Posao u Australiji

uhhh kad vidim kako se mucite za tu vizu malo me sramota ja sam je dobio vec bogami odavno i to se nisam bas nesto mucio.mislim da je najbolje onima sto su predali i sto cekaju da zaborave na sve i da se malo opuste ipak je najteze predati.inace u au ima ljudi i po 10 godina pa ne znaju dvije rijeci engleskog osim alata kojim se sluze i par psovki koje se lako i iz filmova nauce.
 
uhhh kad vidim kako se mucite za tu vizu malo me sramota ja sam je dobio vec bogami odavno i to se nisam bas nesto mucio.mislim da je najbolje onima sto su predali i sto cekaju da zaborave na sve i da se malo opuste ipak je najteze predati.inace u au ima ljudi i po 10 godina pa ne znaju dvije rijeci engleskog osim alata kojim se sluze i par psovki koje se lako i iz filmova nauce.

ti ljudi su ziva sramota, to su oni koji se nisu uklopili, niti ce ikada. Trebalo bi ih deportovati :banovati:
 
uhhh kad vidim kako se mucite za tu vizu malo me sramota ja sam je dobio vec bogami odavno i to se nisam bas nesto mucio.mislim da je najbolje onima sto su predali i sto cekaju da zaborave na sve i da se malo opuste ipak je najteze predati.inace u au ima ljudi i po 10 godina pa ne znaju dvije rijeci engleskog osim alata kojim se sluze i par psovki koje se lako i iz filmova nauce.

To bre. Ja sam opušten. Eto, da sam otišao na Island, sad bi se nervirao s njima što im puko kapitalizam.
 
Ne volim januar, ni prve zimske tragove...
Snegove ne voliš smadA, zato što u svakom snegu vidiš njene (ili njegove, to je savremenija verzija pesme) tragove.
:rtfm: Ne brljaj mi stihove. Znate li vi da je ***** imao onomad koncerte u Sidneju, i da kažu da uopšte nije bilo to to, izgubio narod dušu tamo, svi sedeli ćutali i gledali :think:. Kad ne služe alkohol na koncertu, da je pevao u kafani...:whistling::hvala:

Edit zbog zvezdica: Ja napisao DJ o k a, a ono se promenilo u zvezdice, pa zar nije čudo ova tehnologija, za Orvela.
I sad ko god se zove kao dotični gospodin, obeležen je unapred kao bezobrazno nepodoban, šta ćeš.
 
Poslednja izmena:
Po kojem novom Tree, časti ti? Što zafrkavaš, da ne kažem zaj****aš ? :tease:
:azdaja::azdaja::azdaja:

Evo po najnovijem:
How long is my assessment valid for?
TRA’s assessments do not have an expiry date and you should keep your successful assessment letter in a safe place to be used with your migration application.


UAC će i dalje biti mjerilo za ocjenjivanje:
Update on TRA's assessment standards and procedures
TRA has decided to delay the implementation of its proposed revised assessment standards and procedures- the Migration Assessment Policy (MAP) - indefinitely. This means that all applications will continue to be assessed against the current Uniform Assessment Criteria (UAC).

Ali ima novosti što se tiče formulara za TRA, sada je elektronski, tj.popunjava se direktno na računaru, ali se ne šalje on-line već se mora odštampati i poslati običnom poštom. Informacije na stranici:
http://www.workplace.gov.au/workpla.../MigrationSkillsAssessmentApplicationForm.htm
,a formular :http://www.workplace.gov.au/NR/rdon.../MigrationSkillsAssessmentApplicationForm.pdf
Da bi uopšte mogli da popunjavate ovaj formular uz pomoć kompjutera morate imati Adobe 8, program instaliran u kompjuteru.
Novina je i servis o tome kako napreduje aplikacija - Online application tracking.

