Hrvatski sud oslobodio ratnog zlocinca!

Dočekan od strane veteranskih udruženja u Karlovcu, rekao je da veruje u pravosudni sistem. Hrvatski mediji prenose da je razlog za poništenje odluke banalan. Vrhovni sud, naime, nije javno objavio odluku kojom osuđuje Hrastova, već mu je odluka pismeno uručena dan kasnije. Sam Hrastov se na suđenju branio da su zarobljenici pokušali da pobegnu, pa je pucao. Međutim, prema priči svedoka, rezervisti su najpre razoružani.

- Mi smo oružje i sve što je bilo na nama odložili na zemlju i otišli deset-petnaest metara dalje, samo smo imali košulje i pantalone, ni upaljač - kaže Svetozar Šarac, jedan od preživelih rezervista JNA.

Tako razoružani, uskoro su postali živo meso za streljanje:

- Mi smo postrojeni i poubijani, i to je trajalo pet minuta. Nije bilo razgovora i pregovora. To su izmišljotine.

Postupak protiv Mihajla Hrastova počeo je još 1992. On je čak tri puta na karlovačkom Županijskom sudu bio oslobođen uz obrazloženje da je 13 zarobljenika rafalima ubio u nužnoj odbrani u vreme napada na Karlovac. Zbog ovakvih postupaka sudskih vlasti, i nevladine i međunarodne organizacije su kritikovale hrvatsko pravosuđe.

Znači bolid sve vreme ne spori da je pobio ljude, a postupak traje skoro 20 godina..

Zna li se ko im je vadio oči i sekao uši? Ili je i to bolid "u nužnoj odbrani" odradio ...
Snimak postoji..
 

Back
Top