Da li je Isus Bog?

ствар је у томе да Бог није себе жртвовао самом себи :)
погрешна ти је премиса, па ти је зато и закључак збуњујући.
Bog k'o bog, dokon covek. Nije on problem, slika objasnjava u cemu je problem.:D

christianity-1.jpg
 
Besmrtna na osnovu čega dokazuješ da Bog sebe ne može da žrtvuje? Baš u Bibliji stoji da jeste evo Mu se apostol Jovan u Otkrivenju klanja. Otkrivenje 1,17

A Isus mu je rekao: "I živi, i bejah mrtav i evo sam živ ve vijek vijeka" Isto 1,18

A u Otkriv. 1,17 Jovan ili (Ivan) se klanja Isusu.
 
a kako mislis da je moguce da neko ko je besmrtan umre?
Bog je besmrtan..
ako nije onda nije ni bog...

Isus kao Bozji sin nije, zato je i umro... zatim ga je BOg vaskrsao...
jako je jednostavno za shvatiti :)
 
Poslednja izmena:
Pa već sam ti rekao da Bog ima više pojavnih lica. Nije umro Otac na prestolu.

A šta piše Isaija ko će e roditi i šta će biti to dijete.

"Jer nam se rodi dijete, sn nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savjetnik, Bog silni, Otac vječni, Knez mirni." Isaija 9,6

Vidiš da je Isus Bog. Ali Isus nije samo Bog, On je rođenjem u tijelu postao i čovjek. Isus je još i mesija, pomazanik, prorok, prvosveštenik, svetinja, žrtva, vodič, nagrada, spasitelj, iskupitelj.

Znaš li kako je pravo ime Isusovo?

A Isus doslovno znači "Jahve spašava".

Pa pred Isusom ljudi kleče na koljenima i On ih ne kori. A Petar je Kornilija ukorio zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Ako je Isus Bog. Onda je Bog poslao samoga sebe nulte godine na zemlju. Kako bi samoga sebe, samome sebi zrtvovao, da bi mogao sam da oprosti grehe gresnim zemljanima. Nakon toga je otisao sam da sedi samome sebi sa desne strane. Kad se u tu pricu ukljuci i sveti duh, nastaje prave perverzija.

Kad bi ti znao staje u stvari bog, nikad nebi napisao takve reci, zar bog nije svemoguc???
 
Vi JS. ne razumete prosto sta znaci ime JHVH i koe je isus, isus je bog i on jeste JHVH, i vi ste ti koji ste ga izneli u svet da ga pluju i psuju.

JHVH je nebeski bog a isus je zemaljski bogocovek koji je dosao u telu taj isti bog, on je sve vreme bog, jedan jedini.
Naveo sam mnogo stihova o tome.

COPY PAST.

Pri kraju patmoske 'Apokalipse', veličanstvene Hristove objave koja slikovitim jezikm prikazuje završne krucijalno-kataklizmičke dogadjaje Posletka, Sveti Jedan upozorava: "Svedočim svakom ko sluša proročke reči ove knjige: ako im ko dometne nešto, na toga će Bog navaliti Zla napisana u ovoj knjizi." (22:18). - Verujući da su i ostali biblijski spisi Božije otkrovenje i apsolutna inspiracija, Raselovi svedoci važenje ovog Hristovog ukaza prenose na celu Bibliju. Oni koji smatraju da se do Istine može doći samo slušanjem i čitanjem biblijske reči neće sebi priznati da su oni prvi ti koji po svom ljudskom nahodjenju, prema svojoj duhovno-spoznajnoj ograničenosti, mnogo toga domeću Božijoj reči i onome što se vodi kao 'Božija reč'. Tako su u svome rogobatnom modernizovanom engleskom prevodu novozavetnih manuskripta (na kome su njihovi 'stručnjaci' počeli da rade još od 1950. god.), prevodu koji oni zovu New World Translation, Božije ime 'Jehova' ubacili 237 puta. Medjutim u sačuvanim brojnim kodeksima, manuskriptima i fragmentima 'Novog zaveta' nigde ne susrećemo zapisano ime 'Jehova'.

Raselovi svedoci koji osudjuju i odbacuju idolatriju vezanu za tradiciju, kultne svetkovine i relikvije, i sami nisu imuni na nju: uz Četveroslovlje (JHVH), uz Božije ime zapisano kao Tetragrammaton, obožavaju i Bibliju, svoju organizaciju, nekadašnje njene lidere i svoje 'rukovodeće telo' u Bruklinu, čije izmišljotine i ljudska tumačenja slepački prihvataju kao 'Božiju reč'. Umesto da obožavaju Živog Boga Raselovi svedoci se ropski i nekritički klanjaju proizvoljnostima koje plasira njihovo bruklinsko 'rukovodeće telo'.