A ovo je stari formular sa uvodnim objašnjenjima, koji i dalje važi zajedno sa novim: http://www.workplace.gov.au/NR/rdon...49/0/PremigrationApplicationPack2July2008.pdf

Za one koji se ne umiju snaći na ovom TRA sajtu ( ima i takvih, ne pričam napamet) , neka pročitaju ovu stranicu: http://www.workplace.gov.au/workpla...entforpeopleintendingtomigratetoAustralia.htm

Preporučila bih svima koji će da šalju na assessment svoja dokumenta , da pročitaju onaj novi formular, ipak se malo razlikuje od starog i možda im sine lampica :idea: kako da odrade aplikaciju.

Toliko od mene :amen:
 
Cao ljudi.

Evo da se i ja javim, ponovo. To naravno znaci da mi treba pomoc. Nemojte me osudjivati zbog toga jer iako ne ucestvujem redovno u diskusijama redovno vas citam i podrzavam (u sebi : )).
Naime spremam se da, mozda koliko veceras, popunim on - line aplikaciju za sponzorstvo drzave Zapadne Australije za Skilled Regional Sponsored visa -u.
Neka od pitanja na koja treba da odgovorim su recimo troskovi preseljenja iz Srbijau WA i mesecni troskovi koje ce moja porodica imati tamo kada se preselimo (ako Bog da).
Zamolio bih forumase koji su tamo i jos uvek spadaju u "novodosle", kao i one kojima se odlazak priblizio pa se preracunavaju u vezi ovih stvari, da mi pomognu u smislu koliko kostaju avio karte Pert - Beograd za odrasle, a koliko za decu, koliko posle treba da se nabave polovni kreveti, sto, stolice, auto i sl. sto je neophodno da se zapocne novi zivot. Takodje mi treba i neki podatak oko uobicajenih mesecnih troskova za porodicu (moja ima 5 clanova), tipa - renta za stan/kucu, hrana, sredstav za higijenu, struja-voda-komunalije, odelo, medical assurance, po neki izlazak i sl. Znam da sve ovo moze da se iskopa na netu, ali ako vi vec imate saznanja moglo bi biti mnogo brze.
Jos jedna stvar je vrlo bitna - ako neko od ljudi koji su vec u WA hoce da ga navedem u aplikaciji kao poznanika neka mi se javi na PP. Da ne bude zabune, ti prijatelji/poznanici nemaju nikakve obaveze prema aplikantima, ali poboljsavaju njihov "setlment prospekt" (mrzime da proveravam kako se pise na engleskom) kod nadlezna osobe koja procenjuje da li da da sponzorstvo ili ne. Ovo bi mi mnogo znacilo...
PSEUDONIMO-Što se tiče tvojih interesovanja ima dooosta odgovora na tvoja pitanja ovde na ovom Topic-u! Pogledaj TOPAZOVE postove:str.10,post#229,#232;str.19,post#460,466,467;str.21,post#502,505,508,510,523,526,529;str.24,post#596;str.25,post#619-A na Topic-u:australija i novi zeland:stvari o kojima treba....:isto TOPAZOVI postovi ! str.1,post#7;str.4,post#96 !!!! To si mogao i sam da pročitaš !!! E sada što se tiče Hrane i kućnih potrepština,jedan od sajtova :www.coles.com.au ; Za rentiranje kuća jedan od sajtova : www.domain.com.au (click-ni na Rental Propertis). Eto sve si to MOGAO i SAM da PRONAĐEŠ ! Svi smo MI tako tragali ! PS.malo VIŠE akcije !!! pOZdrav :cao:
 
Poslednja izmena:
Hvala Hexy sto si me primetila : ).

