Demokratska Stranka moze vrlo lako da bude najveci gubitnik ovih izbora

i da zavrsim,kensijanska teorija i prksa su pokazale da samo pokretanje novog velikog ciklusa privrednog razvija velikih javnoh radova i ulaganja u visokosofisticirane projekte na koje je odlazi najveci deo javnog duga moze doneti korenite promene u jednom drustvui izvesti ga iz recesije,sve ostalo su price za neke predskolske ustanove
guranje javnog duga upotrosnju,bez zdrave akumulacije i ubrzane amortizacije samo ubrzava raspad jednog drustava i produbljiju recesiju ..
pozdrav
 
Evo i kako .

Sve zavisi od toga sta ce uraditi SPS tj sa kim ce SPS

Ako SPS dobije vise od SNS-a tj odluci da formira vladu sa SNS-om i DSS-om uz neku stranku manjina na primer zukorlicevog jednog poslanika DS ce izgubiti vlast i u republici i u Beogradu.

Jer u Beogradu takodje na izborima SNS-SPS-DSS mogu da formiraju vlast .

Sad jesu najveci gubitnici procentualno gledano , radikali, jer nisu presli cenzus, ali generalno gledano to moze da bude Demokratska Stranka,jer radikali nisu imali nista, a DS je imao i kontrolisao sve, i odlaskom u opoziciju izgubili bi sve funkcije, moc , medije koje danas kontrolisu i njih bi preuzeli SNS i SPS.

Sta mislite o ovome ?
Sve je moguće. Sad je Dačić glavni mudonja, cela Srbija zavisi od njegove premijerske fotelje..............
 
Evo i kako .

Sve zavisi od toga sta ce uraditi SPS tj sa kim ce SPS

Ako SPS dobije vise od SNS-a tj odluci da formira vladu sa SNS-om i DSS-om uz neku stranku manjina na primer zukorlicevog jednog poslanika DS ce izgubiti vlast i u republici i u Beogradu.

Jer u Beogradu takodje na izborima SNS-SPS-DSS mogu da formiraju vlast .

Sad jesu najveci gubitnici procentualno gledano , radikali, jer nisu presli cenzus, ali generalno gledano to moze da bude Demokratska Stranka,jer radikali nisu imali nista, a DS je imao i kontrolisao sve, i odlaskom u opoziciju izgubili bi sve funkcije, moc , medije koje danas kontrolisu i njih bi preuzeli SNS i SPS.

Sta mislite o ovome ?


Mislim da bi to bilo najpametnije. :ok:
 
Apsolutno, eto nama novog Slobe ali njegovo vreme nece doci ovim izborima vec sledecim. Kladim se u glavu da ce uzeti celokupnu vlast za 4 godine jer su ovi nesposobni, alavi, drcni a tupi. Sa druge strane iz njegove stranke mackaju a ne maznjavaju, gadjaju u emotivne zice i ponos nacije, sprovode u delo neki inat do kojeg je nama stalo, Ivica sam nije papucar a nije ni ogoljeno agresivan. Ima snagu tate nacije sto je nama ocigledno potrebno tako da ja njega vidim ustolicenog na celu drzave duuuuuuugi niz godina. Da se razumemo, ja ne mislim da je to dobra opcija ali ocigledno ne umemo drugacije, u mnogo cemu je nas najozbiljniji politicar.

Potpuno se slazem s tobom, s tom razlikom sto mi se cini da on i nije toliko losa opcija.
Ono sto cini njega prihvatljivom opcijom je to sto ume da lupi rukom o sto, a da to ne bude deklarativno.
Ovim ne mislim na lupanje o sto u odnosima prema EU, nego prema unutrasnjim problemima koji nas tiste, mitu, korupciji, kriminalu.
A mi ocigledno jos nismo ni zreli za neku demokratiju.
Nama treba batina.
 
Ma to se vidi iz aviona.
Dacic je skolovan politicar, i svi ovi pored njega izgledaju kao diletanti.
A tek ce da izgledaju.

Dačić ima više šlifa od žutih, koji su ostali profil stranih plaćenika, funjara, spin majstora i propalica. Nije mi samo jasno šta će se dogoditi kad zdravstveni i penzioni sistem dožive kolaps, što se, nažalost neumitno bliži i kad ne mogu više mogli plaćati lihvarske kamate na kredite koje su "demokrate" pouzimale.
 
