Da li je Isus Bog?

A sta ti Drakce kazes z barona Minhauzena,:?:

Drakce ne misli, nego stavove vadi iz fiokica cije sadrzaje je popunio jos u osnovnoj skoli.

Inace Baron Minhauzen je lice iza koga kao ni iza Isusa nije ostao ni jedan originalan dokument njegovih izjava,

a ono sto se izvesno zna to je da je sa nepunih dvadeset godina pristupio ruskoj vojsci i sa njima se borio protiv Turaka.

Sto bi i samo po sebi bilo dovoljno za respekt.
 
А зашто се уопште одрасли људи бакћу са некаквим бајкама ?

Зашто то не оставите деци, јер њима су и намењене ?

Или можда неки људи никако да прерасту тај дечји узраст ?

Мислим, само дете може поверовати да је могуће да мртвац оживи и да одлети негде на небо?
 
А зашто се уопште одрасли људи бакћу са некаквим бајкама ?

Зашто то не оставите деци, јер њима су и намењене ?

Или можда неки људи никако да прерасту тај дечји узраст ?

Мислим, само дете може поверовати да је могуће да мртвац оживи и да одлети негде на небо?
Tesko je reci da su bajke u pitanju. Pre bi se moglo reci da je po sredi mitologija koju neguje svaki narod. Sva mitoloska bica poseduju humane, hocu reci ljudska spoljna i intelektualna svojstva. Medjutim, ima u Bibliji i elemenata bajki, kao sto je naracija o zmiji koja govori.
 
a zasto ne bi bio isus bog..stvarno ako ne moze covek da postane i da uidje na zemlju onda ga stvarno i nema..:D

- - - - - - - - - -

Tesko je reci da su bajke u pitanju. Pre bi se moglo reci da je po sredi mitologija koju neguje svaki narod. Sva mitoloska bica poseduju humane, hocu reci ljudska spoljna i intelektualna svojstva. Medjutim, ima u Bibliji i elemenata bajki, kao sto je naracija o zmiji koja govori.

hogare jer verujes da bog postoji.:D
 
А зашто се уопште одрасли људи бакћу са некаквим бајкама ?
Зашто то не оставите деци, јер њима су и намењене ?
Или можда неки људи никако да прерасту тај дечји узраст ?
Мислим, само дете може поверовати да је могуће да мртвац оживи и да одлети негде на небо?
Zato sto nije rec o bajkama,
nego o najbitnijim informacijama iz proslosti,

koje su lingvisticki nuzno ugrozene,
a politicki voljno zloupotrebljene,

sa kljucnim poslecicama po opstanak covecanstva.
 
Posle toliko godina sam shvatio da religija uopste ne utice na opstanak covecanstva. Ona je tu oduvek zbog ljudske maste, a da li ce covecanstvo opstati ili biti zauvek unisteno to nije pitanje religije vec coveka.

Govorio sam o posledicama po a ne o opstanku u fatalnom smislu reci.

Inace svako drustveno uredjenje se itekako mesa u geneticke tokove svojih clanova.
Tj. ili ih unapredjuje ili ih unazadjuje.

To sto je fasizam promasio i metode i kvalitete ne znaci da mi treba da prespavamo dostignuca drustvenih nauka 19. i 20. veka.

I nista tu ne zavisi od "coveka" nego od onih ljudi, odnosno bolje receno drustvenih struktura, koje imaju moc.

Dakle informacije iz proslosti se ne bave covekovom mastom,
nego istorijatima mocnika.

Moze se razumeti zbog nejasnosti fragmenata da ljudi Davida shvataju kao cobanina,
iako je on bio u stvari ono sto bi smo danas rekli ministar tadasnje najbitnije privredne grane u regionu oblasne vlasti njegovoga oca.
Ali i sve da je i bio obicni cobanin - zavrsio je kao vladar!

Dakle hronike pisu o vladarima a ne o cobanima, tj "ljudima".

