Da li vam je bitno...

Poruka
42
...kako se oblaci osoba koja vam se dopada? Zapravo, da li je to jedna od onih prvih elementarnih stvari koju primecujete na nekom?
Ja sam potpuno prestao da opravdavam sebe i trazim raznorazne razloge ne bih li nadomestio taj kompleks, koji definitivno postoji. U suprotnom, bilo bi mi svejedno. A ipak mi nije.
Ne mislim da je to jedan od presudnih faktora ali se nazalost negde unutar sebe ipak cesto postidim, znajuci da bi mi se neka devojka dopala kada bi eventualno naginjala nekom drugom stilu ili drugim poimanjima estetskog tipa.
Da li to treba posmatrati kao neku licnu frustraciju i ocigledan kompleks ili je ipak samo u pitanju jedan od fundamenata necije licnosti, koji nam pomazu da se identifikujemo sa ljudima kojima smo bliski u estetskom smislu, i da tu zapravo ne postoji nista problematicno?
Ako vas zanima modni dizajn, da li vam je bitno koji potpis nosi 'potencijalna osoba', pa u skladu i sa tim formirate svoje misljenje, cak i ako njegova/njena pojava maksimalno trpi taj stil, i ne kosi se sa nekim vizuelnim nacelima?
Naravno, situacija se menja kada ispred sebe imamo nekog koga finansije izricito zaustavljaju u pokusaju najboljeg izbora, ali mi se cini da cak i tada mozemo da steknemo neki utisak...

Klasicne boje, jednostavno, bez previse detalja, moze da izgleda dosadno...ali retko je neukusno.
Da banalizujem, bolje je jesti parce hleba sa puterom nego li sa jabukom, rotkvama, sircetom i senfom, i sve to zapeceno u rerni.



Je.es mi mater ako ovo nije pitanje za 'psihologiju'...
 
Pa vidis nisam nesto razmisljala o tome, ali sad..
Ne gledam koju marku garderobe nosi osoba sigurno, moze da obuce bilo sta.
Ali, generalno, volim kada se ljudi oblace shodno prilici.
I kad bolje razmislim, ne privlaci me nimalo muskarac obucen k'o papagaj, ono karirane pantalone, zelena kosulja i sl
Mada moze da prodje ako se to lepo uklopi, neke blage boje
Ybt, eto i ja imam predrasude izgleda :think:
Salim se naravno, ne sudim o ljudima dok ih ne upoznam, a kamoli na osnovu odece
 
Itekako mi je bitno da je devojka fleksibilna i da veruje u moj ukus..obicno im se dopada kako se oblacim pa samim tim moram uticati na njih da nesto kupe od garderobe sto se meni dopada..svaki detalj primetim a retko da mi se u prodavnici dopadne vise od par stvarcica
 
Ne sudim ni ja, naravno, samo mi se cini da mi je ovo uvek prilicno bitno pitanje. Na kraju se uvek tako ispostavi.
Sto se tice marke, mislio sam vise u smislu ako postoje neke koje su nekom odbojne iz bilo kog razloga, pa da li to nekom smeta, sta vec...

A sto se (ne)oblacenja tice, to je problem koji se resava resavanjem prethodnih ;)
 
Normalno da je bitno. Odelo cini coveka.
I to je jedan od faktora privlacnosti.
Pokazuje koliko devojka ima ukusa, koliko je pedantna i mozes da naslutis
kakav ima pogled na svet.
Pa te to privuce ili ne.
Ako je finansijska sredstva ogranicavaju da se oblaci po potpuno slobodnoj
volji, opet ne moze da se obuce toliko lose koliko one bez novcanog limita. :)
 
...uh...pa jeste mi bitno zato sto modu smatram jednim od svojih hobija. Zabavlja me da se igram, da pricam pricu, da razmisljam o garderobi...Iskrena da budem kod muskaraca volim sve opozitno, prija mi kada ima malo tolerancije za modu, kada ne zeli da gubi vreme na nju pa, sledstveno tome, sebe nosi klasicno. Prija mi kada voli pamuk, vunu, kargo pantalone, somot, zemljane boje, britanski izgled a ne grcki...kada vise polaze na udobnost nego na trend...kada ne dozvoljava da izgleda "uparadjeno"...veoma mi prija kada ne obilazi radnje, ne nosi pastelne boje, nosi dzempere i rolke, voli Leviske i belu majicu...znaci sve sto vazi za mene povodom interesovanja za modu ne volim da vazi za njega...prija mi germanski stil u odevanju muskaraca dok juznjacki smatram preteranim...
 
