Srbi VS Srbijanci

ako je neko ovde stoka to su ovi sto stokom nazivaju nove doseljenike , a svi znamo da je beograd imao 1945 150.000 stanovnika a da sam ima 2 miliona. i odakle je doslo ovih 1850000? pa zna se iz takodje raznoraznih kako vlasnici njihovih komentara kazu "vukojebina", pa sad oni glume neku nobles gospodu a jos im praziluci vire zna se odakle.
 
Prost primer: uzmite po 50 000 ljudi iz Subotice, Novog Sada, Beograda, Sarajeva, Podgorice i Banja Luke - i stavite ih... na primer u Nis... I onda recite "to je Nis"... Mozda samo na karti sveta...
I pitajte Nislije da li bi bili srecni sa tako necim?

A stvarno bi mogli da pitate Beogradjane... oni koji su bili tu pre '41. Jos bolje ako nadjete nekoga ko je tu jos od pre 1914.
 
Prost primer: uzmite po 50 000 ljudi iz Subotice, Novog Sada, Beograda, Sarajeva, Podgorice i Banja Luke - i stavite ih... na primer u Nis... I onda recite "to je Nis"... Mozda samo na karti sveta...
I pitajte Nislije da li bi bili srecni sa tako necim?

A stvarno bi mogli da pitate Beogradjane... oni koji su bili tu pre '41. Jos bolje ako nadjete nekoga ko je tu jos od pre 1914.

Sto da pitamo Beogradjane?
Imaju li oni tapiju na Beograd?!
 
На крају крајева кад су такви ратници и кад су се тако на++++ мајке усташама и осталим некрстима , како то да су сада овде а не тамо ........
Како вам звучи израз избеглица из Бања луке- колико знам то је наша територија , зашто би неко бежао одатле. Ја због једне такве извисих за радно место......

На крају крајева тема је била СРБИ вс Србијанци , а не Срби ВС БГД.
 
Vidis, uvek se ta prica ovako zavrsi........sram vas bilo...tacka !

Zato sto ovde ne smes da progovoris o nepotizmu i zaposljavanju preko "strikana ":evil:
Neka svako od vas, malo razmisli, koliko licno poznaje unesrecenih, zaista jadnih izbeglica?
A koliko poznaje, ugojenih svercera , trange - frange majstora???

Ja cu samo jedan primer reci, pored one blamaze u opstini.....
Licno znam lika, jer je vozio kod mene jedno vreme kamion.......sam je pricao, koliko su dobili bele tehinke, para, stotine paketa, garderobe.......kada je izgradio kucu, kupio je "Dalas"kozni namestaj za dnevnu sobu.......ali , smeje se, "necu da se selim pred zimu, nisam lud......ko ce placati struju u kuci......ostacu ove zime u samackom hotelu, pa na prolece."

Kada sam ga naivno pitao , mogu li doneti stvari od klinaca, lepo ocuvane i ciste.......smejao se, kaze:" gadjali bi te, "........sto , pitam......" ma nece ti oni to.....oce novo, u najlonu, dobijaju stalno......"

eto, mogu od tih koje poznajem da spomenem samo celu porodicu s očeve strane. smem da progovorim o nepotizmu preko strikana da. ali da te pitam, ako je čovek došao iz bosanskih gudura kako ih ovde rado spominjete, odakle mu strikan na položaju da sredi posao preko njega. a šta se izbeglica tiče, idi malo se prošunjaj po kontejnerima u izbegličkim centrima pa mi reci da li je tom narodu fino. inače, imam tu sreću (ili nesreću - kako kome) da živim u jednoj od članica EU, i pogodi ko u mom kraju vodi odma iza šiptara najveći dealer community? (momci iz BG se dočepali vize, a sami znate kako se to radi u "blokovima"...)bio sam letos u mokroj gori, i da čuješ akcenat leleeeee...za tebe i tebi sličnima je bosna onda već od čačka prema zapadu.a da ne spominjem te ostale nepotistične seljake tipa: Mihajlo Pupin (rođen tada još u austro-ugarskoj), Milutin Milanković (Osijek), Nikola Tesla (Smiljan kod Gospića), Mileva Marić Ajnštajn (Titel, tada isto austro-ugarska), Ruđer Bošković (Dalmacija), Miloš Crnjanski (Mađarska), Jovan Dučić (trebinje), Aleksa Šantić (Mostar), Svetozar Ćorović (Mostar), Branko Ćopić (bosanska krajina) i spisak bi mogao da se nastavi i daleko dalje...uh ti seljaci, preko drine ili dunava uhhh
da ne poveruješ

a tim tvojim asimilacionim teorijama mogu samo da s enasmejem...znači musliman u beogradu mora da primi običaje i jezik (još će na kraju slavu da slavi) pa treba onda ti kad odeš u užice lepo da pričaš kao tamošnji građani...mhm pa da.

