Баш ме заболе што запад мрзи србе

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Istraživanje javnog mnjenja u Češkoj

Srbija i Buš najnepopularniji

Lista omraženih počinje Srbijom za koju je lepe reči našlo svega 36 odsto Čeha, sledi Rusija sa 29 odsto simpatija, Ukrajina sa 27 odsto, a apsolutno najnepopularnija je Kina sa svega 24 odsto.

Među zemljama koje Česi najmanje vole, uz Kinu i Rusiju našla se i Srbija, a najmanje simpatija među stranim državnicima Češi pokazuju za američkog predsednika Džordža Buša. U redovnoj anketi koju objavljuje agencija STEM, Česi su po ko zna koji put pokazali da najviše vole Slovačku i Slovake. Svoj odnos prema Slovačkoj najvišom ocenom ocenilo je 83 odsto Čeha, među zemljama prema kojima gaje najviše simpatija našle su se i Francuska i Holandija.


Lista omraženih počinje Srbijom za koju je lepe reči našlo svega 36 odsto Čeha, sledi Rusija sa 29 odsto simpatija, Ukrajina sa 27 odsto, a apsolutno najnepopularnija je Kina sa svega 24 odsto.

Najomraženiji strani državnik za Čehe je američki predsednik Buš sa svega 29 odsto povoljnih ocena, dok je nešto više Čeha, njih 31 odsto, našlo simpatija za ruskog predsednika Vladimira Putina.

Česima će nedostajati britanski premijer Toni Bler, koga ceni 67 odsto Čeha, zatim francuski predsednik Žak Širak sa 65 odsto a u popularnu trojku ušla je i nemačka kancelarka Angela Merkel sa 62 odsto.

Beta

Podrška Ahtisariju

Sjedinjene Američke Države i Evropska unija izrazile su podršku naporima specijalnog izaslanika Ujedinjenih nacija za Kosovo Martija Ahtisarija, ističući da njegov plan stvara osnovu za novu rezoluciju Saveta bezbednosti UN o statusu Kosova.
http://www.koreni.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1179

Баш ме заболе :lol: .
 
Chávez:
BREAKING NEWS: Katolici mrze pravoslavce!
E, kad ih nisu mrzili? Prosto ljubomora ih tera. Sve sto pravoslavci nisu, katolici jesu. Pravoslavci nisu genocidni (i ako najgenocidnije katolciko drustvo pokusava da izmeni istoriju, tretiraju gradjanski rat u bosni kao genocindi, a milijardski genocid nad indijancima, crncima, Slavenima, jevrejima precutkavaju i prave se mutavi ).
Kao da ja ubijem muvu, a katolik koji je pobijo sto porodica pravi se sudija i tuzi me i trazi neka svoja prava.
 
Iron Lord:
Za sada je Albanija zapad jedino Makedoniji
Ako Srbija nastavi ovako bice i njoj, Albanija je nedavno dobila vizne olaksice, a zavrsila je i pregovore o stabilizaciji i asocijaciji sa EU,

Sa druge stranne Ceshka ima nezaposlenost od 8.4% uz GDP - per capita $21,600, Srbija sa druge strane: nezaposlenost: 31.6%, GDP - per capita (PPP): $4,400 for Serbia (including Kosovo),...

Mislim da je svako poredjenje dalje smijesno. Ali sa Albanijom moze: Nezaposlenost: 13.8% official rate, but may exceed 30% due to preponderance of near-subsistence farming GDP - per capita $5,600.

Znaci i Albanija bolje stoji od nas.
 
Atreid:
Ako Srbija nastavi ovako bice i njoj, Albanija je nedavno dobila vizne olaksice, a zavrsila je i pregovore o stabilizaciji i asocijaciji sa EU,

Sa druge stranne Ceshka ima nezaposlenost od 8.4% uz GDP - per capita $21,600, Srbija sa druge strane: nezaposlenost: 31.6%, GDP - per capita (PPP): $4,400 for Serbia (including Kosovo),...

Mislim da je svako poredjenje dalje smijesno. Ali sa Albanijom moze: Nezaposlenost: 13.8% official rate, but may exceed 30% due to preponderance of near-subsistence farming GDP - per capita $5,600.

Znaci i Albanija bolje stoji od nas.
Dobro, znači kad ne bude više ''including Kosovo'' stići ćemo ih. Blago nama. To je zapravo mnogo veći problem od toga šta Česi misle o nama.
 
Bilo je skoro jedno istraživanje na sličnu temu, ali u stotinjak zemalja sveta.
Rezultati su otprilike bili ovakvi:
Najomraženija nacija i narod: SAD, Velika Britanija, Kina, Severna Koreja, Iran, Sirija...
Najomiljenija nacija: Kanada, Francuska, Italija, Norveška...
I da napomenem nas nije bilo ni među najpopularnijih 100 ni među najomraženijih 100
Ah, da još jedna napomena: SAD i Velika Britanija su bili najomraženiji uglavnom u svim državama osim u zapadnim, a KIna, Severna Koreja, Iran su bili najgore plasirani upravo u zapadnim zemljama.
Dakle, šta reći... toliko o istraživanjima...koga briga šta Česi misle o nama. Ja ih se sećam osamdesetih godina kada su dolazilo kod nas (tada) na more. Verujem da smo tada za njih bili najdraža i najomiljenija nacija.
Bili su tada jad i beda, ali su sada ispred nas. Ma prestići ćemo mi njih opet pa će opet da nam zavide...
 

Back
Top