E ovo u moje ime nije učinjeno

kihot

Iskusan
Banovan
Poruka
6.563
Molim vas, pročitajte sve postove pa komentarišite, nije ovo NVO mantra.

Vekarić je ocenio da je Veće za ratne zločine ovom presudom poslalo jasnu poruku svetu da u Srbiji niko nije nedodirljiv. "Ovo je veoma hrabra i pravno utemljena presuda koja je zaštitila osnovne civilizacijske vrednosti, pre svega, pravo na život, ali i princip sprečavanja nekažnjivosti ratnih zločina".

Portparol Tužilaštva je podsetio da su u Podujevu ubijeni nedužni žene i deca i da je ta presuda "pravda za malog Aljbijana (2), Mimozu (4), ali i za malu Sarandu u koju je ispaljeno 16 metaka i koja je, na sreću, preživela".

"Ovom pesudom Srbija je pokazala da je spremna da ispravi sve ono što je u njenoj prošlosti bilo loše", istakao je Vekarić.

Seljatin Bogujevci, kome je u Podujevu 28. marta 1999. godine ubijena supruga, a troje dece sa teškim povredama preživelo zločin, rekao je po izricanju presude da njegova deca žena i majka nisu bile krive nikome.

"Pravda je donekle zadovoljena za ono što su učinili", rekao je Bogujevci, dodajući da mu je malo lakše posle današnje presude, kao i zbog činjenice da su mu deca živa.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s..."Škorpionima"+od+15+do+20+godina+zatvora.html

Bilo ko ali bilo ko mora da odgovara za ubistvo žena idece. Ovim smo pokazali da smo normalna država.


Oni su, prema presudi, po dolasku u to mesto i razmeštanju jedinice po kućama, u dvorištu kuće porodice Gaši ispalili više hitaca u grupu od 19 žena i dece, žitelja Podujeva albanske nacionalnosti i ubili 14 osoba, među kojima sedmoro dece.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/Hronika/724026/Potvrđene+presude+"Škorpionima".html

Svaka čast sudu, zločinci imaju ume i prezime i moraju da odgovaraju za svoja zlošine. Ubiti 14 žena i dece je stravično


Svedok Radislav Janković rekao je pred Većem za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu da je kao kriminalistički tehničar u policiji u Podujevu, bio na uviđaju u nekoliko kuća i jednoj čajdžinici u tom mestu.

"U dvorištu je bilo mnogo čaura. Izbrojali smo, koliko se sećam 19 tela. Petoro dece je bilo živo, to sam saznao kada je došao lekar", rekao je Janković.

Kazao je da je slikao mesto zločina i da je prekinuo kada je video troje ubijene dece, navodeći da mu je bilo teško.

"Nisam znao ko je ubio te civile. Meni je izgledalo kao da su išli redom, od kuće do kuće i ubijali", posvedočio je on.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...slučaju+“Škorpioni”+svedočili+policajci+.html
Svaka čast policajcima za svedočenje time pokazuju da su ljudi.


Spasoje Vulević, koji je u vreme sukoba na Kosovu bio komandant voda Specijalne antiterorističke jedinice u Podujevu, rekao je svedočeći na suđenju četvorici pripadnika te jedinice, da nije bio neposredni očevidac ubistva albanskih civila u dvorištu porodice Gaši, ali da je sve ukazivalo da su to uradili pripadnici Škorpiona, ne navodeći njihova imena.

"Čuo sam besomučnu pucnjavu iz pravca dvorišta jedne kuće. Prišao sam, a tamo su bili Škorpioni. Kada sam video šta se desilo počeo sam da vičem, a oni su spustili glave i gledali u zemlju", rekao je Vulević.

Naglasio je da nije video ko je pucao, ali da mu je "sve što se dogodilo govorilo da su Škorpioni ubili te civile" jer "nisu bili valjano obučeni i mentalno spremni za borbena dejstva".

Bivši komandant je kazao da je na samom ulazu u dvorište bio leš žene sa detetom i da je on sa lekarom pružao pomoć u izvlačenju ranjene dece koja su prebačena u Kliničko bolnički centar u Prištini.

Prema njegovim rečima, između 30 i 40 pripadnika jedinice Škorpioni, iz rezervnog sastava Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije došlo je u Podujevo 28. marta 1999. godine i vraćeni su istog dana u Prolom Banju.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...omandant+SAJ-a+svedočio+protiv+Škorpiona.html

Svaka čast i ovome čoveku pokazuje da je dostojan uniforme koju nosi.
 
Poslednja izmena:
Дакле, ти Шкорпиони су одмах повучени са Космета, па је број оваквих злочина само усамљени догађај, без озбира што би Бруно волео да то мало (на)дува..

Usamljen, neusamljen, naduvavao ili ne, neka deca su pobijena i neki pripadnici mog naroda su to uradili, predstavljajući i tebe i mene.

Što se mene lično tiče sve ove smrdljivce koji su ubijali nenaoružane, a pogotovu decu i ne smatram Srbima, srpski vojnik u svojoj istoriji nikad nije ubijao nenaoružane i decu, čak ni zarobljenike. Ako neko podržava to i smatra ih Srbima, onda se ja odričem svog srpstva.