na kraju još zatraži da se ijekavica zabrani ustavom (šta bi na to rekao vuk karadžić da mi je da znam...)

malograđani
 
tema je inace klasican sovinizam i sabanizam , mrznja prema pripadnicima sopstvenog naroda iz drugih krajeva samo zato sto malo drugacije izgledaju, ponasaju se , govore za razliku od postavljaca. i gde to pise da neko ako predje da zivi u drugi grad mora da prihvati obicaje i govor tog kraja?
 
На крају крајева кад су такви ратници и кад су се тако на++++ мајке усташама и осталим некрстима , како то да су сада овде а не тамо ........
Како вам звучи израз избеглица из Бања луке- колико знам то је наша територија , зашто би неко бежао одатле. Ја због једне такве извисих за радно место......
Banja Luka nije nasa teritorija. Banjalucani jesu nasa braca, ali (nazalost) oni su u drugoj drzavi, a to da si izvisio samo zbog toga sto je "jedna takva" dobila radno mesto, mozda razlog potrazis u necemu drugom.
Na kraju krajeva, pa moraju i oni da zive, ako su vec izgubili sve sto su imali, valjda im treba dati bar toliko da prezive, jer, dobro znamo kako zive izbeglice u Srbiji ("cast" izuzecima)!
 
tema je inace klasican sovinizam i sabanizam , mrznja prema pripadnicima sopstvenog naroda iz drugih krajeva samo zato sto malo drugacije izgledaju, ponasaju se , govore za razliku od postavljaca. i gde to pise da neko ako predje da zivi u drugi grad mora da prihvati obicaje i govor tog kraja?

Ooooooo veliki nacista, shovinista i verski fundamentalista prodaje priche o diskriminaciji? Ovo postaje dobro, uzecu kokice... :lol: :lol: :lol:
 
Prost primer: uzmite po 50 000 ljudi iz Subotice, Novog Sada, Beograda, Sarajeva, Podgorice i Banja Luke - i stavite ih... na primer u Nis... I onda recite "to je Nis"... Mozda samo na karti sveta...
I pitajte Nislije da li bi bili srecni sa tako necim?

A stvarno bi mogli da pitate Beogradjane... oni koji su bili tu pre '41. Jos bolje ako nadjete nekoga ko je tu jos od pre 1914.

beogradjana je onih pravih 1945. godine ostalo 150.000 . I posto znamo da je postavljac topica komunisticki sincic koji se iz ko zna koje vukojebine na krilima tatice komunjare dovukao u Beograd - znaci sve ovo izgleda smesno :)
 
@ BILJA

Mislim da imam pravo da moj rodni grad ostane to sto je bio. Cik da neko proba da prakticno obrise Valjevo, Leskovac, Podgoricu ili Bijeljinu sa mape... odmah bi "dobio po glavi"

A ko je to rekao da je Beograd obecana zemlja??? Ili, ako je ovde vec tako dobro - pa neka se cela Srbija doseli ovde, mislim da bi mogli dovoljno stanova da napravimo.
U sledecoj fazi sve juzno od Kragujevca da samo Albancima, sve istocno Bugarima, da pustimo Hrvatsku do pred Zemun, a ostali - kako im drago.

A da ne bi mislili da mnogo pricam o politici - zamislite se makar malo nad belom kugom. Beograd je tek nesto porastao ('90-'00) sa ovolikim useljavanjem. I onda, kad se stanovnistvo navikne na uslove koji su ovde - nema dece dovoljno.

Beograd je sto se prirodnog prirastaja tice - mrtav. Pa gde zurite u mrtav grad???????????
 
