U kom pravcu..

Zorica Ožanić

Početnik
Poruka
5
:(U kom pravcu da krene žena koja je zašla u srednje godine,ostala bez posla,zavisi od muža koji radi šta hoće,koja ne zna kolika mu je plata (niti sme da pita),koja mora da čisti za njim (žive u istom stanu), izgubila prijatelje jer On ne voli da se druži,uz to skoro sam sigurna da ima dete 15-16 godina iz vanbračne veze, ako slučajno počnem (kad mi pukne film) na tu temu onda je sklon osim što histeriše i da se sleti da me udari, ja se onda povlačim i ćutim...dokle?
Da,učlanila sam se u par humanitarnih organizacija ali da se ode na neke humane akcije treba platiti autobusku kartu...Do penzije još nešto više od 2 gonine, a do tada...:dash:
 
:(U kom pravcu da krene žena koja je zašla u srednje godine,ostala bez posla,zavisi od muža koji radi šta hoće,koja ne zna kolika mu je plata (niti sme da pita),koja mora da čisti za njim (žive u istom stanu), izgubila prijatelje jer On ne voli da se druži,uz to skoro sam sigurna da ima dete 15-16 godina iz vanbračne veze, ako slučajno počnem (kad mi pukne film) na tu temu onda je sklon osim što histeriše i da se sleti da me udari, ja se onda povlačim i ćutim...dokle?
Da,učlanila sam se u par humanitarnih organizacija ali da se ode na neke humane akcije treba platiti autobusku kartu...Do penzije još nešto više od 2 gonine, a do tada...:dash:

nista ako si tu do 40 da ti predlozim jednog ortaka useljivog pa polako
 
Da me izvinesh sada ja bih to oterala odmah sutra u racku...shta ce ti takav covek,jel ti treba takvo maltretiranje? ....josh da digne ruku na tebe da pokusha da te udari a ti samo da se povlacish i cutish,da trpish njegovu histeriju....ma bre spakuj se i begaj shto dalje od tog idiota...imash valjda neku familiju koja bi ti pomogla,pa makar za hranu i gde da zivish a neka njega samog,ocigledno da nije dobar ni za sebe a kamoli za druge....

:think: a shto se ne prijavish na biro rada,sad opet ne znam kako je to tu dole:roll: mislim zbog te penzije ako imash josh dve godine......
 
...izvini sto se nasalih... tema nije za salu... :cry:
...ali ne verujem da ti na forumu bilo sta moze pomoci... :(


moze
ako nista drugo bar da vreme brze poleti i da se stvori i neka druga stvarnost

meni forum doje kao kafanica, kafic ko vec sta voli gde naidjes kad hoces odes kad hoces a uvek naletis na neko poznato lice
ako hoces da pricas, pricasm ako ne cutis i citas...

mada su ovde problemi nogo, mnogo dublji
Da me izvinesh sada ja bih to oterala odmah sutra u racku...shta ce ti takav covek,jel ti treba takvo maltretiranje? ....josh da digne ruku na tebe da pokusha da te udari a ti samo da se povlacish i cutish,da trpish njegovu histeriju....ma bre spakuj se i begaj shto dalje od tog idiota...imash valjda neku familiju koja bi ti pomogla,pa makar za hranu i gde da zivish a neka njega samog,ocigledno da nije dobar ni za sebe a kamoli za druge....

:think: a shto se ne prijavish na biro rada,sad opet ne znam kako je to tu dole:roll: mislim zbog te penzije ako imash josh dve godine......

izvinnjavam se, ali ovo je krajnje nezrelo
gde da ode
ko ce da je grub izraz, ali ne znam trenutno bolji izdrava najmanje dve godine, u danasnje vreme....
nema od toga nista...
a na birou potrcase sve da zaposle ljude u tim godinama...

sta da radi
nazalost nista
osim da se okrene samo sebi u toj yajednici
opet bez para to je nemoguce-eto i ucesce u humanitarnim akcijama je neizvodljivo zbog obicne autobuske karte
tuzno, pretuzno

na smaom pocetku braka je trebalo postaviti drugacija pravila igre
sad je kasno
nazalost
 
Da me izvinesh sada ja bih to oterala odmah sutra u racku...shta ce ti takav covek,jel ti treba takvo maltretiranje? ....josh da digne ruku na tebe da pokusha da te udari a ti samo da se povlacish i cutish,da trpish njegovu histeriju....ma bre spakuj se i begaj shto dalje od tog idiota...imash valjda neku familiju koja bi ti pomogla,pa makar za hranu i gde da zivish a neka njega samog,ocigledno da nije dobar ni za sebe a kamoli za druge....

