam srednja klasa ali ne u svojoj zemlji vec u tudjoj i mislio sam cak da cu moci familiji obezbediti tu srednju klasu kod nas ali to je neizvodljivo
I mislim da je srednja klasa kod nas postojala samo od 60tih do kraja 80tih i to je to od srednje klase u Srbiji
 
E to pitaj poresku upravu koja mene redovno cepa po usima,ali Miskovica ne,pitaj recimo finansijsku policiju koja me redovno peljesi bez ikakvog zakonskog osnova...ili najbolje da pitas bivsu vladu kako ja nisam mogao da dobijem onih 10 000 eura po zaposlenom ,ali zato koreancu i zabaru daju sve ikao placaju radnike 15-25 000..i dok koreanci i zabari zaposljavaju ja moram da otpustim pola radnika (za sada) koji su duplo vise zaradjivali kod mene ...E kad saznas odgovore na ove moje nedoumice,dobices i odgovor u koju materinu ode srednja klasa.
 
Зар нисмо ми средњу класу истребили још '44? :think:

Зар их нисмо прогласили за непријатеље наше социјалистичке стварности? Зашто их сада зазивамо као изгубљено Циганче своју мајку?

Иначе што се лове тиче - у друго да не улазимо, није ни тема - у Србији на чланство у средњој класи не треба да претендује нико ко не зарађује бар хиљаду до хиљаду и по евра месечно. То је неки минимум за живот којим живи средња класа, а који подразумева да сав буџет не оде на храну, инфостан итд. Минимум.

У неким европским оквирима и ти са хиљаду евра су искључиво радничка класа.
 
kako moze da nestane neshto shto nikada nije ni postojalo?
srednja klasa podrazumeva odredjen kulturni i obrazovni nivo a srbija chak ni pre ********* nije bila klasno drushtvo jer je bila ekonomski nerazvijena
toga ni za vreme komunizma ovde nije bilo nego se chobanima kupovao standard stranim kreditima i obezbedjivao bedan socijalni mir za diktaturu crvene bande
 
Srednja klasa ne može da se povrati sve dok se u državi bude promovisala vrednost da si nesposoban,

ako ne umeš ili nećeš da ukradeš.

Srednja klasa treba da živi isključivo od svog rada.
Da radi,solidno zarađuije i solidno živi...
Bez jednog jedinog dinara za koji se ne bi znalo odakle je "kanuo".
Ako ovo društvo i ova zemlja obezbedi da se u ovu grupaciju svrsta 70-80%
njenih građana,nema šta da brine,put razvoja i prosperiteta je širom otvoren !
 

Back
Top