Poslednja izmena:
Dačić ima više šlifa od žutih, koji su ostali profil stranih plaćenika, funjara, spin majstora i propalica. Nije mi samo jasno šta če se dogoditi kad zdravstveni i penzioni sistem dožive kolaps, što se, nažalost neumitno bliži i kad ne mogu više mogli plaćati lihvarske kamate na kredite koje su "demokrate" pouzimale.
Tebi izgledami demokrate baš idu na curac?
 
Da, slažem se.

Problem je sa DS i u tome što ako napravi koaliciju sa Dačićem, moraće da im da 50% resora, i Dačić će to da traži- ali DS nije spremna da se odrekne fotelja jer i dalje mantaju da su neki faktor u Srbiji.

Samo gledaj da li nisu spremni... Vec je jednom Kostunica bio premijer kao predstavnik manje stranke.
 
Tebi izgledami demokrate baš idu na curac?

Ne oni toliko, koliko njihov učinak u primeni rigidnog neoliberalnog ekonomskog modela, koji je primenjen u latinskoj americi i koji je u srbiji , kao i tamo doveo do katastrofalnih rezultata uništavanje privrede, ogromne nezaposlenost i opšte bezperspektivnosti. Privatizacija je ogledalo toga, kakvi su kadrovi došli na vlast, posle "demokratskog" prevrata.
 
Ne oni toliko, koliko njihov učinak u primeni rigidnog neoliberalnog ekonomskog modela, koji je primenjen u latinskoj americi i koji je u srbiji , kao i tamo doveo do katastrofalnih rezultata uništavanje privrede, ogromne nezaposlenost i opšte bezperspektivnosti. Privatizacija je ogledalo toga, kakvi su kadrovi došli na vlast, posle "demokratskog" prevrata.
Za Čedu onda i da te ne pitam..........
 
Drugim rečima.......
(ajmo to malo konkretnije)

Drugim rečima , nemam dovoljno književnog talenta da to suptilno prikažem. Voleo je društvo tih tipova iz sive zone i muljatora, kao i mnogi slabići i lažni intelektualci. Pa čak i kriminalaca kako se pokazalo jer je čeda bio stalni gost u šilerovoj. Neko kao Branko Dragaš, koji je bio za promišljenu privatizaciju nikad nije mogao da bude u tom društvu. Rezultat je ekonomski kolaps i narakomanska zavisnost o stranim kreditima , ogromna nezaposlenost, jadna perspektiva. Naravoučenije se samo nameće.
 
Simpaticna mi je neumornost nekoh ljudi.
Onaj koji je tvrdio da ce Jadranka biti novi predsednik a radikali formirati novu vladu, posle sinocnjeg soka, od jutros opet tera istu pricu. Ali se pominje 2016., 2020.......

Onaj koji je tvrdio da DS nece preci cenzus ovog puta, posle noci cutanja, ponovo se jutros raspricao, ali i on spominje 2016., 2020.,........
To mi lici na prognozu da ce Liverpul biti prvak premijer lige. Hoce jednom, ali pitanje je kada. Nije svejedno da li ce to biti sledece ili za 5 godina.

S kim ce SPS ???/
Sretoh jutros poznanika koji je u glavnom odboru SPs. I na moje pitanje s kim ce te, covek odgovori ovako:
U ovom trenutku DS nam je mnogo blizi, ali smo otvoreni za sve ponude.
Znaci ocekuje nas cista licitacija.

Neko rece da bi Dacic svojevoljno mogao u opoziciju na 2 -3 godine....e toga nema nista. Ovo je jedinstvena prilika da SPS naplati svoj dobar rezultat.
Ovaj njihov dobar rezultat je u dobroj meri posledice 4 godine prica tipa...uvedene vize, Ivica najzasluzniji, pohapseni ovi, opet Ivica najzasluzniji......
Sa 2-3 godine odsustva takve medijske kampanje, SPS ne moze ponoviti ovakav rezultat. Ne sme se podceniti ni to da firme kojima trenutno rukovode kadrovi SPS nece davati pare, kao sto sada daju za kampanju. Sve bi to uticalo na rezultat.

Sinocnje ponasanje Dacica me podsetilo na trenutak kada je Partizan pre 2 godine pobedio makabi u Tel Avivu, a u prenosu se cule reci Danilovica iu Todorica...pare,pare. Jeste njima bio drag sportski uspeh, ali je bitnije bilo sto smo tom pobedom obezbedili 2 utakmice u areni i nekoliko stotina hiljada evra zarade.

