Sve je bolje od ravne crte

Hellen, znam i ja bar dva primera gde su ljudi stupili u vezu a oboje bili u brakovima u kojima su bili nezadovoljni.
I od kad su se razveli i ponovo ozenili ili udali za ljude sa kojima su bili u -strashnom grehu preljube- isto tako imaju decu, napreduju i stvarno su srećni i uspešni.

Ništa od toga ne bi bilo da su se držali svih tih forumskih zapovesti tipa:
- neka se najpre razvede pa neka bude sa mnom,
- ko jednom prevari prevariće opet,
- ne gradi svoju sreću na tuđoj nesreći itd itd.

Život nije zbir pravila i principa, to je živa stvar u kojoj su razni ishodi mogući.
Naravno, više je loših ishoda ovakvih avantura, ali nije sve crno-belo.
 
Hellen znas u cemu je razlika izmedju uspesne i neuspesne takve veze. Uspesna je veza ako se sastave dvoje dobrih ljudi. Zato sto dobar covek ili zena jednostavno nece povrediti onog drugog.
Sto se tice razlike u godinama 15 je plafon preko toga se ide na razgovor kod Patrijarha da on da ili neda svoj blagoslov.
 
Mislis da ce ovaj u 55 da se razvede i napravi ovoj od 35 bebe? :-)

Не знам. Потпуно небитно.

Ош и моју причу?

Ја била у фази када сам после развода била дуго сама, и још неспремна за емотивно везивање...а недостајао ми је и људски и сексуални контакт са неким...
И сретнем своју давну симпатију из младости и привуче ме, једино он и нико други...

И изађемо пар пута, и почнемо да се виђамо... и сазнам да је већ 5 година у озбиљној вези, да су дошли до тачке ''или се венчавамо или раскидамо'', и да су тренутно у неком раскораку са жељама... Иначе, девојка му живи у другом граду...

То је било све што сам знала о његовој вези, никада после ништа нисам ни питала нити ме интересовало...Ми смо 9 месеци били у вези, без неких великих емоција, али једноставно тада смо некако били потребни једно другом... Нити сам шта очекивала, нити сам прижељкивала било какву конкретизацију те везе, није ми сметала његова девојка ни његово виђање са њом....
Па није сврха и крајњи циљ сваког мушко-женског односа вечна љубав, брак и деца!:lol:

После 9 месеци нашег повременог виђања, све се некако истопило и престало само од себе...
Два месеца после престанка те наше везе, сретнемо се на улици и он ми сав озарен каже да се жени, да је ипак преломио..и тако то... Ја му искрено пожелим сву срећу....и тако се то заврши.

Понекад га сретнем. Шета се са ћеркицом. Увек се срдачно јавимо једно другом, остао ми је драг као човек, не осећам никакву нелагодност ни кад га сретнем са женом...
Много ми је значио у једном тренутку, не емотивно, значило ми је његово присуство у мом животу и то је све. :D
 
Hellen, znam i ja bar dva primera gde su ljudi stupili u vezu a oboje bili u brakovima u kojima su bili nezadovoljni.
I od kad su se razveli i ponovo ozenili ili udali za ljude sa kojima su bili u -strashnom grehu preljube- isto tako imaju decu, napreduju i stvarno su srećni i uspešni.

Ništa od toga ne bi bilo da su se držali svih tih forumskih zapovesti tipa:
- neka se najpre razvede pa neka bude sa mnom,
- ko jednom prevari prevariće opet,
- ne gradi svoju sreću na tuđoj nesreći itd itd.

Život nije zbir pravila i principa, to je živa stvar u kojoj su razni ishodi mogući.
Naravno, više je loših ishoda ovakvih avantura, ali nije sve crno-belo.

Bas tako, ali kod nas ima jako malo hrabrih ljudi, svi se necega plase. Te nemoj ovo nemoj ono, i onih koji ni u sta ne veruju i sve misle da je crno i jadno.
Ja stalno kenjam kako je sve jadno, ali se nikad ne prepustim tome. Da sam ja tako razmisljao i jos par ljudi koje znam, kad smo bili u teskim "bezizlaznim" situacijama mogli smo samo crknut.
Kad se boris bez straha, putevi ti se sami otvaraju - cudno ali istinito.
Samo kad se setim 2002-ge godine... sto problema a sve sam ih resio kao par sitnih.

Ja sam mag problema.:D

Ali yebes malodusne ljude dok se sami ne probude iz toga niko im nece pomoci, taman im i dao manual instruction.:lol:
 
Не знам. Потпуно небитно.

Ош и моју причу?

Ја била у фази када сам после развода била дуго сама, и још неспремна за емотивно везивање...

