Srpski vojnici na West Point akademiji ! good or bad ?

Nacionaldemokrata

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
344
http://www2.serbiancafe.com/lat/vesti/14/34093/

Sta mislite koliko je ovo dobro ili lose ?


p.s. trenirat ce nam pilote, a avione nemamo ? dat ce nam verovatno kredit da nam uvale one F4 iz Vijetnama hehe :) ma salim se :P ali i da dobijemo Raptora koji ce nam kad nam je vojska rasformirana, a nesmemo niskim da ratujemo :D ... mislim to je ocigledno ... jer nesmemo ni svoju teritoriju da branimo, sto se pokazalo u slucaju Kosova, znaci....zasta ce nam i piloti i modernizacija avijacije i vojska, kad kao sto sam rekao, nesmemo ni da se branimo a kamoli nesto drugo :)


ooooooooo da...ali mozemo da zaduzimo nasu zemlju sa kreditima za avione itd. a onda da iste koristimo u "koaliciji" i palimo i zarimo za Americke interese po svetu (ex. Iraq, Afganistan itd.)


Blago li je srpskim poreskim obveznicima :D sada cemo "indirektno/direktno" da finansiramo Americke ratove i nasilnu globalizaciju :P

Strasno...
 
Ovo sam citao sad u petak dok sam leteo za Ingloshtad i mnogo mi se svidja. Ja sm svetski covek bio sam X puta u Americi i znam tamo kako je i sta je. I to ne moze da ne valja.
Ovu akademiju je sluzio i bivsi general JNA Veljko Kadijevic.
A sto se tice poreskih obveznika,njih niko nije pominjao kada se ratovalo na Kosovu,Bosni,Hravtskoj i tako dalje i tako blize.
 
Drzi se ti pevanja, jer ti politika ocigledno neide bas najbolje.

Ja nisam rekao da West Point nije dobar, vec cemu trening nasih pilota i oruzanih snaga, sto ce logicno da vodi modernizaciji vojne opreme i zamenom za americku, kad nam ona nije potrebna, kao ni vojska.

JER....nam je receno i pokazano sa njihove strane da MI NESMEMO CAK NI DA SE BRANIMO....tj. branimo svoju teritoriju (KiM), a kamoli da napadnemo nekog drugog.

znaci....CEMU SVE OVO?

ako ne, za neku "vojnu koaliciju" gde cemo da ratujemo za Americke interese (a kad spominjes ratove na prostoru ex-YU...tu smo ratovali za srpske, ili bar pokusali....a ne za tudje).
 
Salvantis:
Pazi, generalno nije toliko lose obuciti ponekog oficira u inostranstvu, ako nista da se upozna neprijatelj ;)
(recimo japanski admiral Yamamoto, koji ih je razyebo u Perl Harburu, se jedno vreme skolovao u SAD..).

A za avione si 100% u pravu, postoji realna opasnost da nam prodaju njihovo prevazidjeno smece (verovatno f-16) za velike pare.

AKo je za tebe F16 smece,onda ti nemas pojma o avionima. Taj avion se vec pokazao i dokazao i uopste nije skup kao neke druge verzije. Ti si 100% jedan od onih koji je zaljubljen samo u ruske avione,ali se potrudi malo i budi covek,pa budi objekitvan.
 
Dobra stvar za obuku
Para za avione nemamo, taj F-16 i nije loš, pre neki dan je letro školski galeb iznad Novog Sada
A mi u tuđem ratu, pa ko će da ide...Ovi dečaci 90-to godište???
Dok se vojska ne profesionalizuje, od toga nema ništa.
Onda idu da ratuju za novac....To im je posao. Ko voli neka izvoli. Znam samo da ovi sa kojima sam ja bio u kontaktu da bi svi rado išli jer misle da će zaraditi laku lovu na brzaka, o metku ne razmišljaju...Šta da im radiš.
 
Nacionaldemokrata:
Drzi se ti pevanja, jer ti politika ocigledno neide bas najbolje.

Ja nisam rekao da West Point nije dobar, vec cemu trening nasih pilota i oruzanih snaga, sto ce logicno da vodi modernizaciji vojne opreme i zamenom za americku, kad nam ona nije potrebna, kao ni vojska.

