Posao u Australiji

Pozdrav,
I ja imam slucnu situaciju. Suprug i ja bi sl god isto tako isli na studensku vizu moju sa malom bebom. I isli smo na raZgovor u bridge blue. I isto smo iz BL. Zanima me da li ste ista uradili po tom pitanju ili otisli za AU mozda?

i ja i muz cemo ako Bog da tako ici samo da polozim ovaj ielts:D isto imamo bebu,a kolegica mi je u januaru otisla na isti nacin samo sa zarucnikom
 
Postovani forumasi

Imao bih mozda smesno pitanje ali je toliko neverovatno da moram da pitam. Bivsi kolega je otisao u neko mesto pored Sidneja i nakon vise od mesec dana dobio posao u svojoj struci kao elektricar i kaze da mu je plata 40 AUD na sat. Pitam ko zna da li je to moguce ili on ko i vecina nas samo izmislja. Pri tome svemu uopste nije majstor nego, sto se kaze ovde ide sa majstorom pa radi ono sto mu majstor kaze zato sto nema licencu a kad je bude imao bice i jos vise plata.
Ako neko zna ili se razume molim da napise da li je to istina. kaze da mu je rashod oko 4000 AUD mesecno za njega i zenu i dvoje male dece sto se tice kirije i za hranu te internet i mobilni, benzin i jos sta treba. Zena cuva decu pa ne idu u vrtic sto je jako skupo i ona ako nadje posao njena plata bi bila taman za 2 vrtica pa ona ni nece da se zaposljava.Ako stvarno ima 1500 AUD nedeljno a pri tom uziva jer je tamo sve kuce od drveta i gipsa i hilti uopste ne koristi jer nema sta da razvaljuje i stemuje nego samo vuce zice ko kroz puter a kad dodje nesto da popravi njegov majstor, taj Svedjanin samo kaze da je to mnogo skupo i onda ni ne popravlja nego Australjianci odmah kupe novo a sporet mu daju za dzabe. Tako je i uzeo frizider Samsung sa ledomatom, sporet, kirbi i dve klime split. Jel moguce da mu ostane 2000 AUD mesecno zaludnih da nema da potrosi, pa to je oko 1500 eura mesecno.

Sve sto ti je rekao je tacno. Ti zivis u zemlji u kojoj je bolje biti mrtav nego ziv pa ti sve to zvuci neverovatno ali tako je.
 
Nisam izlistao ceo forum..Ali sam shvatio neke detalje..
Inace ovo pitam cisto informativno..Nista "ozbiljno"...

Koliko sam shvatio da bi dobio radnu vizu potreban je odredjeni broj bodova..
Sta se tu sve boduje osim zanimanja..i kako..?
 

Back
Top