Двојица имају перцепцију да је 2+2=4.
Друга двојица имају перцепцију да је 2+2=5.
Политички коректним критичким научним приступом утврђује се да је 2+2=4,5.

Један има перцепцију да је 2+2=4.
Седморица имају перцепцију да је 2+2=5.
Политички коректним критичким научним приступом утврђује се да је 2+2=4,875.

Онај један из горњег примјера је у међувремену умро.
Седморица имају перцепцију да је 2+2=5.
Политички коректним критичким научним приступом утврђује се да је непобитно 2+2=5.

Наравно, знам да историја није математика. Знам и то да су горњи примјери карикатурални до бесмисла, али их и дајем као карикатуралне управо зато да би што сликовитије оцртали бесмисао одређеног начина „критичког сагледавања” које је данас у моди.

Upravo tako stoji stvar sa istoriografijom. :ok:
 
Ti mene kao kritikovao da izvlačim nešto matoro, a ovde me citiraš ni manje ni više od pre sedam godina.

Koja je poenta bila ovog oživljavanja prastare teme? Provokacija?

Ne provokacija nego pobuđivanje na razmišljanje.

FILTRACIJA ZNANJA

Govorimo o filtriranju znanja, a to je temeljna osobina nauke. To je, ujedno, i temeljna osobina ljudske prirode. Ljudi filtriraju ono što se ne uklapa, što se ne čini smislenim i što nije u skladu s obrascima i njihovim načinom razmišljanja. Dokazi na području nauke koji nisu u skladu s prihvaćenim obrascima se eliminišu. O njima se ne podučava niti raspravlja, a ljudi koji su obrazovani kako bi druge podučavali naučne predmete za te dokaze nikada ne saznaju.
 
Нисам заборавио шифру него ми је email одједном нестао, па сам морао да направим нови и да се поново региструјем на форум.

Tako nešto je teško moguće. Što nisi pisao Google podršci?
 
zlato je odavnina sredstvo placanja , postoje zlatne rezerve a i sve se vise upotrebljava u informatickoj tehnologiji . u srednjem vijeku alkemicari su zeljeli od olova dobiti zlato ( trebali su upotrebljavati bakar , ali to je vec druga prica ) . ako bi netko drzao patent na tu transformaciju u zlato i jos popljackao zlatne rezerve svijeta kako bi se to odrazilo na tok povijesti ? i jos jedno pitanje ... koliko danas ima zlata na planeti zemlji , sto iskopanog sto onog pod zemljom ?
 
r6nb62hovb22ky1cfwu.jpg
 
Princeza MAKO je studirala u engleskoj tako da mislim da nije toliko zatucana na tradiciju zbog evropskog obrazovanja .

Nije bitno gdje se i kako obrazovala jer ona mora igrati ulogu koja joj je propisana .
Princeza Dajana je primjer da se može loše proći ako se uloga ne igra kako treba .
Rastala se od Čarlsa i mislila je da može da živi kako hoće ali je zaboravila da je
doživotno majka budućeg kralja a majka britanskog kralja ne može da se ebava
sa muslimanom .
 
Koliko se sjecam japanci su svog cara smatrali bozanstvom sa doslovan prijevod rijeci " stranac " sa japanskog znaci " onaj koji ti nikada nece uci u srce " . Sada me zanima kada bi se japanski prjestolonasljednik tj prejestolonasljednica udala za stranca koliki bi to bio sok za njih i kako bi reagirali ?

ŠBBKBB.

Kakve veze ovo ima sa istorijom?
 

Back
Top