Prvi put u pozoristu

Pitanje sam postavila posto drugaricina devojcica ima 5 godina i jos nije bila u pozoristu. Meni je to malo bezveze (a dete je sasvim normalo da bi moglo da prati predstavice). Medjutim, drugarica kaze da bi njoj tamo verovatno bilo dosadno i da ne bi htela da sedi mirna i gleda (a da nije ni pokusala da je odvede). Htela sam da je pitam da ja odvedem malecku u pozoriste, ali mi je bilo glupo. Koliko ja znam postoje i predstave za decu 3 ili 4+ (ispravite me ako gresim - ipak nisam roditelj). Samo mi je zao da dete ne ide u pozoriste...
 
Aaaaa, a ја мислила да је неко јако мало дете у питању.....
Са 5 година дете је одавно спремно за позориште!
Маму мрзи да је води, то је у питању....
 
Pa nemoj da se nudis da je ti vodis,ako ste vec drugarice predlozi joj druzenje tako sto cete raditi neke stvari sa detetom,recimo odlazak u pozoriste :) Namestis to kao da prihvatas odrastanje,da ona ima dete,dosta je lumperaja,ponasajmo se u skladu sa godinama...
 
Moje starije dete je prvi put biko u pozoristu sa dve godine, isli smo na lutkarsku predstavu u pozoriste Pinokio i pratio je predstavu od pocetka do kraja. Istina, malo smo se setali po pozoristu sa strane, isli do bine i slicno, ali sto rece Harmoniy, to su pozorista za decu tako da ih niko ne tera da sede mirno. Od tada idemo redovno i sada sa devet godina ponekad nije miran, ali obozava da ide na predstave. Mladji sin je prvi put bio u lutkarskom pozoristu sa deset meseci (nismo imali kome da ga ostavimo na cuvanje, pa je isao sa nama) i za divno cudo netremice je gledao st se desava na pozornici... Sada ima pet godina i on obozava pozoriste!
Dok je dete malo preporucujem lutkarske predstave, kad malo poodraste onda Bosko Buha, definitivno... Mada i Pan teatar ima lepe predstave za klince...
 
Moja cerka obozava balet .Kada je imala 5 godina trazila je da je vodimo u veliko pozoriste da gleda pravi balet.Uz veliku obazrivost na blagajni Narodnog pozorista objasnio sam zelju svoje devojcice i preljubazni gospodin mi je predlozio da kupim jednu kartu na galeriji i uzmem dete u krilo,pa ako ne moze da izdrzi mogu vrlo lako da napustim predstavu.
Celu predstavu -Uspavana lepotica-odgledala je kao hipnotisana i bukvalno se nije pomerila.
Nikad nije prerano ,deca u stvari obozavaju pozoriste samo se roditelji (ja prvi kao sto vidite)ne snalaze bas najbolje.Samo opusteno ako joj i bude dosadno ili nezanimljivo jednostavno cete izaci napolje.Srecno.... :wink:
 
Mi smo sina vodili u Pinokio, mislim da nije imao ni pune 2 godine. I veoma mu se dopala predstava, gledali smo Tri praseta. Mislim da je bitno, kod tako male dece, da je detetu priča poznata. Međutim, posle izvesnog vremena smo ga odveli u Puž, a ja sam prethodno pročitala na internet sajtu da je predstava prilagođena najmlađoj publici. Ali, dete se istraumiralo, pa smo morali da odemo posle 5 minuta. Predstava je bila veoma bučna i mislim da su oni malčice promašili u svojoj proceni. A sa 5 godina, dete je već sasvim zrelo i sigurno će mu biti zanimljivo.
 
Moj klinac je prvi put išao u pozorište sa 4. gledali smo Branka Kockicu u nekoj predstavi( ne sećam se imena). U predstavi su glumci kao skupljali đubre i sa nama ga nosili na mars( čini mi se da je tako nešto) a moj mali u jedno trenutku skoči i počne da kuka : mama ja neću na mars!!
Predstava je baš ostavila utisak na njega,razumeo je da je to stvarnost. Možda nije baš svaka dečja predstava za svaki uzrast?
 

Back
Top