@ BILJA

Mislim da imam pravo da moj rodni grad ostane to sto je bio. Cik da neko proba da prakticno obrise Valjevo, Leskovac, Podgoricu ili Bijeljinu sa mape... odmah bi "dobio po glavi"

A ko je to rekao da je Beograd obecana zemlja??? Ili, ako je ovde vec tako dobro - pa neka se cela Srbija doseli ovde, mislim da bi mogli dovoljno stanova da napravimo.
U sledecoj fazi sve juzno od Kragujevca da samo Albancima, sve istocno Bugarima, da pustimo Hrvatsku do pred Zemun, a ostali - kako im drago.

A da ne bi mislili da mnogo pricam o politici - zamislite se makar malo nad belom kugom. Beograd je tek nesto porastao ('90-'00) sa ovolikim useljavanjem. I onda, kad se stanovnistvo navikne na uslove koji su ovde - nema dece dovoljno.

Beograd je sto se prirodnog prirastaja tice - mrtav. Pa gde zurite u mrtav grad???????????
Ja ne zurim, volim Beograd, ali, hvala lepo.
Kratke i ponekad duze posete drage su mi, ali, meni je moja Macva jedna jedina.
Sto se tice bele kuge, nije ona samo specijalnost (citaj i specificnost) Beograda, ona je nase fakticko stanje, i u dogledno vreme ne vidim da ce se ista promeniti.
Ali, to je neka druga tema, i nije mi bila namera da se svadjam, samo sam htela podvuci, da niko od nas nema tapiju ni na sta sto nije njegova licna (privatna svojina)!
 
Sve u stilu:

"Evo vamo još ednog prekodrinskog...!!!"

1237106586_cfccea92bc.jpg
464282683_d33ac77b8e.jpg

Sad je barem sve jasno - "Vanzemaljci" su krivi za sve!!!

"Pismeni", "obrazovani" i "kulturni" su se ovdje jasno izjasnili:"Ko ye.e Vuka i njegovu ijekavicu!!!"

Sramota!!!
 
beogradjana je onih pravih 1945. godine ostalo 150.000 . I posto znamo da je postavljac topica komunisticki sincic koji se iz ko zna koje vukojebine na krilima tatice komunjare dovukao u Beograd - znaci sve ovo izgleda smesno :)
Znači, zapravo se radi o debelo iskompleksiranom zemljaku koji je zaboravio šta je bio, a da nakon toga ništa postao nije!!!! Dobro je to dok čovjek ima nekakav izgovor za vlastitu nesposobnost i lične životne promašaje!!! :roll:
 
hmmmmm
idi dada.....ti se sigurno secas perioda kada je vojna policija jurila po kucama momke...pa ono..keve kao....neznamo gde je...nije se javljao..zivi sa devojkom negde....secas se sigurno...da negnjavim time..
e u to vreme...tog sakrivanja....bgd je bio pun upravo tih bosanaca i krajisnika za koje su nas mobilisali i slali u rat......
recimo u diskoteci bus..sto na vrstima sto u gostima sve bosancerosi
novi sad...urnisase...mala banja luka...
isto kao sto vi srbi iz srbije nevolite krajisnike...nevole ni oni vas.....verovali ili ne....ali garant znam da imaju misljenje....za nijansu bolje nego hrvati....samo zato jer su ovde....ali neretko im izleti...
...
da smo mi morali da bezimo tamo kojim slucajem....dobili bi onu stvar da izbijemo oci od njih....no nebitno

poenta mog posta je....da pitam...ima li glupljeg naroda od srba??????
dok je bilo hrvata...mrzesste se sa njima...oni odose...ostadose muslimani....pa mrzesmo njih...pa oni odose....pa siptari...odose...pa nam smetase crnogorci...i oni odose.....

e sad kad nema nikoga...ajd malo da vidimo ko nam smeta medj nama...aha...ovi su dosli od nekud...a i drugacije pricaju...a ni oni nsu nista pametniji pa i oni...sherendaju....pa ajd da tu resimo stvar...pa kad i oni odu...ajd da vidimo koje iz kog kraja srbije...i ko nam smeta u kom kraju.....pa beograd...uze nam sve pare....pa vosha....oce da ide....paaa

mislim ljudi.......gde to ima u svetu...dajte mi 1 zemlju,pa da mogu mirno da zaspim
 