JER....nam je receno i pokazano sa njihove strane da MI NESMEMO CAK NI DA SE BRANIMO....tj. branimo svoju teritoriju (KiM), a kamoli da napadnemo nekog drugog.

znaci....CEMU SVE OVO?

ako ne, za neku "vojnu koaliciju" gde cemo da ratujemo za Americke interese (a kad spominjes ratove na prostoru ex-YU...tu smo ratovali za srpske, ili bar pokusali....a ne za tudje).

Izvoli,ako si toliko pametan pa predlozi gde nasi vojni piloti da se skoluju? Ako znas bolje mesto za to pisi ministarstvu odbrane protesnu notu.
 
Mitar Mirić:
AKo je za tebe F16 smece,onda ti nemas pojma o avionima. Taj avion se vec pokazao i dokazao i uopste nije skup kao neke druge verzije. Ti si 100% jedan od onih koji je zaljubljen samo u ruske avione,ali se potrudi malo i budi covek,pa budi objekitvan.
Poenta je da u trenutku kad oni uvode F-22, f-16 je vec tehnoloski prevazidjeno SMECE (staro tridesetak godina), koje treba da uvale naivcinama, tj "partnerima"

I da, mnogo vise volim ruske avione :)
 
filatelista:
Dobra stvar za obuku
Para za avione nemamo, taj F-16 i nije loš, pre neki dan je letro školski galeb iznad Novog Sada
A mi u tuđem ratu, pa ko će da ide...Ovi dečaci 90-to godište???
Dok se vojska ne profesionalizuje, od toga nema ništa.
Onda idu da ratuju za novac....To im je posao. Ko voli neka izvoli. Znam samo da ovi sa kojima sam ja bio u kontaktu da bi svi rado išli jer misle da će zaraditi laku lovu na brzaka, o metku ne razmišljaju...Šta da im radiš.

Ja sam bre sedeo sa gomilom nasih vojnih veterana,oficira,podoficira,vojnika pod ugovorom i slicno. 90% njih bato kazu,samo neka se plati par hiljada dolara i pucamo gde treba ne pitamo. Za drugo se nismo ni skolovali.
 
Salvantis:
Poenta je da u trenutku kad oni uvode F-22, f-16 je vec tehnoloski prevazidjeno SMECE (staro tridesetak godina), koje treba da uvale naivcinama, tj "partnerima"

I da, mnogo vise volim ruske avione :)

F 16 im je mnogo vise pouzdaniji nego F22,na kraju krajeva ako mozes nadji nase pilote koji su imali prilike da opribaju F16 pa ces videti sta oni kazu. Nemam ja nista ni protiv ruskih aviona. Naproitiv,samo ne treba kuditi nesto sto je dobro,jer to nama ne ide u korist.
To je kao kad bih ja gazda Milanku u Lucernu rekao da necu da pevam za franke,nego za jure,jer su juri kao bolji.
 
Mitar Mirić:
Izvoli,ako si toliko pametan pa predlozi gde nasi vojni piloti da se skoluju? Ako znas bolje mesto za to pisi ministarstvu odbrane protesnu notu.

Jesi li ti decko glup?

Pitanje nije ni bilo gde ce nasi vojni piloti da se skoluju, jer West Point je jedna prestizna vojna akademija, vec DA LI NAMA OVO UOPSTE TREBA ?

Jel opet moram da se ponavljam, zasto nam ovo ne treba ?



p.s. Logicno bi bilo da velika, jaka i nezavisna zemlja usavrsava deo svog kadra i na americkim akademijama tipa West Point, ali da li je to isto i za drzave tipa San Marino, Malta i Srbija....tj. one koje su ili toliko male, ili toliko "zavisne", ili toliko jadne da cak nesmeju ni svoju teritoriju da brane.....znaci cemu onda VOJSKA, modernizacija i trening ?
 
Mitar Mirić:
AKo je za tebe F16 smece,onda ti nemas pojma o avionima. Taj avion se vec pokazao i dokazao i uopste nije skup kao neke druge verzije. Ti si 100% jedan od onih koji je zaljubljen samo u ruske avione,ali se potrudi malo i budi covek,pa budi objekitvan.