Pogrešan pristup svetosti i nerazumevanje Druge Zapovesti date preko Mojsija (u kojoj se poziva da se ne zloupotrebljava Božije ime), u starom Izraelu dovelo je do toga da se gotovo potpuno isključi Božije ime, odnosno da se supstituciono piše i izgovara. U starim rukopisima Septuaginte, grčkog prevoda hebrejskih spisa za potrebe aleksandrijskih Jevreja, Božije ime je se ispisivalo feničanskom ortografijom. U novozavetnim apografima i manuskriptima Božije ime, Četveroslovlje, ime koje je dobilo karakter ideograma, pisano je i prevodjeno je pronominalno: kao Kiris ('Gospod'). Tobožnji 'Jehovini svedoci' dali su sebi pravo da gotovo svugde gde u novozavetnim tekstovima stoji 'Kirios', a dati termin se vezuje za Boga Oca, u svome diletanskom i manipulativnom prevodu 'Novi svet' ubace ime 'Jehova'.

Raselovim svedoci, koji se pozivaju na sveto ime 'Jehova', neće da vide njegovo istinsko duhovno značenje. Ne shvatajući da to nije zemaljsko i hebrejsko ime, već duhovno i Nebesko, ne shvatajući da se ono stoga etimološki ne može raščlanjavati (kao što npr. raščlanjujemo ime Bogoljub na 'Bog' i 'ljubav'), oni su proizvoljno izmiksovali da 'Jehova' znači 'on prouzrokuje da postane'. stvarno značenje imena Jehova dato je u 'Knjizi Izlaska' - Eje ašer ehje - Ja sam (Onaj) Koji Jesam." Dakle, značenje Božijeg imena ukazuje na Boga kao na večno Jestestvo, večno Postojanje, na Stvarnost Koja je Bila, Koja Jeste i Koja će Biti, na Gospodstvo koje je Početak i Svršetak, Ishodište i Utočište Svemu.
Jasno je da je isus pocetak i svrsetak!!!!a evo ponovicu:

(kolos 1:14-20)

14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha; 15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.

Ps. 89:27, Jn. 14:9, Jev. 1:3, Otk. 3:14
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.

Jn. 1:3, Rim. 11:36, 1 Pet. 3:22
17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.

Jn. 17:5
18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;

Jn. 11:25, Dela 26:23, Otk. 1:5
19 Jer bi volja Očeva da se u Nj useli sva punina,

Mt. 28:18, Jn. 1:16, Ef. 1:23
20 I kroza Nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta Njegova, kroza Nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.

(1 korin 10:3,4)


Starozavetni JHVH i jeste hristos!


3 I svi jedno jelo duhovno jedoše;

2 Moj. 15:27, 2 Moj. 16:15, 5 Moj. 8:3
4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(isaija 44:8)8 Ne bojte se i ne plašite se; nisam li ti davno kazao i objavio? Vi ste mi svedoci; ima li Boga osim mene? Da, nema stene, ne znam ni jedne.
Ovde se radi o steni koja je hristos.

Ovde u isaiji jasno pise da se zakleo da ce mu se pokloniti svako koleno i zaklinjati svaki jezik, sto se potvrdjuje u novom zavetu.

( isaija 45:21-23)

21 Oglasite, i dovedite, neka većaju zajedno: ko je to od starine kazao? Ko je javio još onda? Nisam li ja, Gospod? Nema osim mene drugog Boga, nema Boga pravednog i Spasitelja drugog osim mene. 22 Pogledajte u mene, i spašćete se svi krajevi zemaljski; jer sam ja Bog, i nema drugog.

Isa. 43:6
23 Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik,

1 Moj. 22:16, 1 Moj. 31:53, 5 Moj. 6:13, Ps. 63:11, Isa. 19:18, Jer. 22:5, Rim. 14:11, Filip. 2:10, Jev. 6:13

Isto tako isus u isaiji (isaija 44:6) govori ja sam "prvi i poslednji" i osim mene nema boga a te iste reci on govori za sebe u novom zavetu.

6 Ovako govori Gospod Car Izrailjev i Izbavitelj njegov, Gospod nad vojskama: ja sam prvi i ja sam poslednji, i osim mene nema Boga.

Otk. 1:8 Isa. 41:4, Isa. 43:1, proveriti ovde!

Otk 1:8 8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.

