promene u trudnoci

  • Začetnik teme radoznala tinejdzerka
  • Datum pokretanja
pa u trudnoci moras da nabacis 12-16 kila samo beba sto je, bez kilaze koju ti nabacujes od hrane, mada ima trudnice koej drze do sebe u trudnuci, a ima i zena koje posle trudnoce vode racuna o sebi, tako da zavisi sve do tebe:)
 
Eh, radoznala, nema tu pravila. Prema knjigama, zene se ugoje izmedju 11-13 kg, a u prva tri meseca, gotovo nista.
Ja sam se ugojila 36kg u trudnoci, u prva tri meseca 12. Imala sa 48kg, a porodila se sa 84. I posle godinu dana, imala sam - 48kg. A nisam drzala dijetu, samo sam dojila dete, i radila sve poslove...
I super sam se osecala sa tim viskom kilograma, nisam imala problema, bas nikakvih... osim sto me ni najbolji prijatelji nisu prepoznavali na ulici...
Sve to priroda sama udesi... i uglavnom - bude dobro!

Mama
 
ja sam zapocela trudnocu sa 57 kg,u prva tri meseca sam cak i smrsala na 55 kg. imala sam jake mucnine. to nemora da znaci da ih ima svako,neko prodje celu trudnocu a da ih ni nema. posle treceg meseca same prosle kao da ih nije ni bilo.trudnocu sam zavrsila sa 68 kg.kada sam se porodila imala sam 59 kg i ostala na tome. Dojila sam godinu dana, i u sustini ostala ista,ali srecnija, ispunjenija... zena.
sve to priroda sama regulise kao sto rece druga mama.
pozdrav tebi, i nemoj da brines.
 
Mislim da nije normalno da se neko u trudnoci ugoji 36 kilograma, niti je zdravo ni za zenu, niti za dete. Daleko od toga da trudnica treba da drzi dijetu, ali niposto ne sme da, bezmalo, udvostruci tezinu, jer time sama sebi komplikuje i trudnocu i porodjaj.
Sve je u glavi, ako ti cim saznas da si trudna to prihvatis kao bolest, legnes u krevet bez potrebe i izvoljevas, bices kilava trudnica. Ukoliko to shvatis kao drugo stanje, tako se i zove, sve ce biti u redu. Cini mi se da trudnoca donosi vece promene u glavi, nego u telu. Malo budes osetljivija, nervoznija ponekada bez razloga, ali to brzo prodje.
Ja sam se ugojila 11 kilograma i to je odmah otislo.
 
bas tako Mama,nema tu pravila,jer svaki organizam je drugaciji,i godine su tu,prve dve trudnoce bile su mi ok bila sam mladja,a sada u 37 pa jos i blizanci,ima razlike i u kilazi i u svemu pomalo.Ugojila sam se 25 kg i ne odlaze bas tako lako,a i jedem brate,pa sam svesna sto je tako,i to je to,zadovoljna sam sto posle duzeg perioda imam ove male andjele koji me uvek nasmeju i oraspoloze,pa i ako nije lako postici sve sam
 
bas tako Mama,nema tu pravila,jer svaki organizam je drugaciji,i godine su tu,prve dve trudnoce bile su mi ok bila sam mladja,a sada u 37 pa jos i blizanci,ima razlike i u kilazi i u svemu pomalo.Ugojila sam se 25 kg i ne odlaze bas tako lako,a i jedem brate,pa sam svesna sto je tako,i to je to,zadovoljna sam sto posle duzeg perioda imam ove male andjele koji me uvek nasmeju i oraspoloze,pa i ako nije lako postici sve sam

Pa mama to sad zna i bez nas, njeno dete bi vec trebalo u skolu jer bila je trudna daleke 2003. :mrgreen:
 
To sve zavisi od zene do zene.Poznajem jako puno njih koje su se ugojile do 9kg (sto znaci u prva tri,cetiri meseca nista).
U prvoj sam se ugojila 18kg ali sam sve skinula odmah posle porodjaja.U drugoj 15kg i tu mi je trebalo malo duze ali uspela sam da svedem kilazu na 53,dok sam se u trecoj trudnoci ugojila 12kg i jos uvek se borim sa njima :(
 
Meni je stomak poceo da se vidi tek u 5. mesecu. A jela sam malo vise nego inace. Kad sam zatrudnela, imala sa 56 kg. Na porodjaju skoro 80 kg. Pravi tenk sam bila. Posle porodjaja, odmah na izlasku iz bolnice, obukla staru velicinu odece, tj. odecu koju sam nosila pre trudnoce...To mi nikako nije bilo jasno. Ogromna sam bila, puno kila dodala, a otislo sve na porodjaju. Beba 40 dana, ja jedva 50 kg. Tek posle tri godine sam se popravila i imam staru kilazu.
A na kozi nisam imala nikakve promene...strije itd...
 
...prve dve trudnoce bile su mi ok bila sam mladja,a sada u 37 pa jos i blizanci,ima razlike i u kilazi i u svemu pomalo.Ugojila sam se 25 kg i ne odlaze bas tako lako,a i jedem brate,pa sam svesna sto je tako,i to je to,zadovoljna sam sto posle duzeg perioda imam ove male andjele koji me uvek nasmeju i oraspoloze,pa i ako nije lako postici sve sam

Svaka čast !!!!!!!!!!!!!!!!!!:klap: Ako je iko zaslužio da dobije poklon, to ste vi!
Pošaljite mi vaše i suprugovo ime i astro podatke i e-mail adresu.
Pozdrav
 

Back
Top