medenjaci

Sve nešto "preskačem" ovu temu uz "opravdanje": "Polako ću je pregledati... kad stignem".
I sad se nešto mislim... sutra je nedelja (znči svakako treba nešto praviti), naspavala sam se popodne... sama sam, tj. muški mi nije tu danas... dal' da se bacim na medenjake i malo se igram i eksperimentišem? :think:
 
Inka kucica je super, i meni se svidja sto je bela, mada kad pogledam i ove u boje i one su jako lepe. I mene je uhvatila manija oko medenjaka, nadam se da cu stici, bar najmladjima da napravim.
 
evo malo ovih šarenih...

picture.php


Odma i recept, a ujedno to je i onaj koji sam poodavno obećala:

Keksići sa đumbirom (poznatiji kao speculaas)

potrebno:
450 g brašna
1/2 kašičice sode bikarbone (može i prašak za pecivo)
1/2 kašičice soli
1 1/2 kašičica cimeta
1 kašičica đumbira
1/4 kašičice muskatnog oraščića
1/4 mlevenog belog bibera (po želji)
prstohvat mlevenog karanfilića
200 g butera omekšalog
220 g braon šećera
oko 1 dl vode
glazura za ukrašavanje

Dobro pomešati brašno, sodu, so i začine. Mikserom dobro izraditi buter, pa ga izmešati sa šećerom dok ne posvetli. U to umešati polovinu mešavine sa brašnom, pa kad se sjedini dodati vode, pa preostali polovinu. Može i da se mesi rukama, kako ko voli. Ostaviti u frižideru minimum 1 sat, a može i preko noći.
Istanjiti oklagijom i praviti modlama razne oblike.
Keksiće ukrasiti glazurom (royal icing).
 
E kad se sledeći put dogovorimo da se vidimo, ja ću da napravim neke prigodne, a? Fala na reputacijama!!! Daco, ali figurane nikako da nađem vremena, to ću iduće godinez:mrgreen::zjelka3::zjelka::zjelka2:z:shock:
 
jao, ja se zarazila od vas pa napravila medenjake, obojila, išarala... i danas smo ih okačili, ukrasili jelku; kad naša kuca njuška li njuška; zaleti se na medenjak i.. sruši jelku
da l' da se smejem il' da plačem :zcepanje:
 
jao, ja se zarazila od vas pa napravila medenjake, obojila, išarala... i danas smo ih okačili, ukrasili jelku; kad naša kuca njuška li njuška; zaleti se na medenjak i.. sruši jelku
da l' da se smejem il' da plačem :zcepanje:

O da, upoznata s problematikom!:zjelka3::pas::mazipsa: Mi smo doduše dobro prošli, samo je njuškala oko jelke, ali odmah smo pokapirali šta se događa, pa nam više nikad nije palo na pamet da stavimo medenjake na jelku - za svaki slučaj... :sanke::bob:
 

Back
Top