Gimnazija. Da ili ne?

nikako gimnazijaa :o teska ima da bubas ceo dan a i ko zna sta moze da se desi za te 4 godine da te neke okolnosti sprece da upises faks npr roditelj ti ostane bez posla vidite i sami kakva je kriza neka nesreca ne dao Bog i slicno sta ces onda ...bolje ici na sigurno...
 
Pocelo ozivljaljvanje mrtvih tema. :lol:
Sve je relativno i zavisi od volje.Ja ucim 2,2,5 sata,3 ako jako zagusti,i prolazim odlican.
No kada se upisujes na fax,sve zavisi od prijemnog.
U gimnaziji sam stekao interesovanja i saznanja za neke pojmove koje u drugim skolama ne bi sigurno.Interesovanja ti se samo tako menjaju,ali izlazis spreman za prijemni i dalje izazove u zivotu,radnom navikom,i sa blaaaagim kompleksom superiornosti nad ostalim srednjoskolcima :mrgreen:
Zyb se oko ovoga zadnjeg,to profesori neki pokusavaju da utisnu,družim se i sa gimnazijalcima i sa ovima iz stručnih škola,samo će stvarno iskompleksirana osoba pokušati da nametne njegovu ,,pamet,, :roll:
 
Ja sam sad osmi razred, i prvo sam htela medicinsku ali sam sad sigurna da cu gimnaziju. Samo se lomim oko opsteg i prirodno-matematickog...:think: Za pm. smer me malo plase fizika i hemija,svi pricaju da su mnogo teske..... Mada sam ja odlican djak i Vukovac...Sa druge strane,pm. smer mi odgovara jer kasnije planiram arhitekturu.Ali takodje volim i jezike..... :confused::confused::confused:
 
Ako postoji,upisi opsti,to bi bilo najbolje :ok:
No ako ces arhitekturu,bolje neki smer za to,na prijemnom se rade koliko znm neke stvari koje se u gimn. inace ne rade :confused: .Mada o5,ima dosta njih koji upisuju arhitekturu sa gimnazijom(vise njih sa drustvenog :ok: )
 
Ako hoćeš da naučiš - naučićeš. Sve zavisi od tebe.
....tu si u pravu.... Ali mislila sam na skolu uopste,tj. na opsti smer. Stalno slusam od starijih da posto je to "opsti", svi predmeti se podjednako traze,kako je to najtezi smer,a u sustini nista posebno se ne nauci...Govore mi kako si tu "ni na istok,ni na zapad", i uglavnom mi savetuju da ne upisujem taj smer...a ja bih najradije njega....i sad sam tu u nedoumici da li upisati opsti ili prirodno-matematicki...:huh:
 
Ne znam zasto se dvoumis izmedju medicinske i gimnazije a hoces da studiras arhitekturu...
ako vec sada znas sta ces (i da ces uopste) studirati, treba da upises gimnaziju, e sad koji smer, u tvom slucaju je prakticno svejedno... ja bih upisala taj opsti, cisto jer postoji verovatnoca da se predomislis, pa ce ti u tom slucaju biti lakse, a ne k'o ja sa prirodnog na prava :lol:
 
Da,ali mislim da se preteruje u tome sto drustvenjaci imaju prirodne predmete u kojima se mnogo ocekuje od njih,to je za mene diskriminacija,jer postoje ljudi koji nemaju talenta za fiziku i matematiku,a upisali su drustveni smer.TO JE SRAMEZ.
 
Ne znam zasto se dvoumis izmedju medicinske i gimnazije a hoces da studiras arhitekturu...
ako vec sada znas sta ces (i da ces uopste) studirati, treba da upises gimnaziju, e sad koji smer, u tvom slucaju je prakticno svejedno... ja bih upisala taj opsti, cisto jer postoji verovatnoca da se predomislis, pa ce ti u tom slucaju biti lakse, a ne k'o ja sa prirodnog na prava :lol:
Nisi me razumela,ne dvoumim se izmedju medicinske i gimnazije. To za medicinsku je bio samo uticaj drustva,koji su mahom hteli da upisuju tu skolu....pa sam kao htela i ja....glupost... SIGURNA sam da cu gimnaziju,samo se dvoumim koji smer.
 
Drustveni smer po meni mnogo laksi, treca i cetvrta godina pogotovo, dok se oni ubijaju sa fizikom i matematikom pet puta nedeljno, biologijom tri puta, hemije labaratorije itd.... Ovde si mnogo rastereceniji, sad zavisi i od profesora sociologija/filozofija kolko su zajebani, ali u poredjenju sa onim gore :) I imas vise slobodnog vremena pa mozes da se posvetis onom cemu volis... Mada ako ne ucis, svuda ces imati vremenaz:lol:
Ovo su samo moji utisci, ne znam dal je kod drugih tako...

I da, nikada ne juri 5,00 z:poz:
 
Nisi me razumela,ne dvoumim se izmedju medicinske i gimnazije. To za medicinsku je bio samo uticaj drustva,koji su mahom hteli da upisuju tu skolu....pa sam kao htela i ja....glupost... SIGURNA sam da cu gimnaziju,samo se dvoumim koji smer.