Tako i sinoc. Jeste Dacicu bilo drago zbog porasta broja glasaca, ali je bitnije sto tih 7-8% vise donosi milione i milione evra zarade.

DS i SPS su se utalili ove 4 godine, znaju mnogo prljavog vesa jedni o drugima i nece imati neku veliku zelju da rizikuju iznosenje tog prljavog vesa bez nekog velikog razloga.
Oni su za ove 4 godine podelili feude, svako uzima % iz svojih feuda. Dosli su novi izbori,kako se promenila struktura glasova , tako ce se promeniti i struktura feuda. DS ce izgubiti deo, SPS dobiti. I to je to. Jos kada se doda neupitni uticaj stranog i tajkunskog faktora na sastavljanje vlade, jasno je da smo mnogooooo blizi vladi DS-SPS, nego SNS-SPS

Najmanji je Tadicu problem sto ce dati Dacicu mesto premijera.Jaka stvar.Ima vaznijih mesta, koja nose vise novca i moci, koja ce bitno sacuvati.

I Dacic se mora u narednih nekoliko dana mora opredeliti koga da podrzi u drugom krugu izbora. U tom trenutku cemo znati i novu vladu. Eventualna odluka Dacica da ne podrzi nikog vuce sa sobom rizik da natera Tadica i Nikolica jednog drugom u zagrljaj. Sto bi znacilo da SPS ostaje van vlasti. Sto bi znacilo da SPS ostaje van tokova novca. A to Ivica nikako ne zeli.Mozda bi za njega to i bilo najbolje , kako Kosta kaze, ali Ivica to u ovom trenutku ne zeli. ne gleda on tako mnogo u buducnost. Sad je prilika da se uzmu dobre pare i mora se iskoristiti. A sta bi bilo 2015., to je mnogo daleko......

I ono najbitnije, totalno je nebitno da li ce vlada biti DS-SPS ili SNS-SPS, jer ni jedna ni druga nece ovom narodu doneti nista dobro
 
Demokrate se i dalje ne raduju takl da ispada da je ovaj moj scenario prilicno realan

Tek će da se trguje ministarstvima, mestima u upravnim odborima javnih preduzeća, podrškom na predsedničkim izborima.......još je sve moguće, još su sve karte otvorene........kao fol ovi će prvo da pregovaraju sa onima, pa će u zadnjem trenutku da formiraju vladu sa ovim drugima......
 
ma nema to veze.

U srbiji dobija onaj ko obecava narodu da mu resi njegove licne probleme - zaposli dete zenu napravi most put kanalizaciju.

Zato su prsli Radikali i Dveri - jer su pricali pre izbora da nece ni sa kim.

A narod ocekuje da za svoj glas dobije neku korist.


Definitivno je tako. Dinkic recimo predje cenzus ISKLJUCIVO na tu foru.
 
Evo i kako .

Sve zavisi od toga sta ce uraditi SPS tj sa kim ce SPS

Ako SPS dobije vise od SNS-a tj odluci da formira vladu sa SNS-om i DSS-om uz neku stranku manjina na primer zukorlicevog jednog poslanika DS ce izgubiti vlast i u republici i u Beogradu.

Jer u Beogradu takodje na izborima SNS-SPS-DSS mogu da formiraju vlast .

Sad jesu najveci gubitnici procentualno gledano , radikali, jer nisu presli cenzus, ali generalno gledano to moze da bude Demokratska Stranka,jer radikali nisu imali nista, a DS je imao i kontrolisao sve, i odlaskom u opoziciju izgubili bi sve funkcije, moc , medije koje danas kontrolisu i njih bi preuzeli SNS i SPS.

Sta mislite o ovome ?



ja mislim da ce tihi da se rokne :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Drugim rečima , nemam dovoljno književnog talenta da to suptilno prikažem. Voleo je društvo tih tipova iz sive zone i muljatora, kao i mnogi slabići i lažni intelektualci. Pa čak i kriminalaca kako se pokazalo jer je čeda bio stalni gost u šilerovoj. Neko kao Branko Dragaš, koji je bio za promišljenu privatizaciju nikad nije mogao da bude u tom društvu. Rezultat je ekonomski kolaps i narakomanska zavisnost o stranim kreditima , ogromna nezaposlenost, jadna perspektiva. Naravoučenije se samo nameće.
Neka paralela sa Grčkom?
 

Back
Top