Normalno da je bitno. Odelo cini coveka.
I to je jedan od faktora privlacnosti.
Pokazuje koliko devojka ima ukusa, koliko je pedantna i mozes da naslutis
kakav ima pogled na svet.
Pa te to privuce ili ne.
Ako je finansijska sredstva ogranicavaju da se oblaci po potpuno slobodnoj
volji, opet ne moze da se obuce toliko lose koliko one bez novcanog limita. :)

Tesko da odelo cini coveka. Daje mu na izgledu, a izgled je bitan koliko?! Prosuditi coveka na osnovu izgleda :dontunderstand:
Pa najveci lopovi se najbolje oblace

Pa dobro devojke imaju mnogo veci izbor, kada je garderoba u pitanju, momci pak imaju manji
 
me:
...kako se oblaci osoba koja vam se dopada? Zapravo, da li je to jedna od onih prvih elementarnih stvari koju primecujete na nekom?
Ja sam potpuno prestao da opravdavam sebe i trazim raznorazne razloge ne bih li nadomestio taj kompleks, koji definitivno postoji. U suprotnom, bilo bi mi svejedno. A ipak mi nije.

Mogu reci da jeste prva elementarna stvar koja me privlaci kod neke osobe..
.
me:
Ne mislim da je to jedan od presudnih faktora ali se nazalost negde unutar sebe ipak cesto postidim, znajuci da bi mi se neka devojka dopala kada bi eventualno naginjala nekom drugom stilu ili drugim poimanjima estetskog tipa.

Kod mene jeste presudni faktor..Nemam zaista sta da radim sa devojkom koja se oblaci u totalno nekom drugacijem fazonu od mog..A ti ako se stidis onda brate ne znam sta da ti kazem..Definitivno imas komplekse..Mozda bi trebao da promenis stil pa da budes kao devojka koja ti se svidja ali opet neces biti 100 % ti jer ces biti nezadovoljan!


me:
Da li to treba posmatrati kao neku licnu frustraciju i ocigledan kompleks ili je ipak samo u pitanju jedan od fundamenata necije licnosti, koji nam pomazu da se identifikujemo sa ljudima kojima smo bliski u estetskom smislu, i da tu zapravo ne postoji nista problematicno?

Frustracija i kompleks?????..POBOGU!..Znaci ja sam sada isfrustriran zato sto nosim markirane stvari i zato sto nikad ne bih mogao da budem sa metalkom ili rokerkom..Boze me sacuvaj!Naravno da nam pomazu da se identifikujemo!..I naravno da ne postoji nista problematicno ako ne predje neke normalne granice pa postane opsesija..Slican se slicnom raduje..

me:
Ako vas zanima modni dizajn, da li vam je bitno koji potpis nosi 'potencijalna osoba', pa u skladu i sa tim formirate svoje misljenje, cak i ako njegova/njena pojava maksimalno trpi taj stil, i ne kosi se sa nekim vizuelnim nacelima?
Naravno, situacija se menja kada ispred sebe imamo nekog koga finansije izricito zaustavljaju u pokusaju najboljeg izbora, ali mi se cini da cak i tada mozemo da steknemo neki utisak...

Dizajn me zanima jer sam u tom poslu..Naravno da mi nije bitno koji "potpis" nosi ta osoba..Moze i da kupuje kod kineza ali da izgleda moderno i da ne zaostaje za mnom puno..Ne bih mogao da se zabavljam sa devojkom koja ne prati trendove..Ako je ta osoba kao sto kazes toooooooliko extra a nema para da priusti sebi kvalitetne a da je pritom ostavila tako jak utisak na mene onda bih je verovatno uveo u svet mode,eventualno pomogao da nadje neki dobar posao pa da i ta osoba zivi lepo...
 
meni se milion puta desilo da pricam sa nekim ili cak provedem par sati sa njim,a da ne znam u cemu je bio obucen.cak ne mogu posle ni da kazem u kojoj je bio boji.u retkim prilikama ,kada je to nesto bas privuklo moju paznju pohvalim.meni zaista nije vazno kako se ko oblaci,jer i ja nosim svasta i ne mislim da me to odredjuje.
mada volim da vidim muskarca u sirokim krem pantalonama,debelim rolkama boje vune,mornarskim majicama,pa jos na nekoj jedrilici....;)
 