Naravno da sam masu podataka o tim cenama pronasao na sajtovima raznih biroa za statistiku, ali cisto sam zeleo da cujem "zivu rec" ljudi koji tamo pazare svaki dan. Ovi sajtovi daju prosecne cene, a one znaju dosta da variraju. Tu su i recimo cene polovnog namestaja, garazna prodaja takozvana, koji verovatno ljudi koji su tamo znaju, a meni treba podosta muke da dodjem do njih...
Problem sa trazenjem cena avionskih karata je sto na svakom pretrazivacu avio kompanija stoji datum polaska i datum povratka, a posto ja nemam nikakve datume u opticaju nabadam nasumice. To je poprilicno lutanje, a cene karata takodje znaju dosta da variraju zavisno od sezone, i tako to....
I hvala sto si mi skrenula paznju na ove topike jer njih zaista nisam modavno iscitavao iz pocetka, a verovatno mi i ne bi palo na pamet.
Poz...
 
Da li neko zna kada se salje vojna knjizica i sta se desava sa validnoscu assessmenta ako si u isto vreme radio i bio na civilnom sluzenju vojnog roka?

Ja sam čitavu vojnu knjižicu iskopirala,tako da se vide brojevi strana, ovjerila te kopije u sudu i prevela kod sudskog tumača.Poslala sam to zajedno sa aplikacijom za vizu uz sva ostala dokumenta.

Mislim da nebi trebalo da bude problema ako ti je muž bio na civilnom služenju u vrijeme zaposlenja, samo napravite neku vrstu izjave da je on tada i tada na taj način služio vojsku i da je to tada bilo moguće po zakonu.
 
Hvala Hexy sto si me primetila : ).

Naravno da sam masu podataka o tim cenama pronasao na sajtovima raznih biroa za statistiku, ali cisto sam zeleo da cujem "zivu rec" ljudi koji tamo pazare svaki dan. Ovi sajtovi daju prosecne cene, a one znaju dosta da variraju. Tu su i recimo cene polovnog namestaja, garazna prodaja takozvana, koji verovatno ljudi koji su tamo znaju, a meni treba podosta muke da dodjem do njih...
Problem sa trazenjem cena avionskih karata je sto na svakom pretrazivacu avio kompanija stoji datum polaska i datum povratka, a posto ja nemam nikakve datume u opticaju nabadam nasumice. To je poprilicno lutanje, a cene karata takodje znaju dosta da variraju zavisno od sezone, i tako to....
I hvala sto si mi skrenula paznju na ove topike jer njih zaista nisam modavno iscitavao iz pocetka, a verovatno mi i ne bi palo na pamet.
Poz...
Znam da cene karata,kao i svega ostalog dosta variraju ! I mi smo nasumice ukucavali Datume (na pretraživačima Avio-kompanija) po nekoliko puta pa smo onda Izračunali Prosek (cene ) karata! :rumenko::rumenko::rumenko: A to što se tiče Topic-a,naravno da TI ne zameram ! I ja sam ih ´´prečešljavala´´ VIŠE puta jer ima DOSTA Informacija,pa ne može čovek SVE od jednom da IH zapamti ! Samo Hrabro i ako TI saznaš neke novosti vezano za ovaj post,javljaj Brate i podeli sa nama Tvoja saznanja ! To uostalom i jeste svrha Topic-a ! pOZdrav :cao:
 
A šta vi čekate, izležavate se, a? Propašće vam taj TRA, znate li po novom da važi samo 6 mseci, posle mora ponovo?

Po kojem novom Tree, časti ti? Što zafrkavaš, da ne kažem zaj****aš ? :tease:
:azdaja::azdaja::azdaja:

He he upravo sam te ovako zamišljao kad se naljutiš:rotf:
Da DEMANTUJEM to što sam rekao, jer nije istina, a šta ću, malo mi je dosadno ovih dana, pa reko' da razdrmam forum malo, al' ne vredi s vama se igrati, odmah se bijete:mrgreen:.
Evo sad ću i da izbrišem lažnu vest, pa čik me tužite kad nema dokaza.:rtfm:.
Ups, evo i Mikica se probudila, pa izvadila oklagiju. Tebe sam i hteo da prodrmam malo, da se ne olenjiš.
I da, izvinjavam se, hteo ja da ranije demantujem, nego zaboravio, sad sam se setio.:hahaha::rotf:
 

Back
Top