:think: a shto se ne prijavish na biro rada,sad opet ne znam kako je to tu dole:roll: mislim zbog te penzije ako imash josh dve godine......

А да ли би ти примила неку рођаку да живи код тебе у стану, да је издржаваш на неодређено време, јер она, ето, није срећна са мужем?

Не знам где си ти, али овде ''доле'' породице једва састављају крај са крајем у двособним становима од 50 квадрата... Примити на стан некога и хранити га, из чистог алтруизма? Јако, јако тешко...:(

То може да буде приврмено, на пар дана, ако је баш фрка....али није решење проблема....:(
 
Joj, nezavidna situacija. Treba skupiti snage i ostaviti sve to iza sebe. Pricala sam sa jednom zenom u slicnoj poziciji + ima cetvoro dece. Svima sa strane je taj brak izgledao kao med i mleko, ona se smeskala drugima, a vristala u sebi. Uspela je da se odupre.
Nije situacija za filozofiranje, ali uvek treba gledati napred i ne bojati se novog i neizvesnosti. Antic: "...Znas ko te tamo ceka? TI sebe cekas iz daleka!..." Samo hrabro!
 
nikad mi nece biti jasne te zene koje toliku decu izrode i na kraju ispadne da je sve vreme s budalom..nauk za zene da ne zavise od muskarca i ne traze takav vid oslonca nego da imaju svoje parce leba
 
nikad mi nece biti jasne te zene koje toliku decu izrode i na kraju ispadne da je sve vreme s budalom..nauk za zene da ne zavise od muskarca i ne treza takav vid oslonca nego da imaju svoje parce leba
Па јес!
Требало је унапред да се осигурају да неће остати без посла две године пред пензију.....:roll:
 
pa ona je imala,pa je bez tog parceta ostala
inace moj tata je dao jednom savet njihovoj tadasnjoj kucnoj pomocnici koju je muz tukao.rekao joj je pa on je nizi i sitniji od vas,mlatnite vi njega jednom
i stvarno,ona jednom pere sudove,a on sedi njoj okrenut ledjima,loce i preti,a ona se okrene,pa tras tanjir o glavu
kaze da sad mnogo lepo zive :lol:
mislim nije to moj savet zorice,ja ne znam sta bih ti rekla
u krajnjem slucaju postoje stari ljudi koji primaju zene u godinama da zive kod njih i da se brinu o njima za neke sitnije pare
 
dobro jel sad treba ulazimo u sitna crevca koja nemaju veze sa pomenutim..i dalje je pored budale kojem je rodila 4oro dece..umesto da stane na jednom i da steka koji dinar pa sad uplati te dve god do penzije
 
nikad mi nece biti jasne te zene koje toliku decu izrode i na kraju ispadne da je sve vreme s budalom..nauk za zene da ne zavise od muskarca i ne traze takav vid oslonca nego da imaju svoje parce leba

:worth:
Tvrdim da zena tek kada dobije dete sa muskarcem stvarno ga upozna. Ako nije islo posle prvog, nece ga ni drugo ukrotiti, skrasiti,... Ja sam se debelo opekla i daleko mi je lakse sa jednim. Da ih imam vise, ne znam kako bih isplivala.
 
moze
ako nista drugo bar da vreme brze poleti i da se stvori i neka druga stvarnost

meni forum doje kao kafanica, kafic ko vec sta voli gde naidjes kad hoces odes kad hoces a uvek naletis na neko poznato lice
ako hoces da pricas, pricasm ako ne cutis i citas...

mada su ovde problemi nogo, mnogo dublji


izvinnjavam se, ali ovo je krajnje nezrelo
gde da ode
ko ce da je grub izraz, ali ne znam trenutno bolji izdrava najmanje dve godine, u danasnje vreme....
nema od toga nista...
a na birou potrcase sve da zaposle ljude u tim godinama...

sta da radi
nazalost nista
osim da se okrene samo sebi u toj yajednici
opet bez para to je nemoguce-eto i ucesce u humanitarnim akcijama je neizvodljivo zbog obicne autobuske karte
tuzno, pretuzno

na smaom pocetku braka je trebalo postaviti drugacija pravila igre
sad je kasno
nazalost

Mozda je za tebe nezrelo al za mene nije ni malo....opet u drugacijoj sredini zivim tako da sam samo napisala shta bih ja uradila kada bi se ne daj boze nashla u takvoj situaciji....

А да ли би ти примила неку рођаку да живи код тебе у стану, да је издржаваш на неодређено време, јер она, ето, није срећна са мужем?

