Tesko onome ko je sam pred sobom mudar!

Nije Stajicu , samo palis kao i obicno.
Bolje novcic u ruci nego dva u zbunju.


Nema nista lose ,ako je covek pred sobom mudar,
jer ako je mudar onda zna i svoja ogranicenja.
Onda zna i koliko jos mora da hoda malen ispod zvezda da bi postao VELIK.
VECITO.
VECITI PUTNIK na putu znanja
VECITI BORAC u borbi sa neznanjem
VECITI LJUBAVNIK sa muzama kreativnosti covekovih
VECITI BASTOVAN u vrtovima svoje duse
VECITO DETE spremno da krene iz pocetka.
 
Decentracija je proces koji se odvija od 4-7 godina, kada dete sebe izmešta iz centra univerzuma i shvata da se pojave oko njega odvijaju nezavisno od njegove volje.
Zgrozim se kad upoznam odraslog čoveka koji još nije raščistio sa tim i koji potpuno ubeđeno živi u svetu koji je organizovan prema njegovim potrebama ili (češće) uprkos njima.
Imam puno primera, ako te zanima reci, mlada koleginice :wink:
 
apotekarka:
Decentracija je proces koji se odvija od 4-7 godina, kada dete sebe izmešta iz centra univerzuma i shvata da se pojave oko njega odvijaju nezavisno od njegove volje.
Zgrozim se kad upoznam odraslog čoveka koji još nije raščistio sa tim i koji potpuno ubeđeno živi u svetu koji je organizovan prema njegovim potrebama ili (češće) uprkos njima.
Imam puno primera, ako te zanima reci, mlada koleginice :wink:

"Koleginice?"
Decentracija kazes... eto, nauci ti mene danas nesto... :wink:
Nema potrebe za primerima. Nego mene interesuje, gore je goodday pitao:Sta je mudrost?
Jel na to mozes da mi odgovoris?
 
STAJIC:
:D

Zanimljiva poslovica!
Sta ti mislis o tome?
Sve bi bilo lepo STAJICU,poslovica je zaista lepa...medjutim nisi naveo da je iz biblije.Pri tom si je izvukao iz konteksta.Sada ti je lako o toj temi da pricas jer imas spremljeno citavo predavanje.Medjutim,kad Jehovine Svedoke dovedete na teren koji ne poznaju,videcete da mudrosti nemaju nimalo.Znaju oko 50 citata napamet,i to onih koji im odgovaraju,i vrlo lako ih nadju u bibliji.Stice se utisak da su veoma dobri poznavaoci biblije,sto je varka.Citiraju samo ono sto im odgovara,medjutim ,uopste ne razumeju Duh Svetog Pisma.
 
MUDRICA:
apotekarka:
Decentracija je proces koji se odvija od 4-7 godina, kada dete sebe izmešta iz centra univerzuma i shvata da se pojave oko njega odvijaju nezavisno od njegove volje.
Zgrozim se kad upoznam odraslog čoveka koji još nije raščistio sa tim i koji potpuno ubeđeno živi u svetu koji je organizovan prema njegovim potrebama ili (češće) uprkos njima.
Imam puno primera, ako te zanima reci, mlada koleginice :wink:

"Koleginice?"
Decentracija kazes... eto, nauci ti mene danas nesto... :wink:
Nema potrebe za primerima. Nego mene interesuje, gore je goodday pitao:Sta je mudrost?
Jel na to mozes da mi odgovoris?


Izvini, morala sam da okupam dečurliju....
Mudrost je individualna kategorija i može da se odnosi na razne aspekte života.
Čovek može da bude poslovno mudar a emotivna budala.
Pragmatično i u svakodnevnom životu, mudro je biti sitna riba i ne oskudevati ni u čemu.
Ja se toga držim već dosta dugo i dobro funkcioniše... :wink:
 
apotekarka:
Decentracija je proces koji se odvija od 4-7 godina, kada dete sebe izmešta iz centra univerzuma i shvata da se pojave oko njega odvijaju nezavisno od njegove volje.
Zgrozim se kad upoznam odraslog čoveka koji još nije raščistio sa tim i koji potpuno ubeđeno živi u svetu koji je organizovan prema njegovim potrebama ili (češće) uprkos njima.
Imam puno primera, ako te zanima reci, mlada koleginice :wink:
Ova konstatacija je strahovito povrsna, ocigledno upucena da bi nekog uvredila. Mislim da je izlisno objasnjavati zasto je povrsna. Coveku ne moze da smeta, jos manje da pokusa nekoga da uvredi ako upravo tu stvar ne nalazi kod sebe. Pokusavajuci da kaznis drugog zbog te stvari u stvari nesvesno usmeravas bes koji osecas prema sebi na nekog drugog. Ocigledno ovaj tvoj post mnogo vise govori o tebi nego o onome kome je upucen.
Izrazena egocentricnost je svakako pokazatelj kompleksa nize vrednosti.
 
