Gde je Nebojša iz Beograda?

<SPAM>
По наређењу наравно са врха странака и државе, апсолутни кривац је Министарство за управу и државну самоуправу!
Као пензионисани пројектант и информатичар, категорички тврдим да софтвер који држава користи никада у историји није био гори!
И давно заборављени СДК из прошлог века је за њих недостижан узор!
Прво, државни послови се, као и свугде, деле исључиво по политичкој подобности. То производи толику компликованост или чак неупотребљивост, као резултат њихове неспособности и немотивисаности, да је потребно додатно ангажовање запослених, уместо њиховог смањења!
Да наведем опет само један свој омиљени лични пример - када је у мојој фирми уведен САП, уместо чак два спрата књиговођа, сада сав тај посао обављају три жене за два предузећа, са против урока, веома способним руководиоцем!
Одлично то знам, пошто сам дуже од деценије био једини САП администратор и то, вероватно као једини на свету, као "part time job" (радио сам то успут, уз гомилу потпуно других послова) са профилом "SAP_ALL".
У држави је обрнуто - више дебилног софтвера, више запослених да покривају рупе тог софтвера.
</SPAM>
 
Poslednja izmena:
<SPAM>
По наређењу наравно са врха странака и државе, апсолутни кривац је Министарство за управу и државну самоуправу!
Као пензионисани пројектант и информатичар, категорички тврдим да софтвер који држава користи никада у историји није био гори!
И давно заборављени СДК из прошлог века је за њих недостижан узор!
Прво, државни послови се, као и свугде, деле исључиво по политичкој подобности. То производи толику компликованост или чак неупотребљивост, као резлтат њихове неспособности и немотивисаности, да је потребно додатно ангажовање запослених, уместо њиховог смањења!
Да наведем опет само један свој омиљени лични пример - када је у мојој фирми уведен САП, уместо чак два спрата књиговођа, сада сав тај посао обављају три жене за два предузећа, са против урока, веома способним руководиоцем!
Одлично то знам, пошто сам дуже од деценије био једини САП администратор и то, вероватно као једини на свету, као "part time job" (радио сам то успут, уз гомилу потпуно других послова) са профилом "SAP_ALL".
У држави је обрнуто - више дебилног софтвера, више запослених да покривају рупе тог софтвера.
</SPAM>
Da, cula sam i ja da je bivsi SDK bio "Inelligence service" u odnosu na danasnje kanale platnog prometa, i da u svoj ovoj "digitalizaciji" postoji jos veca masa programera koja treba da odrzava i "krpi" iz nekog razloga lose informacione sisteme i tehniku.
 
Da, cula sam i ja da je bivsi SDK bio "Inelligence service" u odnosu na danasnje kanale platnog prometa, i da u svoj ovoj "digitalizaciji" postoji jos veca masa programera koja treba da odrzava i "krpi" iz nekog razloga lose informacione sisteme i tehniku.
Толико о "прогресу"! Технолшки је више него експоненцијалан, али људски ресурси, уз часне изузетке у државном сектору је битно назадовао.
 
Pa nisam videla da su se za nekog zainteresovali novinari, osim za Nebojsu, i kasnije za Malog.

Opet kazem, u redu, ali neka se zainteresuju za sve, iz svih stranaka retroaktivno.

Jesu, interesovali su se i to dosta, ali uglavnom nisu ništa pronašli. Pa postoje prorežimski analitičari kao npr. Marko Matić koji se bave upravo isključivo opozicijom i raskrinkavanjem mrlja i afera u opoziciji, gde se nalaze i razni bivši funkcioneri. Npr. on je izbacio onu glupost da nigde nije uspeo da pronađe doktorsku disertaciju Bojana Pajtića zato što ne postoji uopšte. Ja sam otišao do biblioteke da je pogledam; jako je lako pristupiti njoj.

Stvar je u tome da je to prosto tako i zbog toga nema informacija o rečenom za bivše režime. Ne zato što se niko time nikada nije bavio; veruj da ima toga da bi, posebno za one političare koji su i posle 2012. godine bili aktivni, iskopali i provukli kroz sito i rešeto sve. Ali suština je u tome da toga jednostavno nema. Nisi videla...nešto što uglavnom ne postoji. To unižavanje stručnosti kao takvo, specifičan je fenomen koji je pojava aktuelne vlasti. To mnogi funkcioneri vladajuće koalicije i potpuno otvoreno priznaju, kada i u parlamentu u polemikama ponekad znaju da prozivaju obrazovane i učene ljude tj. kako su se oni pokazali upravo kao najgori. Tako da je povećana pojava ljudi sa kupljenim ili sumnjivim diplomama tj. plagijatima kao prava pomama, nešto što uopšte nije neuobičajeno.
 

Back
Top