Naravno da mi je bitno. Nije bitna marka ili cena, nego stil i inklinacija. Životno iskustvo je pokazalo da svi ljudi mogu da budu zanimljivi i pamatni i dobri, ili odvratni, bez obzira na to kako se oblače... al' ja se ipak najviše obradujem kada vidim nekoga ko pravi izbore slične mojim...
 
me:
...kako se oblaci osoba koja vam se dopada? Zapravo, da li je to jedna od onih prvih elementarnih stvari koju primecujete na nekom?
Ja sam potpuno prestao da opravdavam sebe i trazim raznorazne razloge ne bih li nadomestio taj kompleks, koji definitivno postoji. U suprotnom, bilo bi mi svejedno. A ipak mi nije.
Ne mislim da je to jedan od presudnih faktora ali se nazalost negde unutar sebe ipak cesto postidim, znajuci da bi mi se neka devojka dopala kada bi eventualno naginjala nekom drugom stilu ili drugim poimanjima estetskog tipa.
Da li to treba posmatrati kao neku licnu frustraciju i ocigledan kompleks ili je ipak samo u pitanju jedan od fundamenata necije licnosti, koji nam pomazu da se identifikujemo sa ljudima kojima smo bliski u estetskom smislu, i da tu zapravo ne postoji nista problematicno?
Ako vas zanima modni dizajn, da li vam je bitno koji potpis nosi 'potencijalna osoba', pa u skladu i sa tim formirate svoje misljenje, cak i ako njegova/njena pojava maksimalno trpi taj stil, i ne kosi se sa nekim vizuelnim nacelima?
Naravno, situacija se menja kada ispred sebe imamo nekog koga finansije izricito zaustavljaju u pokusaju najboljeg izbora, ali mi se cini da cak i tada mozemo da steknemo neki utisak...

Klasicne boje, jednostavno, bez previse detalja, moze da izgleda dosadno...ali retko je neukusno.
Da banalizujem, bolje je jesti parce hleba sa puterom nego li sa jabukom, rotkvama, sircetom i senfom, i sve to zapeceno u rerni.



Je.es mi mater ako ovo nije pitanje za 'psihologiju'...

Chizmice???:eek:

Khm, ne nije mi bitno...A ja sam uvek gledala na to kod mojih muskaraca, kod ovog - presudnog ne gledam...Ja obozavam krpice, sredjivanje, super...On uopste, to mu je poslednje na listi...Nosi plavu, zelenu, sivu boju, ne ushareni se nikad ali takodje je totalno monoton u oblachenju :lol: Nosi stvari matore i po 10 godina...Juche kaze za jaknu koju ima 10 godina - stvarno, bez preterivanja, uuu vidi namesten mi cibzar na ovoj jakni, ne secam se kad sam ga menjao uopste...cool, sad mogu jos 10 da je nosim...ko nova...:lol: On je jedina osoba koju ja poznajem da je takva po pitanju oblacenja, kad su svi nesto optereceni time...Moji svi se chude tome...i ja sam u pocetku...A sad ga tako volim jer je drugaciji!!!:zag:
 
pa bitno mi je,u smislu da ne volim da ide izguzvan i da nosi stalno istu duksericu:lol:
ima jedne g star farmerke,koje imaju sto godina i rupu,jedva sam ga naterala da kupi nove.
moj je dragi umetnik,tako da ume malo da se zanese i nije mu to bitno. i svidja mi se to,ne bih volela da je neki koji ide po radnjama,nosi uske majcice i slaze sal sa patikama... volim da mu kupujem stvari,to uglavnom ja i radim. ne volim da nosi jeftine stvari,to mi se ne svidja na muskarcu,narocito na mom :)
ima ukusa,al ga mrzi da kupuje...
s druge strane,obozava kvalitetne kosulje,jednog engleskog brenda i uz svaku obavezno ima( kako se to zove na srpskom) manzetne:) odgovarajuce boje. i meni je kupio jednu zensku za novu godinu,odusevila sam se,najbolja kosulja koju sam imala.
generalno,kada se oblaci smart,ima taj neki britanski stil i to mi se mnogo svidja:)
 

Back
Top