a uciteljski fakultet?

mojra, divan je taj prozor u svet...ali ovo ovde je ...huh :twisted: obeshrabrujuća situacija.
Gledala sam danas knjige za MBA studije....listaal sam Marketing, Cambridge press. I znate šta :)
Ta 1 knjiga je, pod jedan broad-brushed varijanta onoga što mi ovde štrebamo (glede faktografije . nije nakrcano, nego lepo razmazano ;) ) plus ima samo 500 stranica (nisam gledala borj, ali tako nekako, možda ima i celih 1.000 - što je opet, naspram BILO KOJE književnosti na FF - dečja pesma :) )
Plus: savršeno je upakovana .- u kutiju, teget, ima spiralu te se lako okreću listovi, i lepo je prelomljena (što ja zovem "zapamtljivo je špiglirana" :P ).
Znači - meni je teže bilo da radim savremeni srpski iz knjige od recikliranog drvnog papira, sa tri autora i tri različita "rukopisa " iako je savremeni sprski moj, damn it, maternji :roll:
Ovo je bwe cool...imam utisak da na Zapadu studije ne završi samo onaj ko NIJE SPOSOBAN ili baš neće, neće mu se.
Tako to u EU...tako ja to vidim :) Znači, oni kad sve to završe - treba da se ožene? A mi da se poudajemo ako ne završimo? :lol:
 
a ne, kad sve zavrse, treba da vrate kredite :) (prosecan kredit lekara oko 150 000 evrica) a posto brak kosta, nije ideja da se ljudi uzimaju nakon duzeg skolovanja. pre vencanja placaju veci porez drzavi (a posto su im plate visoke, drzava profitira na njihovom singlovanju,visina poreza = jedna mesecna plata godisnje, pod uslovom da ne placas tzv porez na bogatstvo)
razlika nije u debljini knjiga, debele su, nego u dostupnosti svega i volji profesora da tebi priblize predavanja, da te podrze, preporuce neke druge knjige, otvore neke nove vidike. kod nas ne mozes knjige da kupis, jer su izdate '62 / '63 pa ih nema a zvanicno su to udzbenici.
normalno fakultet nije ustanova rezervisana za natprosecne, nego za svakoga ko moze da plati, pod uslovom da je mentalno sposoban. za neke ti treba preporuka, i mnogo vise para nego za drzavne, a kada placas godinu po 50 000 dolara, ocekujes da se profesori angazuju. sa zavrsenim prestiznim fakultetom nemas problema da se zaposlis pa stvari prirodno slede jedna drugu.
 
znam ljude koji decu nisu hteli da upisu na faks koji je kostao manje od 30 000 evra godisnje, i to u francuskoj. ko zna ko tu radi kad je tako jeftino. to su "grandes écoles", cim zavrsis stvarno nadjes posao kakav zelis. a znas i sama da u usa ima puno pomoci (platis samo polovinu kada dolazis iz siromasne zemlje a ima i nekih drugih skolarina)
ne znam na kom sam faksu videla tu cenu, u uk cini mi se (oko 30 000 funti) ali to su cene jakih skola.
 
i ja mislim da je bitna sreca ali volim da stavim sve sanse na svoju stranu. znas, ja se maksimalno potrudim, a sreca pretegne ispred ostalih koji su se isto toliko potrudili. i verujem u srecu, ali ne bez osnove, nego zasluzenu srecu, srecu plus (dzoker) :) i sarm i prirodnost. pomaze i kad si ubedjena da si bolja od ostalih, jos vise ako stvarno jesi.
ma ja sam u uk trazila nesto vezano za teorije konflikta i ratova, ali kada sam videla cenu za godinu dana, predomislila sam se.
 
Hellen:
А, баш на Филозофији причасмо о томе да постоје људи који уписују одређене факултете зато што баш то воле и желе, и да није сваки професор књижевности пропали Борхес, нити сваки професор физике неостварени Тесла...Исто тако има учитељица које цео живот желе да буду баш то. Зар је тај позив нешто деградирајуће?

tacno tako,ja oduvek to zelim da budem!!! i mislim da kao i tvoja prijateljica,ako to volim,bice mi lako!
 
eto
dygel.gif
 
Zamislite kad dodje 8. mart pa sve uciteljice dobiju po dve pune torbe poklona! Zbog toga vredi biti uciteljica!

A uciteljica u selu, ako je selo blizu grada, da moze brzo da se stigne do posla, to je cak vrlo prijatno zanimanje, to je kao neka relaksacija, zato sto mozes da imas dva odvojena zivota, u gradu si u svom fazonu i zivis svoj zivot, a u selu dodjes na primer samo malo ekscentricno obucena i sa nekom pricom, i samo se zabavljas reakcijama okoline, a autoritet si pa ce svi ipak vise da ti se dodvoravaju nego da te sabotiraju.Ja bih to rado probala.
 
:lol: Seoska učiteljica, roman Svetolika Rankovića - ima jednog ženskog lika koji, osim što je manje - više prisiljena na seks s domarom, biva i ucenjena ...seksom. Sjaj i beda kurtizane. Tada još i nije bilo 8. marta :mrgreen:

Mislim, za kilo krompira i ogrev...i tako to :?

A muškarci, ako se dobro sećam, neki dlakavi i pijani i zarozani...komesari Partije.
 
Ova Betty ako je normalna....
Ja sam na uciteljskom fakultetu i nista mi ne fali.Bez obzira sto ima 8 semestara, meni je super jer to volim jer sam i ja to htela citav zivot. Nisam bila ne znam kakav djak u srednjoj jer sam upisala totalno promasenu sr.skolu.Ali eto ocene iz srednje ne mogu da promenim ali sam na faxu super! Ne znam zasto neki imaju predrasude o uciteljskom faxu i misle da idu svi sami retardi-totalna glupost!
Ne znam sta se desilo sa tobom Srecice i dal si ga upisala ali ako jos nisi trudi se, i mene su za`ebavali na prijemnom KAO mekse kazem C i Ch a ja sasvim normalno govorim sva slova.Ali srecom prosla sam, sad sam druga godina! I fenomenalno mi je na faxu , ucim ono sto me zanima i ono sto volim tako da cu jednog dana i raditi to sto volim!
 
Ma verujem da ima ljudi koji žele da budu učitelji/ce.
Ako neko to stvarno želi, zašto da ne upiše ovaj fakultet. Kakv je takav je. Kao i sve ostalo u zemlji.
Što se tiče zaposlenja - treba ti veza i to je to. Kao i sa gomilom drugih zanimanja.
Mislim da je najbolje da čovek studira ono što voli i želi sutra da radi. Samo na taj način skupiće dovoljno energije da odradi kojekakve gluposti kojih svuda ima.
 
Nije mi jasno zašto toliki broj vas na ovom topicu navodi učiteljevanje u selu kao nešto negativno?

Ja sam dala otkaz u elitnoj gradskoj školi da bih otišla da radim na selu.
Plata ista, a:
- manji broj dece u razredu
- normalnija deca
- normalniji roditelji
- veća sloboda u radu
- veće mogućnosti za izvođenje određenih nastavnih sadržaja u prirodi, samim tim i za očiglednu nastavu
...

Rad u seoskoj školi je najlepše i najdragocenije iskustvo koje jedan učitelj može da ima.
 

Back
Top