Bilo je cobana na sve strane sveta, pa nisu Davidi.
Jer koga interesuje coban? Pa mnostva citalaca/slusalaca koji misle da sutra njih neko moze da odabere da budu vladari.
I u takvim cekanjima sluze one koji vladaju njima.

Kao i one koji imaju nesto svesti da nece biti vladari, ali se nadaju da je dovoljno biti ljudsko bice pa upravljati svetom.
Te i njima David odgovara kao cobanin.
 
Poslednja izmena:
Odlično čim vidim da je tumačenje sa Bruklina sve mi je jasno. Pa onaj ko ima božansku prirodu je Bog. Ne može biti nešto drugo.

Isus jeste Bog Isaija 9,6

Naravno da ima prirodu božansku Kološanima 2,9

Isus ne kori ljude koji mu se klanjaju, a klanjaju Mu se mnogi Marko 1,40 Marko 5,33 Marko 7,25 itd.

Isus nije stvoren kako vi JS kažete.

Naravno da se Isus poistovjećuje sa Ocem ne bukvalno, ali su Otac i Sin suštinski jedan i jedini Bog "A sinu: Presto je Tvoj, Bože, ve vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvog" Jevrejima 1,8

Zatim "Ja sam prije nego se Avram rodio" Jovan ili Ivan 8,58 JS ako niste znali grčka riječ za JA SAM je EIMI i bukvalno znači "BITI POSTOJATI" što je potpuno podudarno sa "Ja sam onaj koji jesam" ili JHWH i to znači da je Isus Bog Isus je JHWH

The Greek word Kyrios (κύριος) may mean God, lord or master.

Kyrios appears about 740 times in the New Testament, usually referring to Jesus

Josephus remarked that Greek speaking Jews refused to call the emperor Kurios for they reserved that word for God.[2]

Pitanje: Je li Isus Bog? Je li Isus ikada tvrdio da je Bog?

Odgovor: Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog

No, to ne znači da On nije objavio da je Bog.

Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog.
Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33).
Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog.
U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30).

Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?

Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu.

U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika, izjavio je o Isusu: »Gospod moj i Bog moj« (Ivan 20,28). Isus ga ne ispravlja.

Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«

U Otkrivenju jedan, anđeo upućuje apostola Ivana da štuje jedino Boga (Otkrivenje 19,10).

Nekoliko puta u Pismu Isus prihvaća štovanje (Matej 2,11; 14,33; 28,9. 17; Luka 24,52; Ivan 9,38). On nikada ne kori ljude kada ga štuju.
Da Isus nije bio Bog, On bi ljudima rekao da ga ne štuju, baš kao što je to učinio anđeo u Otkrivenju. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojega Isus treba biti Bog jest taj što, u slučaju da nije Bog, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavoga svijeta (1. Ivanova 2,2). Samo je Bog mogao platiti tako veliku kaznu.

Samo je Bog mogao preuzeti grijeh cijeloga svijeta (2. Korinćanima 5,21), umrijeti i uskrsnuti, dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrti. E tako JS da znate da je Isus Bog.
Odlican post!!
 
HRISTOS BOG I STVORITELJ ILI STVORENJE?

U Kuli strazari od 1. marta 2011. godine na 16. stranisi piše sledeće:
„Ko je Isus Hristos?

Kao nijedno ljudsko biće, Isus je živeo na nebu kao duhovana osoba pre nego sto je rođen na Zemlji (Jovan 8,23).”

Zatim sledi značajna izjava:
„On je bio prvo Bozje stvorenje, i on je pomagao u stavranju svega.
On je JEDINI koga je Jehova direktno stvorio.”

Prvo, JS za ovu izjavu, de je Bog stvorio Hrista, nemaju nijednu potvrdu u Bibliji.

Međutim, oni svoje tumacenje zasnivaju na sledećim tekstovima:
Jovan 1,1-3.14
Price 8,22.23.
Kolosanima 1,15.16..

