Posao u Australiji

Da vam kazem nesto. Kad smo dolazili za AU isli smo preko Frankfurta i zbog nasih j... Jugoslovenskih pasosa zamalo da se ne ukrcamo u avion. Zasto ? zato sto nema Juge u kompu u Frankfurtu nego Srbija !!!!!!!
Hteo sam da ubijem nekoga. Tek kad je dosao glavni administrator nasmejao se (onako u fazovu "glupi blakanci") ukucao nesto i pustio nas.
Menjajte pasose. Ima forma u pdf formatu na immi sajtu "changes of circumstances " i lako cete promeniti.
Ja sam moj pasos ostavio u fijoku i cekam dan za Australijski!!!!!!!!!!! Ovaj Jugo ce otici na rostilj!!!!!!!!!!!

AMLAP
To sto kaze aspc znaci da su applikacije do tog datuma zavrsene!!!!!!!!!
Uzmi dva meseca preticanja.

Ako kazu oktobar to znaci da CO je vec kontaktirao aplikante iz avgusta.
Svaki CO u radnom opisu ima da zavrsi 400 applikacija za 11 nedelja!!!!!!!!!!!!!!
Nece on da ceka to mu je norma.
Zato kazem posalje se sve osil PCC i med. Pcc i med tamo oko 6-7 meseca cekanja.
Dva meseca treba u SYdneju da obrade i posalju u Adelaide med. Tako da ce CO imati sve kad uzme tvoj slucaj!!!!!

E, neću sad vala mijenjati pasoš, pa neka me vrate :mrgreen: Ali ipak hvala na korisnoj informaciji, da znam što me očekuje :) Mislim da ću, ako dobijem vizu ići onom linijom Bg-Dubai- Melburn.

O super za CO! Znači da se nadam ranijem njegovom javljanju.Mislila sam da odradimo ljekarski u julu, jer moramo zube da popravim do tada :lol:

Ja sam Police predala zajedno sa aplikacijom, pa ako mi traže ponovo ja ću to opet odraditi.
 
Slatko se nasmejah tvom nacinu za razmisljanje,extra si pozitivan lik,rekla bih po nacinu pisanja,a to mi je drago!

Nije mi frka radicu bilo sta samo da svojim klincima obezbedimo i ja i suprug normalan zivot,sto je ovde nemoguca misija bar za nas.
Privatno stanovanje sa troje dece je nocna mora u ovoj zemlji,a da nepricam o ostalim troskovima koji nas ocekuju svakodnevno.
Veliki pozdravcic ti saljem od :heart:
Cao i javi kako napredujed sa engleskim:bye:

I ne samo klincima, nego i sebi. Kada su roditelji srecni, a deca to posmatraju, ona su jos srecnija!

:bye: (a tek sreca roditelja, i sve tako lancano)
 
teddy bubu imas neobicno lep nick na ovom forumu..

Nisam te razumela da li si ti vec predala papire za assessment,ili si jos u fazi prikupljanja potrebnih dokumenata?

Daj Boze da se svima ostvare snovi u vezi odlaska u AU pa i nama,koji se trudimo svim silama za neki bolji zivot,bolje reci normalan zivot.:super:

Pozdravcic od mene:super:
 
Prikupljam papire ali moram da polozim "inglish" da bih radila assessment... tako mi dodje jos pocetak, "al` se ne dam" !!! :whistling:

I miran zivot...mislim da je to ono sto mnogi zelimo, bez svakodnevnih opterecenja koje imamo ovde (tipa:ako dignem kredit, hocu li imati za hleb...kako cu bez hleba narednih 20 godina dok ne otplatim kucu!!!! :dash: mislim, malo izkarikirano, ali za mene jaaako blizu istini, a o ostalim stvarima da i ne pricamo: normalno lecenje a ne biti isprepadan svaki put ili biti postovan kao pacijent i izlecen tek ako gurnes susku u dzep,ako ce te i uopste izleciti ti "Bogovi" kojima moras da se klanjas ko pred kraljicom elizabetom(kako ovde lekari smatraju sebe), o uslovima u skolama i vrticima, cistoci i svemu ostalom da i ne spominjem-bolje je da ne, jer bih samo pala u bedak, ovako se pravim luckastom, ali sredjujem papirologiju da idem, gibam, begam itd. varijacije na istu rec ) - eto, sad sam se "ispucala" pa mi je lakse!