MUDROST

se zasniva na zdravom prosudjivanju i bazirana je na spoznanju i razumevanju.

Mudrost se definise kao sposobnost da se uspesno primeni znanje i razumevanje da bi se resili problemi, izbegle opasnosti i dostigli odredjeni ciljevi .

Mudrost sadrzi u sebi sirinu znanja i dubinu razumevanja, koje joj daju zdravo i jasno prosudjivanje.
Razumevanje, koje obuhvata i ostroumnost daje snagu mudrosti, koje doprinosi razboritosti i predvidjanju stvari.

Bozanska mudrost je uvek povezana sa poniznoscu, a nikad sa arogantnim ponosom i oholoscu.

Tako da ako je neko ponosan i misli da je mudar, ne moze biti mudar zato sto je ponosan.


Tanja 8)
 
MUDRICA:
STAJIC:
:D

Zanimljiva poslovica!
Sta ti mislis o tome?

PRAVA TEMA ZA MENE! :D
Pa ovako, eto meni je nick MUDRICA...
Sta je pisac hteo da kaze?
Ja ne mislim da sam mudra, niti da nisam... Ali znam da se trudim, nekad uspesno, nekad ne... Pokusavam da razumem sebe i svet oko sebe... Ljude... Pokusavam da prodrem u sustinu stvari i da nadjem neka objasnjenja...
bash si mudra
 
apotekarka:
MUDRICA:
apotekarka:
Decentracija je proces koji se odvija od 4-7 godina, kada dete sebe izmešta iz centra univerzuma i shvata da se pojave oko njega odvijaju nezavisno od njegove volje.
Zgrozim se kad upoznam odraslog čoveka koji još nije raščistio sa tim i koji potpuno ubeđeno živi u svetu koji je organizovan prema njegovim potrebama ili (češće) uprkos njima.
Imam puno primera, ako te zanima reci, mlada koleginice :wink:

"Koleginice?"
Decentracija kazes... eto, nauci ti mene danas nesto... :wink:
Nema potrebe za primerima. Nego mene interesuje, gore je goodday pitao:Sta je mudrost?
Jel na to mozes da mi odgovoris?


Izvini, morala sam da okupam dečurliju....
Mudrost je individualna kategorija i može da se odnosi na razne aspekte života.
Čovek može da bude poslovno mudar a emotivna budala.
Pragmatično i u svakodnevnom životu, mudro je biti sitna riba i ne oskudevati ni u čemu.
Ja se toga držim već dosta dugo i dobro funkcioniše... :wink:


mudrost je i u cutanju i slusanju drugih
 
Mislim da je u pitanju sličan ženski lik kao recimo Samanta iz serije "Sex i Grad" koji žene ili preziru ili obožavaju. Stvar je u pozitivnoj ili negativnoj identifikaciji. Kada "vidiš" takav lik i pomisliš "kako je ovo različito od mene" to da li ćeš pomisliti "i ja bih volela da mogu ovako" ili "pljuvaću je jer ja ne bih mogla tako" određuje jesi li lazni moralista, mediokritet i malograđanin.

Ja bih jako volela da sam takva i žao mi je što nisam bila još slobodnija kada sam to mogla.
 
SVesna:
Mislim da je u pitanju sličan ženski lik kao recimo Samanta iz serije "Sex i Grad" koji žene ili preziru ili obožavaju. Stvar je u pozitivnoj ili negativnoj identifikaciji. Kada "vidiš" takav lik i pomisliš "kako je ovo različito od mene" to da li ćeš pomisliti "i ja bih volela da mogu ovako" ili "pljuvaću je jer ja ne bih mogla tako" određuje jesi li lazni moralista, mediokritet i malograđanin.

Ja bih jako volela da sam takva i žao mi je što nisam bila još slobodnija kada sam to mogla.

Mislim da gresite u proceni ili bar u poredjenju.
Zasto...?
Za pocetak Samantha je lepa zena :idea:
a njena glavna odlika jeste da je zena bez kompleksa... another :idea:

p.s. hajde da ovakve rasprave ostavimo za svastaru i ne kvarimo Stajicu temu
 

Back
Top