Gdje je bio kamen kada su Marije došle na Isusov grob?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Gdje je bio kamen kada su Marije došle na Isusov grob?
Izgleda da nije bio ni na nebu ni na zemlji.
Što mislite o ovome???


“Kad su pogledale, vidješe, da je kamen bio vec odvaljen. Bio je naime vrlo velik. ”
(Marko 16, 4)
“Nadoše kamen odvaljen od groba ”
(Luka 24, 2)
“A u prvi dan sedmice dode Marija Magdalena na grob rano, dok je još bila tama, i vidje, da je kamen odvaljen od groba. ”
(Ivan 20, 1)
“Po suboti, u osvit prvoga daru u sedmici, odoše Marija Magdalena i druga Marija da pogledaj grob.Tada se zemlja potrese silno. Andeo Gospodnji side s neba, pristupi, odvali kamen i sjede na njega. ”
(Matej 28, 1-2)
Dakle, kada su dosle Marije po Marku, Luki i Ivanu, kamen je bio odvaljen, dok je po Mateju odvaljen posto su one stigle. Kamen je po Mateju odvaljivan na njihove oci od strane andela Gospodnjeg
 
Gdje je bio kamen kada su Marije došle na Isusov grob?
Izgleda da nije bio ni na nebu ni na zemlji.
Što mislite o ovome???


“Kad su pogledale, vidješe, da je kamen bio vec odvaljen. Bio je naime vrlo velik. ”
(Marko 16, 4)
“Nadoše kamen odvaljen od groba ”
(Luka 24, 2)
“A u prvi dan sedmice dode Marija Magdalena na grob rano, dok je još bila tama, i vidje, da je kamen odvaljen od groba. ”
(Ivan 20, 1)
“Po suboti, u osvit prvoga daru u sedmici, odoše Marija Magdalena i druga Marija da pogledaj grob.Tada se zemlja potrese silno. Andeo Gospodnji side s neba, pristupi, odvali kamen i sjede na njega. ”
(Matej 28, 1-2)
Dakle, kada su dosle Marije po Marku, Luki i Ivanu, kamen je bio odvaljen, dok je po Mateju odvaljen posto su one stigle. Kamen je po Mateju odvaljivan na njihove oci od strane andela Gospodnjeg

Odvaljen je bio, sto znaci da nije bio na ulazu, nego negdje sa strane!
 
Zasto neko ima potrebu da opovrgava biblijske spise :)
Biblija je tako napisana kao kad bi neko prepricavao jedan svoj totalno nepovezan san,
a upravo zato sto je namenjena iskljucivo da pravi konfuziju, suprotna verovanja,
izmedju ostalog i nekog ko primeti tu golemu protivrecnost da ga nagovori da pocne da se pravda sa vernicima.
Dokazivati nekome da biblija nema vezu z vezom jeste sluziti upravo istom gospodaru kojem sluze i svi vernici, jer biblija i 'zeli' da bude primeceno svo njeno protivrecije, i 'zeli' da neko vredno informise o tome vernike, radi sprovodjenje krajnje svoje Biblijske svrhe - globalne konfuzije medju svim ljudima.

:)
 
Zasto neko ima potrebu da opovrgava biblijske spise :)
Zbog ovoga, između ostalog... ova ružna slika bazira se i na Bibliji...

large_041908popeJB6.jpg
 
Zasto neko ima potrebu da opovrgava biblijske spise :)
Biblija je tako napisana kao kad bi neko prepricavao jedan svoj totalno nepovezan san,
a upravo zato sto je namenjena iskljucivo da pravi konfuziju, suprotna verovanja,
izmedju ostalog i nekog ko primeti tu golemu protivrecnost da ga nagovori da pocne da se pravda sa vernicima.
Dokazivati nekome da biblija nema vezu z vezom jeste sluziti upravo istom gospodaru kojem sluze i svi vernici, jer biblija i 'zeli' da bude primeceno svo njeno protivrecije, i 'zeli' da neko vredno informise o tome vernike, radi sprovodjenje krajnje svoje Biblijske svrhe - globalne konfuzije medju svim ljudima.

:)

Nije loše ovo što si rekao.

Samo ne zaboravi da ima vjernika koji nikada nisu čuli o ovome.
Imaju pravo znati da se što prije oslobode zablude i okova.
 
Nije loše ovo što si rekao.

Samo ne zaboravi da ima vjernika koji nikada nisu čuli o ovome.
Imaju pravo znati da se što prije oslobode zablude i okova.

Prava informacija je sasvim OK da se kaze ljudima,
ono sto sam ja zeleo da kazem u prethodnom postu jeste da ne vredi ici tim sistemom kao i vernici, nastojati po svakoj ceni na 'istini'.
Neki vernici osim svoje vere na ovom svetu drugo ni nemaju, treba biti pazljiv i dobornameran.
Da se ne desi da vec izmrcvarena dusa ne dobije nasom nepaznom upravo svoj finalni udarac.

:)
 
Prava informacija je sasvim OK da se kaze ljudima,
ono sto sam ja zeleo da kazem u prethodnom postu jeste da ne vredi ici tim sistemom kao i vernici, nastojati po svakoj ceni na 'istini'.:)
Apsolutno točno.S vremena na vrijeme ja frknem malo u orbitu koju temu,nisam ti ja
za uvjeravanja,hvala ti još jednom,jer si vrlo mudar.
A vidiš da sam prepoznao to,nemoj brinuti,znam što radim.


Neki vernici osim svoje vere na ovom svetu drugo ni nemaju, treba biti pazljiv i dobornameran
.
Ovo baš ne bih se složio.Ja sam bio u njihovoj koži pa znam da to nije uopće pomoć već strahoviti teret i strah.Da to nije tako ne bih ovde ni govorio protiv toga.


Da se ne desi da vec izmrcvarena dusa ne dobije nasom nepaznom upravo svoj finalni udarac.
To je ipak intelektualni kukavičluk.
 
Gdje je bio kamen kada su Marije došle na Isusov grob?
Izgleda da nije bio ni na nebu ni na zemlji.
Što mislite o ovome???


“Kad su pogledale, vidješe, da je kamen bio vec odvaljen. Bio je naime vrlo velik. ”
(Marko 16, 4)
“Nadoše kamen odvaljen od groba ”
(Luka 24, 2)
“A u prvi dan sedmice dode Marija Magdalena na grob rano, dok je još bila tama, i vidje, da je kamen odvaljen od groba. ”
(Ivan 20, 1)
“Po suboti, u osvit prvoga daru u sedmici, odoše Marija Magdalena i druga Marija da pogledaj grob.Tada se zemlja potrese silno. Andeo Gospodnji side s neba, pristupi, odvali kamen i sjede na njega. ”
(Matej 28, 1-2)
Dakle, kada su dosle Marije po Marku, Luki i Ivanu, kamen je bio odvaljen, dok je po Mateju odvaljen posto su one stigle. Kamen je po Mateju odvaljivan na njihove oci od strane andela Gospodnjeg

1. Bilo je jakih ljudi koji bi mogli da pomere takvu kamenchinu.
2. kamenorezachki zanat je bio dosta napredan za to vreme
 

Back
Top