SKOLSKE UNIFORME,DA ILI NE

Skolske uniforme,DA ili NE?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
mislis na ovu uniformu sa slicice iznad?:lol:

Apsolutno.
Obrazložiću.
Kada se devojčica srednjoškolka, mlada i čedna, takoreći neubran ili vrlo malo bran cvet obuče u uniformu sa slike gore, a profesori (muškog spola) pritom budu primorani da nose helanke, videće se ko ima hambertske sklonosti i ko je pedofil ovde i ima da letne iz prosvete kao bela lala. Pa da vidimo čija nana crnu zločinačku vunu prede...
Em deci nije vrućina i ne moraju da razmišljaju o garderobi za školu za sutradan, em će da se raščisti malo profesorska gamad. xy muva jednim udarcem
 
Apsolutno.
Obrazložiću.
Kada se devojčica srednjoškolka, mlada i čedna, takoreći neubran ili vrlo malo bran cvet obuče u uniformu sa slike gore, a profesori (muškog spola) pritom budu primorani da nose helanke, videće se ko ima hambertske sklonosti i ko je pedofil ovde i ima da letne iz prosvete kao bela lala. Pa da vidimo čija nana crnu zločinačku vunu prede...
Em deci nije vrućina i ne moraju da razmišljaju o garderobi za školu za sutradan, em će da se raščisti malo profesorska gamad. xy muva jednim udarcem

Moze samo jedno pitanjce. Koja je to srednjoskolka " mlada i čedna, takoreći neubran ili vrlo malo bran cvet"?
 
a profesori (muškog spola) pritom budu primorani da nose helanke,

Evo ovako nešto:

450px-Renaissance-tights.jpg
 
Moze ovakve neke,kao hitlerjudgen
Hitlerjugend-1941.jpg

Jesi siguran da to nisu mladi izviđači?

Kada se pomenu školske uniforme na forumima, ljudi često kače slike tih hitlerjugend (i odraslu verziju - pionirskog predvodnika / vođu izviđača), ali ako namerno ne napišu ispod o čemu se radi, meni one izgledaju kao normalne uniforme za sredinu prošlog veka. Tako da je taj efekat šoka prilično nikakav.

I pioniri su decenijama posle 2 sv.r. nosili bele košulje, crvene marame i kape sa petokrakom (moja generacija je na svu sreću bila posle Titove smrti pa nismo tako nakinđureni išli kroz grad na radne akcije)

A mi smo u školi kod učiteljice imali bluze. Izgledale su recimo kao majstorski mantili, ili kao laboratorijski beli mantili - samo plavi. Imale su nekoliko džepova (vrlo korisno).
Posle smo iste takve mantile (samo, je li, veće brojeve) nosili na fakultetu na vežbama. Džepovi su i dalje bili vrlo korisni.
 
Школске униформе су итекако добра идеја...пре свега због тога што је у Србији све већи јаз између богатих и сиромашних...

Taj jaz nece izbrisati nijedna uniforma,to mogu da potvrdim jer 12 godina sam nosila uniformu ,skolska uniforma omogucice jos nekom da se obogati na brzinu,a deci ce ukrasti slobodu odevanja.
 
Taj jaz nece izbrisati nijedna uniforma,to mogu da potvrdim jer 12 godina sam nosila uniformu ,skolska uniforma omogucice jos nekom da se obogati na brzinu,a deci ce ukrasti slobodu odevanja.

Друга су времена када си је ти носила...али свакако имаш право да ће неко добро на томе да заради...па сигурно ова држава неради нешто за појединце....њу брига само како ће да неки приватник заради а она наравно узме свој проценат....
 
Poslednja izmena:
:rtfm::rtfm: molim Boga da moje dete zavrsi skolu pre ......nosenje lepe i korisne uniforme ,a sto se tice drzave moze zaraditi na neku drugu konfekciju ,sto da ne Nike,Puma Adidas i.t.d. uniforme za koje se niko ne buni, samo mora se gledati da nasi ljudi siju ovde kod nas,zasto uvoziti,i bice sve ok imacemo i jare i pare,znaci i uniforme i radno mesto a niko se nece buniti ako astace slobodan izbor boja i model, zasto da nosimo svi istu boju i padati u depresiu?:think:
 
a na kraju mi smo sitne ribe i ne odlucujem nista, sledice samo da pustimo glave dole ,progutamo nase nezadovoljstvo i da nademo novac kako umemo i znamo da bi platili ono sto drugi nas primoravaju radi nihov direktan ili indirektan korist a kao sve to za nase dobro....malo sutra,tako da ja mislim da uniforme , jos jedna mala organizovana,lepo upakovana, pljacka ,
 

Back
Top