Не знам где си ти, али овде ''доле'' породице једва састављају крај са крајем у двособним становима од 50 квадрата... Примити на стан некога и хранити га, из чистог алтруизма? Јако, јако тешко...:(

То може да буде приврмено, на пар дана, ако је баш фрка....али није решење проблема....:(

Verovala ili ne ja bih to uradila pa cak i da mi nije rodjaka...gde ima mesta za dvoje ili troje moze se naci i za josh jednu osobu....kako su one generacije ranije zivele...jesu li imali ovaj da nazovem luksuz shto mi danas imamo...aham kako da ne,pa se niko nije zalio vec su bili mnogo srecniji nego shto su ljudi danas....a ne ovo svi zive na nekom visokom nivou i misle samo na svoje dupe....uzaaas...pa i da imam stan od 30 kvadrata opet bih pomogla....
 
Zorice, uopšte ne razmišljaš strateški, dva koraka unapred. Šta si čekala nakon što je on napravio vanbračno dete? Zašto si čekala da kad ostaneš bez posla ostaneš i bez rezervne opcije? Jbmlga... i to što si stavila puno ime i prezime u nick dovoljno govori koliko ne razmišljaš unapred.
Uvek: plan A, plan B, i escape plan.
A sad, šta možeš konkretno, zavisi od toga imate li dece, kolika su deca, koliko sa vaša zajednička vlasništva (tj, tvojih 50%), gde su rođaci, kakav je tačno Njegov psihološki profil, itd... i manje-više sve što ti je do sada nabrojano.
 
:(U kom pravcu da krene žena koja je zašla u srednje godine,ostala bez posla,zavisi od muža koji radi šta hoće,koja ne zna kolika mu je plata (niti sme da pita),koja mora da čisti za njim (žive u istom stanu), izgubila prijatelje jer On ne voli da se druži,uz to skoro sam sigurna da ima dete 15-16 godina iz vanbračne veze, ako slučajno počnem (kad mi pukne film) na tu temu onda je sklon osim što histeriše i da se sleti da me udari, ja se onda povlačim i ćutim...dokle? Da,učlanila sam se u par humanitarnih organizacija ali da se ode na neke humane akcije treba platiti autobusku kartu...Do penzije još nešto više od 2 gonine, a do tada...:dash:
Ja bih pokusala da nadjem bilo kakav posao - ako nema u struci (ili ako nemas struku) onda ciscenje kuce ili cuvanje dece ili ljuscenje krompira. Izem ti zivot sa namcorom, i bez para... a ko ima para, odmah zivne i vidi neko svetlo na kraju tunela. Ako je nasilan, bolje nemoj nista da ga pitas. Izadji iz kuce na posao, uvece pospremi, pa kad se malo oparis, smislices nesto... Srecno :bye:
 
:(U kom pravcu da krene žena koja je zašla u srednje godine,ostala bez posla,zavisi od muža koji radi šta hoće,koja ne zna kolika mu je plata (niti sme da pita),koja mora da čisti za njim (žive u istom stanu), izgubila prijatelje jer On ne voli da se druži,uz to skoro sam sigurna da ima dete 15-16 godina iz vanbračne veze, ako slučajno počnem (kad mi pukne film) na tu temu onda je sklon osim što histeriše i da se sleti da me udari, ja se onda povlačim i ćutim...dokle?
Da,učlanila sam se u par humanitarnih organizacija ali da se ode na neke humane akcije treba platiti autobusku kartu...Do penzije još nešto više od 2 gonine, a do tada...:dash:
Uskoro kreće berba višnje, maline, kupine, šljive, kruške, jabuke...ovim redosledom. Seljaci traže radnice, obezbeđuju i stan i hranu, a zaradi se i nešto novca. Uz malo sreće možeš biti odsutna iz kuće do jeseni, samo ako ti on dopusti, i ako te za odsustvo ne kazni batinama i ljubomorom.
 
Ja bih pokusala da nadjem bilo kakav posao - ako nema u struci (ili ako nemas struku) onda ciscenje kuce ili cuvanje dece ili ljuscenje krompira. Izem ti zivot sa namcorom, i bez para... a ko ima para, odmah zivne i vidi neko svetlo na kraju tunela. Ako je nasilan, bolje nemoj nista da ga pitas. Izadji iz kuce na posao, uvece pospremi, pa kad se malo oparis, smislices nesto... Srecno :bye:

samo što je i za sve te poslove takva konkurencija da ih je jako teško dobiti...
 

Back
Top