Jao ja sam kenjac i nespremna za emotivno vezivanje:roll:

Ti samo mucis pi,cu zbog nekih nazovimo emocija i ko zna kakve su.
Drugo je, ako nisi naisla na tipa koji te pali i za kojeg smatras da cete dobro istorbat, ali naici na tipa koji te lozi kao kozu a da ga odbijes jer emocije imaju shtih je cista glupost.

Sorry, da se ispravim tek sam sad procitao do kraja. Ipak si dobro napravila i castila pi,cu.
 
Не знам. Потпуно небитно.

Ош и моју причу?

Ја била у фази када сам после развода била дуго сама, и још неспремна за емотивно везивање...а недостајао ми је и људски и сексуални контакт са неким...
И сретнем своју давну симпатију из младости и привуче ме, једино он и нико други...

И изађемо пар пута, и почнемо да се виђамо... и сазнам да је већ 5 година у озбиљној вези, да су дошли до тачке ''или се венчавамо или раскидамо'', и да су тренутно у неком раскораку са жељама... Иначе, девојка му живи у другом граду...

То је било све што сам знала о његовој вези, никада после ништа нисам ни питала нити ме интересовало...Ми смо 9 месеци били у вези, без неких великих емоција, али једноставно тада смо некако били потребни једно другом... Нити сам шта очекивала, нити сам прижељкивала било какву конкретизацију те везе, није ми сметала његова девојка ни његово виђање са њом....
Па није сврха и крајњи циљ сваког мушко-женског односа вечна љубав, брак и деца!:lol:

После 9 месеци нашег повременог виђања, све се некако истопило и престало само од себе...
Два месеца после престанка те наше везе, сретнемо се на улици и он ми сав озарен каже да се жени, да је ипак преломио..и тако то... Ја му искрено пожелим сву срећу....и тако се то заврши.

Понекад га сретнем. Шета се са ћеркицом. Увек се срдачно јавимо једно другом, остао ми је драг као човек, не осећам никакву нелагодност ни кад га сретнем са женом...
Много ми је значио у једном тренутку, не емотивно, значило ми је његово присуство у мом животу и то је све. :D

Helen, hvala za ovaj tekst.
Ti si jaka zena, ima tu nesto... znas i sama da tvoja prica nije tako cista, pogotovo za 'nju'... ali je razumem.
Ti si bila reagens odluke. Znam taj osecaj, bilo je kod mene jednom obruto... doduse samo u mojoj glavi, ali mislim da shvatam.

U svakom slucaju se slazem da pokrivac osude ne ide i da se zaista svaki slucaj moze i mora posmatrati za sebe.
A sto bi se drugi i mesali...? Ionako su najcesce saveti dusebriznika posledica neke ljubomore na srecu, hrabrost ili nesto trece.

Cak i svesno izbrani pakao ponekad ima smisla.
 
Ljudi, zivot je cudo!
Sto moze da ti se zakomplikuje zivot, pa to nije normalno.
Ponekad pozelim ravnu crtu, ravnu crtu na monitoru, ali onom pored (mog)
bolesnickog kreveta.

Zato, dobro razmisljajte o svakom svom koraku u zivotu, jedna nepromisljena odluka moze da promeni bukvalno sve, sve, sve...

Hvala Hellen za tvoju pricu. Ivo je lepo rekao da si jaka zena. Jesi. Moje postovanje tebi.
 
Не схватам како се из ове приче може видети да сам ''јака жена''?
Да сам ''јака'' по неким друштвеним мерилима ваљда би требало да одолим искушењу и да не будем у вези са заузетим момком...
 
Не схватам како се из ове приче може видети да сам ''јака жена''?
Да сам ''јака'' по неким друштвеним мерилима ваљда би требало да одолим искушењу и да не будем у вези са заузетим момком...

Sagledavanje svoje realnosti, kritika sebe a pri tome ne biti tuzna placipichka i traziti shavatnje, opravdanje i rame za plakanje - to je snaga kada je sve zajedno na gomili.

Ja sam te tako video iz teksta, no kao sto sam ranije rekao, i nisam neki u proceni karaktera.
 
Критика себе?
Нисам нешто приметила да сам се самокритиковала, а не знам ни зашто бих...:roll:

Ма, у принципу - небитно је...само ме је зачудило...
 
ma helen slabo ti ide prihvatanje postova na ovoj temi... ako kazes da akter dogadjaja treba da odlucuje o tome sta hoce i sta nece u svom zivotu, onda stitis preljubu i forsiras nemoral. ako navedes svoj zivotni primer koji nije sablon, onda si heroj zena jer se nisi samoubila nakon sto se rastocila prijatna jedno-smo-drugom-dobrodosli-na-kratko veza sa simpatijom iz mladosti... bolje smerno cuti :D
 

Back
Top