Otk 22:13 13 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.

1 Mojs 1:26)26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

Taj koji govori da sozdamo coveka i jest isus hrist gospod nas a Moguce i sam JHVH,
Jer jasno pise u jovanu sve je stvoreno kroz njega tj on je tvorac i sve je za njega.

U prvoj jovanovoj 4:2,3)Jasno pise da je bog dosao u telu!

2 Po ovom poznajte Duha Božijeg, i duha lažnog; svaki duh koji priznaje da je Isus Hristos u telu došao, od Boga je;
1 Kor. 12:3, 1 Jn. 5:1
3 A svaki duh koji ne priznaje da je Isus Hristos u telu došao, nije od Boga: i ovaj je antihristov, za kog čuste da će doći, i sad je već na svetu.

A u timotiju se potvrdjuje 1 Jovanova (1 timit 3:16)

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

(matvej 1:23)23 Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.

(isaija 9:6) 6 Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.
Isa. 7:14, Isa. 9:6, Jn. 1:14, Rim. 1:3, 1 Tim. 3:16
E pa sad braco hriscani, da vidim sta ce JS, da kazu na ove biblijske fakte.
Isa. 7:14, Mih. 5:2, Mt. 1:23, Mt. 3:16, Mt. 28:2, Lk. 2:13, Jn. 1:32, Ef. 3:10, Filip. 2:6, 1 Tim. 6:15, Jev. 2:14, Jev. 12:11, 1 Pet. 1:12, 1 Pet. 3:18, 1 Jn. 1:2, 1 Jn. 5:6

Ovo nisu novine a biblijski stihovi!!! mozete sami proveriti u bibliji a takodje i kontekste.i koce posle ovog da mi kaze da isus nije bog stvoritelj tj sve visnji!!!
 
Poslednja izmena:
Pa kako Bog ne može postati čovjek kada je Bog svemoguć? Pa Satana je ušla u zmiju i zmija je govorila. Naravno to je Satana govorila, a ne zmija. A da Bog ne može postati čovjek. Ma daj!!
a tebi je Bog toliko mali da stane u telo coveka :confused:

Setio se Bog je stvorio univerzum...

Razmisli o njegovoj velicini...

takodje Bog je besmrtan, znaci ne moze da umre...

sta cemo sa tom sitnicom..


jel ti je argument Ma daj!! :(
 
Poslednja izmena:
Pa već sam ti rekao, da postoji Bog Otac na prestolu. Jeste besmrtan, ali nije bog samo Otac i Sin je Bog i Duh Sveti. To je jedan Bog.

Možeš li ti odgovoriti argumentovano na stihove iz Biblije koji jasno pokazuju da se ljudi klanjaju Isusu?
A ne da kažeš da sam ja to izmislio.
Čim si počela da vrdaš sve mi je jasno. Ignorišeš sve ono na šta nemaš odgovora. Ustvari vi JS nemate argumentovan odgovor ni na šta u vezi ove teme.

Naravno Isusova je volja bila da se žrtvuje i volja njegovog Oca isto.
 
Ne draga moja ti si jedina koja miksujes biblijske stihove, tebi govore i pisu jedno a ti drugsve izvrces kako ti godi, nisi ti kriva a oni koji su ti isprali mozak i oslepili,zar isus nije rekao za onog slepca, dok sam ja na zemlji slepi ce progledati a oni koji vide ce oslepeti, isus je pitao toga slepca koga vidis on rece gospoda a knjizevnik farisej rece mi nismo slepi i nevidimo gospoda, a isus im odgovori vi sami tvrdite da niste slepi i da me vidite a nepriznajete, znaci da je na vas jos veci greh. tako i vi JS.

Raselovi svedoci duboko su ubedjeni da Boga proslavljaju i veličaju tako što Njegovo ime, poput kakve hindu-mantre, neprestano drže na jeziku, tako što ga neprestano izgovaraju, najčešće bez odjeka, jer u svome srcu ne nose Silu Duha Svetog, Duha Sile. Gde god se u Bibliji pominje termin 'ime' (hebr.: šem), oni to bukvalno tumače, ne shvatajući da je 'ime' vrlo često i simbol za Božiji Zakon Ljubavi, Zakon Života, Zakon Pravednosti koji čestiti uzorno žive i revnosno ostvaruju. Kada npr. Isus u molitvi zajedništva iznosi "Neka se sveti Ime Tvoje", On time prevashodno misli na Očev Zakon: Ime Božije, Zakon Božije se sveti i proslavlja tako što se ostvaruje, tako što se sve preduzima sa svešću da ono što učinimo bližnjemu učinili smo i Hristu, Njegovom sveprisutnom Duhu. U Svojoj prvosvešteničkoj molitvi na poslednjoj večeri Gospod ukazuje: "Objavio sam Ime Tvoje onim ljudima koje si mi dao od sveta." (Jovan, 17:6) - Hrist je taj koji je Božiji Zakon objavio u mnogim fasetama i produbio Deset Zapovesti datih preko Mojsija.

