Papa Franja otkrio da je bio zaljubljen

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.460
215178_tan2023-12-2420121994-9_s.jpg


Papa Franja (86) je pre svog visokog poziva bio zaljubljen i imao je drugačiji život. Papa, odnosno Horhe Mario Bergoljo, kakvo je njegovo svetovno ime,
imao je veliku ljubav koja se dogodila u trenutku kada je bio na životnoj prekretnici i bio je prinuđen da napravi izbor, preneo je nemački "Bild".
"Nedelju dana sam stalno pred očima imao njeno lice i bilo mi je teško da se molim. Srećom, to je prošlo i ponovo sam se dušom i telom posvetio svom pozivu", n
aveo je papa Franja u svojoj novoj autobiografiji "Život. Moja priča u istoriji".

Još 2014. godine, poglavar katoličke crkve priznao je svoju emotivnu epizodu i rekao za list "Korijere dela Sera" da ga je jedna devojka "zaludela na nedelju dana".
Na pitanje novinara kako se to završilo, papa je rekao: "To su bile stvari među mladima. O tome sam razgovarao sa svojim ispovednikom".

link

Sa ovom pricom se po ko zna koji put pokrece pitanje celibata u smislu da bi sveštena lica trebala da se žene
jer je biti Papa ili poglavar neke druge crkve posao kao svaki drugi samo što je kod njih poslodavac Bog
 
koliko ja znam on je prvi papa jezuita...
u pravu si, ovo nadjoh na netu

Ivica Maštruko: Treba imati na umu jednu stvar. Govori se da je papa Franjo izabrao svoje ime prema svetom Franji Asiškom, svecu - siromahu i utemeljitelju franjevačkog reda. Zaboravlja se, međutim, da papa Franjo nije franjevac, već isusovac i da postoji i jedan drugi svetac koji se takođe zove Franjo i koji je isusovac. To je Franjo Ksaverski koji je bio prvenstveno misionar na Dalekom istoku - u Indiji, Šri Lanki i Japanu. Papa Franjo ne samo da želi da slijedi Franju Asiškog već u sebi ima i misijsku crtu Franje Ksaverskog.
 
Sa ovom pricom se po ko zna koji put pokrece pitanje celibata u smislu da bi sveštena lica trebala da se žene
jer je biti Papa ili poglavar neke druge crkve posao kao svaki drugi samo što je kod njih poslodavac Bog
Eto na koji način je religija u medijima prisutna. Površno, na nivou trača,
skandala..
Čemu ova priča tačno služi? Bio zaljubljen i šta s tim? Čudno je da je samo
jednom bio zaljubljen. Šta je to zaljubljenost i kako se kroz to prolazi? O
tome ništa. Papa nikakav savet nije imao? Pouku..
Možda je ova priča plasirana kao uvod u ponovno razmatranje ideje da
se sveštenici ne žene, ali je nedovršena.

Ne kritikujem tebe što si ovo prenela. Da me ne shvatiš pogrešno.
 
Ma, totolno bezveze. Eto, kao, i on je čovek. Pa nije nego. Ili se palio na devojčice ili na dečake, trećeg ne znam da ima.
Zaljubljuju se i oni koji su zavetovani na celibat. To nije intelektualna odluka
i niko ne može da te krivi što se to desilo. Prosto se dešava mimo naše
pameti. A opet, ne donose odluku da ne reaguju na zaljubljenost samo
oni koji su u celibatu. Takve odluke donose i oni koji su u braku. Ili prosto
ne vidiš smisao veze sa tom osobom, pa odustaneš.
I to je nešto o čemu vredi pričati, na neki malo dublji način. A ne, desilo
se, Bogu hvala prošlo ga. Kako se završilo? To je tajna. I ajd zdravo..
 
Pogledajte prilog 1516164

Papa Franja (86) je pre svog visokog poziva bio zaljubljen i imao je drugačiji život. Papa, odnosno Horhe Mario Bergoljo, kakvo je njegovo svetovno ime,
imao je veliku ljubav koja se dogodila u trenutku kada je bio na životnoj prekretnici i bio je prinuđen da napravi izbor, preneo je nemački "Bild".
"Nedelju dana sam stalno pred očima imao njeno lice i bilo mi je teško da se molim. Srećom, to je prošlo i ponovo sam se dušom i telom posvetio svom pozivu", n
aveo je papa Franja u svojoj novoj autobiografiji "Život. Moja priča u istoriji".

Još 2014. godine, poglavar katoličke crkve priznao je svoju emotivnu epizodu i rekao za list "Korijere dela Sera" da ga je jedna devojka "zaludela na nedelju dana".
Na pitanje novinara kako se to završilo, papa je rekao: "To su bile stvari među mladima. O tome sam razgovarao sa svojim ispovednikom".

link

Sa ovom pricom se po ko zna koji put pokrece pitanje celibata u smislu da bi sveštena lica trebala da se žene
jer je biti Papa ili poglavar neke druge crkve posao kao svaki drugi samo što je kod njih poslodavac Bog
Uzbudio se,
zivo celjade :lol:
 

Back
Top