Iskreno da ti kazem, potpuno ti je svejedno... :)
Za sta god da se odlucis neces pogresiti, ja mogu da ti prenesem iskustva iz moje gimnazije u kojoj nema opsteg smera vec imaju prirodni i drustveni, u velikom broju slucajeva dolazi do toga da se prirodnjacima smuce prirodne nauke i upisu drustvene fakultete a drustvenjacima dosade drustvene nauke i upisu prirodne fakultete...
ja da sam na tvom mestu, upisala bih opsti, ali ti opet kazem-potpuno je svejedno :)
 
Ne smaraju vas uopste, sociologiju imate samo u cetvrtoj, i to dva puta nedeljno, a logiku dvaput nedeljno u trecoj + filozofiju dvaput nedeljno u cetvrtoj. To je sasvim normalno, jer manje od toga ne moze. Zavaravas se.

Pa dobro, ako manje ne moze, sta se ovi sa drustvenog bune? :lol: ionako imaju hemiju 2 godine, muzicko i likovno sve 4 godine da im izvlace prosek :lol: budimo realni :lol:
Ma meni je sad totalno opusteno sto se tice skole, bukvalno me nije briga ni za sta, zavrsavam je za 3 meseca i cao-zdravo :D

ja u ovu cetvrtu godinu k'o da nisam ni krenula a vec treba da je zavrsavam, prolete k'o nista :lol:
 
Pa dobro, ako manje ne moze, sta se ovi sa drustvenog bune? :lol: ionako imaju hemiju 2 godine, muzicko i likovno sve 4 godine da im izvlace prosek :lol: budimo realni :lol:
Ma meni je sad totalno opusteno sto se tice skole, bukvalno me nije briga ni za sta, zavrsavam je za 3 meseca i cao-zdravo :D

ja u ovu cetvrtu godinu k'o da nisam ni krenula a vec treba da je zavrsavam, prolete k'o nista :lol:

Meni je isto svejedno potpuno po pitanju skole i vise mi je muka od nje i ucenja za nju. Ne znam ni kako cu skupiti snage da sastavim ovaj domaci rad za maturski. Jednostavno imam previse obaveza oko takmicenja i oko prijemnog, a i jedva cekam da je zavrsim vec jednom.
Sto se tice muzickog i likovnog, to kako gde. Imas profesora tih predmeta koji su uzasni i koji umeju samo tako da ti zakinu ocenu i da ti podele dvojcice. Srecom ili nesrecom, imao sam profesore ko kojih su svi imali 5 i 4, mada se to meni nije uopste dopadalo, jer sam mnogo voleo te predmete i hteo sam nesto da naucim, a ovi moji su gledali samo da izvuku proseke. Ti predmeti nisu uopste laki ako se uzmu za ozbiljno, a hemija je stvarno bespotrebna posle 2 godine, cak je i fizika besmislena za sve 4 godine, uzas. Ja ovde u opstoj imam otprilike podjednako zastupljene predmete za ove cetiri godine, ali druga je stvar sto su moji profesori "prirodnjacki" orijentisani.
Aj' u zdravlje.
 
Iskreno da ti kazem, potpuno ti je svejedno... :)
Za sta god da se odlucis neces pogresiti, ja mogu da ti prenesem iskustva iz moje gimnazije u kojoj nema opsteg smera vec imaju prirodni i drustveni, u velikom broju slucajeva dolazi do toga da se prirodnjacima smuce prirodne nauke i upisu drustvene fakultete a drustvenjacima dosade drustvene nauke i upisu prirodne fakultete...
ja da sam na tvom mestu, upisala bih opsti, ali ti opet kazem-potpuno je svejedno :)
Hvala na misljenju....kad malo razmislim....potpuno se slazem sa tobom... :super:
 
Meni je isto svejedno potpuno po pitanju skole i vise mi je muka od nje i ucenja za nju. Ne znam ni kako cu skupiti snage da sastavim ovaj domaci rad za maturski. Jednostavno imam previse obaveza oko takmicenja i oko prijemnog, a i jedva cekam da je zavrsim vec jednom.
Sto se tice muzickog i likovnog, to kako gde. Imas profesora tih predmeta koji su uzasni i koji umeju samo tako da ti zakinu ocenu i da ti podele dvojcice. Srecom ili nesrecom, imao sam profesore ko kojih su svi imali 5 i 4, mada se to meni nije uopste dopadalo, jer sam mnogo voleo te predmete i hteo sam nesto da naucim, a ovi moji su gledali samo da izvuku proseke. Ti predmeti nisu uopste laki ako se uzmu za ozbiljno, a hemija je stvarno bespotrebna posle 2 godine, cak je i fizika besmislena za sve 4 godine, uzas. Ja ovde u opstoj imam otprilike podjednako zastupljene predmete za ove cetiri godine, ali druga je stvar sto su moji profesori "prirodnjacki" orijentisani.
Aj' u zdravlje.

Stefane, da se ne lazemo, i ja stalno slusam price o 'nekim tamo profesorima muzickog i likovnog' koji dele dvojke, ali takvi u praksi ne postoje ;)
Za fiziku se slazem da je besmisleno, ali takav je program, ima mnogo vise drustvenih nego prirodnih predmeta i morali su nesto da vam ostave...
 
Stefane, da se ne lazemo, i ja stalno slusam price o 'nekim tamo profesorima muzickog i likovnog' koji dele dvojke, ali takvi u praksi ne postoje ;)
Za fiziku se slazem da je besmisleno, ali takav je program, ima mnogo vise drustvenih nego prirodnih predmeta i morali su nesto da vam ostave...

Veruj mi da postoje, i te kako postoje, cuo sam od mnogih koje znam. Hehe.
 

Back
Top