DA POGLEDAMO OVE TESKTOVE:

Jovan 1.1-3.14. „U početku BESE Reč, i Reč BESE u Boga, i BOG BESE REC.
Sve je kroz nju postalo i bez nje ništa nije postalo. U NJOJ BESE ZIVOT, i zivot bese videlo
ljudima. I reč postade teo i videsmo SLAVU NJEGOVU, kao jedinorodni od Oca. ”

Jevandjelje jasno kaže Da je u POCETKU BILA Reč, a ne da je u početku REC stvorena.
Jevandjelje nam takođe svedoci da je REC BILA BOG.
Zatim da je REC postala telo. Tu je reč o Hristovom, utelovljenju koji se naziva „jedinorodni” MONOGENOS, sto znaci jedini te vrste.

Zakljucak: OVAJ TEKST NE SVEDOCI DA JE Hristos stvoreno duhovno biće, nego da je Bog koji postoji od uvek.

Da bi dokazali da Isus niuje Bog, nego stvorenje Jehiovini svedoci navode ovaj tekst:

Price 8,22.23. „Gospod me je STVORIO u početku puta svojega, pre dela svojih, pre svakoga vremena. Pre vekiova postavljena sam, pre početka, pre postanja zemlje.”

Jehovini svedoci pogresno su preveli ovu reč. ne piše, STVORIO, NEGO IMAO.
Engleski: „Possesed”.

Međutim, to uopste nije nikakav problem, ovde nije reč o Isusu Hristu nego o mudrosti koja je personivicirana. Da je tako pokazuje početak ove glave: „Ne vice li mudrost?... Vas vicem o ljudi i glas svoj obracam sinovima ljudskim.” Price 8,1-4.
Isto tako kaže: „ Pre vekova postavljena sam.”, a ne kaže „postavljen sam.” Dakle i upotreba zenskog roda svedoci d anije reč o Hristu, nego u mudrosti.
Prema tome ovo nije niti može biti ikakav dokaz da je Hristos stvoreno biće, to je pogresno tumacenje.

„Gospod Isus Hristos vecni Sin Bozji postoji od vecnosti... On nas osigurava da nikad anije postojalo vreme kada On nije postojavo u uskoj zajednici sa vecnim Ocem.” Bible Commentary, 3/ p. 973.

Jehovini svedoci se pozivaju i na Kolosanima 1,15.16.
„On je slika nevidljivog Boga, prvorođeni svega stvaranja.
Jer je u Njemu stvoreno sve sto je na nebesima i na zemlji...
Sve je njegovim posredstvom stvoreno i za Njega.”

Jehovini svedoci ne uzimaju u obzir i 17. stih.
ON JE PRE SVEGA I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTANJE.„ Prevod, Carnic
a to znači da je Stvoritelj.

JS kažu: eto Hristos je RođeN.
Odgovor: ”Prvorođeni, grcki, prototokos, upotrebljava se za Hruista kao prvorođenca Marijinog... U Jevrejima 1, 6: ‘I opet uvodeci prvorođenoga u svet govori: Da mu se poklone svi andjeli Bozji„. Tu je reč o Hristovom utelovljenju.

Ako je SVE NJEGOVIM POSREDSTOM POSTALO, ONDA ON NIJE STVORENJE, NEGO STVORITELJ.
To upravo obajsnjava stih 17. ”ON JE PRE SVEGA, I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTOJANJE.„

Jos jedan odlican post

- - - - - - - - - -

Biblija jasno uči kome ljudi trebaju da se klanjaju. "Bogu se pokloni"Otkrivenje 22,9

Da Bogu se treba klanjati a ne coveku... i to se odnosi na Boga nigde ne pise Isus..

ovaj citat nema veze sa Hristom...

Jasno je da je Bog JHVH Jehova i da on nije Isus...

a isus jeste Bozanske prirode... ali je BOZJI SIN.
Arijana nije sija nego vrat
 
Takodje Bog je besmrtan i ne moze da umre, sto znaci da zrtvovanje otpada :lol:

cim je Isus umro nije Bog...

samo malo logike :manikir:

Logika je sto Isus bio i covek ,Bogocovek ,ali tvoj um to ne moze da pojmi Ari,on je umro kao covek ,ali je vaskrsao kao Bog

- - - - - - - - - -

Zasto je bog samoga sebe zrtvovao samome sebi? Dobro pitanje. ;)


Isus se zrtvovao za covecanstvo kao covek a ne za samoga Sebe kako tvrdite ,Njegova zrtva je nama bila potrebna a ne Njemu
 
cisto malo da te podsetim da ne zaboravis

HRISTOS BOG I STVORITELJ ILI STVORENJE?

