Šiptari se rokaju međusobno, hehehe

VanZorich

Primećen član
Poruka
971
Ispade da ovo bekstvo iz zatvora na Kosovu i nije bila tako loša stvar, hehehehe, barem ne u njegovom slučaju.
Pa kad krene sad osveta, hehehehe, jaooo, to će se pokolju svi, hehehehehehe.
Mislim da će tu biti daleko viš rezultat nego 1:0 za nas na kraju utakmice.
Ja mislim da će biti rezultat tu barem 10-15:0 za nas, hehehehe.
U svakom slučaju tu su bodovi za nas.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obračun kod Tetova
1. novembar 2007. | 13:29 -> 17:25 | Izvor: B92, Beta, Tanjug, BIRN
Tetovo -- Begunac iz kosovskog zatvora Dubrava Džavid Morina ubijen je noćas kod Tetova u Makedoniji u obračunu kriminalaca, navodi makedonska policija.

Morina je bio jedan od vođa Albanske nacionalne armije ANA u Makedoniji, a poznatiji je bio kao "komandant Drenica". Portparol makedonske policije Ivo Kotevski rekao je Tanjugu da je Morina ubijen prošle noći u "obračunu kriminalnih bandi", a ne u akciji policije protiv ANA.

"Leš muškarca sa više prostrelnih rana, pronađen jutros na putu u blizini sela Odri, kod Tetova, identifikovan je kao Džavid Morina", rekao je Kotevski.

Morina je, prema navodima policije, ubijen u oružanom sukobu sa grupom Agima Krasnićija iz sela Kondova. Krasnići je optužen za terorizam u Makedoniji.

Potvrđeno je da su u obračunu povređeni Ali Krasnići i Zijad Veseli, pripadnici grupe Agima Krasnićija iz Kondova. Agim Krasnići je inače blizak vladajućoj Demokratskoj partiji Albanaca Menduha Tačija.

Morina je nedavno pobegao iz zatvora Dubrava, na Kosovu, u grupi od sedam zatvorenika. Njih predvodi Ljirim Jakupi, poznatiji kao "Nacista", jedan od bivših lidera Oslobodilačke vojske Preševa, Bujanovca i Medveđe.

Morina je u Makedoniji bio optužen u vezi sa ubistvom dvojice policajaca u Gostivaru 2002. godine, a u Dubravi je izdržavao 12-godišnju kaznu zbog terorističkih napada u Makedoniji.

Pretpostavlja se da je u grupi sa Jakupijem i Morinom bio i Ramadan Šiti, optužen za ubistvo jednog taksiste i ranjavanje trojice policajaca u bombaškom napadu na stanicu policije u Skoplju 2004. godine.

Snimak naoružanih osoba

U tetovskom kraju od pre dva dana raspoređene su jake policijske snage i pripadnici specijalne policije Alfa. Zvanično je objašnjeno da se traga za vođom kriminalne bande.

Policija je potvrdila da je primila prijave da u blizini sela u okolini Tetova uniformisane grupe sa oznakom ANA kontrolišu putnike.

Hrvatska televizija sinoć je prikazala snimke naoružanih ljudi u uniformama, snimljene negde severno od Kumanova, verovatno kod jezera Lipkovo.

Jedan od njih kaže da nema drugog izbora nego da uzme oružje jer je makedonska vlast preduzela oštre akcije protiv bivše Albanske nacionalne armije (ANA). Snimci, koje su navodno napravili sami gerilci, prenela je i makedonska televizija A1.

Na snimcima HTV-a koje su prenele skopske televizije A1 i Al SAT, gerilci su izjavili da se organizuju kao zaštitna snaga i kao protivteža navodnim naoružanim grupama Srba na tom području.

Naveli su da se okupljaju zbog zaštite, jer imaju pouzdane informacije o navodnom naoružavanju pripadnika takozvane Garde cara Lazara na kumanovskom području.

Makedonska policija navodi da još ispituje video-snimke koje je emitovala Hrvatska televizija, saznaje agenciji Beta od policijskih izvora. Policija, kako je rečeno, još nema objašnjenja ko su ti ljudi.

Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Ivo Kotevski izjavio je da će policija pregledati snimke i ispitati gde su napravljeni, kada i ko ih je načinio.

On je naveo da Ministarstvo unutrašnjih poslova te zemlje nema "nikakve indicije" da se radi o "politički instruisanoj grupi".

"Za sada treba da se utvrdi autentičnost tog snimka. Ministarstvo unutrašnjih poslova ispitaće snimak. Treba da se utvrdi i da li je eventualno snimak napravljen u Makedoniji ili s kosovske strane Lipkovskog jezera", izjavio je Kotevski.

Posle prošlonedeljnog napada na makedonsku policijsku patrolu kod sela Maline u Makedoniji, raste napetost među tamošnjim stanovništvom, navela je HTV.

Kotevski je istakao da je bezbednosna situacija u Makedoniji "stabilna i mirna", ali je dodao da postoji izvestan "rizik u kontekstu regionalnih dešavanja".

"Za dosadašnje incidente koji su se dogodili na teritoriji Republike Makedonije odgovorne su kriminalne grupe ili pojedinci", rekao je on, dodavši da će rad policije u narednom periodu biti usmeren na borbu protiv kriminalaca.
 
snimak je bioi na nasoj televiziji,s tim da je odgovor otprilike glasio, "ovde smo jer drzava makedonija ne postuje manastirski dogovor i tesno saradjuje sa gardom cara lazara koji i naoruzava" to je osoba obucena u srnu "uniformu" otprilike rekla.

Tacnije,taj lik sa maskom je rekao:"...saradjuju sa ELITNOM srpskom gardom "Car Lazar"..."

Nisam mogao da se ne nasmejem na ono "elitna"...ja sam "elitniji" od njih...:grin:
 
Tacnije,taj lik sa maskom je rekao:"...saradjuju sa ELITNOM srpskom gardom "Car Lazar"..."

Nisam mogao da se ne nasmejem na ono "elitna"...ja sam "elitniji" od njih...:grin:

e sto ti je propaganda.... onomad onaj njihov "boss" rece da ce na granici doci sa deset hiljada [i slovima 10.000:lol:] gardista, kad ono nekolicina. ali to na neke deluje i proradi im adrenalin i....
 

Back
Top