Delovanje sekti u Srbiji

u sekti onih koji preziru sekte ;)
naravno da nam je cilj da se ne priklonimo, cudim se pitanju sta moze sekta da uradi da nas pridobije:think:
zasto ljudi pristaju na to da im drugi govori sta da misle?
sta da pricaju i rade?
kako se tako lako, zarad malo paznje odricu neceg tako dragocenog kao sto je sloboda?:sad2:

pa verovatno sto nemaju svoj stav i svoje misljenje , vec su navikli da im drugi kreira i odredjuje

ocigledno ne znaju sta je onda sloboda ili...
 
Sekte ce pogresno vezuju iskljucivo za religiju ,a istina je da sekte mogu biti i komercjalne , i borilacke, mogu bti grupe sa političkim, pseudo-naučnim i psihoterapeutskim, kriminalnim pa i vojnim pretenzijama.. Ne moze se dati precizna definicija sekte vec se mogu dati opsti kriterijumi koju jednu organizaciju ili grupu ljudi karakterisu kao sektu .Ti kriterujumi su - mentalna destabilizacija, prekomerni finansijski zahtevi, izolovanje članstva od društva, ugrožavanje fizičkog i psihičkog zdravlja, uvlačenje dece u svoje redove, izražavanje manje ili više antisocijalnog stava, sukobljavanje sa redom i zakonom, značajniji pravni sporovi, izbegavanje zakonskih obaveza, pokušaji infiltriranja u državne organe.Sekte svoj rad zasnivaju na manipulaciji i iskorišćavanju ličnih tragedija i nesreće,krize identiteta,usamljenosti i psihičke labilnosti .
 
Sekte ce pogresno vezuju iskljucivo za religiju ,a istina je da sekte mogu biti i komercjalne , i borilacke, mogu bti grupe sa političkim, pseudo-naučnim i psihoterapeutskim, kriminalnim pa i vojnim pretenzijama.. Ne moze se dati precizna definicija sekte vec se mogu dati opsti kriterijumi koju jednu organizaciju ili grupu ljudi karakterisu kao sektu .Ti kriterujumi su - mentalna destabilizacija, prekomerni finansijski zahtevi, izolovanje članstva od društva, ugrožavanje fizičkog i psihičkog zdravlja, uvlačenje dece u svoje redove, izražavanje manje ili više antisocijalnog stava, sukobljavanje sa redom i zakonom, značajniji pravni sporovi, izbegavanje zakonskih obaveza, pokušaji infiltriranja u državne organe.Sekte svoj rad zasnivaju na manipulaciji i iskorišćavanju ličnih tragedija i nesreće,krize identiteta,usamljenosti i psihičke labilnosti .
Po ovome svi spadaju u sekte,pocevsi od udruzenja samohranih majki,pa do politickih partija:sad2:
 
Po ovome svi spadaju u sekte,pocevsi od udruzenja samohranih majki,pa do politickih partija:sad2:
Nije bas tako.Osnovna odlika organizacije koju mi ovsde nazvamo sekta je ograncavanje slobode misljenja i delanja svojim clanovma . Po tome se sekta prepoznaje na prvi pogled. Nedostatak kritckog misljenja, nepostojanje niakvog sadrzaja koji nije vezan za ucenje i funkcionisanje sekte . akalasican primer su jehovini svedoci i hare krsna , ti jadni ljudi su toliko indoktrinirani da za njih ne postoji nista van onoga sto im je sektaa propisala. Svi segmenti zivota i rada , cak i misljenja su pod direktnom kontrolom sekte . Ove dve organizacije sam uzeo kao najeksplicitniji primer sekte .Stepen kontrole sledbenika se razlikuje od sekte do sekte, i neke kontrolisu samo odredjene aspekte zivota sledbenika , neke kontrolisu kompletan zivot svojih sledbenika . U 'ispirace mozga" mogu da ubrojim i pentakostalce i adventiste , jer sa njima imam licnog iskustva
 