U Kuli strazari od 1. marta 2011. godine na 16. stranisi piše sledeće:
„Ko je Isus Hristos?

Kao nijedno ljudsko biće, Isus je živeo na nebu kao duhovana osoba pre nego sto je rođen na Zemlji (Jovan 8,23).”

Zatim sledi značajna izjava:
„On je bio prvo Bozje stvorenje, i on je pomagao u stavranju svega.
On je JEDINI koga je Jehova direktno stvorio.”

Prvo, JS za ovu izjavu, de je Bog stvorio Hrista, nemaju nijednu potvrdu u Bibliji.

Međutim, oni svoje tumacenje zasnivaju na sledećim tekstovima:
Jovan 1,1-3.14
Price 8,22.23.
Kolosanima 1,15.16..

DA POGLEDAMO OVE TESKTOVE:

Jovan 1.1-3.14. „U početku BESE Reč, i Reč BESE u Boga, i BOG BESE REC.
Sve je kroz nju postalo i bez nje ništa nije postalo. U NJOJ BESE ZIVOT, i zivot bese videlo
ljudima. I reč postade teo i videsmo SLAVU NJEGOVU, kao jedinorodni od Oca. ”

Jevandjelje jasno kaže Da je u POCETKU BILA Reč, a ne da je u početku REC stvorena.
Jevandjelje nam takođe svedoci da je REC BILA BOG.
Zatim da je REC postala telo. Tu je reč o Hristovom, utelovljenju koji se naziva „jedinorodni” MONOGENOS, sto znaci jedini te vrste.

Zakljucak: OVAJ TEKST NE SVEDOCI DA JE Hristos stvoreno duhovno biće, nego da je Bog koji postoji od uvek.

Da bi dokazali da Isus niuje Bog, nego stvorenje Jehiovini svedoci navode ovaj tekst:

Price 8,22.23. „Gospod me je STVORIO u početku puta svojega, pre dela svojih, pre svakoga vremena. Pre vekiova postavljena sam, pre početka, pre postanja zemlje.”

Jehovini svedoci pogresno su preveli ovu reč. ne piše, STVORIO, NEGO IMAO.
Engleski: „Possesed”.

Međutim, to uopste nije nikakav problem, ovde nije reč o Isusu Hristu nego o mudrosti koja je personivicirana. Da je tako pokazuje početak ove glave: „Ne vice li mudrost?... Vas vicem o ljudi i glas svoj obracam sinovima ljudskim.” Price 8,1-4.
Isto tako kaže: „ Pre vekova postavljena sam.”, a ne kaže „postavljen sam.” Dakle i upotreba zenskog roda svedoci d anije reč o Hristu, nego u mudrosti.
Prema tome ovo nije niti može biti ikakav dokaz da je Hristos stvoreno biće, to je pogresno tumacenje.

„Gospod Isus Hristos vecni Sin Bozji postoji od vecnosti... On nas osigurava da nikad anije postojalo vreme kada On nije postojavo u uskoj zajednici sa vecnim Ocem.” Bible Commentary, 3/ p. 973.

Jehovini svedoci se pozivaju i na Kolosanima 1,15.16.
„On je slika nevidljivog Boga, prvorođeni svega stvaranja.
Jer je u Njemu stvoreno sve sto je na nebesima i na zemlji...
Sve je njegovim posredstvom stvoreno i za Njega.”

Jehovini svedoci ne uzimaju u obzir i 17. stih.
ON JE PRE SVEGA I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTANJE.„ Prevod, Carnic
a to znači da je Stvoritelj.

