Sta nikako ne bi smeli da propustimo u zivotu?

Ne treba propustiti babe i dede dok si dete, treba maksimalno zloupotrebiti njihovu bolecivost prema unucima...Treba imati to detinjstvo na baniji, jer nigde na svetu neces naci toliko boja i mirisa, koje grade dusu.
Ne smes propustiti da se bezglavo zaljubis i da bezdusno slomis srce, jer se tako i u toj kombinaciji najbrze odrasta.
Morsku ljubav ne smes da propustis.
Setnja ulicama Beograda u aprilsko jutro, pre guzve...I djevreci iz pekare u Dalmatinskoj, ako te put nanese tuda...

E sad nesto sto sam propustila u zivotu, nedavno:
Obavezno da napushish babe i dede i sve one sto se preko reda uvaljuju u redove, bez imalo obzira, sa stavom da si ovca koja ce ih pustiti.
 
Mnogo toga sam prozivela,pa iskreno nekad i umem da se pokajem sto sam isla tako kroz zivot,sto sam dozvolila sebi da steknem neka negativna iskustva,i nagomilam ruzne uspomene.Nekad me to boli,nekad sebi kazem "nije ti to trebalo".Ali ima stvari zbog kojih sam srecna,zbog kojih mislim da je bas tako trebalo..........
Prava ljubav-volela sam jednog coveka,voleli smo se ludo i jako.I mislim da nikad necu nikog zavoleti kao njega.
Rodjenje dete-najlepsi osecaj za svako ljudsko bice,pogotovu za zenu kada prvi put ugleda te oci,koje je gledaju tako nevino i bespomocno.Taj slatki pogled me je promenio iz korena.
Biti slobodan-osetiti ukus slobode,raditi ono sto se zeli,ziveti onako kako bas ti hoces,uzivati u svakom danu........
Imati pravog prijatelja-bar jednog nije ni vazno,divno je kada znas da na ovom svetu postoji osoba koja te voli,koje ce ti pomoci,osoba kojoj verujes
Mladost-ali da bas ,bas budemo mladi,ludujemo,zivimo od danas do sutra,i na sve gledamo kao na neku veliku zurku.......mozda u danasnjem vremenu zvuci neizvodljivo,ali svako od nas bar na jedan dan moze da dopusti sebi da mu sve lako bude kad je mlad.
Rizik-bitna stvar da naucis da razlikujes sta ti je u zivotu prioritet ,a sta ne.
Utonuti u snove pored voljene osobe,i docekati jutro u zagrljaju iste,sa najlepsim mogucim osecanjem spokojstva i srece sto je ta osoba bas tu,u tom trenutku samnom.................dok shavtam da mi je to dovoljno da bih rekla da imam sve........
.....Ne znam sta bih jos navela,ovo sam sve prosla,to je ono lepo na sta sam ponosna.
 
Hellen:
Често је важније да ли заиста умеш да доживиш нешто, него оно шта проживљаваш...
ma uvek je to vaznije. jer ako nisi doziveo, onda si propustio, cak i ako se desilo...
----------------------------------------------------------
ne treba propustiti nista od onog sto nam se dogadja, ako covek ima toliko energije. ja nekad nemam i samo bi spavala.
 
ne postoji opste pravilo,kao ni kod bio cega,ali nesto od onoga sto nikako ne bih volela da sam propustila,mozda ce nekima delovati smesno,al ebi ga :neutral:
mojito cubano
la alhambra
pohovani melancani
juzna amerika
marcipan
leta na moru kod babe i dede kad sam bila mala
goticke katedrale
platonska ljubav

i jos gomila toga,ali ajde moram da stanem negde.naravno ovo je primereno mojim godinama i onome sto sam ja videla i radila,tako da nema dece,jubavi zivota i slicno :neutral:
 
Fibi3:
Otkud znas sta sam radila Maco, pre par meseci? Jesi li vidovita? :lol: Nisam pozvonila, ali nesto jos gore, za sta je bilo potrebno vise hrabrosti... :lol:
a si uradila isto štoj i ja maike ti
jel ja take stvari nepropušćam u životu di treba hrabrosti.
jedared sum konšiji štoj me šutno
odno poklon.
zamoto sam gomno u novincku artiju
pak paketić zapalijo s upaljačom i meto ispred vrata
ondak sum pozvonijo i gledo štać dbide.
izašo konšija vido di gori požar pak kreno snogom sas papuču dugasi vatru.
akcija uspela
 

Back
Top