.Ti kriterujumi su - mentalna destabilizacija, prekomerni finansijski zahtevi, izolovanje članstva od društva, ugrožavanje fizičkog i psihičkog zdravlja, uvlačenje dece u svoje redove, izražavanje manje ili više antisocijalnog stava, sukobljavanje sa redom i zakonom, značajniji pravni sporovi, izbegavanje zakonskih obaveza, pokušaji infiltriranja u državne organe.Sekte svoj rad zasnivaju na manipulaciji i iskorišćavanju ličnih tragedija i nesreće,krize identiteta,usamljenosti i psihičke labilnosti .
Sad ti meni ko ne spada ovde?Svako ko je imao sukob sa zakonom je znaci clan sekte, izbegavanje zakonske obaveze clan sekte,izrazavas manje ili ivse antisosijala stav-recimo ne slazes se sa politikom i nekim zakonima drzave clan si sekte,zelis da budes deo vlasti ili na nekom polozaju clan si sekte.Ovo zadnje su samo izlizane fore koje niko nije dokazao.Evo kazes da pentakostalcima i adventistima se ispira mozak?Na osnovu cega se njeima ispira mozak a tebi ne?Sta si ti kod njih video,a sto tebe ne bi svrstalo po tvojoj definiciji u clana sekte?Kako se to iskoriscava licna tragedija,nesreca,kriza identiteta,usamljenost,psihicka labilnost?:think:
 
Sad ti meni ko ne spada ovde?Svako ko je imao sukob sa zakonom je znaci clan sekte, izbegavanje zakonske obaveze clan sekte,izrazavas manje ili ivse antisosijala stav-recimo ne slazes se sa politikom i nekim zakonima drzave clan si sekte,zelis da budes deo vlasti ili na nekom polozaju clan si sekte.Ovo zadnje su samo izlizane fore koje niko nije dokazao.Evo kazes da pentakostalcima i adventistima se ispira mozak?Na osnovu cega se njeima ispira mozak a tebi ne?Sta si ti kod njih video,a sto tebe ne bi svrstalo po tvojoj definiciji u clana sekte?Kako se to iskoriscava licna tragedija,nesreca,kriza identiteta,usamljenost,psihicka labilnost?:think:

Pa nisam ja rekao to sti tvrdis da jesam , to je tvoja isuvise slobodna interpretacija onoga sto sam rekao. Iz kog razloga ti dajes potpuno drugaciji smisao onome sto sam rekao je jasno . Ne pada mi na pamet da ulazim u 'sitna crevca' i da objasnjavam bas svaku rec koju sam napisao, jer tu nema sta da ne bude jasno .
Kod pentakostalaca je svojevremeno zaglavio moj dobar prijatelj, na svu srecu, posle par godina se dozvao pameti .Ono sto sam video na njihovim 'sastancima " me iznenadilo i prilicno uplasilo , a bilo kakva normalna komunukacija sa tim ljudima je nemoguca,oni ako ne propovedaju drugima propovedaju izmedju sebe i ne postoji nacin da se prica o bilo cemu drugom sem o njihovom vidjenju hristovog ucenja.
Adventsti od skoro imaju crkvu 100 metara od kuce mojh roditelja. Nekoliko porodica je prislo toj organizaciji , i neverovatno kako i koliko su se ti ljudi promenili. Ja ih znam celog zivota , sa nekma sam isao u skolu , druzili smo se nekada. Bili su i kod mojh matorih da vrbuju . Inace im je glavni argument u vrbovanju novac , nude otvoreno zamasne sume novca , uz uslov da se udje u oragnizaciju.
 
ako nisi primetila na drugoj temi definiciju sekte koju je postavio jedan od moderatora,svi spadaju u sekte.Ili slede necije ucenje ili su se odvoji-ocepili od nekoga.Tako da sigurno si imala kontakta sa nekom sektom,samo je pitanje da li je smatras sektom
 
Na kraju opet dodjemo do toga da se svako cese tamo gde ga svrbi . Obrni, okreni , adventisti su sekta . Ucenje im je sektasko , nacin regrutovanja novih clanova sektaski, ispiranje mozga clanovima je obavezno , sto je odlika sekte , postoji jaka kontrola nad svim aspektima zivota i delanja claova organizacije, sto je opet odlika sekte , clanovi se izrabljuju na sve moguce nacine, sto je jedna od glavnih karakteristika sekti.
 
Ti kriterujumi su - mentalna destabilizacija, prekomerni finansijski zahtevi, izolovanje članstva od društva, ugrožavanje fizičkog i psihičkog zdravlja, uvlačenje dece u svoje redove, izražavanje manje ili više antisocijalnog stava, sukobljavanje sa redom i zakonom, značajniji pravni sporovi, izbegavanje zakonskih obaveza, pokušaji infiltriranja u državne organe.Sekte svoj rad zasnivaju na manipulaciji i iskorišćavanju ličnih tragedija i nesreće,krize identiteta,usamljenosti i psihičke labilnosti .

