Sta nikako ne bi smeli da propustimo u zivotu?

Recimo nikako ne bi smeli propustiti

1.sansu ako vam se ukaze da udjete u letnju avanturu sa nekim strancem, koji ne zna ni da bekne engleski, a kamoli srpski,a vi takodje ne znate njegov jezik. Sporazumevanje se svodi na pantomimu, mimiku i ...

2. sansu da se na nekoj proslavi toliko opustite ( ne odnesete od alkohola) i bosu zaigrate na stolu uz pesmu "Polomicu case od kristala"

3. sansu za bilo kakvo putovanje

Za sada toliko od mene
 
Uff, mada mi se cini da je tinajdzerka postavila temu, sudeci prema njenim prioritetima sta ne propustiti, ipak je dosta dobro "ubola" temu.

Sto se mene tice, ne bih ni po koju cenu propustio ( i nisam):

- da zapamtim izraz na licu moje zene kad smo se vencali i prvi puta zvanicno poljubili
- da zapamtim svaki dan sa njom i tezak i lep
- kompletno sudelovanje u svemu sto cini porodjaj i zivot za nasu dece
- da zapamtim male ruke u svojoj kad sam vodio moje djake prvake u osnovnu prvi dan
- da zapamtim kako sam baldisao uceci ih da voze bicikl
- da zapamtim uzasno veliku srecu i radost kad je supruga uspesno operisana od kancera
- da zapamtim svaki puta kad mi prodje kroz kosu dok sumanuto redjam linije nekog programa
- da zapamtim prvi razbijeni nos kad je sin branio drugaricu u osnovnoj
- da zapamtim zaljubljenost na licu cerke kad se prvi puta zaljubila (a ja bio cudno tuzan)
- da zapamtim kad je sin prvi puta uzeo auto i otisao negde u maglovito predvecerje
- da zapamtim izraze ljubavi mojih najdrazih kad sam bio bolestan
- da zapamtim jednu noc i jednu jutarnju kafu na jednom grckom ostrvu sa svojom suprugom
- da zapamtim strepnju za moje, kad su bombe zvizdale
- da zapamtim jedinu dinju te veceri u kuci a meni ispala na pod a taman se ona i ja nameracili..
- da zapamtim sve osmehe koje su mi moji uputili
- da zapamtim sva popodneva kad smo moja supruga i ja cutanjem voleli jedno drugo
....
ima toliko stvari koje treba i vredi zapamtiti, samo nam se cesto desava da sto neko rece "suvise gledamo u sutra a ne primecujemo kako nam danas klizi kroz prste..."
 
uh mnogo toga...pade mi sad na pamet ono sto ja nisam propustila....ovih dana...romanticni vikend sa vrlo malo para...kupanje u jezeru, voznja zicarom odakle se pruza predivan pogled (to malo para otislo je na to ali ne zalim) klopa u autu i spavanje u istom sa romanticnim tipom...duge setnje i nocno kupanje....pa sad ima tu jos toliko toga...gledam da nista lepo ne propustim a ruzno da izbegnem...to je formula za dobro zdravlje...odlicna tema...
 
@ codemaker
Da u pravu si bio u proceni mojih godina. Imam 19 godina i zelja mi je da uzmem sve sto mi se pruza, pogotovu sada pre nego sto podjem na fax, ne bih volela da zalim za nekim stvarima koje nisam uradila...

Prelepo si srocio sve to, molim te daj nam recept za tako srecnu i dugovecnu ljubav o kojoj svi mastaju
 
pravnicax:
Nije vazan dogadjaj nego osecaj dozivljenog!
Postoje mnogi ljudi koji nisu nista propustili, a sve dozivljeno nije im nista znacilo!
Ne smemo propustiti da budemo hedonisti...sa takvim stavom svaka mogucnost za lepim momentom postaje deo nas...svaki dan bar na tren...

To!

Великим делом сам на то и мислила када сам рекла да не смемо пропустити да уживамо у малим, свакодневним стварима...
Знам људе који су летовали у егзотичним летовалиштима, путовали по Азији, Африци...а једини утисци су им:''Па, није било лооооше...''
Знам људе који су ми са одушевљењем и препуни утисака причали о шетњама по Фрушкој Гори, о пецању на Тамишу...или тако неким, нама обичним стварима...

Често је важније да ли заиста умеш да доживиш нешто, него оно шта проживљаваш...
 

Back
Top