PUTOVANJE KROZ VREME

missmoon:
Sta vi mislite o tome? Da li je moguce (teoretski jeste, a prakticno?) Da li bi ga ljudsko bice prezivelo? Da je moguce, da li bi dovelo do 'butterfly effect-a' i kako bi to izgledalo?
Pozdrav
Teoretski je moguce ali ne znam ko bi mogao u skorijoj buducnosti da ga izvede.Mnogi su se bavili tim problemom,najdalje su isli Rusi,ali opet jako je tesko tom izvesti.I zamisli samo sta kako bi svet mogao da se promeni ako bi neko bio u stanju da se vrati par hiljada godina unazad.Nemaju svi ljudi samo istrazivacke ambicije.[/b]
 
Shta ako umesto materije, kroz vreme mozemo da posaljemo misli, saznanja i secanja? Ako bih dozvolio sebi da ove elemente svrstam, kao esenciju neke lichnosti,(pored emocija) da li bi to znachilo da je putovanje kroz vreme moguce?
[/i]Barem unazad, tj. u proshlost
 
mi smo tek na pocetku evolucije covecanstva tako da nasi jadni mali primitivni i ne razvijeni mozgici to jos uvek ne umeju da shvate i sami sebi da objasnimo kako i na koji nacin ....:))

ali svakako mislim da je nesto tu moguce pomeriti i promentiti ...

i takodje mislim da je moguce vratiti se u proslost pre nego otici u buducnost,

jer mi zvuci logicno ukoliko bi uspeli da se krecemo brze od svetlosti ...(jako brze) stigli bi neke jako daleke slike koje su bile emitovane pre 10-20-100 godina...

kao da upalis bateriju ...otrcis brze nego ta svetlost iz nje na 100 metara daleko...i gledas kako ta svetlost stize do tebe..odnosno kako se baterija pali...???

teorija bez veze,...ali etooo


POZZZZ
 
Na ovom forumu o ozbiljnim pitanjima u vezi fizike mogu da se cuju svakakve gluposti. Pod jedan, iako je Einstein povezao vreme i prostor jos uvek ne uspevamo da uvidimo bilo kakvu fizicku povezanost,kroz prostor mozemo da se krecemo, dok se cini da je vreme tece istom brzinom, sto je prilicno nejasno. Taj problem Enstein resava Specijalnom teorijom relativiteta. Najprostiji primer je gorepomenuti u vezi baterije koju palimo, pa otrcimo brze od svetlosti i tamo vidimo sami sebe kako je palimo. Ovo je ocigledna besmislica, i neme veze sa putovanjem u proslost vec sa brzinom svetlosti.
Pokusajte da shvatite da su paradoks blizanaca, dilatacija vremena i sl. samo neka tehnicka ogranicenja, i da je nas mozak jos uvek nezreo da se bavi ovakvim problemima. Nemojte samo da prepricavate ono sto ste negde culi ili procitali, vec pokusajte malo da razmislite. Samo ideja putovanja u proslost daje beskonacni broj paradoksa, i svakako nije moguca na nacin na koji ga danasnja nauka posmatra.
 
Anonymous21:
Na ovom forumu o ozbiljnim pitanjima u vezi fizike mogu da se cuju svakakve gluposti. Pod jedan, iako je Einstein povezao vreme i prostor jos uvek ne uspevamo da uvidimo bilo kakvu fizicku povezanost,kroz prostor mozemo da se krecemo, dok se cini da je vreme tece istom brzinom, sto je prilicno nejasno. Taj problem Enstein resava Specijalnom teorijom relativiteta. Najprostiji primer je gorepomenuti u vezi baterije koju palimo, pa otrcimo brze od svetlosti i tamo vidimo sami sebe kako je palimo. Ovo je ocigledna besmislica, i neme veze sa putovanjem u proslost vec sa brzinom svetlosti.
Pokusajte da shvatite da su paradoks blizanaca, dilatacija vremena i sl. samo neka tehnicka ogranicenja, i da je nas mozak jos uvek nezreo da se bavi ovakvim problemima. Nemojte samo da prepricavate ono sto ste negde culi ili procitali, vec pokusajte malo da razmislite. Samo ideja putovanja u proslost daje beskonacni broj paradoksa, i svakako nije moguca na nacin na koji ga danasnja nauka posmatra.
E sada cu morati da citiram kulirazu:
Da nije tvog nika pomislio bih da sam ja ovo napisao :D
Jedino moram da dodam jednu stvar,pre jednu pomisao i veoma smelu teoriju po kojoj je jedan americki kosmonaut boraveci dugo u svemiru i putijuci velikom brzinom napredovao 2,1 (ili tako nesto) sec u buducnost.Naravno u proslost je nemoguce otici a zamislite tek posledice kad bi se nesto promenilo....ali nemoguce je...
 
Weeky:
Anonymous:
Anonymous21:
dok se cini da je vreme tece istom brzinom, sto je prilicno nejasno. Taj problem Enstein resava Specijalnom teorijom relativiteta.

Otkud to da vreme tece istom brzinom i gde to Ajnstajn resava taj problem STR-om?????? :shock:
PA kako da ti objasnim kad ne znam kolko znas o njoj? :x

Hmmm pa pokusaj mada sumnjm da ces uspeti da objasnis to bilo kome ali ajde :roll:
 
Anonymous:
Weeky:
Anonymous:
Anonymous21:
dok se cini da je vreme tece istom brzinom, sto je prilicno nejasno. Taj problem Enstein resava Specijalnom teorijom relativiteta.

Otkud to da vreme tece istom brzinom i gde to Ajnstajn resava taj problem STR-om?????? :shock:
PA kako da ti objasnim kad ne znam kolko znas o njoj? :x

Hmmm pa pokusaj mada sumnjm da ces uspeti da objasnis to bilo kome ali ajde :roll:
Pa ajde reci mi odakle da pocnem?Recimo samo da kazem da moraju da teku istom brzinom jer bi inace bilo moguce da se kroz prostor prebacis za nelogicno malo ili veliko vreme!
 
Прво ако мислите на физички путовање кроз време, мрате да имате у виду да онда морате да путујете и кроз простор. Ако би желели да се вратите 50 год уназад морате да имате у виду да је земља тада била на другом месту. Исти случај важи и када идете у напред.
Друго време могу да примете и осете само објекти који се крећу релативно споро. За фотоне нпр. време не постоји, све се догађа тренутно.
 

Back
Top