Postoji li ljubav, izvan vremena?

Hanibal Lector:
Koliko je opravdano govoriti u ovom svetu efemera, da je nesto uistinu vredno.Da li ljubimo zenu satkanu od sna, u svakoj koja prodje kroz zivot, ili vremenom postajemo drugi ljudi, i vremenom zavolimo dijametralnu licnost:?:

Ja ne znam sta si ti reko, ali znam koga volim :lol:
Ne, provaljujem djelimicno, ja bih se odlucio za ovo drugo. Vremenom postavljas odredjene granice i principe od kojih ne odstupas, ukoliko nisi prisiljen drugacije.
 
storm cloud:
Nisam bas najbolje razumela pitanje, ali me je podsetilo na (bolnu) istinu da postoje prave ljubavi koje umiru zbog pogresnog vremena, prostora i spleta okolnosti. U vakuumu, takve ljubavi, trajale bi zauvek. :cry:

Klap, klap, klap... Bravo - kratko i jasno!

Moras malo da pazis kada dajes ovako ogoljene/tacne izjave - da ne zapliva neko naglavce Dunavom. Ne zna se sta je gore od ove tri stavke (ili kombinacija)?!
 
ljubav van vremena, mozda u vecnosti, znas ono romeo i julija izvrsili samoubistvo iz nehata i sad se vole s one strane jave :twisted: nema vremena, pa je i njihova ljubav vanvremenska...sala mala, bilo bi lepo kad bi se neko setio sta je ocekivao od one druge polovine kad je imao 18, 20, 25, 30 i tako dalje pa da malo uporedi, naravno da postoje prilagodavanja-that's life... po meni vanvremenska ljubav je utopija... 8)
 
valjda mislis na to da kad omatoris-se promenis?
hmm,gluposti!mislim,moguce je da vidis drndavog dedu,ali na tebi je da se udas za muskarca koji se ne folira,jer ljude ne mozes promeniti,kao ni sto svoju nepaznju krpis time sto se ONN promenio.......zato se valjda ne uzimaju posle mesec dana? :lol: :lol: :lol:
 
Hanibal Lector:
Koliko je opravdano govoriti u ovom svetu efemera, da je nesto uistinu vredno.Da li ljubimo zenu satkanu od sna, u svakoj koja prodje kroz zivot, ili vremenom postajemo drugi ljudi, i vremenom zavolimo dijametralnu licnost:?:
"...Malo ko shvata cisto subjektivan karakter pojave koju zovemo ljubav i koliko je ona neka vrsta stvaranja jedne dodatne licnosti, razlicite od onih koja nosi isto ime u drustvu, licnosti ciju vecinu sastojaka mi crpimo iz sebe samih. Stoga je malo onih koji mogu razumeti ogromne razmere koje za nas najednom dobije jedno bice, jer ono nije ono isto koje i oni vide..."
"...Kad smo zaljubljeni u neku zenu mi prosto projiciramo na nju nase dusevno stanje i nije vazna vrednost te zene, nego koliko je duboko to stanje. Uzbudjenja koja nam ponudi neka sasvim prosecna devojka mogu omoguciti da izvucemo na videlo svesti dublje delove nase duse, licnije, dalje, bitnije, nego sto bi to moglo zadovoljstvo koje nam pruza razgovor sa nekim izuzetnim covekom, ili cak zadivljeno posmatranje njegovih dela."
"U potrazi za iscezlim vremenom" - Prust.
Meni je potpuno jasno o cemu govori, a vama? ;-)
 
Hanibal Lector:
Koliko je opravdano govoriti u ovom svetu efemera, da je nesto uistinu vredno.Da li ljubimo zenu satkanu od sna, u svakoj koja prodje kroz zivot, ili vremenom postajemo drugi ljudi, i vremenom zavolimo dijametralnu licnost:?:
"Dodje mi da grudi sebi razderem, da lobanju sebi razbijem zato sto covek coveku tako malo znaci. Ah, ako ljubav, radost, toplotu i slast ja sobom ne nosim, nece mi ih drugi dati; a ja, sa srcem punim blazenstva, necu drugoga usreciti ako on stoji preda mnom hladan i bez snage." Gete

Jednostavno i sasvim jasno !
 
Hanibal Lector:
Koliko je opravdano govoriti u ovom svetu efemera, da je nesto uistinu vredno.Da li ljubimo zenu satkanu od sna, u svakoj koja prodje kroz zivot, ili vremenom postajemo drugi ljudi, i vremenom zavolimo dijametralnu licnost:?:
Pazi sada:
Ako vec naklapamo o takvim neodredjenim kategorijama, mora ti biti jasno da ne ljube SVI stanovnici planete `ZENU satkanu od sna`... :wink:
Ovo je bila shala...a istina je da nisam bas najbolje razumela sta si hteo da pitas?
Topic je `Postoji li ljubav izvan vremena...bla bla bla...` a u nastavku pises o zeni satkanoj od sna...a onda o dijametralnoj licnosti... :?: ...ako smem efemerno-da ne kazem dijametralno da se izrazim a da satkano od konfuzije ne povredim frazilna osecanja autora posta.
Da je sve ostalo na pocetnom pitanju: Postoji li ljubav, izvan vremena?- imala bih svasta da dodam, ma esej da napisem! Al` ovako...ups-ostadoh u euforicno-bezoblicno-dijapozitivno-strukturalisticko operativnom stadijumu zbunjenosti.
 
Sanjao sam idealnu na jedan nacin.
Idealna je dosla i bila je daleko id zamisljene idealne,sta vise i prevazisla je svo moje mastanje kako prava ljubav treba da izgleda.Od kada sam je video,znao sam,to je to! Posle 8 meseci sam se ozenio,skoro 4 godine smo u braku.
Da li to treba da nazovem slucajnoscu,poklopile se zvezde mozda?Ne! Nego sam samo jako zeleo da je nadjem.Prevrnuo sam planetu da bi je nasao,a trazio sam je svuda.I ne mogu verovati nikome ko laze da prava ljubav dolazi onda kada se najmanje nadas.Ona prosto dodje,nadao se ti ili ne,ali kada kopas toliko,kada si iscrpljen,sam,prokleto sam,i eto je,jedan pogled da shvatis da je to ONA,svaka misao postaje suvisna.
 
Dont_Break_The_Oath:
Sanjao sam idealnu na jedan nacin.
Idealna je dosla i bila je daleko id zamisljene idealne,sta vise i prevazisla je svo moje mastanje kako prava ljubav treba da izgleda.Od kada sam je video,znao sam,to je to! Posle 8 meseci sam se ozenio,skoro 4 godine smo u braku.
Da li to treba da nazovem slucajnoscu,poklopile se zvezde mozda?Ne! Nego sam samo jako zeleo da je nadjem.Prevrnuo sam planetu da bi je nasao,a trazio sam je svuda.I ne mogu verovati nikome ko laze da prava ljubav dolazi onda kada se najmanje nadas.Ona prosto dodje,nadao se ti ili ne,ali kada kopas toliko,kada si iscrpljen,sam,prokleto sam,i eto je,jedan pogled da shvatis da je to ONA,svaka misao postaje suvisna.

Jednostavno si imao srece! Treba biti dosledan sebi i uporan kao ti. Zelim vam uspeh.
 

Back
Top