E, a sada da vidimo.
Nije pristojno govoriti o sebi kad me niko ne pita, ali radi pisanja posta, reći ću sledeće:
1. Prema priči starijih:1945. godine vozovi bez voznog reda stigoše u Vojvodinu. OK. ,,Osma ofanziva,,. Prvo su iz mesta u kome živim proterani folksdojčeri. Došli Bosanci. Prvo su demontirali sve što valja, jer nisu znali kako funkcioniše. OK, došli ljudi iz nerazvijenih krajeva gde imati jednu mršavu kravicu znači ekstenzivno stočarstvo. Videli vinograde, posekoše, šta će im. Itd. Od mesta koje je u vreme Nemaca imalo zanatlije, obradjene oranice, malu privredu, luku na Dunavu, perfektne evidencije, velike i uredjene domaćinske kuće, danas ostade zapuštena selendra. Nisu Švabe ništa odnele sa sobom. Nemačko groblje opljačkano, porušeno, kradje nadgrobnih ploča uobičajena stvar.
2.Prema priči starijih: 60-te su bile uvod u veliku privrednu reformu. Kadrovi su dolazili iz ,,uže Srbije,, da pokažu Bosancima kako treba raditi. Ko je imao srednju školu bio Bog. Dodje moj tata i zagleda se u Bosanku. Oženi se. I dan danas njena familija ga zove Srbijanac ili Gedžo. Uglavnom, obrazovaniji je i pismeniji od svih njih zajedno. OK i to. Na svim ključnim pozicijama u firmama u okruženju postavljeni su polupismeni Bosanci. Jedini obrazovani kadrovi Srbijanci. Oni su bili pokretači razvoja i reformi. No coment. Bosanci stalno mašu partizanskim spomenicama, uglavnom im je radno mesto POMOĆNIK NOSIOCA PARTIZANSKE SPOMENICE. Korupcija, mito, Kradje su normalna stvar, ne kažnjavaju se. To tako treba.
3. Iz ličnog iskustva, današnjica: okruženje se nije mnogo promenilo. Došli su novi talasi 90-tih, normalno kod svojih rodjaka. Merila vrednosti ne postoje. Daj šta daš, ko prvi stigne na njivu, njegov je usev. Pljuje se po svemu i svakome. Svuda okolo korov, smeće, pijandure koje pevaju pesme Oj, Krajino, noćas si daleko.

Sprovela sam malu anketu u maminoj familiji.
Pitanja -zašto su Bosanci pucali na Srbijance 1914-1918
-zašto su Bosanci pucali na Srbijance 1941-1945
Odgovor: SVI SRBIJANCI SU ČETNICI, MAJKU IM *****!
A da pri tom pojma nemaju ko su četnici, koje ideje su branili dok su pucali u braću, od koga su oslobodili i koga su oslobadjali. No coment.

Srbijanci nikad nisu bežali (da zanemarimo prelazak preko Albanije u Prvom svetskom, to je ipak bila strategija). Nikom ništa nisu oteli. Povlače se pred velikim bezobrazlukom i ohološću onih koji su došli. Kad je zagustilo oko Vukovara, većina rezervista su bili Srbijanci, a Bosanci su uglavnom pijuckali pićenca po kafanama i davali prognoze. I tiho patili u sebi? Nije ih mnogo bilo briga za braću van Srbije. Uglavnom kažu da oni hrane Srbijance i da Srbija sve odvlači. Blago nama.

Daj da kažemo jednom za svagda, ne znam šta nije jasno: NISU SVI SRBI ISTI! PODELILA NAS JE ISTORIJA, IDEJA KOMUNIZMA KAO FIKTIVNOG OBLIKA DRUŠTVENOG UREDJENJA (BOLJE REĆI SOCIJALIZAM) I RATOVI U KOJIMA NISMO UČESTVOVALI! Glavno je bilo suzbijati velikosrpski nacionalizam???

I šta još nije jasno kad se pita: gde si rodjen? Jer tamo gde si rodjen, možeš da imaš odredjene povlastice, kao svuda u svetu. Ako si rodjen u Švajcarskoj, normalno je da si tamo gradjanin prvog reda. Ko kaže da su svi gradjani isti? To samo tako piše. Zna se red. Kad odeš u drugu zmelju, tamo si gost. Moraš prvo da se dokažeš. Da prihvatiš pravo, običaje i sve ostalo ako hoćeš da ostaneš. A šta je ovo? Dodje neko iz pizdinaca i prosipa mi ideju da je veći Srbin i patriota od mene, da je sposobniji i da je on pravi, a ja sam falsifikat? I pri tom otresa sline rukom u širokom luku...Valjda im je i to kvalitetnije...

