Dojenje - i dalje tabu tema?!

gost 237967

Veoma poznat
Poruka
13.188
Na temu me asocirao ovaj clanak http://zena.blic.rs/Porodica/10999/Majka_koja_doji_trogodisnjeg_sina_na_naslovnici_Tajma a jos vise komentari za i protiv... dobro, malo vise protiv :lol: Onda se setim kako se mnoge zene "kriju' dok doje decu, vec dojenje na ulici, u gradu mnogi smatraju nekulturom, degutantnim... A to je tako prirodno ponasanje ne samo zena vec svih zenki, pa se pitam ko je tu lud?! I da li je stvarno danas dojenje tabu tema? :confused:
 
naravno da je i dalje dojenje na ulici tabu tema,ipak smo mi i dalje narod malo zatvorenog tipa, "sramota je to":D, ali opet ako se sama zena ne stidi da izbaci si*u na sred ulice kako bi nahranila svoje novorodjence, tu nema argumenata protiv, ***, dete gladno, nece ga sad izgladnjivati dok ne dodje kuci, to sigurno ne bi radila da je bez deteta...
 
Ne vjerujem da se kriju jer to drugi smatraju nekulturnim, nego zato što njima to ne prija, sramota ih je, ili pak one lično to smatraju nepristojnim...
Recimo u kini djeca piške u javnom prevozu, nose pantalone koje imaju samo nogavice i pojas, nešto popun onih kaubojskih kožnih pantalona, i golih guzičica sjede na klupama... meni je to degute, a njima sasvim uobičajeno. Valjda zavisi na šta je čovjek navikao, tako i na otkriveno dojenje u javnosti.

Meni ne smeta da žene doje gdje god da se nađu, samo bebirončica da ne vrišti: )
 
Ne vjerujem da se kriju jer to drugi smatraju nekulturnim, nego zato što njima to ne prija, sramota ih je, ili pak one lično to smatraju nepristojnim...
Recimo u kini djeca piške u javnom prevozu, nose pantalone koje imaju samo nogavice i pojas, nešto popun onih kaubojskih kožnih pantalona, i golih guzičica sjede na klupama... meni je to degute, a njima sasvim uobičajeno. Valjda zavisi na šta je čovjek navikao, tako i na otkriveno dojenje u javnosti.

Meni ne smeta da žene doje gdje god da se nađu, samo bebirončica da ne vrišti: )

blam ih je zbog osude drustva, a ne "zato sto to ne bi smelo da se radi" ...
 
Ja isto ne volim da gledam tuđe sise, ako baš ne moram. Mislim, zašto ja onda moram da idem u klonju da piškim, mogu odmah tu da čučnem, uz drvo...
Pritom ih niko ne tera da idu u drugu prostoriju, samo prebaci ešarpu da ipak ne gledamo svi CELU stvar.
 
Ja isto ne volim da gledam tuđe sise, ako baš ne moram. Mislim, zašto ja onda moram da idem u klonju da piškim, mogu odmah tu da čučnem, uz drvo...
Pritom ih niko ne tera da idu u drugu prostoriju, samo prebaci ešarpu da ipak ne gledamo svi CELU stvar.

honduras, druze, razocarana sam :lol: ja se slazem da je to jako intiman cin i mislim da nema majke koja ne voli da nahrani dete na miru bez svedoka, ali zar je stvarno bezobrazna ta koja eto nahrani dete bez da misli da ima neceg loseg u tome? ako nema esarpu pri ruci, ako nema gde da se skloni...
 
honduras, druze, razocarana sam :lol: ja se slazem da je to jako intiman cin i mislim da nema majke koja najvise voli da nahrani dete na miru bez svedoka, ali zar je stvarno bezobrazna ta koja eto nahrani dete bez da misli da ima neceg loseg u tome? ako nema esarpu pri ruci, ako nema gde da se skloni...

Pa može da ponese i ešarpu, kad već nosi 10 kila opreme uz bebu, ko da su krenuli u ratni pohod : ) Ili da se bar okrene na drugu stranu. A ne da uperi sisu pravo u mene :lol:
Nema ničega lošeg u tome što hrani dete, nego je to neuviđavno (sa moje tačke gledišta). Meni je to isto kao kada se dijabetičar bode na javnom mestu. Hajmo malo uviđavnosti prema drugima, zašto se odmah pretpostavlja da svi imaju istu rekaciju? Nekome je možda neprijatno, neko se stidi, neko se gadi, nekoga pali, neko ni ne primeti, deseti se boji igle... Pitanje obzira, eto.
 
nek doje i krisom samo nek doje decu umesto da ih hrane mlecnim formulama

shvatam sta si hteo da kazes, al zasto bi se krile, zaboga... jel tebi to smeta kad vidis negde npr?
@ honduras, pa eto mogle bi kao i pusaci da pitaju, jel ti smeta da izvadim jednu? :lol: odlican slagvort si mi dala sad, eto pusaci puse gde stignu a majke moraju da traze gde da se sklone da nahrane dete... toliko o obzirima.
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
Na temu me asocirao ovaj clanak http://zena.blic.rs/Porodica/10999/Majka_koja_doji_trogodisnjeg_sina_na_naslovnici_Tajma a jos vise komentari za i protiv... dobro, malo vise protiv :lol: Onda se setim kako se mnoge zene "kriju' dok doje decu, vec dojenje na ulici, u gradu mnogi smatraju nekulturom, degutantnim... A to je tako prirodno ponasanje ne samo zena vec svih zenki, pa se pitam ko je tu lud?! I da li je stvarno danas dojenje tabu tema? :confused:

Meni to ne smeta a svakog ko se protivi i "gadi" bih kaznio. Žena u parku npr koja doji dete mora da bude slobodna. Slobodna...kako mislim... pa niko ne sme da joj išta prebaci, muškarci ne smeju da je gledaju kao potencijalnu sex personu, već kao majku deteta... Neka smisle kako bi njihova žena to isto radila i sad je neko spopadne..
Potenciram da majke doje svoje bebe, uveo bih neku "propagandu" o zabrani ugradnje silikona kako je to štetno po bebe itd..
 