Чувеки Чак Јегер је рекао да је то срање од авиона, сви који су летели њиме исто.
Прављен је седамдесетих година, једномоторни једносед.
У сваким школским дуелима, као рецимо у индији МиГ-29 му је увек улазио у реп, као и Су-30 је улазио у реп Ф-15.

Најновија вест:
Кина је званично потврдила да поседује Ј-10 авион, који својим карактеристикама премашује Ф-16. Поставила је ескадрилу ван домета Тајванских Ф-16, али су ови у њиховом домету.

Холандиај је рецимо земља која ово срање од Ф-16 избацује из употребе.
 
Nacionaldemokrata:
Jesi li ti decko glup?

Pitanje nije ni bilo gde ce nasi vojni piloti da se skoluju, jer West Point je jedna prestizna vojna akademija, vec DA LI NAMA OVO UOPSTE TREBA ?

Jel opet moram da se ponavljam, zasto nam ovo ne treba ?



p.s. Logicno bi bilo da velika, jaka i nezavisna zemlja usavrsava deo svog kadra i na americkim akademijama tipa West Point, ali da li je to isto i za drzave tipa San Marino, Malta i Srbija....tj. one koje su ili toliko male, ili toliko "zavisne", ili toliko jadne da cak nesmeju ni svoju teritoriju da brane.....znaci cemu onda VOJSKA, modernizacija i trening ?

Подсети ме који су то рат добили официри школовани на Вест Поинту? Икада...
 
Alekasandar2:
Подсети ме који су то рат добили официри школовани на Вест Поинту? Икада...


To nije vazno, kao sto je gore neko naveo, deo kadra bi poslao na "usavrsavanje" a ti mozes da ga tumacis kao "spijuniranje" da bi se upoznao sa taktikom potencijalnog neprijatelja u buducnosti.
 
Nacionaldemokrata:
To nije vazno, kao sto je gore neko naveo, deo kadra bi poslao na "usavrsavanje" a ti mozes da ga tumacis kao "spijuniranje" da bi se upoznao sa taktikom potencijalnog neprijatelja u buducnosti.


Decko,razmisljati o neprijateljima u buducnosti je zastarela ideologija cak i za komunisticki nacin razmisljanja,koji se inace zasnivao na tome.
A posto komunisticki razmisljas sramota je da drzis tu sliku Misica ili koga vec na avataru.
 
Korner zastavica:
Za pocetak nisu dobili nikoga ali su zato pregazili Afganistan,Irak cak vise puta ukljucujuci i Zalivski rat,Srbiju takodje...i tako...malo po malo...

Мислио сам рат а не групно силовање, а под рат не разматрам однос снага од 100.1 до 400:1 јер за то ти официри у опште нису потребни. :lol:
 
Korner zastavica:
Za pocetak nisu dobili nikoga ali su zato pregazili Afganistan,Irak cak vise puta ukljucujuci i Zalivski rat,Srbiju takodje...i tako...malo po malo...
mnogo si bre pio na toj slavi, korner, nikako da se otreznis ceo dan :lol:
A ameri pregazise sve, ih al' u q, pogotovo Irak (dok su u avganistanu posao odradili plemenske poglavice, mada jos nisu umlatili talibane). I vijetnam si zaboravio...

A i nas pregazise totalno, 5000 civila, 500 vojnika. Ma uvek su bili jako efikasni, evo pre par dana na drugom threadu napisah da su 1944. tokom bombardovanja Podgorice ubili preko 2000 civila i manje od 15 okupatorskih vojnika!
Mocan taj Vest Point :lol:
 
fortes:
Douglas McArthur,ovako na prvu loptu.

"Кина се неће умешати у рат"
Даглас МакАртур,
Корејски рат,
две недеље пре него што је 270,000 Кинеских војника улетело у Кореју

Изгубио корејски рат када га је кинески генерал, а касније маршал Пенг Дехуаи сатерао на почетне положаје, на којима су и данас.


Ако си мислио на 2. Светски рат, њега је добио Жуков, а на Пацифику Малиновски којиј е у нешто мање од две недеље 19454, извео Манџуријску операцију и сатро јапанску Квантуншку армију ослободивши у том периоду простор величине Западне Европе.
 

Back
Top