Dace valjda Bog!!! Mada se ja dosta plasim assessmenta, ne znam koliko zele prosvetu tamo, mislim nasu prosvetu.

Mada gledam na to kao da ce mi priznati, ako ne priznaju smislicu drugi nacin da "pobegnem" odavde! :super:
 
Poslednja izmena:
topaz sta od dokumaneta da pripremim za aplikaciju za vizu, vezano za papire o zavrsenom redovnom vojnom roku ? (vojna knjizica? potvrda iz vojnog odseka? oba ili nesto trece?), taj deo me jako buni, ovi ostali papiri su pomozi Boze

(da li si i za aplikaciju za vizu slao overene fotokopije svedocanstava+njihove prevode?)
 
Prikupljam papire ali moram da polozim "inglish" da bih radila assessment... tako mi dodje jos pocetak, "al` se ne dam" !!! :whistling:

I miran zivot...mislim da je to ono sto mnogi zelimo, bez svakodnevnih opterecenja koje imamo ovde (tipa:ako dignem kredit, hocu li imati za hleb...kako cu bez hleba narednih 20 godina dok ne otplatim kucu!!!! :dash: mislim, malo izkarikirano, ali za mene jaaako blizu istini, a o ostalim stvarima da i ne pricamo: normalno lecenje a ne biti isprepadan svaki put ili biti postovan kao pacijent i izlecen tek ako gurnes susku u dzep,ako ce te i uopste izleciti ti "Bogovi" kojima moras da se klanjas ko pred kraljicom elizabetom(kako ovde lekari smatraju sebe), o uslovima u skolama i vrticima, cistoci i svemu ostalom da i ne spominjem-bolje je da ne, jer bih samo pala u bedak, ovako se pravim luckastom, ali sredjujem papirologiju da idem, gibam, begam itd. varijacije na istu rec ) - eto, sad sam se "ispucala" pa mi je lakse!

Dace valjda Bog!!! Mada se ja dosta plasim assessmenta, ne znam koliko zele prosvetu tamo, mislim nasu prosvetu.

Mada gledam na to kao da ce mi priznati, ako ne priznaju smislicu drugi nacin da "pobegnem" odavde! :super:

Samo da ti kazem ovde su krediti i do 40 godina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jednostavno sve je dozvoljeno
Obicno ljudi isplate kredite za 15 godina pa onda uzivaju
 
topaz sta od dokumaneta da pripremim za aplikaciju za vizu, vezano za papire o zavrsenom redovnom vojnom roku ? (vojna knjizica? potvrda iz vojnog odseka? oba ili nesto trece?), taj deo me jako buni, ovi ostali papiri su pomozi Boze

(da li si i za aplikaciju za vizu slao overene fotokopije svedocanstava+njihove prevode?)

Za vojni rok ce ti traziti skeniranu vojnu knjizicu od korice do korice.
Prevedeno samo onaj deo oko sluzenja vojnog roka.
Sacekaj da ti se CO javi onda mejlom posaljes skeniranu vojnu knjizicu. Jeftinije je.
 
topaz sta od dokumaneta da pripremim za aplikaciju za vizu, vezano za papire o zavrsenom redovnom vojnom roku ? (vojna knjizica? potvrda iz vojnog odseka? oba ili nesto trece?), taj deo me jako buni, ovi ostali papiri su pomozi Boze

(da li si i za aplikaciju za vizu slao overene fotokopije svedocanstava+njihove prevode?)