Uh kako dobar marketing:lol:, slika je dusu dalo za komentare, dete izgleda k'o da ima pet godina a ne tri...

Ne prija mi da gledam dojenje, naravno da majka ima pravo da hrani bebu gde zeli ali i ja imam pravo da sklonim pogled ma koliko grubo zvucalo, drugo je kada je u pitanju tvoje dete i tvoja dojka a nesto sasvim deseto kada je tudja dojka dodatak mojoj kafi sa mlekom za susednim stolom.
 
shvatam sta si hteo da kazes, al zasto bi se krile, zaboga... jel tebi to smeta kad vidis negde npr?
@ honduras, pa eto mogle bi kao i pusaci da pitaju, jel ti smeta da izvadim jednu? :lol: odlican slagvort si mi dala sad, eto pusaci puse gde stignu a majke moraju da traze gde da se sklone da nahrane dete... toliko o obzirima.

Pa OK je ako pitaju, isto kao i pušači, ali mene još niko nije pitao, postoje samo obzirne (tj. automatski diskretne) i bezobzirne. Kad naletim na bezobzirnu obavezno joj kažem Jao, kolike su ti sise, neverovatno! I napravim :eek: facu.
 
Uh kako dobar marketing:lol:, slika je dusu dalo za komentare, dete izgleda k'o da ima pet godina a ne tri...

Ne prija mi da gledam dojenje, naravno da majka ima pravo da hrani bebu gde zeli ali i ja imam pravo da sklonim pogled ma koliko grubo zvucalo, drugo je kada je u pitanju tvoje dete i tvoja dojka a nesto sasvim deseto kada je tudja dojka dodatak mojoj kafi sa mlekom za susednim stolom.
ima dva sina, stariji ima 5 cak, sad ne znam kojeh su slikali...
moja su misljenja malo sukobljena po tom pitanju... recimo ja sam bila jedna od tih koje se sklanjaju, ne zbog drugih nego je meni tako draze bilo... a te koji imaju raznorazne asocijacije kad gledaju zenu koja doji su mi malcice bolesni i ne razumem kako neko moze uopste i da stavi celu tu sliku u seksualnu konotaciju... ali eto, ne smeta mi da druge to rade niti bih ikad zamerila nekoj koja to tako radi
pa dobro, eto skrenes pogled i resen problem...
 
Na temu me asocirao ovaj clanak http://zena.blic.rs/Porodica/10999/Majka_koja_doji_trogodisnjeg_sina_na_naslovnici_Tajma a jos vise komentari za i protiv... dobro, malo vise protiv :lol: Onda se setim kako se mnoge zene "kriju' dok doje decu, vec dojenje na ulici, u gradu mnogi smatraju nekulturom, degutantnim... A to je tako prirodno ponasanje ne samo zena vec svih zenki, pa se pitam ko je tu lud?! I da li je stvarno danas dojenje tabu tema? :confused:
Dobra tema,samo bi bilo bolje da si našla neki drugi članak.:lol:
 
Dobra tema,samo bi bilo bolje da si našla neki drugi članak.:lol:

dobro, clanak jeste malo ekstreman... narocito ako razni doktori i naucnici u poslednje vreme savetuju da se deca doje sto duze... a ovo je ipak poveliko dete... mada su meni bili zanimljiviji komentari citalaca, narocito neki zenski komentari tipa "bolesno... pokazace mu mama za koju godinu jos ponesto... ja sam dojila dete 3 godine ali ovo je bolestina ... "( kao da 3 godine nisu mozda za neciji pojam takodje previse)... da ne verujes sta su sve u stanju da nadrobe raznorazni moralisti
 
Ja isto ne volim da gledam tuđe sise, ako baš ne moram. Mislim, zašto ja onda moram da idem u klonju da piškim, mogu odmah tu da čučnem, uz drvo...
Pritom ih niko ne tera da idu u drugu prostoriju, samo prebaci ešarpu da ipak ne gledamo svi CELU stvar.

Ni ja,i zato bih zabranila dekolte.:mrgreen:

Dojke su za bebe,a bebama ništa ne bih branila.;)
 
Meni to ne smeta a svakog ko se protivi i "gadi" bih kaznio. Žena u parku npr koja doji dete mora da bude slobodna. Slobodna...kako mislim... pa niko ne sme da joj išta prebaci, muškarci ne smeju da je gledaju kao potencijalnu sex personu, već kao majku deteta... Neka smisle kako bi njihova žena to isto radila i sad je neko spopadne..
Potenciram da majke doje svoje bebe, uveo bih neku "propagandu" o zabrani ugradnje silikona kako je to štetno po bebe itd..
potpuno si u pravu!
 

Back
Top