Hari Poter

Sve sto ja znam o Haijevoj smrti su glasine. Cula sma da ce poslednja rec biti oziljak, a kada su pitali Roulingovu: "da li cete nastaviti da piste o Hariju (kao o odraslom) i o njegovoj deci", ona je odgovorila: "A da li ste vi sigurni da ce on doziveti na ima decu". :x
 
To je sigurno uradila da bi probudila znatizelju.
Ja licno ne bih volela kad bi Hari umreo,ali bi mi bilo glupo kada bi pisali o njemu kao odraslom.
To jednostavno n bi bilo to
 
jovana_p:
To je sigurno uradila da bi probudila znatizelju.
Ja licno ne bih volela kad bi Hari umreo,ali bi mi bilo glupo kada bi pisali o njemu kao odraslom.
To jednostavno n bi bilo to
slazem se sa tobom, ni ja ne bih volela da Hari umre (ko bi?),ali kad bi JKR pisala o Hariju i posle to bi se oduzilo, postalo bi dosadno...naravno da bih volela da vidim jos malo o d tog 'magichnog sveta'(koji izraz :oops: ),ali bolje da bude samo sedam knjiga.kao sto je planirano
 
Simona_89:
Ej ,
Znate shta?
Imam program Kazaa Lite pa sam skinula verziju knjige koja se TOTALNO poklapa sa delovima iz novina "DANAS".
Tako proverite...
Mada je knjiga na engleskom ali nije shteta s obzirom da je free.
Ej molim te reci mi kako se instalira kazaa,i kada se instalira kako se koristi,imala sam kazaa-u,ali sam je obrisala jer nisam znala da je koristim.OBJASNI POSTUPAK INSTALIRANJA KAZAA-E I NJENO KORISCENJE,KAKO DA SKINEM KNJIGU HARRY5,odgovori na e-mail tamara@teol.net :!:
 
Anne:
ja sam procitala knjigu na engleskom (celu naravno,sad chitam trechi put),a o shestoj znam ovo:
Hermiona postaje asistent(ocigledno),
Veslijevi blizanci otvaraju prodavnicu "Veslijevske charobnjache ludorije"
Dambldora vishe nema-ili ga je Fadz otpustio ili Voldi ubio(ali bice da je ovo drugo)
Hari :evil: pokusava da se suprotstavi Voldiju i ubije ga-ali ne uspeva! :D
ej pricas o 5 delu a ona pita za 6
 
e anne, imam jedno pitanje za tebe: sta mislis, da li ce se u 6. ili 7. delu ispostaviti da je kruksenks animagus, neki covek ( nemoze zena zato sto je u pitanju macak, ne macka)? :D
 
Paa, ja mislim da je Snape bas verno predstavljen, posto sam ga tako otprilike zamislila. Dumbledore mi se ne svidja, u glavi sam imala totalno drugaciji lik. A, inace, od ostalih, mislim da je Ron bas bezveze, odvratan mi je, a u knjizi nije opisan kao nesto izrazito ruzan :?: :D
 
Хари Потер - магични дечак у служби антихриста

Списатељица књига о Хари Потеру (Џ. К. Роулинг) приказује свет маште, вештица и вештичарења, свет сатаниних слугу, као далеко забавнији, узбудљивији и испуњенији, од немагичног обичног света Харијевих рођака Хричшана. "Никакво чудо, јер се сам сатана претвара у анђела светлости. Није, дакле, ништа велико ако се и слуге његове претварају да су слуге праведности" (II Кор. 11, 14-15)

Књиге и филмови о Хари Потеру нису ни мало наивни, него су део ширег настојања да се припреми долазак лажног пророка, лажног месије, "Владара света" Новог доба кроз Нови светски поредак - долазак Антихриста.

Оваквим филмовима и књигама (које су у Енглеској и Америци већ сврстане у обавезну школску лектиру) утиче се на децу да постепено изгубе здраву аверзију према одвратним бићима и симболима из језивог сатаниног света. Код нас је одломак из књиге "Хари Потер и камен мудрости" унет у нова издања читанки за пети разред основних шкоола у Србији! Наредни корак се може наслути!

Опонашајући омиљеног јунака, деца широм света се труде да, као Хари Потер, и она имају ожиљак на челу, на истом месту на коме ће једног дана, лажни пророк захтевати да сви људи понесу знак звери, као симбол лојалности Антихристу. Многи, десетине милиона њих, биће припремљени за овај и овакав захтев управо и "причама" о Хари Потеру: у дотичном тренутку тај захтев ће им се учинити крајње обичан и нормалан!!!

_________________________________


Преузето са странице
Библиотека Свети Наум


из теме:
Куда воде нови наставни програми
 
dzoana ~krouli~ ng :mrgreen: mislite o tome
i zasto je nikolas flamel (pronalazac magicnog kamena) umro u 666. godini zivota, hehe : )

samo se salim...
ove 'hari-poter-u-sluzbi-satane' gluposti su zastarele i vec vidjene
nemojte smarati....
 

Back
Top