III sv. rat

Ne verujem u te apokalipticne prognoze, prosto zbog toga sto ne vidim sta bi time "gospodari sveta" mogli dobiti.
Masovno unistenje, zagadjenu prirodu naredih par stotina godina, uzasne promene klime koje bi onemogucile bilo kakav zivot na zemlji, cak i da u tim skladistima sacuvaju seme i genetski materijal svih biljnih i ostali vrsta.....
Pored toga i sami bi u tim podzemnim gradovima proveli godine i godine sa neizvesnoscu kada bi izasli van i na sta bi taj svet licio.
Zamislite samo svet bez ljudi, bez struje, pijace vode, bez gradova, trgovine, automobila, aerodroma.....pitam samo sta bi dobili u tom i takvom svetu?
Sta bi im u takvom svetu vredela sva moc i sva vlast kad bi ziveli kao u kamenom dobu?

Ja vise strahujem od onoga sto mogu da urade u svetu ovakvom kakav vec jeste i koji malo po malo pretvaraju u masu bezlicnih robova koji ce isto misliti, isto izgledati raditi, cutati i kupovati ono sto im se kaze

Sto se experimenta tice....da ga rade biolozi pa i da se zabrinem.
Ali fizicari, ljudi koji uspevaju da projektuju nuklearne elektrane tako da vec decenijama rade sa relativno malim incidentima....ne verujem. Fizika je toliko egzaktna nauka da je nemoguce uneti x i y a dobiti alfa
 
Ne verujem u te apokalipticne prognoze, prosto zbog toga sto ne vidim sta bi time "gospodari sveta" mogli dobiti.
Masovno unistenje, zagadjenu prirodu naredih par stotina godina, uzasne promene klime koje bi onemogucile bilo kakav zivot na zemlji, cak i da u tim skladistima sacuvaju seme i genetski materijal svih biljnih i ostali vrsta.....
Pored toga i sami bi u tim podzemnim gradovima proveli godine i godine sa neizvesnoscu kada bi izasli van i na sta bi taj svet licio.
Zamislite samo svet bez ljudi, bez struje, pijace vode, bez gradova, trgovine, automobila, aerodroma.....pitam samo sta bi dobili u tom i takvom svetu?
Sta bi im u takvom svetu vredela sva moc i sva vlast kad bi ziveli kao u kamenom dobu?

Ja vise strahujem od onoga sto mogu da urade u svetu ovakvom kakav vec jeste i koji malo po malo pretvaraju u masu bezlicnih robova koji ce isto misliti, isto izgledati raditi, cutati i kupovati ono sto im se kaze

Sto se experimenta tice....da ga rade biolozi pa i da se zabrinem.
Ali fizicari, ljudi koji uspevaju da projektuju nuklearne elektrane tako da vec decenijama rade sa relativno malim incidentima....ne verujem. Fizika je toliko egzaktna nauka da je nemoguce uneti x i y a dobiti alfa

pa ovo je dosta laichki predocheno ..... ali u principu je to da u stvari niko ne zna shta sve shto se lhc-a tiche treba da "proizvede" kada ga "stave u pogon".
 
... ok ako ti bolje znas kazi nam sta pokusavaju experimentalno da urade?
...a oni koji upozoravaju da to i nije tako bezazleno su takodje fizicari...ne verujem da to rade zato sto su ljubomorni ili zato sto mrze nauku

...a sto se tice atomske energije prica se da su one silne probe toliko podigle nivo radijacije da je kancer postao rasprostranjeniji od gripa

LHC pokusava da u okviru male zapremine simulira one uslove koji su nastali delic sekunda NAKON velikih praska., tj. da postigne odgovarajuce temperature.
+ tu je detekcija raznih cestica itd.....
Ne bih previse detaljno zalazio u ovo, posto nema smisla, jer "obican" narod svejedno ne razume ni delic kvantne fizike, tako da je obicnom narodu bezveze i pricati tako nesto.
Jednostavno, neke stvari ne mogu da se objasne bez makar osnovnog znanja ovakve fizike.

A sto se tice atomske energije.....pa zar su probe i bombe jedina tvar u kojima figurise atomska fizika?
 
A sto se tice atomske energije.....pa zar su probe i bombe jedina tvar u kojima figurise atomska fizika?

...naravno da ne ali najgori primeri zloupotrebe nauke mogu se pripisati ne samo onim naucnicima koji koji svoje licno misljenje prerusavaju u naucne istine vec i javnosti - industriji, vladi, pojedincima koji naucna otkrica koriste u sumljive svrhe...naucnici nad tim nemaju nikakvu kontrolu
 
Phil Schneider, a very brave man, recently lost his life due to what appeared to be a military-style execution in January 1996. He was found dead in his apartment with piano wire still wrapped around his neck. According to some sources, he had been brutally tortured repeated before being killed. Phil Schneider was an ex-government engineer who was involved in building underground bases. He was one of three people to survive the 1979 fire fight between the large Greys and U.S. intelligence and military forces at Dulce underground base.

