Ukoliko imate 10-15 min slobodnog vremena i volite ankete budite pilot uzorak

Ja imam vrlo veliku primedbu , a kaznu plaćate vi....

I u prošlosti je bilo studenata - anketara koji su koristili članove foruma za ankete i analize...
I nikada nije bilo povratnih informacija iako su obećane , recimo na moje i još nečije insistiranje....

Tako da ovo smatram klasičnim srpskim grebanjem.....
Jesam za to da pomognem da statističkom analizom i pravilno naučenim konstruktorima anketa (naravno da se to postaje kroz praksu i teoriju) i da otkrivaju stanje ili promene arhitipova i drugih globalnih dogmi , ali treba da postoji neki uzajamni odnos, nazovi to i koristoljubivi odnos, a ne računanje na sujetu klijenata i potrebu za ispoljavanjem neispoljenih (što je već vrsta filtera selekcije anketiranih)........
 
LePiaf:
Patak, ako hoces da pomognes ljudima - pomozi im i ne seri.

E stvarno sam sit ovakvih plitkih izjava....
A kasnije upravo ovakvi isti se hvataju za neku svoju logiku....
Tvoj stav je tvoj,moje mišljenje je da ćeš prvi licemerno baciti šapu na nešto kad ti je to u interesu a činiš drugome....ono čuveno "a šta ja imam od toga"...
Mene ovde tangira samo takav nekorektan odnos prema ljudima koji troše svoje vreme za popunjavanje ankete, a ne dobiju ni zahvalnost (moje mišljenje da je to mera vaspitanja) ni korektno odradjene rezultate istraživanja u kome su učestvovali.

Takodje je moje mišljenje da plitkoća pokazuje da Le spada u one egzibicionistički nastrojene....ili nek bude samo plitke....

Hoću da forsiram meru korektnog ponašanja medju ljudima, pa makar mi ovakvi kao Le piaf stalno kupovali toalet papir.....
 
Dragi diskutanti,

Kao sto je vec naglaseno rec je o pilot istrazivanju, dakle ispitivanju koje ima za cilj da proveri sam merni instrument, a rezultati prikupljeni ovom prilikom bice korisceni prvenstveno u te svrhe - reviziju, odnosno doradjivanje upitnika pre nego sto isti bude pusten u upotrebu, ako se to ikad desi :)

Dakle, posto je rec o specificnom nacinu uzorkovanja sami rezultati nisu pogodni za statisticko zakljucivanje, te u skladu sa tim necemo moci izvrsiti generalizaciju nalaza na opstu populaciju kojoj je namenjen.

Ovde je pre svega rec o kvalitativnoj analizi, primedbama koje su nam upucene, komentarima koje smo dobili (neki od njih mogu posluziti kao smernica za dalja istrazivanja ili ukazati na zanimljiv problem na koji bi trebalo obratiti paznju) i sl.

Ono sto mozemo da vam obecamo (i ispunimo ;) ) i to kroz 15-ak dana (kada sve bude obradjeno i zakljuceno) jeste prikaz osnovnih nalaza kroz deskriptivnu statistiku (nacin raspodele odgovora - zastupljenost pojedinih kategorija) i, u zavisnosti od broja upisa, stepen i smer povezanosti nekih od varijabli u ovom istrazivanju, kako za korisnike ovog foruma, tako i uzorak u celini.

Pravo svakog ispitanika jeste, ukoliko to nije drugacije regulisano, do dobije bar povratnu informaciju o rezultatima i nadam se da je nasa "ponuda" prihvatljiva.

Pozdrav,
M & L

Hvala osobama koje su odlucile da izdvoje vreme i popune nas upitnik i ucesnicima ove diskusije.
 
Tuzni_patak:
E stvarno sam sit ovakvih plitkih izjava....
A kasnije upravo ovakvi isti se hvataju za neku svoju logiku....
Tvoj stav je tvoj,moje mišljenje je da ćeš prvi licemerno baciti šapu na nešto kad ti je to u interesu a činiš drugome....ono čuveno "a šta ja imam od toga"...
Mene ovde tangira samo takav nekorektan odnos prema ljudima koji troše svoje vreme za popunjavanje ankete, a ne dobiju ni zahvalnost (moje mišljenje da je to mera vaspitanja) ni korektno odradjene rezultate istraživanja u kome su učestvovali.