Duh Života preko proroka Joela ukazuje: "Svi koji prizivaju Ime Jehovino biće spašeni." - Mi prizivamo u svoj život Jehovino Ime, Jehovin Zakon, tako što prihvatamo Zapovesti Života, tako što ih ostvarujemo, tako što druge podstičemo na zakonito, sveto življenje. Gospod Ljubavi jasno ukazuje da oni koji Ga samo na rečima prizivaju a ne ostvaruju Njegove Zapovesti, ne prizivaju Ga u svoj život, ne mogu imati udela u slavnom zajedništvu sa Njim: "Neće svi koji Mi govore 'Gospode, Gospode' ući u Carstvo Nebesko, nego oni koji izvršavaju volju Oca Mojega Koji je na Nebu." - U prahrišćanstvu sve je radjeno u Ime Isusa Hrista: od isceljivanja, do okupljanja i krštavanja. - Poznato je da su Raselovi svedoci i od svetog krštenja napravili cirkus, 'krštavajući' svoje zavedene aspirante u kupaćim gaćicama i to ne u Isusovo Ime, već u ime Oca, Sina i Duhom vodjene organizacije!

Odbijajući za sebe naziv 'raseliti', te na izvestan način pokušavajući da se distanciraju od problematičnog Rasela, 'ozbiljni istraživači Biblije' (nastali 1913. godine fuzijom Raselovih pristalica i društva 'Narodnih propovednika'), prozvali su se 26. jula 1931. godine na medjunarodnom sastanku održanom u Kolumbusu (Ohajo, USA) 'Jehovini svedoci'. U biblijskim tekstovima, Božiji služitelji, proroci i apostoli, nazivaju se često i 'svedocima'. U svojoj nadmenosti Raselovi sledbenici, drvo bez životnog soka, zamišljavaju da takva odredba i njima odgovara, da se mnogi afirmativni biblijski ukazi zapravo na 'njih' odnose.

Za apostole i Božije ljude se kaže da su svedoci jer je kroz njih živo delao Duh Istine i Duh proroštva, jer su sledeći Hrista i Božiji Zakon bili očevidci Hristove slave i Božijih čudesa, jer su uzeli udela u delima koja su proslavljivala Božiji Zakon i Boga Stvoritelja. Božiji svedok je onaj koji trpi kao pravednik za Božiju slavu, koji je našao Istinu u sebi, u kome je Hrist vaskrsao. Kako može biti Jehovin svedok ko ne priznaje da se Gospod može videti očima očišćene duše, očima unutarnjeg čoveka? Iako se u biblijskim spisima na mnoga mesta ukazuje kako su pravednici razgovarali sa Bogom i gledali Ga licem u lice, iako Isus u Besedi na Gori kaže da će čisti srcem gledati Boga (Matej, 22:4), Raselovi sledbenici ipak svedoče da je Bog 'nevidljiv' i zamišljavaju da neće ni videti njihove falsifikate i prevare koje čine. (Dakako da je Bog kao sveti, sušti impersonalni Duh nevidljiv, dakako da je i Bog Otac za čovekovo oko nevidljiv, ali za prosvetljeno duhovno oko Očev lik je dostižan. Reći da je Bog apsolutno nevidljiv, isto je kao reći da On uopšte 'ne postoji'.) Sve što ne razumu Raselovi svedoci proglašavaju 'nevidljivim' i 'simboličkim'. Pa tako pored 'nevidljivog Boga' imaju i 'nevidljiv' Hristov Dolazak... Koliki i koji je to apsurd: Hristovi svedoci svedoče o onome što su videli i čuli, a novi 'Božiji' svedoci svedoče o 'nevidljivom' Bogu, o Bogu koga nisu ni videli ni čuli ...

Samo duhovno nesavršenima i onima koji priznaju samo materiju kao 'stvarnost', koji duhovno podredjuju materijalnome, Božiji glas i Božiji lik su nedostupni. Onaj ko uči o 'nevidljivom' i 'nedostupnom' Bogu, pokazuje da njegov ugruvan razum stoji na liniji ateizma, sadukejskog pogleda na život.
 

Back
Top