Sve sto imas u check listi za aplikaciju mora biti overeno i prevedeno kod ovlascenog sudskog prevodioca. Tj. u sudu imas spisak ovlascenih sudskih prevodioca.
Fotokopija overena na srpskom + prevod kod ovlascenog sudskog prevodioca
 
Jedna poruka za sve koji tek treba da polazu IELTS, a hoce da kupe onu knjigu iz British Councila, NEMOJTE !!!
Ja sam je upravo kupio, i knjiga je tesko sr***...

Za listening se dobije cd, ajd, to je ok.
Za reading su data po 3 primera i za general i za academic, ali nista posebno...
Za writing su takodje date po 3 teme, ali primeri kako treba da se napisu su iskopirani primerci nekih kandidata pisanim slovima koja uopste ne mogu da se procitaju. Uspu, svi primeri su ocenjeni, i svi su losi sa ocenama 3.5, 4, 5.5...samo je jedan esej sa ocenom 7.

USTEDITE 20e, TJ. NEMOJTE IH BACITI KAO JA !!! :nono:

Mnogo bolje i korisnije stvari se mogu naci na internetu !!!

Ne kaze ciga za dzabe ``INTERNET JE CHUDO`` :ok:
 
To si u pravu.

Hajde da me podsetite kolege sa završenim assessmentom kako ide ono plaćanje TRA: prvo im tražim podatke o bankovnom računu, pa onda idem u banku, pa otvorim devizni račun, pa stavim na njega novac, pa ga oni prenesu njima, je li tako, ako nije, kako ide?
I koliko traje ta zezancija, i da li moram da dobijem neki papir od banke da su pare prebačene koji ću da šaljem sa svim ostalim papirima, ili oni tamo sami vide da im je uplaćeno?
 
T
Hajde da me podsetite kolege sa završenim assessmentom kako ide ono plaćanje TRA: prvo im tražim podatke o bankovnom računu, pa onda idem u banku, pa otvorim devizni račun, pa stavim na njega novac, pa ga oni prenesu njima, je li tako, ako nije, kako ide?
I koliko traje ta zezancija, i da li moram da dobijem neki papir od banke da su pare prebačene koji ću da šaljem sa svim ostalim papirima, ili oni tamo sami vide da im je uplaćeno?

jeste, upravo ta procedura i taj redosled, onda posle 1 ili 2 dana opet ides u banku i trazis SWIFT (to mu dodje kao neki dokaz o novcu koje je prenet, taj papir moras priloziti u alikaciji za assessment!)

ps
obavezno kupi AU dolare na menjacnici ili u banci(i njih saljes), nikakvo slanje evra ili drugih valuta (obicno TRA-u nikad nije dosta kad se konvretuje)
 
Za listening se dobije cd, ajd, to je ok.
Za reading su data po 3 primera i za general i za academic, ali nista posebno...
Za writing su takodje date po 3 teme, ali primeri kako treba da se napisu su iskopirani primerci nekih kandidata pisanim slovima koja uopste ne mogu da se procitaju. Uspu, svi primeri su ocenjeni, i svi su losi sa ocenama 3.5, 4, 5.5...samo je jedan esej sa ocenom 7.

druze share-uj sa nama ovde na forumu te tri teme za writing, ako zelis :tajna:
 
jeste, upravo ta procedura i taj redosled, onda posle 1 ili 2 dana opet ides u banku i trazis SWIFT (to mu dodje kao neki dokaz o novcu koje je prenet, taj papir moras priloziti u alikaciji za assessment!)

ps
obavezno kupi AU dolare na menjacnici ili u banci(i njih saljes), nikakvo slanje evra ili drugih valuta (obicno TRA-u nikad nije dosta kad se konvretuje)

E to baš, i još da mi preporučite banku u kojoj to znaju da urade bez da mi se prvo čude šta ja to hoću od njih. Hvala
 
Dandy, please informaciju, jesi li slao plan i program iz škole ceo ili skraćen, tj jesi li ga slao uopšte i u kom obliku i koliko si imao škole za taj assessment (III,IV,ili V stepen)?
Jer za ovaj plan i program hoće da me oderu prevodioci, broje mi karaktere i reči, a ne stranice, jer ima puno reči, pa bih ja to da skratim.
 