I zato svi oni koji zastupaju tezu da su svi Srbi isti i da je ovo sramota od teme, neka dobro razmisle-istorija je pokazala da su radi takvih razmišljanja pucale nasilne tvorevine od država i državica i da su uglavnom Srbi ubijali jedni druge!

KO NE ZNA KO JE PRAVI SRBIN, NEKA OBNOVI LEKCIJE IZ ISTORIJE. TO JE BAR LAKO, STALNO NAM SE PONAVLJA....

Pokušala sam da ne budem suviše lična i da pojasnim. Kad me neko pita šta sam, kažem Srpkinja, rodjena na severu Srbije, u Vojvodini, od majke prekodrinske i oca paprikara...Nezgodna kombinacija. Jedni misle da sam autonomašica, drugi vele Srbijanka, treći-aaaa, neeee, gleda se po majci....

A ja kažem:Nemoj da se povlačimo po sudovi u Palanku, vatamo za vratovi i udaramo sa šake u čelo! Slušaj, vamo! Nemoj da se jediš, ta mani ih...
Uglavnom, što se tiče teme, trenutno 1:0 za goste, al još ima šanse da makar izjednačimo, a posle, će vidimo...
 
Vidim ja, većina Srba se izgleda deli na one koji su na krilima tatice komunjare doleteli u Bg i one čiji je tatica ********* u to vreme sporije razmišljao.
Manjini su tatice završile rat na hebenoj strani, tj.morali su da sačekaju da im izrastu krila.
 
hmmmmm
idi dada.....ti se sigurno secas perioda kada je vojna policija jurila po kucama momke...pa ono..keve kao....neznamo gde je...nije se javljao..zivi sa devojkom negde....secas se sigurno...da negnjavim time..
e u to vreme...tog sakrivanja....bgd je bio pun upravo tih bosanaca i krajisnika za koje su nas mobilisali i slali u rat......
recimo u diskoteci bus..sto na vrstima sto u gostima sve bosancerosi
novi sad...urnisase...mala banja luka...
isto kao sto vi srbi iz srbije nevolite krajisnike...nevole ni oni vas.....verovali ili ne....ali garant znam da imaju misljenje....za nijansu bolje nego hrvati....samo zato jer su ovde....ali neretko im izleti...
...
da smo mi morali da bezimo tamo kojim slucajem....dobili bi onu stvar da izbijemo oci od njih....no nebitno

poenta mog posta je....da pitam...ima li glupljeg naroda od srba??????
dok je bilo hrvata...mrzesste se sa njima...oni odose...ostadose muslimani....pa mrzesmo njih...pa oni odose....pa siptari...odose...pa nam smetase crnogorci...i oni odose.....

e sad kad nema nikoga...ajd malo da vidimo ko nam smeta medj nama...aha...ovi su dosli od nekud...a i drugacije pricaju...a ni oni nsu nista pametniji pa i oni...sherendaju....pa ajd da tu resimo stvar...pa kad i oni odu...ajd da vidimo koje iz kog kraja srbije...i ko nam smeta u kom kraju.....pa beograd...uze nam sve pare....pa vosha....oce da ide....paaa

mislim ljudi.......gde to ima u svetu...dajte mi 1 zemlju,pa da mogu mirno da zaspim

Vidi, batice........secam se tih mobilizacija, narocito zato sto , kada je po mene dosla vojna policija......cale ih je ladno uveo u sobu, i rekao :" evo ga , spava.........":evil::evil:

A u drugom delu teksta si potpuno u pravu.......niti vole oni nas , niti mi njih.......ali svi volimo Ruse i Kineze:D:D:D

Salu na stranu, netrpeljivost izmedju istog naroda iz razlicitih regiona, nije nista novo ni srpsko........pogledaj Nemacku......Bavarci ne mogu da vide one iz Saksonije, a svi zajedno mrze likove iz Baden Vinterberga, jer su ovi najbogatiji......a o ovima iz istocne Nemacke , da ne pricamo............

Ja sam malo preterao , iznerviran tim sto mi u opstini Vozdovac, rade samo prekodrinski srbi, sto nije normalno......