In May 1995, Phil Schneider did a lecture on what he had discovered. Seven months later he was tortured and killed by those for whom he had previously worked. This man's final acts should not go unnoticed.

http://www.mt.net/~watcher/phils.html
 
...naravno da ne ali najgori primeri zloupotrebe nauke mogu se pripisati ne samo onim naucnicima koji koji svoje licno misljenje prerusavaju u naucne istine vec i javnosti - industriji, vladi, pojedincima koji naucna otkrica koriste u sumljive svrhe...naucnici nad tim nemaju nikakvu kontrolu

Najgori primeri zlouptrebe nauke?

A dinamit? Doticni i njegovi derivati su ubili mnogo vise ljudi nego nuklearna energija.

A izucavanje radio talasa, zvuka, hemija, fizika?
Sve grane nauke su dostupne za ubijanje u suludo je govoriti da je jedna oblast "naj" u smislu zloupotrebe.
 
Najgori primeri zlouptrebe nauke?

A dinamit? Doticni i njegovi derivati su ubili mnogo vise ljudi nego nuklearna energija.

A izucavanje radio talasa, zvuka, hemija, fizika?
Sve grane nauke su dostupne za ubijanje u suludo je govoriti da je jedna oblast "naj" u smislu zloupotrebe.

...more da je Hitler imao atomsku bombu ne bi se patio 5 godina sa ostalim "naucnim dostignucima"...nemam ja nista protiv nauke ali mi je tesko da mirno spavam sa saznanjem da neka budala moze ta naucna dostignuca upotrebiti za masovno unistenje...niko ne moze da tvrdi sa sigurnoscu da se to nikad nece desiti...mi sa tim zivimo i zivecemo
 
...more da je Hitler imao atomsku bombu ne bi se patio 5 godina sa ostalim "naucnim dostignucima"...nemam ja nista protiv nauke ali mi je tesko da mirno spavam sa saznanjem da neka budala moze ta naucna dostignuca upotrebiti za masovno unistenje...niko ne moze da tvrdi sa sigurnoscu da se to nikad nece desiti...mi sa tim zivimo i zivecemo

Pa normalno, ali isto tako, sva ta dostignuca mogu da se upotrebe u humane svrhe.
Npr, Svi znamo da su nuklearne centrale mnogo cistije od ovih "obicnih".
 
A zamisli da niko tamo uopste ne pravi crnu rupu?

hahaha.... pa ne prave kao vade antimateriju :lol: mozda sam malo prosirio temu ali nema veze... kontekst cele price je igranje boga... niti sam ja nuklearni fizicar a ni stvaralac hadronskog holidera pa da kazem da li treba ili ne to covecanstvu... ali ne jedan naucnik je izrazio sumnju u ceo projekat i njegovu bezazlenost kako tvrde.... kazes ne prave crne rupe... :lol: pa naravno da nisu ludi da ih prave... ali nesto krene po zlu sto ne da nije nemoguce vec je poznavajuci ljudsku prirodu koja nije savrsena vrlo verovatno, crne rupe ce se definitivno stvoriti bile one mikronske ili milimikronske... to cak ni sami konstruktori cerna ne prenebregavaju cak sta vise potvrdjuju ali istovremeno tvrde da to nije opasno... ja slusam uvek opozit necega koji analiticki dokazuje da dogma pa bila ona i naucno potkovana od vrhunskih imena ima supljina ko ementaler.
 
hahaha.... pa ne prave kao vade antimateriju :lol: mozda sam malo prosirio temu ali nema veze... kontekst cele price je igranje boga...


Koje igranje boga, ko se tamo igra boga?

ali nesto krene po zlu sto ne da nije nemoguce vec je poznavajuci ljudsku prirodu koja nije savrsena vrlo verovatno,

Da, to tako obicno bica, cim nesto krene po zlu, odmah nastane propast sveta....kao 512 puta do sad.


crne rupe ce se definitivno stvoriti bile one mikronske ili milimikronske...

Mozda je kljuc bas u ovome....i u trajanju istih.....
 
vidim da je mnogima jako zanimljiva ova prica i da se mozda i smeju u sebi nekim stvarima... ali ako nesto znam to je da ako se bice koje vlada ovom planetom i koje se zove covek u zadnjih pedeset godina je uradio toliko stvari koje se kose sa sustinom coveka i njegovog bitisanja na zemlji onad to ne moze da izadje na dobro. cern je samo deo toga ali po meni najopasniji..... inace nijedno naucno dostignuce finansirano iz bilo kog izvora mozda radjeno zbog dobrobiti covecanstva zavrsava skoro svako kao mocno oruzje...
 