Poslednja izmena:
Dandy, please informaciju, jesi li slao plan i program iz škole ceo ili skraćen, tj jesi li ga slao uopšte i u kom obliku i koliko si imao škole za taj assessment (III,IV,ili V stepen)?
Jer za ovaj plan i program hoće da me oderu prevodioci, broje mi karaktere i reči, a ne stranice, jer ima puno reči, pa bih ja to da skratim.

vidi ovako, ja sam slao 12 strana opisa svojih predmeta, ali to samo strucnih, znaci to nije bio plan i program, i na tim papirima nisam imao pecat skole. To je bio moj opis strucnih predmeta(sta svaki predmet izucava i koja se znanja sticu kad polozis taj predmet) nadalje opisivao sam i praksu. Moj srednja skola je ustvari zanat (III stepen), nisam to overavao, prevod me kostao samo 110 evra kod sudskog tumacha.

bilo je tu kod mene krsha strucnih rec,i izraza, alata.. ali prevodilac se nije bunila, rekla mi je da je to normalno.. (a da promenis prevodioca? :think: )
 
druze share-uj sa nama ovde na forumu te tri teme za writing, ako zelis :tajna:

Sto se tice academica, prvi zadatak je graph ili tabela, a drugi neka tema gde pises esej:
Ewo tema :
1. In many countries children are engaged in some kind of paid work. Some peaple regard this as completely wrong, while others consider it as valuable work experience, important for learning and taking responsibility.
What are your opinions on this?
2. Many old buildings are protected by law because they are part of a nation`s history. However, some peaple think old buildings should be knocked down to make way for new ones because people need houses and offices.
How important is it to maintainold buildings?
Should history stand in the way of progress?
3. Television is dangerous because it destroy family life and any sense of community; instead of visiting people or talking with our family we just watch television.
To what extent do you agree or disagree with this opinion?

Teme za general idu u sledecem postu, sad odo rucati :)
 
Na sajtu ielts-exam ili exam-ielts (ne znam tacno, naci cete vec) imate puno tema za vezbanje writinga, za akademik a i za general, imate i citanje a i slusanje, JAKO DOBAR SAJT

potrazite ga, necete zazaliti. ja sam ga najvise koristila za pripremanje ieltsa

:bye:
 
Teme za general:
Example 1:

1. Pismo: You have just started a course in a college which has no sports facilities of its own.
Write a letter to the manager of the nearest private sports club. In your letter:
;introduce yourself
;say why you are interesed in thi sports club
;ask some questions about the club (e.g. facilities, members, costs)
Min. 150 words

2. In many countries people no longer wear national costumes. They are forgetting their history and traditions. More people should be encouraged to wear their national costumes every day.
Do you agree or disagree?
Min. 250 words

Example 2:

1. Pismo: You recently bought a large expensive item but when it was delivered to your home you found some problems with it.
Write a letter to the manager of the shop. In your letter:
; give details of what you bought
; describe the problems with your item
; say what you want the shop to do
Min. 150 words

2. People should be allowed to continue to work for as long as they want to, and not be forced to retire at a particular age such as 60 or 65.
Do you agree or disagree?
Min. 250 words

Za general su data samo ova 2 primera...

Ewo i jos jednog korisnog sajta, ko ne zna:

http://www.ielts-blog.com/category/ielts-writing-samples/ielts-essays-band-7/

U sredini su primeri raznih eseja, a sa leve strane eseji za razne ocene. Takodje ispod njih je recent ielts exams, gde su date teme na testovima koji su nedavno bili.
Mislim da moze koristiti...
 

Back
Top