Savrseno si opisao SPC, zilote i Vatikan.
 
Na kraju opet dodjemo do toga da se svako cese tamo gde ga svrbi . Obrni, okreni , adventisti su sekta . Ucenje im je sektasko , nacin regrutovanja novih clanova sektaski, ispiranje mozga clanovima je obavezno , sto je odlika sekte , postoji jaka kontrola nad svim aspektima zivota i delanja claova organizacije, sto je opet odlika sekte , clanovi se izrabljuju na sve moguce nacine, sto je jedna od glavnih karakteristika sekti.
A dokaz za to je onaj koji ne smes da kazes jel da?Samo jos nam ne rece kolika je lova bila u pitanju da znamo i mi da trazimo:hahaha:.Obrni okreni i ti si clan neke sekte
 
Na kraju opet dodjemo do toga da se svako cese tamo gde ga svrbi . Obrni, okreni , adventisti su sekta . Ucenje im je sektasko , nacin regrutovanja novih clanova sektaski, ispiranje mozga clanovima je obavezno , sto je odlika sekte , postoji jaka kontrola nad svim aspektima zivota i delanja claova organizacije, sto je opet odlika sekte , clanovi se izrabljuju na sve moguce nacine, sto je jedna od glavnih karakteristika sekti.

Upravo si opisao Srpsku Pravoslavnu Crkvu od pre nekoliko stotina godina.
 
Alarmantno! Vise od 500.000 Srba u sektama!

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...rmantno!+Više+od+500.000+Srba+u+sektama!.html


Postavlja se pitanje zasto Srbija nema zakon o sektama?

Odakle uopste podatak 500.000 ljudi u sektama?

Sta se sve moze danas smatrati sektom? Da li su i politicke stranke sekte?Da li se i nevladine organizacije mogu smatrati sektom? Da li je Facebook sekta?

Ko su zrtve sekti?

Ko su strucnjaci koji objasnjavaju razliku izmedju hriscanskih verskih zajednica i drugih religija i sekti?

Ko se danas u Srbiji bavi sektama?

Kako zastititi decu od sekti ?

Zato sto niko ne sme da pokrene bilo sta protiv ovih organizacija, eto zasto ne postoji Zakon.
Zavisi iz kog aspekta gledas. Iz socioloskog, sve sto ne spada u drustvo cini sektu. Ali realno, po nas su samo opasne destruktivne sekte, tipa satanizam.
I taj broj i nije tako strasan... jer ljudi odlaze u sekte, ne da bi ugrozavali druge, nego da bi sebi pronasli mir. Zato sto u svojoj porodici ne vide utociste, zato sto su bili tako vrbovani, da su sigurni da ce im biti bolje ukoliko postanu clanovi sekte. E sad... neko moze otici vrlo daleko.
Zrtve sekti jesu samo njeni clanovi. Konkretan slucaj je covek koji je posvetio svoju mladost sektama, kad je dosao u 35. godinu zivota, nije imao ni porodicu, ni fakultet, ni posao, nista... Za sve to krivi sektu.
Adolescenti su bitniji problem od dece.

I zasto mislis da je toliko strasan sam pojam sekte? Strasno je ukoliko to preraste u nesto jako ozbiljno, ukoliko ugrozavas druge, a ne sebe... Satanizam.
 
Zato sto niko ne sme da pokrene bilo sta protiv ovih organizacija, eto zasto ne postoji Zakon.
Zavisi iz kog aspekta gledas. Iz socioloskog, sve sto ne spada u drustvo cini sektu. Ali realno, po nas su samo opasne destruktivne sekte, tipa satanizam.

...

I zasto mislis da je toliko strasan sam pojam sekte? Strasno je ukoliko to preraste u nesto jako ozbiljno, ukoliko ugrozavas druge, a ne sebe... Satanizam.

Kakav satanizam ? LaVeyev satanizam (Church of Satan) ?
Na koji način je on destruktivan ili opasan ?
 
Svaki satanizam je los jer se radi o sledjenju Satane, tog nacina razmisljanja kao i delovanja...

Takodje svaki oblik satanizma je spritistickog karaktera tj ukljucuje i rituale kojima se prizivaju Satana i demoni...
Oni mogu i imaju moc da naude coveku kak oduhovno, psihicki tako i telesno..
 

Back
Top