Koje igranje boga, ko se tamo igra boga?



Da, to tako obicno bica, cim nesto krene po zlu, odmah nastane propast sveta....kao 512 puta do sad.




Mozda je kljuc bas u ovome....i u trajanju istih.....


ko se igra boga? istoi onaj koji menja klimu sa pogonima na aljasci, isti onaj koji klonira ljude... ja sigurno ne.... imas rozvel i pedeset godina se demantovalo sta je tamo bilo... ubijani svedoci ... koliko ljudi je dozivelo nesrecni slucaj? i epilog... vasington priznao konacno da su bili elieni i da su ih vivisekcirali i sta sve ne... uzgred holider postoji i u usa ako nisi znao pravljen mislim 60-tih


pa idi onda iznajmi gajbu poredzeneve i uzivaj... uzgred sto su ga zatvorili i ne daju nikakve izjave o incidentu ako je sve bezazleno....

sad pises ko cernov pr....:lol: rusi a i ne samo oni rekli lepo kolko treba ako nastanu crne rupe da pocnu da funkcionisu na nacin gde cemo da se igramo belog patuljka al bez snezane....
 
vidim da je mnogima jako zanimljiva ova prica i da se mozda i smeju u sebi nekim stvarima... ali ako nesto znam to je da ako se bice koje vlada ovom planetom i koje se zove covek u zadnjih pedeset godina je uradio toliko stvari koje se kose sa sustinom coveka i njegovog bitisanja na zemlji onad to ne moze da izadje na dobro. cern je samo deo toga ali po meni najopasniji..... ....................

Nekad je i lokomotiva smatrana opasnom....a i zavrsila se kao opasno oruzje.....Setimo se oklopnih vozova iz drugog svetskog rata.

U stvari, mozda je najbolje zabraniti sva naucna istrazivanja, zato sto mogu proizvesti nesto opasno.
Takodje, ugasiti sve fabrike metala, cigala, telekomunikacionih uredjaja, mikroprocesora, rafinerije, rudnike, aerodrome, luke, nafne busotine, pirincana polja, kukuruzna polja......
Za svaki slucaj.
 
ko se igra boga? istoi onaj koji menja klimu sa pogonima na aljasci,

Hm da....
aj se vise dogovorite, jel menjaju klimu il kontrolisu mozgove....


imas rozvel i pedeset godina se demantovalo sta je tamo bilo... ubijani svedoci ...

Ah da....svi znamo za poznati snimak onog kamernama....koji je valjda svedok....pa je ziv....dobro, mozda je nesrecnim slucajem umro u svojoj 79oj godini.....

koliko ljudi je dozivelo nesrecni slucaj?

Koliko :)
i epilog vasington priznao konacno da su bili elieni i da su ih vivisekcirali i sta sve ne...

Naravno da nije priznao :)


sad pises ko cernov pr....:lol: rusi a i ne samo oni trekli lepo kolko treba ako nastanu crne rupe da pocnu da funkcionisu na nacin gde cemo da se igramo belog patuljka al bez snezane....

Ok....mozda nastane minijaturna crna rupa.
I sta onda?
Koliko opasna rupa, reda velicine atoma moze da bude?
 
Nekad je i lokomotiva smatrana opasnom....a i zavrsila se kao opasno oruzje.....Setimo se oklopnih vozova iz drugog svetskog rata.

U stvari, mozda je najbolje zabraniti sva naucna istrazivanja, zato sto mogu proizvesti nesto opasno.
Takodje, ugasiti sve fabrike metala, cigala, telekomunikacionih uredjaja, mikroprocesora, rafinerije, rudnike, aerodrome, luke, nafne busotine, pirincana polja, kukuruzna polja......
Za svaki slucaj.

pa ovo zadnje je ugaseno manje vise sve kod nas zahvaljujuci demokratama koji su nas tim gasenjem vracaju u kameno doba nauke...sto na neki nacin i nije lose. iskreno ober malo sviras...:) poredis lokomotivu i kukurizna polja sa tehnologijom koja moze da izazove nesto sto mnogi ni ne razumeju sta je... mozemo da se izvrnemo i vratimo u beck to the future kad je stvorena parna ili kad su bile prve rafinerije i avioni.... ali utisak, gorak je da je ivo neuporedivo. inace prvi avioni su se krsili ko nikad dok nisu poleteli kako treba. poginuo je samo pilot ili oni na kog su naleteli.... a ako cern ode...pola evrope ce da sija ko jelka....
 

Back
Top