JS kažu: eto Hristos je RođeN.
Odgovor: ”Prvorođeni, grcki, prototokos, upotrebljava se za Hruista kao prvorođenca Marijinog... U Jevrejima 1, 6: ‘I opet uvodeci prvorođenoga u svet govori: Da mu se poklone svi andjeli Bozji„. Tu je reč o Hristovom utelovljenju.

Ako je SVE NJEGOVIM POSREDSTOM POSTALO, ONDA ON NIJE STVORENJE, NEGO STVORITELJ.
To upravo obajsnjava stih 17. ”ON JE PRE SVEGA, I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTOJANJE.„

Bog se ovaplotio kao covek ,a to je Hristos Mesija Isus Nazarecanin,ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve


Sve je kroz (Isusa)postalo i bez Njega nista nije postalo sto je postalo ,,On je stvoritelj
 
STVOREN RODJEN NASTAO vljada zznas srpski.. sve je to isto...

Bitno nije postojao oduvek,da bi mogao biti BOG TVORAC :zper:

pa ja sam i napisala tako , sta me ispravljas..
dakle

Kolosani 1

13 koji nas izbavi od vlasti tame i premesti nas u kraljevstvo Sina ljubavi svoje; 14 u kome imamo izbavljenje i oproštenje greha.

15 On je obličje Boga nevidljivoga, prvorođeni u celom stvarstvu...

ZnACI PRVO JE NJEGA Bog STVORIO :)
To nigde ne pise da je Njega stvorio ,,,pise da je kroz Isusa sve stvoreno ,Isus je Bog

- - - - - - - - - -

Ordačni Bužap :
02.04.2011. 12:04
Re: Da li je Isus Bog?
Bio je običan čovek, čim ga je rodila žena iz svoje utrobe. I to je to. Objašnjeno je ovde ko je bio:
Znači ništa posebno i ništa originalno. Ali za ljude koji su na nižem nivou svesti čovek može biti bog...

Bullsh@t

- - - - - - - - - -

Ljudi se klanaju Isusu tj Njegovim Ikonama jer su pogresno nauceni od svojih Pastira ..aka Svestenika

Sto nije Bozija Volja da se neko klanja Idolima od kamena ili slika

Pogledaj 10 Zapovesti :lol:

Samo se Bogu treba Klanjati

I sam Isus je rekao : Klanjaj se Gospodu Bogu i njemu jedinome sluzi

Objasni onda zasto su Mu se ljudi klanjali ,apostoli ako On nije Bog ?!I nikada ih nije ukorio zbog toga?!

Ne zaboravi Isus je bezgresan ,bezgresno zacet takodje!!
 
insanity_13 :
03.04.2011. 14:48
Re: Da li je Isus Bog?
Original postavioAngel4U
Ljudi se klanaju Isusu tj Njegovim Ikonama jer su pogresno nauceni od svojih Pastira ..aka Svestenika
Sto nije Bozija Volja da se neko klanja Idolima od kamena ili slika
Pogledaj 10 Zapovesti
Samo se Bogu treba Klanjati
I sam Isus je rekao : Klanjaj se Gospodu Bogu i njemu jedinome sluziAko se trea klanjati samo Bogu,zasto Pavle kaze da se u ime Isusovo "pokloni svako koleno sto je na nebu i na zemlji i pod zemljom"?

A zato sto je Bog!!?!!
 
Ordačni Bužap :
23.04.2011. 14:11
Re: Da li je Isus Bog?
Original postavioWords of Anger
Мој бог није...Nije ničiji. Nigde za sebe nije ni rekao da je bog; barem nije zapisano.
Original postavioHannibalNemo
Nije.
Sledece pitanje? XD


To mozes da pises u svoje ime u moje Ne!
 
Isus je jedan od "pojavnih oblika" Boga. Bog se otelotvorio kroz Isusa kako bi se prikazao ljudskoj vrsti. Boga kao Oca cemo spoznati kada odemo na onaj Svet. Sveti Duh je treci "oblik" - udahnut u Njegova dela : prirodu, zivotinje, cuda Bozija koja svedoce nasem zemaljskom zivotu
 

Back
Top