Mišić je ovakve sam besio.
 
uzasan zlocin, nema te kazne koja bi bila dovoljna

Prema njegovim rečima, između 30 i 40 pripadnika jedinice Škorpioni, iz rezervnog sastava Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije došlo je u Podujevo 28. marta 1999. godine i vraćeni su istog dana u Prolom Banju.

ipak ovo pokazuje da zlocin nije bila zvanicna politika Srbije i da su takvi slucajevi zaista bili izolovani i usamljeni, a neminovnost je da u se u svakom ratu nadje po neki ludak.
dok sa druge strane imamo politiku sistematskog unistavanja i zatiranja srpske civilne populacije i mogao bi Bruno sada, kad je vec pohvatao te skorpione, da se malo posveti i zlocinima nad srpskim narodom
 
uzasan zlocin, nema te kazne koja bi bila dovoljna



ipak ovo pokazuje da zlocin nije bila zvanicna politika Srbije i da su takvi slucajevi zaista bili izolovani i usamljeni, a neminovnost je da u se u svakom ratu nadje po neki ludak.
dok sa druge strane imamo politiku sistematskog unistavanja i zatiranja srpske civilne populacije i mogao bi Bruno sada, kad je vec pohvatao te skorpione, da se malo posveti i zlocinima nad srpskim narodom

Tačno tako, jel smo ljudi ili nismo!
 
...ajmo sad svi zajedno " i treba im dati Kosovo...i trebali su da bombarduju Srbiju ! " ... :roll:
Juce *ebote covek pijan proleti kroz crveno i ubi zenu na ulici...majku li mu njegovu...on to nije uradio u moje ime :evil:
ufff al' smo humani, ha ...

p.s. Mislim da bi trebalo otvoriti podforum "Svi Srpski Zlocini/Zlocinci" ... tek da vam bude lakse ;)

Cemu ovakve teme?
Srpsko pravosudje osudjuje zlotvore na robije i radi svoj posao (za ovakve slucajeve nista manje od dozivotne/smrtne kazne).
Srbija je poslala i duzne i neduzne (koga su kod zatrazili) u Hag.

Mislim da bi se forum trebao pozabaviti zlocinima i zlocincima koji su ostali nekaznjeni.
 
Usamljen, neusamljen, naduvavao ili ne, neka deca su pobijena i neki pripadnici mog naroda su to uradili, predstavljajući i tebe i mene.

Što se mene lično tiče svih ovih smrdljivaca koji su ubijali nenaoružane, a pogotovu decu i ne smtram Srbima, srpski vojnik u svojoj istoriji nikad nije ubijao nenaoružane i decu, čak ni zarobljenike. Ako neko podržava to i smtra ih Srbima, onda se ja odričem svog srpstva.

Mišić je ovakve sam besio.
Ко си, бре, ти да мени говориш о децеубиствима малоумика и о преузимању колетивне кривице народа? Можеш да причаш у своје име и да, ако си одговоран и одовараш....ако се утврди да си одговоран и да на оптужници стоји твоје име или презиме.. Уопште нећу да говорим да ниједна казна над људима који су починили такве злочине просто непримерена делу које су учинили, за тако нешто не постоји сатисфакција.
И ови злочинци су кажњени, не сумњам уопште, ако су уопште данас живи, што је тежа варијанта.
 
Dokada više ispiranje mozga ?

Kakvi zločini, zločinci i sva ostala propagandna halabuka ?

Vreme je da odrastete i da se ne igrate više u pesku.

Pravu zločinci su šiptarske fukare potpomognute od američkog i evropskog smrada koji su došli na tuđu zemlju i putem terora, ubijanja, proterivanje ubili i proterali samo sa Kosova i Metohije preko 750.000 Srba u zadnjih 50 godina. Oni koji su trebali da to spreče u startu, su najodgovorniji a to je titoistički režim koji im je to i omogućio. Za njima su odmah oni koji su vršili teroristička dela i onaj deo takozvane samozvane "međunarodne zajednice" koji je dao svu materijalnu, moralnu i logističku podršku terorizmu.

Znači krivci su poznati samo što neko sme da ih nazove pravim imenom a neko ne sme ni sebe da zove svojim imenom.
 
...ajmo sad svi zajedno " i treba im dati Kosovo...i trebali su da bombarduju Srbiju ! " ... :roll:
Juce *ebote covek pijan proleti kroz crveno i ubi zenu na ulici...majku li mu njegovu...on to nije uradio u moje ime :evil:
ufff al' smo humani, ha ...

p.s. Mislim da bi trebalo otvoriti podforum "Svi Srpski Zlocini/Zlocinci" ... tek da vam bude lakse ;)

Cemu ovakve teme?
Srpsko pravosudje osudjuje zlotvore na robije i radi svoj posao (za ovakve slucajeve nista manje od dozivotne/smrtne kazne).
Srbija je poslala i duzne i neduzne (koga su kod zatrazili) u Hag.

Mislim da bi se forum trebao pozabaviti zlocinima i zlocincima koji su ostali nekaznjeni.

Nađi ove http://forum.krstarica.com/threads/398881 pa se družite, između tebe i Citadele nema razlike. Na istom ste nivou. :mazipsa:
 
Dokada više ispiranje mozga ?

Kakvi zločini, zločinci i sva ostala propagandna halabuka ?

Vreme je da odrastete i da se ne igrate više u pesku.

Pravu zločinci su šiptarske fukare potpomognute od američkog i evropskog smrada koji su došli na tuđu zemlju i putem terora, ubijanja, proterivanje ubili i proterali samo sa Kosova i Metohije preko 750.000 Srba u zadnjih 50 godina. Oni koji su trebali da to spreče u startu, su najodgovorniji a to je titoistički režim koji im je to i omogućio. Za njima su odmah oni koji su vršili teroristička dela i onaj deo takozvane samozvane "međunarodne zajednice" koji je dao svu materijalnu, moralnu i logističku podršku terorizmu.

Znači krivci su poznati samo što neko sme da ih nazove pravim imenom a neko ne sme ni sebe da zove svojim imenom.

http://forum.krstarica.com/threads/398881

:mazipsa:
 

Back
Top