NATO vojnici su u Ukrajini: Stigla je potvrda

PAPA: UKRAJINA BI TREBALO DA IMA HRABROST I PODIGNE BELU ZASTAVU​

ML

ponedeljak, 11. mart 2024 08:47


cid-359752-455-253-papa-ukrajina-ilu0f94e9da-abfc-4f85-9715-17ed2af33a4d.gif

Ukrajina bi trebalo da skupi hrabrost da podigne belu zastavu i počne pregovore s Rusijom o okončanju rata.

To je preksinoć, prema Rojtersu, izjavio papa Franjo u razgovoru za švajcarsku televiziju RSI, koji će biti emitovan 20. marta. On je naznačio, takođe, da se sukob ne odvija dobro po Ukrajinu i u tom kontektstu pomenuo i poraz.


Papu su upitali kakav stav ima prema debati između onih koji kažu da bi Ukrajina trebalo da se preda jer nije sposobna da istera ruske snage iz zemlje i drugih koji tvrde da bi to legitimizovalo postupanje jačeg. A novinar je u diksusiji koristio termin "bela zastava"...

"To je jedna interpretacija, to je tako", rekao je papa u razgovoru čiji je delimični zapis imala u rukama agencija Rojters. "Ali, smatram da je najjači onaj koji ocenjuje situaciju, misli na ljude i ima odvažnost za ´belu zastavu´ i za pregovare", rekao je papa i dodao da bi se pregovori trebalo da vode uz pomoć svetskih sila.


Na pitanje da li je on spreman da da posreduje u pregovorima odgovorio je kratko i jasno: "Ja sam tu"...
"U ratu izvesnu ulogu imaju i interesi proizvodjača oružja", primetio je on.
Prema Rojtersu, ovo je prvi put da se je papa upotrebio termin "bela zastava" koji je, inače, koristio novinar ali ga je papa preuzeo i rekao "da ga označavaju za zaustavljanje neprijateljstava i primer postignutog uz odvažnost pregovaranja".
Ovaj razgovor je vođen još u februaru a trebalo je da se emituje tek 20. marta, u skladu sa planiranjem ove emisije.
S novom ponudom mirovnih pregovora izašao je prekjuče turski predsednik Redžep Tajip (Recep Tayyip) Erdogan. On je posle razgovora s ukrajinskim predsednikom Volodomirom Zelenskim izjavio da je Turska spremna da organizuje mirovni samit uz učešće Rusije. Zelenski je na to primetio da je neophopdno najpre izraditi mirovni plan pa tek onda početi pregovore s Moskvom. Istakao je pri tome da nema nameru da se odrekne bilo kakve teritorije. On, kako je rekao, ima vlastiti mirovni plan koji pretpostavlja povlačenje ruskih vojnika iz cele Ukrajine i obnovu njenih državnih granica. A u Kremlju se isključuju pregovori sa uslovima koje Kijev postavlja.
Kasnije je portparol Zelenskog odbio da na traženje Rojtersa komentariše izjave pape.
PAPA NE TRAŽI OD UKRAJINE DA SE PREDA: Vatikan demantovao pisanje pojedinih medija
 
Predsednik Ceske - saljemo vojsku u Ukrajinu

OVO JE DIVNA VEST

Rusi ce pobiti NATO NACISTE SRPSKE NEPRIJATELJE I OKUPATORE A SRBI CE SAMO JESTI KOKICE I GLEDATI :maramica:



Mada ja mislim da od ovoga nema nista , jer su NATO paktovci po prirodi teske p1cketine u dusi

Oni su hrabri da napadaju samo 100 puta slabije.

Ovo su im samo jeftini pokusaji blefiranja da bi sprecili pucanje fronta.
 
Jedan Sarmat resava picopevca i babojebca Makrona svih muka
brizit je musko, a sarmat izgleda kao brizitin muski organ sto makrona pali, vec je kasno, ja sam rekao da se pariz gadja odavno sa konvencionalnim, sada je sve kasno ako se rusi vec nisu usudili, a kada se usude bice sve sve mnogo gore po sve

inace kaze se da sarmatu treba 2 minuta do pariza, i da je dovoljan samo jedan sa 10 nuklearnih bojevih glava da cela francuska postane nenastanjiva - i opet rusi gledaju u proslost i napoleona i svoju zelju da budu deo evropske hriscanske porodice i posle napoleonovog poraza cak, i cak znajuci da je ona danas olicenje sodome i gomore - zalosno, ali to prosto nema sansi na dobro da izadje

pa samo pre godinu dana onom nasem zx-u iz belgoroda bi krivo kada mu rekoh da nema nikakve trgovine sa evropom niti ce je biti, uvredi se covek,a gde je danas?
 
Svaka zemlja koja je napadnuta ima pravo da traži pomoć od koga hoće i zemlje koje su pozvane imaju pravo da dođu u nju.
Naravno.
I da time postanu učesnice u ratu, koji više ne bi bio "Specijalna vojna operacija" nego pravi rat.
A ti sad razmisli malo koliko bi minuta taj rat trajao dok ne bi počele da lete nukleare na sve strane?
Na sreću, i na jednoj i na drugoj strani su ljudi koji znaju koliko i kako mogu da doziraju svoje postupke.
 

Back
Top