Izvinio sam se svim postenim srbina preko drine, koji nisu zasluzili da ih se etiketira....
 
E, a sada da vidimo.
Nije pristojno govoriti o sebi kad me niko ne pita, ali radi pisanja posta, reći ću sledeće:
1. Prema priči starijih:1945. godine vozovi bez voznog reda stigoše u Vojvodinu. OK. ,,Osma ofanziva,,. Prvo su iz mesta u kome živim proterani folksdojčeri. Došli Bosanci. Prvo su demontirali sve što valja, jer nisu znali kako funkcioniše. OK, došli ljudi iz nerazvijenih krajeva gde imati jednu mršavu kravicu znači ekstenzivno stočarstvo. Videli vinograde, posekoše, šta će im. Itd. Od mesta koje je u vreme Nemaca imalo zanatlije, obradjene oranice, malu privredu, luku na Dunavu, perfektne evidencije, velike i uredjene domaćinske kuće, danas ostade zapuštena selendra. Nisu Švabe ništa odnele sa sobom. Nemačko groblje opljačkano, porušeno, kradje nadgrobnih ploča uobičajena stvar.
2.Prema priči starijih: 60-te su bile uvod u veliku privrednu reformu. Kadrovi su dolazili iz ,,uže Srbije,, da pokažu Bosancima kako treba raditi. Ko je imao srednju školu bio Bog. Dodje moj tata i zagleda se u Bosanku. Oženi se. I dan danas njena familija ga zove Srbijanac ili Gedžo. Uglavnom, obrazovaniji je i pismeniji od svih njih zajedno. OK i to. Na svim ključnim pozicijama u firmama u okruženju postavljeni su polupismeni Bosanci. Jedini obrazovani kadrovi Srbijanci. Oni su bili pokretači razvoja i reformi. No coment. Bosanci stalno mašu partizanskim spomenicama, uglavnom im je radno mesto POMOĆNIK NOSIOCA PARTIZANSKE SPOMENICE. Korupcija, mito, Kradje su normalna stvar, ne kažnjavaju se. To tako treba.
3. Iz ličnog iskustva, današnjica: okruženje se nije mnogo promenilo. Došli su novi talasi 90-tih, normalno kod svojih rodjaka. Merila vrednosti ne postoje. Daj šta daš, ko prvi stigne na njivu, njegov je usev. Pljuje se po svemu i svakome. Svuda okolo korov, smeće, pijandure koje pevaju pesme Oj, Krajino, noćas si daleko.

Sprovela sam malu anketu u maminoj familiji.
Pitanja -zašto su Bosanci pucali na Srbijance 1914-1918
-zašto su Bosanci pucali na Srbijance 1941-1945
Odgovor: SVI SRBIJANCI SU ČETNICI, MAJKU IM *****!
A da pri tom pojma nemaju ko su četnici, koje ideje su branili dok su pucali u braću, od koga su oslobodili i koga su oslobadjali. No coment.

Srbijanci nikad nisu bežali (da zanemarimo prelazak preko Albanije u Prvom svetskom, to je ipak bila strategija). Nikom ništa nisu oteli. Povlače se pred velikim bezobrazlukom i ohološću onih koji su došli. Kad je zagustilo oko Vukovara, većina rezervista su bili Srbijanci, a Bosanci su uglavnom pijuckali pićenca po kafanama i davali prognoze. I tiho patili u sebi? Nije ih mnogo bilo briga za braću van Srbije. Uglavnom kažu da oni hrane Srbijance i da Srbija sve odvlači. Blago nama.

Daj da kažemo jednom za svagda, ne znam šta nije jasno: NISU SVI SRBI ISTI! PODELILA NAS JE ISTORIJA, IDEJA KOMUNIZMA KAO FIKTIVNOG OBLIKA DRUŠTVENOG UREDJENJA (BOLJE REĆI SOCIJALIZAM) I RATOVI U KOJIMA NISMO UČESTVOVALI! Glavno je bilo suzbijati velikosrpski nacionalizam???