Takodje je moje mišljenje da plitkoća pokazuje da Le spada u one egzibicionistički nastrojene....ili nek bude samo plitke....

Hoću da forsiram meru korektnog ponašanja medju ljudima, pa makar mi ovakvi kao Le piaf stalno kupovali toalet papir.....
Chovek je doshao i sasvim kulturno zamolio one koji su voljni da pomognu to i uchine, i zahvalio se. Nigde nije napisao da ce svakom zaludnom ispitaniku podnositi izvestaj na kraju. Gde je tu mogao biti problem? Nigde, osim u tebi, tj chinjenici da niko u RL nema nameru da slusha tvoje patetichne pokushaje da ispadnesh "dubok", poput ovog:
Tuzni_patak:
Jesam za to da pomognem da statističkom analizom i pravilno naučenim konstruktorima anketa (naravno da se to postaje kroz praksu i teoriju) i da otkrivaju stanje ili promene arhitipova i drugih globalnih dogmi , ali treba da postoji neki uzajamni odnos, nazovi to i koristoljubivi odnos, a ne računanje na sujetu klijenata i potrebu za ispoljavanjem neispoljenih (što je već vrsta filtera selekcije anketiranih)........

Ne, nece ti LePiaf kupovati toalet papir. Shto se mene tiche, mozesh da idesh tako usran ceo zivot a VR je jedino mesto gde cesh moci neometano da smrdish.
 
Tuzni_patak:
E stvarno sam sit ovakvih plitkih izjava....
A kasnije upravo ovakvi isti se hvataju za neku svoju logiku....
Tvoj stav je tvoj,moje mišljenje je da ćeš prvi licemerno baciti šapu na nešto kad ti je to u interesu a činiš drugome....ono čuveno "a šta ja imam od toga"...
Mene ovde tangira samo takav nekorektan odnos prema ljudima koji troše svoje vreme za popunjavanje ankete, a ne dobiju ni zahvalnost (moje mišljenje da je to mera vaspitanja) ni korektno odradjene rezultate istraživanja u kome su učestvovali.

Takodje je moje mišljenje da plitkoća pokazuje da Le spada u one egzibicionistički nastrojene....ili nek bude samo plitke....

Hoću da forsiram meru korektnog ponašanja medju ljudima, pa makar mi ovakvi kao Le piaf stalno kupovali toalet papir.....



A ti ne spadash?
:roll:
 
evo,popunila sam :)
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
vanesssa56:
Ne.
A by the way.. imash sjajno ime (NICKNAME) za ovu anketu, jer traze PILOTA, a tvoj nick je "COSMOGIRL", zar ne?

Ili se varam?

Ne varas se, samo nisam stavila nick na tu asocijaciju, ali vidis nije losa ni ta. Nisam sigurna da li si videla o cemu se radi u anketi, ali definitivno nema nikakve veze sa pilotima i avijacijom. Popunila sam je samo zato sto im je ocigledno potrebno za fax, pa sto im ne olaksati, ko zna mozda i nama nekada zatreba pomoc forumasa.

Pozz :p :p :p :p :p
 
cosmogirl:
Ne varas se, samo nisam stavila nick na tu asocijaciju, ali vidis nije losa ni ta. Nisam sigurna da li si videla o cemu se radi u anketi, ali definitivno nema nikakve veze sa pilotima i avijacijom. Popunila sam je samo zato sto im je ocigledno potrebno za fax, pa sto im ne olaksati, ko zna mozda i nama nekada zatreba pomoc forumasa.

Pozz :p :p :p :p :p
Nemoj shvatati moje komentare kao OZBILJNE. U zivotu moramo da se i nasalimo.
Nadjimo onu, lepsu stranu zivota.
Pozdrav i tebi.
:wink:
 

Back
Top