I šta još nije jasno kad se pita: gde si rodjen? Jer tamo gde si rodjen, možeš da imaš odredjene povlastice, kao svuda u svetu. Ako si rodjen u Švajcarskoj, normalno je da si tamo gradjanin prvog reda. Ko kaže da su svi gradjani isti? To samo tako piše. Zna se red. Kad odeš u drugu zmelju, tamo si gost. Moraš prvo da se dokažeš. Da prihvatiš pravo, običaje i sve ostalo ako hoćeš da ostaneš. A šta je ovo? Dodje neko iz pizdinaca i prosipa mi ideju da je veći Srbin i patriota od mene, da je sposobniji i da je on pravi, a ja sam falsifikat? I pri tom otresa sline rukom u širokom luku...Valjda im je i to kvalitetnije...

I zato svi oni koji zastupaju tezu da su svi Srbi isti i da je ovo sramota od teme, neka dobro razmisle-istorija je pokazala da su radi takvih razmišljanja pucale nasilne tvorevine od država i državica i da su uglavnom Srbi ubijali jedni druge!

KO NE ZNA KO JE PRAVI SRBIN, NEKA OBNOVI LEKCIJE IZ ISTORIJE. TO JE BAR LAKO, STALNO NAM SE PONAVLJA....

Pokušala sam da ne budem suviše lična i da pojasnim. Kad me neko pita šta sam, kažem Srpkinja, rodjena na severu Srbije, u Vojvodini, od majke prekodrinske i oca paprikara...Nezgodna kombinacija. Jedni misle da sam autonomašica, drugi vele Srbijanka, treći-aaaa, neeee, gleda se po majci....

A ja kažem:Nemoj da se povlačimo po sudovi u Palanku, vatamo za vratovi i udaramo sa šake u čelo! Slušaj, vamo! Nemoj da se jediš, ta mani ih...
Uglavnom, što se tiče teme, trenutno 1:0 za goste, al još ima šanse da makar izjednačimo, a posle, će vidimo...

Yebote..........bolji post dugo nisam citao......:shock::shock::shock:
Sta reci........svaka cast....
 
E, a sada da vidimo.
...

Slazem se sa svakom recju.Prekodrinski Srbi su takva bagra da to nije normalno.Primer: "austrijski" zlocini po backoj i Sremu u I svetskom ratu.Nije tesko, istrazivanjem, utvrditi da su te zlocine, vesanja, silovanja, klanja i plajenja vrsile jedinice sastavljene od lickih i bosanskih Srba.Dalo im uniformu, pusku, "dok je ruma bice sturma" i reklo im da idu i ubijaju strasne Srbe koji su divljacki ubili Prestolonaslednika-a nismo mi, veselnici, no opet bosanski Srbin.
Ide moj drugar, kapetan Vojske rahmetli Krajine, u zbegu, u toku ''Oluje'', iza sebe vodi nejac neku, zenu i dvoje dece; staje u nekom selu u Srpskoj, trazi od babe koja izlazi iz stale mleko za decu, kaze baba ne moze , dje ces mlijeko izdajnicima i pobjeguljama davat.Dobro, roletne na pola koplja.Trazi covek vode iz bunara, opet, nije voda za pobjegulje.Solidarnost bosanskih i krajiskih Srba.
Sedimo mi u kaficu na Karaburmi, udje bosanski Srbin iz Doboja, popije poneku, te krene, vi Beogradjani ste nas izdali, vi ste izgubili moj Doboj.Kako smo mi izdali tvoj Doboj?Niste isli da se borite, dok sam ja ovdje u Beogradu zaradjivao hljeb.Serme ti se na hljeb, dilovao vize, vize, benzin, cigare, a mi treba da ginemo za vukojebinu Doboj za koju pre toga nismo ni culi.Srecom po njega, nekim culom, jer mozga nema, primetio je koliko je sati, pa se pokupio iz kafica.
SVE prekodrinske Srbe izbaciti iz Srbije.Mrs napolje.
 
ma sve je pocelo idi...od onih sirotih decaka koji su se borili i ginuli za slobodan bgd....ustvari zemlju jeli
prica se da su iz u zagrebu kada su dosli kao oslobodioci docekali maltene vrelom vodom sa prozora........al mi to donekle i jasno...izgubise drzavu...
a sada vidim da su i u bgd docekani jos gore.......od svojih zemljaka...no nebitno...ko ih hebe...mogli su da ostave svabe u bgd....sad bi ja bato vozio mecku i bio gaulajtner mozda...ko zna :):):):)
ovako jbg
 

Back
Top